پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699

ثبت برند و مدارک ثبت برند و علامت تجاری در سامانه پایدار

با توجه به مدارک و هزینه ها و شرایطی که در سال جدید در نظر گرفته شده است، ثبت برند و لوگو تجاری برای کسب و کار های مختلف در سال 1401 به عنوان یکی از مهم ترین خدمات سامانه آنلاین پایدار این اجازه را به شما می دهد تا بتوانید به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن و البته به صورت کاملاً آنلاین تمامی مراحل و شرایطی که برای برندینگ کردن کسب و کار خود و ثبت برند و علامت تجاری لازم است را انجام دهید.

برای اینکه بتوانید ابتدا استعلام قبل از ثبت برند را انجام داده و پس از آن به راحتی با مشاره تخصصی سامانه پایدار، عملیات ثبتی خود را با کمترین هزینه انجام دهید، روی تصویر زیر کلیک کرده تا وارد صفحه مربوطه شده و فرم های قرار داده شده را همراه با اطلاعات و مدارک ثبت برند بارگذاری نمایید.

ثبت برند آنلاین در سامانه پایدار ثبت

پس از بارگذاری اطلاعات و پر کردن فرم ها، شما می توانید روال اصلی ثبتی را به صورت کاملاً آنلاین و به صورت مرحله به مرحله انجام دهید.

ثبت برند و لوگو تجاری

ثبت برند

قبل از اینکه بخواهید برای ثبت کردن قانونی یک لوگو تجاری و برند اقدام نمایید و این عملیات را از طریق سامانه پایدار انجام دهید باید بدانید که انجام این علمیات و قانونی کردن برند چه مزیت هایی برای شما به همراه خواهد داشت.

اولین و شاید مهم ترین مزیت را می توانیم افزایش اعتبار برند شما در بین مشتریان بدانیم که همین موضوع می تواند روی سود و درآمد شما تاثیر مستقیمی نیز داشته باشد.

زمانی که برند شما به صورت رسمی به ثبت رسیده باشد، قطعاً مشتریان بیشتری به شما اعتماد کرده و در صورتی که از خدمات شما رضایت بالایی داشته باشند، خدمات و تولیدات شما را به دیگر مشتریان نیز معرفی می کنند.

از موارد دیگر که از مزیت های مهم به شمار می رود می توان به جلوگیری از سواستفاده رقبا اشاره نمود و البته در کنار این موضوع می توان از وام های دولتی بهره مند شد یا اینکه نمایندگی هایی را در شهر ها و استان های مختلف دایر نمود. ارزش دارایی شما نیز با ثبت قانونی برند به صورت کامل افزایش پیدا می کند و حتی شما در آینده می توانید برند خود را با قیمت گذاری به فروش برسانید و از سود بالایی برخوردار شوید.

تعریف کامل علامت تجاری و برند

در دنیای اطراف ما هر فرد با یک نام منحصر به فرد با ویژگی ها و خصوصیات خاصی شناخته می شود که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی شناخت دیگر افراد از آن فرد و نوع مراودات و همچنین رفتار آنها با فرد مورد نظر داشته باشد.

ثبت کردن یک علامت تجاری و لوگو برای کسب و کارهای مختلف نیز می‌تواند هم چنین ویژگی را به آن کسب و کارها بدهد و باعث بشود تا دیگر کسب و کارها و افرادی که قصد دارند تا از خدمات و تولیدات آن کسب و کار استفاده کنند از طریق آن لوگوی تجاری و نامی که برای برند انتخاب شده است کسب و کار مورد نظر را بشناسند.

زمانی که شما بتوانید یک برند و لوگو تجاری خاصی را برای کسب و کار خودتان به ثبت برسانید قطعاً ارزش آن کسب و کار در نزد مشتریان بالاتر می رود و این موضوع می تواند باعث شود تا محبوبیت کسب و کار در نزد مشتریان بیشتر شده و آن را به دیگر افراد نیز معرفی نمایند و از این طریق به سود و درآمد بسیار بالاتری برسید.

در واقع به عبارت ساده‌تر می‌توانیم بگوییم که برند و لوگو تجاری که آن را به ثبت می‌رسانید معرف کسب و کار شما بوده و باعث می شود تا زمانی که نام کسب و کار شما در مکان‌های مختلف آورده شود مشتریان نام و برند شما را در ذهن خودشان تداعی کنند.

بعد از اینکه برند و لوگوی تجاری خاصی را برای کسب و کار خودتان انتخاب کردید باید آن را  بر روی یک محصول یا خدمات خاصی که ارائه می دهید قرار دهید تا کسانی که در آن زمینه فعالیت می‌کنند نتوانند به راحتی از این موضوع سوء استفاده کرده و برند و لوگو تجاری شما را برای جذب مخاطبان شما در عملیات و تبلیغات خود استفاده نمایند.

تعریف دقیق ثبت برند و لوگو تجاری

تفاوت ثبت برند و عملیات برندینگ

اگر با واژه های دیجیتال مارکتینگ و این حوزه آشنایی داشته باشید حتما تا کنون واژه‌هایی مانند برندینگ کردن کسب و کارها در سطح سازمان را بسیار شنیده اید.

در تعریف کلی این واژه می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که شما یک برند و لوگو تجاری که برای کسب و کار خودتان انتخاب می کنید را با استفاده از تبلیغات به مشتری معرفی می کنید و با استفاده از آن در فضاهای مختلف دیجیتال سعی می‌کنید که به مشتری بفهمانید که این برند و لوگو تجاری مخصوص کسب و کار می باشد. این موضوع باعث می‌شود تا مخاطب مورد نظر در هر جایی از فضای دیجیتال یا فضای آفلاین زمانی که برند و لوگو تجاری شما را ببینید متوجه شود که تبلیغ مورد نظر در مورد خدمات و تولیدات شما صحبت می کند.

متاسفانه بسیاری از افراد عملیات برندینگ در سطح کسب و کارها را با ثبت برند و لوگو تجاری اشتباه می گیرند و همین موضوع باعث می‌شود تا خسارت های جبران ناپذیری به آنها وارد شود.

یکی از مهمترین مزیت هایی که ثبت لوگوی تجاری برای شما به همراه دارد این است که از سوء استفاده رقبا نسبت به نام برند و لوگو تجاری شما جلوگیری می کند. البته نکته مهم ماجرا همینجاست و باید در نظر داشته باشید که این موضوع فقط در صورتی امکان پذیر است که برند و لوگوی تجاری شما به صورت کاملاً قانونی و با ذکر مراحلی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم به ثبت رسیده باشد.

تفاوت برندینگ و ثبت برند و لوگو تجاری چیست؟

در واقع می‌توانیم بگوییم زمانی که شما فقط عملیات برندینگ را در سطح کسب و کار خودتان انجام داده باشید و به سراغ مراحل مختلفی که برای ثبت لوگوی تجاری و علامت آن در نظر گرفته شده است نرفته باشید به هیچ عنوان نمی توانید در صورتی که رقبا از نام برند و لوگو تجاری شما سوء استفاده کنند شکایت را در این زمینه مطرح کنید و جلوی سوء استفاده رقبا را بگیرید.

پس به عبارتی باید بگوییم که برندی که به مشتری و مخاطب خود معرفی می کنید زمانی می‌تواند محبوبیت بسیار بیشتری داشته باشد و البته از نظر قانونی برای شما ارزش و اعتباری را به همراه داشته باشد که به صورت کاملا قانونی و با ذکر مراحل و شرایطی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم به ثبت رسیده باشد.

سایت ثبت برند

موسسات و مراکز مختلفی در سراسر کشورمان اقدام به ثبت برند می کنند و علامت تجاری و لوگوی شما را با رعایت تمامی شرایطی که دارد به صورت کاملاً قانونی و رسمی به ثبت می رسانند. برای این موسسات شرایط و ضوابط خاصی در مورد هزینه های ثبتی در نظر گرفته نشده است.

بسیاری از موسسات مورد نظر از طریق سایت های خود اقدام به تعریف هزینه های خدماتی در قالب ثبت علامت تجاری و برند می کنند و هزینه های مختلفی را برای این امور در نظر می گیرند.

در برخی از موارد این هزینه ها بسیار بیشتر از عرف رسمی سایت ثبت برند است که در نظر گرفته شده است و همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از کسب و کار ها از ثبت علامت تجاری خود به صورت قانونی منصرف شوند.

پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه رسمی ثبتی در سراسر کشور، سعی کرده است تا تمامی امور مربوط به ثبت علامت تجاری و لوگو را به صورت رسمی و قانونی با ارزان ترین هزینه و تعرفه انجام دهد.

برای استفاده از این خدمات کافی است وارد صفحه مربوط به استعلام برند های ثبت شده شوید و از این طریق اطلاعات کافی را در مورد برند های ثبت شده قبلی به دست بیاورید.

مراحل ثبت برند تجاری

مراحل ثبت برند و لوگو تجاری

برای اینکه بتوانید در شهرها و استان‌های مختلف برند و لوگو تجاری خودتان را در سریعترین زمان ممکن به ثبت برسانید باید با تمامی مراحلی که برای ثبت برند و علائم تجاری در نظر گرفته شده است آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید با رعایت کردن تمامی شرایط ثبت لوگو و همچنین آماده کردن تمامی مدارک ثبت مورد نیاز به راحتی برند و لوگو تجاری خود را به ثبت رسانده و از مزیت های بسیار زیاد آن استفاده نمایید.

انتخاب نام برند و طراحی لوگو تجاری

اولین و شاید یکی از مهمترین مراحلی که برای ثبت لوگوی تجاری در نظر گرفته شده است انتخاب نام برند و طراحی لوگو و علامت تجاری مخصوص برند شما می باشد.

شرایط بسیار زیادی برای انتخاب نام برند و علائم تجاری در نظر گرفته شده است که از مهمترین آنها می‌توان به عدم شباهت برندهای ثبت شده قبلی و جذابیت و خلاقانه بودن نام و لوگوی تجاری برند مورد نظر اشاره نمود.

انتخاب نام برند شاید یکی از مهمترین موارد در ابتدای کار باشد که شما باید یک نام و لوگوی تجاری مناسب را برای کسب و کار خود انتخاب کنید که علاوه بر اینکه معرفی کسب و کار شما باشد بتواند در جذب مشتریان و همچنین رضایتمندی آنها و البته در این مورد که در ذهن مشتریان باقی بماند نقش بسیار زیادی داشته باشد.

در صورتی که قصد دارید یک نام مناسب و جدید را برای کسب و کار خود انتخاب کنید و در این زمینه دغدغه ای دارید می توانید از خدمات مشاوره آنلاین و رایگان کارشناسان پایدار ثبت استفاده کنید.

طراحی لوگو و علامت تجاری

برای طراحی لوگوی تجاری نیز شما باید یک سری استانداردها را رعایت کنید که در ادامه و در مورد شرایط ثبت برند به آنها اشاره خواهیم کرد. اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که برند و لوگوی تجاری شما اعتبار کسب و کار شماست و باید آنها را جدی بگیرید که در همان مراحل اولیه با کیفیت بالا بتوانید عملیات ثبت برند خود را انجام دهید.

سامانه آنلاین پایدار برای اینکه دغدغه تمامی مشتریان خود را از بین ببرید سعی کرده است تا خدمات مربوط به ثبت لوگو تجاری را همراه با طراحی علامت تجاری پیش ببرد تا از این طریق بتواند تمامی مراحل ثبت برند و لوگو تجاری را به بهترین شکل ممکن برای مشتریان خود اجرا نماید.

برای طراحی لوگوی تجاری شما باید وارد صفحه مربوط به درخواست طراحی لوگو تجاری شده و از این طریق فرم‌های مربوطه را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان ما برای تایید نهایی و بررسی دیگر شرایط مورد نیاز باشید.

استعلام قابلیت ثبت برند تجاری

استعلام قابلیت ثبت برند

بعد از این که یک نام تجاری و لوگوی مناسب را برای کسب و کارتان انتخاب کردید باید به سراغ این موضوع بروید که آیا برند و لوگو تجاری شما قابلیت ثبت شدن دارد یا خیر؟

برای این کار باید تمامی استعلام های لازم در مورد برند های ثبت شده قبلی را انجام دهید. استعلامی که در مورد برند و لوگو تجاری انجام می دهید به شما نشان می دهد که برندهای ثبت شده قبلی چه شباهت‌هایی به برند مورد نظر شما دارد و در صورتی که برند و لوگو تجاری مدنظر شما شباهتی به برندهای ثبت شده قبلی داشته باشد این موضوع به صورت کامل مشخص می شود تا شما به دنبال انتخاب یک نام برند و یک لوگوی تجاری جدید و خلاقانه باشید.

همان طور که می دانید و در ادامه مراحل و شرایط ثبت برند نیز به آنها اشاره خواهیم کرد، لوگوی تجاری که قصد ثبت کردن آن را دارید به هیچ عنوان نباید شباهتی به برندهای ثبت شده قبلی در آن زمینه و در زمینه های مختلف داشته باشد.

استعلام برندهای ثبت شده یک امر کاملاً تخصصی است و شما باید تخصصی را در این زمینه داشته باشد تا بتواند این کار را انجام دهید اگر دغدغه ای در این زمینه دارید و نمی‌تواند این کار به صورت تخصصی انجام دهید و می خواهید مراحل ثبت لوگوی تجاری شما به صورت با کیفیت و در سریعترین زمان ممکن انجام شود بهتر است این امور را به دست متخصصان و کارشناسان سامانه آنلاین پایدار بسپارید. برای اینکار از طریق صفحه مربوط به استعلام برندهای ثبت شده درخواست خود را از طریق فرم های مربوطه ارائه نمایید.

مراحل ثبت برند و لوگو تجاری

سایت استعلام ثبت برند

استعلام برند های ثبت شده یکی از مهم ترین مراحلی است که شما باید در طول روند عملیات ثبتی انجام دهید. اینکار به شما کمک می کند تا بتوانید یک نام مناسب و جدید و یک لوگو و علامت تجاری کاملاً خلاقانه برای برند خود طراحی کنید.

برای استعلام برند های ثبت شده می توانید از طریق سامانه مالکیت معنوی ایران اقدام نموده و یا از طریق فرم های قرار گرفته روی سایت پایدار ثبت به راحتی درخواست خود را برای استعلام برند های قبلی به ثبت برسانید تا کارشناسان ما با تخصص و تجربه ای که دارند، این استعلام را برای شما انجام دهند.

اگر خودتان دانش کافی در زمینه استفاده از سایت استعلام ثبت برند را ندارید، حتی اگر مراحل استعلام برند های ثبت شده را انجام دهید، ممکن است با مشکلاتی در این زمینه رو به رو شوید و همین موضوع می تواند باعث بالا رفتن هزینه ها و کند بودن روال ثبتی شما نیز شود.

سایت استعلام برند

توصیه می شود برای استعلام برند های ثبت شده و انتخاب یک نام مناسب و لوگو تجاری جدید، حتما از کارشناسان و متخصصین این حوزه در سامانه پایدار ثبت استفاده نمایید.

با مشاوره رایگان ثبت علامت تجاری در این سامانه و از طریق فرم های قرار گرفته روی سایت می توانید به راحتی تمامی استعلام های لازم که می تواند در سرعت عملیات ثبت لوگو شما تاثیر داشته باشد، را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

تکمیل مدارک مورد نیاز

بعد از این که نام برند خودتان را انتخاب کردید و لوگوی تجاری آن را نیز طراحی کردید و البته شباهت آن را برندهای ثبت شده قبلی سنجیدید، باید به سراغ مدارک مورد نیاز برای ثبت لوگوی تجاری و علامت مورد نظر خودتان بروید.

برندهای مختلفی در زمینه های متفاوتی فعالیت می‌کنند که همه آنها مجوز فعالیت خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی دریافت کرده اند و در زمینه‌های مختلف با این شرایط فعالیت می‌کنند و مشتریان خود را با برند و لوگو تجاری که مد نظرشان هست آشنا می کنند.

به صورت کلی برای ثبت برند به صورت حقیقی و حقوقی مدارک متفاوتی در نظر گرفته شده است که در بخش مورد نیاز برای ثبت برند اطلاعات کاملی در این مورد در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید با فراهم کردن این مدارک به راحتی تمامی مراحل مربوطه را انجام دهید.

پرداخت هزینه و ثبت اظهارنامه علامت تجاری

اگر از طریق وب سایت مرکز مالکیت معنوی ایران عملیات مربوط به ثبت لوگو تجاری خود را انجام داده باشید بعد از این مراحل، مدارک لازم جهت تایید حساب کاربری گواهی امضا از دفترخانه اسناد رسمی را باید دریافت نموده و با بارگذاری مدارک مورد نظر و تصویر برندتان باید حداقل ۱۵ روز منتظر باشید تا تاییدیه ثبتی برای ادامه مراحل به صورت روال اداری و قانونی برای شما ارسال شود.

در ادامه روال قانونی، شما باید با تشکیل پرونده و انجام روال اداری به صورت حضوری تمامی مراحل مورد نظر را با پرداخت هزینه‌های مورد نیاز در دو مرحله برای روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار انجام دهید.

شرایط ثبت برند

در هر جای دنیا اگر قصد داشته باشد یک کار اداری و روال قانونی را انجام دهید باید شرایط و ضوابط خاصی را رعایت کنید. برای ثبت کردن یک علامت تجاری که معرف کسب و کار شما نیز باشد، باید شرایط خاصی که در نظر گرفته شده است را به درستی مشاهده نموده و بر اساس آن تمامی مدارک و مواردی که رعایت شده است را به مراجع ثبت کننده علامت تجاری و برند تحویل دهید.

همانطور که در بالا اشاره شد برای اینکه بتوانید به بهترین شکل ممکن تمامی شرایط را رعایت کنید باید تمامی استعلام های لازم را در مورد برندهای ثبت شده قبلی بگیرید.

این استعلام‌ها در سطح کل کشور انجام می‌شود و حتی اگر شما در استانهای مختلف زندگی می کنید باید استعلام‌ها را برای برند خود در سطح کل کشور انجام دهید زیرا ممکن است روزی شما فعالیت های خود را در خارج از استان ادامه بدهید یا اینکه برندی در استان دیگر بخواهد با نام و لوگوی تجاری شما فعالیتی را داشته باشد.

شرایط ثبت برند و لوگو تجاری در سال 1401

در ادامه تمامی شرایط مهمی که برای ثبت برند و لوگو تجاری در نظر گرفته شده است را به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

عدم شباهت به برند های ثبت شده قبلی

اولین و شاید مهم ترین شرایطی که برای ثبت لوگو تجاری در نظر گرفته شده است این است که برند مورد نظر و لوگوی تجاری آن، به هیچ عنوان شبیه برند های ثبت شده قبلی نباشد. این یعنی برای اینکه بتوانید برند خود را در سریع ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به ثبت برسانید، باید ابتدا استعلام های لازم را قبل از برند بگیرید.

انتخاب لوگو و نام خلاقانه

علاوه بر این لوگوی تجاری و نام برند شما باید کاملاً معرف خدمات و تولیدات شما باشد و مشتری را دچار گنگی و کج فهمی نکند. در مورد شرایط ثبت برند و انتخاب اسم برند نیز باید به این نکته دقت کنید که نمی توانید از اسامی خاص و مشاهیر و یا اسامی جغرافیایی استفاده کنید. به طور کلی هر چه برند شما خلاقانه تر انتخاب شده و طراحی جدیدتری داشته باشد می تواند شانس بالاتری برای ثبت داشته باشد.

مدارک ثبت برند

نکات مهم ثبت برند حقیقی و حقوقی
در کشورمان شما می توانید برند خود را به دو صورت حقیقی یا حقوقی به ثبت برسانید که برای هر کدام از این دو نوع، مدارک مختلفی در نظر گرفته شده است که می توانید با تهیه این مدارک و البته رعایت کردن تمامی شرایطی که در بالا به آن اشاره شد به راحتی برند خود را به ثبت برسانید.

مدارک ثبت برند تجاری حقیقی

برای برند حقیقی شما نیازی به ثبت شرکت ندارید و فقط می توانید با ارائه مجوز فعالیت خود به راحتی برند و لوگو تجاری مخصوص خودتان را به ثبت برسانید. علاوه بر کپی مجوز فعالیت باید تصویر شناسنامه و کارت ملی نیز ارائه شود. در نظر داشته باشید در صورتی که قصد دارید برند خود را به صورت لاتین نیز به ثبت برسانید، باید ابتدا برای دریافت کارت بازرگانی حقیقی اقدام نموده و سپس کپی کارت را نیز همراه با دیگر مدارک ارائه نمایید.

پس به طور کلی می توان برای ثبت برند تجاری به صورت حقیقی باید مدارک زیر را ارائه کنید.

کپی مدارک شناسایی (شامل شناسنامه و کارت ملی جدید)

کپی مجوز فعالیت ( می تواند جواز کسب، پروانه فعالیت یا موارد دیگر باشد که از مراجع ذیربط در آن حوزه اخذ می شود)

کپی کارت بازرگانی معتبر (در صورتی که قصد دارید برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید)

مدارک ثبت لوگو و نماد تجاری حقوقی

اگر قبلا شرکت خود را به صورت رسمی به ثبت رسانده اید، می توانید با ارائه مدارک زیر برای ثبت برند به صورت حقیقی اقدام نمایید که می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

کپی مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی جدید
کپی مجوز فعالیت (مجوز فعالیت می تواند جواز کسب، پروانه فعالیت یا موارد مشابه باشد)
کپی آخرین روزنامه رسمی و تغییرات شرکت
تصویر کارت بازرگانی (در صورت درخواست برای برند لاتین)

نکته: در صورتی که قصد دارید تمامی کار های برند شما توسط یک فرد دیگر انجام شود (وکیل) باید به او وکالت نامه معتبر بدهید.

هزینه ثبت برند

هزینه ثبت برند چقدر است؟

برای اینکه برند خود را به ثبت برسانید و از مزیت های آن استفاده کنید، دو راه برای شما وجود دارد. در روش اول شما می توانید از طریق سامانه مالکیت مرکزی معنوی ایران اقدام به ثبت اطلاعات و درخواست های مربوط به برند خود را ارائه نموده و سپس وارد مراحل اداری و تشکیل شوید. در نهایت و پس از پذیرفته شدن شرایط، شما می توانید با پرداخت دو مرحله روزنامه رسمی و در صورت نبودن هیچ گونه اعتراض و شکایتی به راحتی برند خود را به صورت قانونی به ثبت برسانید.

انجام کار های اداری در کنار هزینه های جانبی بسیار زیادی که دارد معمولاً برای کسب و کار ها طاقت فرساست و زمان آن ها را نیز هدر می دهد. به همین دلیل تیم حقوقی سامانه آنلاین پایدار سعی کرده است تا برای کاهش هزینه های شما، تمامی عملیات را به صورت کاملاً آنلاین برای شما انجام دهد.

کاهش هزینه های ایاب و ذهاب و تشکیل پرونده و در کنار آن مدیریت بهتر زمان می تواند همگی عاملی باشند تا استفاده شما از تجربه و تخصصی تیم حقوقی پایدار ثبت باعث شود تا بتوانید با کمترین هزینه ثبت برند و اطمینان بالا یک برند با کیفیت و ماندگار را ثبت نمایید.

مدارک ثبت برند و لوگو تجاری در سال 1401

ثبت برند و لوگو در خارج از کشور

امروزه به دلایل شرایط اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و سودآوری که در خارج از کشور وجود دارد بسیاری از شرکت ها و کسب و کارهایی که در داخل کشور فعالیت می‌کنند سعی می‌کنند تا محصولات و تولیدات و یا حتی خدمات خود را در خارج از کشور به کشورهای مقصد نیز ارائه نمایند تا از این طریق بتوانند در بازارهای بین المللی مشتریان را جذب نموده و به سود و درآمد بسیار بالایی نیز برسند.

برای اینکه بتوانید در این زمینه صادرات را از طریق برند ثبت شده خودتان انجام دهید و با نام برند و لوگوی تجاری که برای شما در داخل کشور به ثبت رسیده است محصولات و تولیدات خودتان را به خارج از کشور نیز ارائه کنید باید حتماً به سراغ ثبت برند لاتین بروید.

ثبت کردن یک نشان و لوگو تجاری به صورت لاتین و انگلیسی به این معنا نیست که برند و لوگوی تجاری شما کاملاً به صورت انگلیسی با حروف انگلیسی نوشته شده باشد.

موارد لاتین بودن برند و لوگو تجاری

در واقع زمانی که نام تجاری شما در زبان فارسی معنایی نداشته باشد و بخواهید واژه غیر فارسی را در نشان تجاری تان استفاده کنید باید حتماً به سراغ مراحل و شرایطی که برای ثبت کردن نشان تجاری به صورت لاتین در نظر گرفته شده است بروید.

علاوه بر این در صورتی که از کلماتی که در زبان های انگلیسی و فرانسوی ریشه دارد و در زبان فارسی مورد استفاده قرار نمی گیرند، استفاده کنید شامل برندهای لاتین شده و باید هزینه های مورد نیاز برای این برندها و مراحل و شرایط ثبت کردن آنها را انجام دهید.

همچنین یکی از دیگر شرایطی که شما باید برای ثبت برند لاتین اقدام نماید این است که بیش از ۵۰ درصد از نام تجاری خود را با فونت انگلیسی یا به صورت فینگلیش بنویسید.

در صورتی که قصد دارید از حروف انگلیسی در برند خود استفاده کنید ولی نمی خواهید برای برندهای لاتین و ثبت کردن آنها اقدام کنید بهتر است تعداد حروف انگلیسی شما کمتر از تعداد حروف فارسی باشد که در نام برند و لوگوی تجاریتان به کار می برید.

استعلام برند لاتین چگونه انجام می شود؟

یکی از مهمترین سوال هایی که قبل از ثبت نشان تجاری و لوگو به صورت لاتین پرسیده می شود این است که در مرحله استعلام آیا فقط استعلام در داخل کشور انجام می‌شود یا استعلام ها در خارج از کشور نیز صورت می‌گیرد؟

با توجه به اینکه شما قصد دارید با ثبت قانونی یک برند و لوگو تجاری محصولات و خدمات خود را به کشورهای مقصد اروپایی یا آمریکایی و یا حتی آسیایی صادر کنید باید حتماً از طریق کنوانسیون مادرید وابسته به سازمان جهانی مالکیت معنوی و یا موافقتنامه تریپس وابسته به سازمان تجاری جهانی، استعلام برند های ثبت شده در کشور مقصد را نیز انجام دهید.

در واقع برند و لوگوی تجاری که شما به صورت لاتین قصد ثبت کردن آن را دارید به هیچ عنوان نباید شبیه به برندهای ثبت شده در کشور مقصد باشد تا تداخلی در ارائه خدمات و محصولات شما به وجود نیاورد.

شما باید تمامی استانداردهایی که در مقررات بین‌المللی برای ثبت برند در نظر گرفته شده است را رعایت کرده و پس از ثبت علامت تجاری و لوگو خود در داخل کشور برای ثبت کردن آن در یکی از موافقت نامه هایی که در بالا به آنها اشاره شد اقدام نمایید. در استانداردهای که از طریق پروتکل مادرید در نظر گرفته شده است شما ابتدا باید برند خود را در کشور مبدا (ایران) ثبت کرده و سپس مقاصد تجاری خود را در میان کشورهایی که عضو این پروتکل هستند انتخاب کرده و باید فعالیت در این کشورها درخواست نمایید.

ثبت برند لاتین

مدارک ثبت لوگو تجاری در خارج از کشور

برای اینکه بتوانید برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید نیازی به نوع جدیدی از ثبت لوگوی تجاری و نشان تجاری نیست و شما می توانید همان دو نوع قبلی که در بالا به آنها اشاره شد یعنی ثبت لوگو تجاری به صورت حقیقی و یا حقوقی را انتخاب کرده و در تکمیل مدارک خودتان از کپی کارت بازرگانی معتبر استفاده کنید.

دریافت کارت بازرگانی شرایط خاص و ویژه ای دارد و شما باید در دوره های مختلف برای تمدید آن اقدام کنید و اگر مشکلی از نظر حقوقی برای شما وجود نداشته باشد می توانید به راحتی برای ثبت برند لاتین نیز از کارت بازرگانی معتبر خود استفاده نمایید.

در صورتی که بخواهیم برای عملیات ثبت لوگو تجاری و برند به صورت لاتین مدت زمانی را نیز تعیین کنیم باید بین دو تا سه ماه را در نظر بگیریم که این عملیات نیز از طریق سامانه آنلاین پایدار و یا سامانه مالکیت معنوی ایران برای شما انجام میشود.

برای کاهش هزینه‌های خود و همچنین جلوگیری از اتلاف زمان پیشنهاد می شود تا تمامی مراحل مربوط به ثبت برند تجاری و لوگو و نشان تجاری آن را به صورت کاملا آنلاین از طریق سامانه آنلاین پایدار با مشاوره تخصصی و رایگان انجام دهید.

تمدید برند و لوگو تجاری

زمان ثبت برند تجاری چقدر است؟

در صورتی که یک کسب و کار بخواهد عملیات ثبتی را از طریق موسسات مختلف یا سامانه مالکیت معنوی ایران انجام دهد، باید تمامی شرایط و مراحلی که در بالا گرفته شده را رعایت نموده و به صورت مرحله به مرحله اجرا نماید.

مدت زمان ثبت لوگو تجاری شما معمولاً بین 2 تا 3 ماه می باشد. این در صورتی است که شما تمامی مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت انواع برند های تجاری را به درستی رعایت کرده باشید.

اگر اسم و لوگو طراحی شده برای برند شما مشکلی داشته باشد و مورد تایید قرار نگیرد، قطعاً در مراحل مختلف به مشکل برخواهید خورد و رد شدن برند شما باعث می شود تا علاوه بر افزایش زمان، هزینه های بیشتری نیز بر روی دوش شما تحمیل شود.

به همین دلیل اگر خدمات ویژه پایدار ثبت برای ثبت برند و لوگو تجاری و انتخاب نام طراحی لوگو تجاری مناسب که همراه با مشاوره و کارشناسی آنلاین است استفاده نمایید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن برند و لوگو تجاری خود را به صورت قانونی ثبت کنید.

تمدید برند و لوگو تجاری

برند هایی که به صورت قانونی نام و لوگو تجاری آن ها را به ثبت می رسانید، دائمی نیستند و پس از مدت زمان سال باید برای تمدید آن ها اقدام نمایید. در صورتی که قصد داشته باشید برند خود را که قبلا ثبت کرده اید، تمدید کنید و از مزیت های آن دوباره استفاده کنید نیاز یه پرداخت هزینه مجدد ندارید و فقط با پرداخت هزینه های اندک برای خدماتی که ارائه می شود می توانید این کار را انجام دهید. در سامانه آنلاین پایدار می توانید به راحتی با وارد کردن اطلاعات و بارگذاری مدارک خودتان این کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

مقالاتی در مورد مراحل و شرایط ثبت در هر کدام از کسب و کار ها و برای برند آن ها در زیر آورده شده است که می توانید از آن ها برای پاسخ به تمامی سوالات خودتان استفاده نمایید.

سوالات متداول:

ثبت برند چه شرایطی دارد؟

مهم ترین شرایط ثبت برند عدم شباهت به برند های ثبت شده قبلی است که باید استعلام ثبت برند را قبل از هر کاری انجام دهید.

هزینه ثبت برند چقدر است؟

اگر خدمات ویژه پایدار ثبت برای ثبت برند و لوگو تجاری و انتخاب نام طراحی لوگو تجاری مناسب که همراه با مشاوره و کارشناسی آنلاین است استفاده نمایید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن برند و لوگو تجاری خود را به صورت قانونی ثبت کنید.


ثبت برند ثبت برند برنج ایرانی

برندهای مطرح در زمینه تولید و توزیع برنج ایرانی در داخل کشورمان فعالیت می کنند که با توجه به محبوبیت برند خود...

2022/10/01
ثبت برند ثبت برند هنری

برند و علامت تجاری در بین هنرمندان نیز رایج است و در بستر های هنری نیز افراد و کسب و کار هایی که قصد دارند از...

2022/09/29
ثبت برند ثبت برند فست فود

شرکت یا کسب و کارهای مختلفی که در زمینه تولید انواع فست فود فعالیت می کنند کاملاً زمینه کاری متفاوتی با مکان...

2022/09/27
ثبت برند مشاوره ثبت برند

سامانه آنلاین پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت برند و ثبت شرکت خدمات ویژه را برای شرکت ها و کسب و...

2022/09/19
ثبت برند ثبت برند رد شده

با توجه به اینکه دستورالعمل و ضوابط بسیار خاص و مشخصی برای انتخاب نام برند و همچنین طراحی لوگوی تجاری به صورت...

2022/09/08
ثبت برند ثبت برند در کانادا

اگر می خواهید بدانید مزیت های ثبت برند در کانادا کدامند؟ انواع ثبت برند در کانادا کدامند؟ مهم ترین مدارکی که...

2022/09/01
ثبت برند ثبت برند تجهیزات پزشکی

با توجه به شرایط و مدارکی که برای ثبت برند تجهیزات پزشکی در نظر گرفته شده است با مشاوره آنلاین کارشناسان...

2022/08/28
ثبت برند ثبت برند در بوشهر

برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در بوشهر را دارند ثبت برند و علامت تجاری می تواند به عنوان یک مکمل برای کسب و...

2022/08/09
ثبت برند ثبت برند در گوگل

فعالیت در گوگل و شناخته شدن برند در سطح سرچ گوگل امروز به عنوان یکی از مهمترین و اساسی ترین نیازهای هر کسب و...

2022/08/09
ثبت برند ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی

برای این که بتوانید ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی را انجام دهید باید از روش هایی که در این مطلب آورده شده...

2022/07/27
ثبت برند ثبت برند بسته بندی حبوبات

با توجه به شرایط و مراحلی که برای ثبت برند بسته بندی حبوبات در نظر گرفته شده است در صورتی که قصد داشته باشید...

2022/07/20
ثبت برند ثبت برند شخصی

ثبت برند در کشورمان در انواع مختلفی امکان پذیر است اما اگر به دنبال این هستید که نام شخصی خود را به عنوان یک...

2022/07/13
ثبت برند ثبت برند در عمان

با توجه به شرایط و مدارک و همچنین پرداختی هایی که برای هزینه ثبت برند در عمان در نظر گرفته شده است در صورتی قطع...

2022/07/05
ثبت برند ثبت برند طراحی لباس

طراحی لباس روز به عنوان یکی از مشاغل بسیار جذاب و البته سودآور توانسته است سرمایه‌گذاران بسیار زیادی را به...

2022/06/24
ثبت برند ثبت برند لباس ورزشی

با توجه به این که امروزه و برندهای مطرحی در زمینه‌ی تولید تجهیزات ورزشی و به خصوص لباس ورزشی فعالیت می‌کنند...

2022/06/20
ثبت برند ثبت برند عطر و ادکلن

برندهای مطرح در زمینه تولید عطر و ادکلن در داخل کشورمان فعالیت می کنند که با توجه به محبوبیت برند خود سعی...

2022/06/07