پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند

ثبت برند رد شده

ثبت برند رد شده

با توجه به اینکه دستورالعمل و ضوابط بسیار خاص و مشخصی برای انتخاب نام برند و همچنین طراحی لوگوی تجاری به صورت فارسی و لاتین در نظر گرفته شده است، برای ثبت برند رد شده باید به بهترین شکل ممکن این ضوابط و دستورالعمل ها را در نام برند و همچنین لوگوی تجاری خود چک کنید تا متوجه شوید که کدام یک از بخش های مورد نظر دچار مشکل شده‌اند و برای برطرف کردن آنها اقدام نمایید.

البته روش‌های نیز برای جلوگیری از رد شدن ثبت برند وجود دارد که در ادامه به صورت کامل آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اگر از طریق کارشناسان سامانه آنلاین پایدار ثبت تمامی امور مربوط به ثبت برند خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و از مشاوره های رایگان این کارشناسان استفاده کنید قطعاً با مشکلاتی برای رد شدن برندتان روبرو نخواهید شد.

دلایل ثبت برند رد شده

به صورت کلی برند به کسب و کار شما ارزش و اعتبار بسیار زیادی می بخشد و این موضوع باعث می‌شود تا اهمیت بسیار زیادی در بین کسب و کارهای مختلف پیدا کند.

با توجه به اینکه برند در سراسر کشورمان باید یک گونه باشد و هیچگونه مشاوره از آن به ثبت نرسیده باشد قواعد و دستورالعمل های خاصی برای ثبت برند و لوگو تجاری در نظر گرفته شده است که باید تمامی آنها را رعایت کنید.

در مطلبی که در مورد شرایط ثبت برند از طریق کارشناسان سامانه آنلاین پایدار مورد بررسی قرار دادیم تمامی شرایط جدیدی که برای ثبت برند تجاری در نظر گرفته شده است را مورد بررسی قرار دادیم.

در ادامه نیز سعی داریم برخی از دلایلی که باعث می شوند تا برند شما رد شود و برای ثبت مجدد آن نیاز به انجام مراحل ثبت برند داشته باشید را مورد بررسی قرار دهیم.

انتخاب اسامی نادرست

یکی از مهمترین مواردی که در ثبت برند رعایت شده با آن مواجه هستید رد شدن برند به دلیل انتخاب نامناسب و یا نام شبیه به برندهای ثبت شده قبلی میباشد.

در نظر داشته باشید که نام برند شما به هیچ عنوان نباید شباهتی به نام برندهای ثبت شده قبلی داشته باشد.

دلایل رد شدن ثبت برند

برای جلوگیری از شباهت نام برند ثبت شده قبلی بهتر است استعلام های ثبت برند را به بهترین شکل ممکن از طریق سامانه های آنلاین و رسمی انجام دهید.

علاوه بر این در نظر داشته باشید که برند شما نباید شامل اسامی خاص و مشاهیر و مکان های جغرافیایی باشد و باید سعی کنید که از اسامی کامل خلاقانه و جدید برای برند خود استفاده نمایید.

به صورت کلی اگر نام برند شما قبلا به ثبت رسیده باشد و یا شبیه به آن در سامانه ثبت برند و مرکز مالکیت معنوی وجود داشته باشد نمی‌توانید برند خود را به ثبت برسانید و با ثبت برند رد شده مواجه خواهید شد.

شباهت لوگو به علامت تجاری دیگر برند ها

لوگو و علامت تجاری نیز یکی دیگر از ویژگی‌های برند شما است که مشتریان مختلف برنده شما را با این لوگو و علامت تجاری می شناسند.

به همین دلیل باید برای انتخاب لوگو تجاری نیز وسواس های بسیار زیادی را به خرج بدهید.

برند و لوگو تجاری شما نیز نباید هیچگونه شباهتی به برندهای ثبت شده قبلی داشته باشد و باید تمامی شرایط مورد نظر برای طراحی لوگو تجاری که شامل طرح مفهومی کسب و کار شما باشد را در خود جای داده باشد.

به صورت کلی می توانیم بگوییم برای انتخاب و طراحی لوگو تجاری نیز باید خلاقیت و جدید بودن را مد نظر قرار دهید تا لوگوی تجاری شما در مراحل ثبتی رد نشود.

ثبت برند رد شده چقدر هزینه دارد؟

نکته بسیار مهمی که در مورد ثبت برند هایی که مورد پذیرش قرار نمی گیرد و به اصطلاح رد می شوند باید به آن اشاره کنیم این است که شما باید هزینه‌های مجددی را برای ثبت برند رد شده مورد نظر با شرایط در نظر گرفته شده پرداخت نمایید.

با توجه به اینکه امور ثبتی و خدمات آنها در کشورمان طرفه و مصوبه خاصی ندارد هر کدام از موسسات و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند هزینه های متفاوتی را برای ثبت برند رد شده در نظر می گیرند.

هزینه ثبت برند رد شده چقدر است؟

در صورتی که در ابتدای راه و قبل از رد شدن برند خودتان از کارشناسان و متخصصین این حوزه از طریق سامانه آنلاین پایدار در دسترس شما قرار دارند استفاده نمایید قطعاً برند شما در همان مرحله اول به ثبت می رسد و نیازی به پرداخت هزینه های مجدد نخواهید داشت.

با توجه به شرایط ثبت برند و مانند مراحل اولیه که برای ثبت برند رد شده وجود دارد تفاوت هایی برای پرداخت هزینه ثبت لوگو و علامت تجاری که مورد پذیرش قرار نگرفته است از نظر حقیقی و حقوقی وجود خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای ثبت مجدد برند

برای برند هایی که قابلیت ثبت شدن دارند به صورت حقیقی و حقوقی مدارک متفاوت در نظر گرفته شده است که در مقالات مختلف به صورت کامل این مدارک را مورد بررسی قرار داده ایم.

در مورد برند هایی که رد می شوند و مورد پذیرش قرار نمی گیرند باید همین مدارک را تهیه کرده و دوباره در اختیار مراجع ثبت کننده برم قرار دهید.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اشکالات گرفته شده در مدارک ثبت برند که می‌تواند شامل انتخاب نام برند و همچنین تصاویر لوگو تجاری شما باشد را برطرف کرده و مدارک جدید را همراه با رفع اشکال را در اختیار مراجعه کننده برند و مرکز مالکیت معنوی ایران قرار دهید.

مشاوره آنلاین و رایگان برندهای رد شده

اگر در ابتدای راه عملیات ثبت برند خود را از طریق سامانه آنلاین پایدار ثبت انجام دهید قطعا می توانید با استفاده از مشاوره رایگان و آنلاین که در اختیار شما قرار می دهد به بهترین شکل ممکن برند و لوگو تجاری خود را با ارزان ترین هزینه و تعرفه و در سریعترین زمان ممکن به ثبت برسانید.

ثبت برند رد شده

در صورتی که از خدمات ویژه این سامانه استفاده نکرده و با مشکلاتی مانند ثبت برند رد شده روبرو شده اید می توانید برای ثبت کردن برندی که مورد پذیرش قرار نگرفته است از راهنمایی و مشاوره کارشناسان متخصص این سامانه استفاده کنید که در سریعترین زمان ممکن به شما این امکان را می‌دهند تا با برطرف کردن مشکلات به وجود آمده و خطاهایی که در برند و علامت تجاری شما وجود داشته است آن را به ثبت برسانید.

کارشناسان و متخصصین این سامانه که سابقه ثبت برند های مطرح کشوری را دارند به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین پاسخگوی تمامی سوالات شما در مورد برندهای رد شده در سطح کشور و با موضوعات مختلف هستند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.