پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند

ثبت برند در کانادا

ثبت برند در کانادا

اگر می خواهید بدانید مزیت های ثبت برند در کانادا کدامند؟ انواع ثبت برند در کانادا کدامند؟ مهم ترین مدارکی که برای ثبت علامت تجاری باید ارائه نمایید، کدام است؟ ثبت برند فدرالی و استانی در کانادا چه تفاوت هایی با هم دارند؟ حتما این مطلب را به صورت کامل مطالعه نمایید.

با ثبت برند و علامت تجاری می توانید ارزش بسیار بیشتری به کسب و کار و محصولات خود بدهید و از این طریق اعتبار بیشتری در بین مشتریان و مخاطبین خود داشته باشید.

خوشبختانه کانادا به عنوان یکی از کشور های عضو پروتکل مادرید این امکان را در اختیار شما قرار می دهید تا بتوانید از هر کشور دیگری، برند و علامت تجاری محصولات و خدمات خود را در کشور کانادا با ذکر شرایط و مراحلی که در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم، به ثبت برسانید.

سامانه پایدار ثبت در کنار شماست تا با ارزان ترین هزینه و تعرفه بتوانید به راحتی برند و علامت تجاری کسب و کار و محصولات خود را در کانادا و دیگر کشور ها به ثبت برسانید. در این مسیر تیم تخصصی و باتجربه در کنار شماست تا تمامی مراحل ثبت برند در کاداناد به درستی و در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

انواع ثبت برند در کانادا

مفهوم برند و علامت تجاری در کشور کانادا با مفهوم علامت تجاری در کشورمان یکسان است و هر کسب و کار و شرکتی که قصد داشته باشد برای خودش لوگو و علامت خاصی داشته باشد، برند خود را به صورت قانونی به ثبت می رساند.

ثبت علامت تجاری در کشور کانادا نیز برای افراد حقیقی و حقوقی امکانپذیر شده است. در صورتی که شرکت و کسب و کار خود را در این کشور به ثبت رسانده باشید می توانید برای ثبت برند به صورت حقوقی اقدام نمایید. ثبت برند در کانادا به صورت حقوقی نیازمند ارائه مدارک لازم است و می تواند مزیت های بسیار زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

مراحل ثبت برند در کانادا

ثبت برند به صورت شخصی و حقیقی نیز در این کشور امکانپذیر می باشد. برای ثبت برند شخصی لازم است تا ابتدا محصول و یا خدمات خود را برای این کشور به ثبت رسانده و خدمات مورد نظر را به صورت رسمی به ثبت برسانید. با اخذ مجوز های لازم می توانید برند و علامت تجاری را به صورت شخصی به ثبت برسانید.

در نظر داشته باشید ثبت برند و علامت تجاری یا لوگو در کانادا به صورت حقیقی و حقوقی از نظر هزینه ها تفاوت هایی با هم دارند. به صورت کلی هزینه ثبت برند حقوقی نسبت به برند های شخصی بالاتر است.

تفاوت ثبت برند فدرال یا استانی

برای ثبت کردن برند و علامت تجاری باید حتما آن را در اداره مالکیت معنوی کشور کانادا به ثبت برسانید. حتی اگر قصد دارید برند خود را در داخل کشورمان به صورت لاتین به ثبت برسانید و از مزیت های آن برای ارائه محصول و خدمات در کشور کانادا نیز استفاده نمایید، باید برند خود را به صورت فدرال یا استانی در این کشور ثبت نمایید.

در واقع برند های استانی در سطح استان های مختلف کشور کانادا مورد بررسی قرار می گیرند و برند های فدرال همان برند هایی هستند که در سطح کشور مورد بررسی قرار می گیرند و باید تمامی شرایط و هزینه هایی که برای ثبت برند عمومی و کشوری در نظر گرفته شده است را در آن ها رعایت نمود.

مراحل ثبت برند در کانادا

برای ثبت کردن علامت تجاری نیز لازم است تا به صورت حضوری یا آنلاین به مرکز مالکیت معنوی این کشور مراجعه نمود. در مرحله اول و زمانی که مدارک ثبت برند را ارائه می کنید، در صورتی که هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد، مراحل ثبت برند شما مورد تایید قرار می گیرد.

بعد از این مرحله برند شما از نظر شباهت به دیگر برند ها مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که هیچگونه شباهتی به دیگر برند ها نداشته باشد، می تواند ممورد پذیرش قرار بگیرد.

ثبت برند فدرال در کانادا

برای اعتراض به برند نیز، اطلاعات برند شما در مجله Trademarks Journal چاپ می شود و هر فردی که قصد اعتراض به برند شما را داشته باشد، باید 750 دلار برای اینکار پرداخت نماید.

بعد از این مرحله و در صورتی که هیچگونه اعتراضی نسبت به علامت تجاری شما وجود نداشته باشد، می توانید به راحتی علامت مورد نظر را از نظر قانونی به ثبت برسانید.

شرایط ثبت برند در کانادا

تقریبا می توان گفت همان شرایطی که برای ثبت برند در کشورمان وجود دارد، در کشور کانادا که جز کمیسون مادرید هست، در نظر گرفته شده است. برند شما از نظر شباهت نام و لوگو تجاری نباید هیچ شباهتی به برند های ثبت شده قبلی داشته باشد. در واقع به هیچ عنوان برند خود را به صورت شبیه یا کپی به دیگر برند های ثبت شده در استان های مختلف کانادا نمی توانید به ثبت برسانید.

علاوه بر این برای انتخاب نام برند نیز باید دستوالعمل های مشخص شده در سازمان مالکیت معنوی کانادا را رعایت کنید. طراحی لوگو تجاری نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در برخی از موارد می توانید از شکل محصول طراحی شده یا بسته بندی خاص محصولات خود برای ثبت برند و لوگو تجاری مورد نظر استفاده نمایید.

شرایط ثبت برند در کانادا

با رعایت کردن تمامی شرایط ثبت برند می توانید این امکان را داشته باشید تا در صورت استفاده رقبا از نام برند و علامت تجاری شما، به راحتی از آن ها شکایت کرده و جلوی خسارت های وارد شده را بگیرید.

با ثبت برند در کاناد می توانید محبوبیت بسیار بیشتری در بین مشتریان به دست آورده و به راحتی ارزش و اعتبار کسب و کار خود را بالا ببرید.

مدارک ثبت علامت تجاری و لوگو در کانادا

همانطور که گفته شد برند های ثبت شده در کانادا در دو سطح استانی و فدرال و به صورت حقیقی و حقوقی قابل ثبت شدن هستند.

برای ثبت برند و علامت تجاری در کشور کانادا لازم است تا مدارک زیر را ارائه نمایید.

  • تنظیم نامه درخواست ثبت برند و همچنین ذکر نام کشور و ارائه آن به اداره ثبت علائم تجاری
  • ارائه یک معرفی‌نامه از سربرگ شرکت، که تمامی مدیران و دارندگان حق امضا شرکت آن را امضا کرده باشند.
  • اگر کارها توسط وکیل انجام می‌شود، ارائه یک وکالت‌نامه رسمی ضرورت دارد.
  • اشخاص حقیقی باید مدارک هویتی و شغلی خود را ارائه کنند.
  • کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی مدیران صاحبان امضا شرکت
  • کپی روزنامه تاسیس و همچنین کپی اخرین تغییرات شرکت
  • ارائه اظهارنامه ثبت برند در ایران، برای رویت و کپی از آن برای کامل کردن پرونده

هزینه ثبت برند در کانادا چقدر است؟

موسسات و مراکز مختلفی که به صورت واسطه امور مربوط به ثبت برند را در این کشور برای شما انجام می دهند، با توجه به خدمات ارائه شده و مراحلی که برای ثبت انواع برند های در نظر گرفته می شود، هزینه هایی متفاوتی را در نظر می گیرند.

برای اینکه بتوانید امور ثبت برند در کانادا را به صورت آنلاین انجام دهید، می توانید از طریق پایدار ثبت و کارشناسان حقوقی با تجربه ای که در اختیار دارد، این کار را در سریع ترین زمان ممکن و با ارزان ترین هزینه انجام دهید.

ثبت برند در کانادا

مدت زمان ثبت و تمدید علامت تجاری در کشور کانادا

در کشور کانادا برند ها به صورت 10 ساله به ثبت می رسند و شرکت ها و افراد حقیقی می توانند بعد از 10 سال، برند خود را برای مدت یک سال تمدید نمایند.

در صورتی که امور تمدید برند قبل از به پایان رسیدن ده ماه انجام نشد، کاربران می توانند ظرف مدت 6 ماه و با پرداخت جریمه های در نظر گرفته شده، برند و علامت تجاری کسب و کار خود را تمدید نمایند. در غیر این صورت هر کسی می تواند بعد از مدت زمان 6 ماه در نظر گرفته شده، برندی را مشابه و یا عیناً با برند شما به ثبت برساند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.