پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
مقالات ثبت شرکت

ثبت شرکت در چابهار

ثبت شرکت در چابهار

راه اندازی یک سرمایه گذاری جدید و یا ارتقا و رشد کسب و کار از جمله دلایلی هستند که ممکن است ما را به سمت ثبت شرکت در چابهار به صورت مسئولبیت محدود و سهامی خاص سوق دهند. حرکت در راستای قانونی مشخص، به حداقل رساندن بدهی های مالیاتی، جلوگیری از بوجود آمدن درگیری بین سرمایه گذاران در شرکت، مشروعیت و آگاهی از برند خود و جذب سرمایه های قابل توجه از جمله مزایایی هستند که ثبت یک شرکت را کاملا منطقی و درست جلوه می دهند. ثبت شرکت در ایران را می توان در دو قسم، 1. ثبت شخصیت حقوقی در انواع شهرها 2. ثبت شخصیت حقوقی در مناطق آزاد تجاری تقسیم کرد.

چابهار یکی از مناطق آزاد تجاری بوده که از نظر موقعیت اقتصادی و بازرگانی جایگاه ویژه ای در کشور دارد. ما با نگارش این مقاله ثبت شرکت در چابهار را با ریز جزئیات برای شما شرح داده و مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد این استان را بیان می کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه بوده و خواندن این مقاله کاربردی را از دست ندهید.

در صورتی که قصد دارید تمامی مراحل ثبت شرکت خود را به صورت 0 تا 100 با راهنمایی و مشاوره افراد متخصص و از طریق سامانه 100% آنلاین انجام دهید، از طریق فرم زیر اطلاعات و مدارک خود را بارگذاری کرده و منتظر تماس کارشناسان ثبت پایدار برای ادامه روند و مراحل ثبتی باشید.

 

 

ثبت شرکت آنلاین

ثبت شرکت در چابهار

در این مقاله ثبت شرکت در چابهار بطور مفصل تشریح شده و سوالات مختلفی از قبیل مزایا، مراحل، شرایط ثبت شرکت و … بطور مفصل بیان شد. چابهار جز هفت منطقه آزاد کشور به شمار رفته و از لحاظ موقعیت تجاری و بازرگانی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. به نقل از سازمان ملل متحد می توان بیان داشت که چابهار یکی از مهم ‌ترین راه‌ های کریدور شرق به غرب و جنوبی ‌ترین راه این کریدور می باشد.

در این منطقه امکان ثبت شرکت با مسئولیت محدود، ثبت شرکت تضامنی و ثبت شرکت سهامی خاص ممکن می باشد. مراحل ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت اعم از تضامنی، سهامی خاص و مسئولیت محدود یکی می باشد ولی فراموش نکنید که در ابتدا لازم است هرکدام از شرکت ها و حوزه فعالیت آن ها را شناخته سپس بر آن اساس اقدام به اخذ مجوز کنید. هزینه ثبت شرکت در چابهار نیز وابسته به عوامل متعددی من جمله سرمایه اولیه، هزینه حق الثبت، هزینه آگهی روزنامه و … است.

در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در این منطقه و استان مزایای فوق العاده ای داشته که به هیچ عنوان قابل اغماض نیست. این مزایا شامل تخفیف های فوق العاده در هزینه های انبارداری، باربری، خرید تجهیزات و …، ارائه تسهیلات فوق العاده و مواردی دیگر مانند دسترسی به راه های زمینی، هوایی و آبی می باشد. فراموش نکنید که شما برای شرکت در مناقصات و مزایدات، افتتاح حساب جاری در کلیه بانک ‌ها، اخذ کد بورس و … نیاز به کد اقتصادی دارید که می توان آن را از طریق سایت ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار و یا اداره ثبت شرکت ها در چابهار دریافت کنید.

بررسی چابهار از نظر موقعیت اقتصادی و بازرگانی

چابهار یکی از شهرهای جنوبی استان سیستان و بلوچستان بوده که بدلیل موقعیت راهبردی خود به آب های آزاد یکی از بنادر تجاری مهم کشور محسوب می شود. این شهر یکی از قطب های اقتصادی و بازرگانی مهم ایران بوده و سرمایه گذاری های زیادی برای پیشرفت روز افزون این منطقه صورت گرفته است.

ساخت اسکله، افزایش گنجایش بارگیری کشتی ‌های اقیانوس ‌پیما، احداث فرودگاه بین ‌المللی و ساخت راه ‌آهن به سوی آسیای میانه از جمله دلایلی هستند که می توانند تضمینی بر این ادعا باشند. بنا بر استناد به حرف سازمان ملل متحد، منطقه آزاد چابهار را می توانیم یکی از مهم ‌ترین راه‌ های کریدور شرق به غرب و جنوبی ‌ترین راه این کریدور بدانیم.

علاوه بر موقعیت های خاص و ویژه اقتصادی و بازرگانی بدلیل چهار فصل بودن این منطقه، مسافران زیادی هر ساله برای تماشای غروب آفتاب از اسکله ها به این شهر سفر کرده و از مناطق دیدنی آن نیز دیدن می کنند. از آن جایی که این منطقه روز به روز پیشرفت کرده و بر اهمیت آن افزوده می شود؛ ثبت شرکت در این منطقه نیز هر روزه اهمیت پررنگ تری نسبت به قبل پیدا می کند.

ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

همانطور که در پاراگراف بالا ذکر شد، چابهار یکی از هفت مناطق آزاد کشور بوده که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آن مزایای فوق العاده ای دارد. انجام فعالیت های صنعتی، اقتصادی، تجاری، سیاحتی و یا حتی پیمانکاری در این منطقه با ثبت شرکت ممکن می باشد. این مقاله به تمام سوالات شما در مورد ثبت شرکت در چابهار از قبیل مزایای ثبت شرکت در چابهار، شرایط ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز، هزینه مورد نیاز و … پاسخ می دهد.

ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

مزایای ثبت شرکت در چابهار را می توان از سه حیث مختلف مورد بررسی قرار داد: مزیت های مختلف از لحاظ تخفیفات، مزیت ها از لحاظ تسهیلات و دیگر مزیت های تجاری و غیرتجاری از لحاظ موقعیت ویژه جغرافیایی که هر کدام را بصورت جداگانه برای شما شرح می دهیم.

مزایای ثبت شرکت از لحاظ تخفیفات: شما با ثبت شرکت در این منطقه از تخفیفات فوق العاده ای نسبت به دیگر مناطق بهره مند می شوید که از این تخفیفات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هزینه انبارداری برای کانتینرهایی که با شناور به منطقه آزاد چابهار وارد می شوند.
 2. هزینه تجهیزات بندری برای کاتینرهایی که با شناور به منطقه آزاد چابهار وارد می شوند.
 3. هزینه انبارداری کالاهای صادراتی و ترانزیتی وارد شده به منطقه آزاد چابهار.
 4. تخفیف حمل از مبدا (به میزان 10 درصد از ارزش سیف (CIF) کالا).
 5. تخفیف در نمایندگی و خدمات پس از فروش (به میزان 10 درصد از ارزش سیف (CIF) کالا).
 6. تخفیف گشایش اعتباری اسنادی (LC) از طریق یکی از بانک های مستقر در منطقه آزاد (به میزان 25 درصد ارزش سیف (CIF) کالا)

مزایا از لحاظ تسهیلات را می توان در این دو مورد خلاصه کرد:

 1. ارائه تسهیلات جهت ما به التفاوت هزینه حمل کالا
 2. ارائه تسهیلات جهت واردات کالا به صورت تجاری

مزایای ثبت شرکت در چابهار از لحاظ موقعیت ویژه جغرافیایی: این مورد به اختصار در متون بالا ذکر شد اما بصورت جامع تر مزایای ثبت شرکت در این منطقه تجاری پرسود را در باب این موضوع مجدد بیان می کنیم.

 1. دسترسی به راه های زمینی، هوایی و آبی جهت ارتباط با کشورهای مجاور
 2. ترانزیت کالا به کشورهای آسیای میانه و افغانستان از نزدیک ترین راه ممکن
 3. دارای اسکله هایی با قابلیت پهلو گرفتن کشتی هایی با حداکثر ظرفیت 100 هزار تن
 4. وجود آب، برق، ارتباطات و سوخت ارزان قیمت
 5. امکان تامین نیروی انسانی از منطقه با دست مزد و حقوقی مناسب
 6. دسترسی به سردخانه 500 تنی و انبارهای بزرگ مسقف
 7. پایین بودن نرخ تعرفه ها نسبت به 6 منطقه آزاد دیگر در کشور

شرایط ثبت شرکت در چابهار

ثبت شرکت در منطقه آزاد از جمله چابهار اگرچه مزایای خاص خود را دارد؛ اما نباید فراموش کنیم که متقاضی ملزم به رعایت شرایط خاصی نیز می باشد. از جمله شرایط ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار می توان موارد زیر را نام برد :

 1. در انتخاب نام برای شرکت حتما در نظر داشته باشید که نام انتخابی باید متناسب با فعالیت های شرکت باشد.
 2. استفاده از اسامی مشاهیر، دانشمندان و محققان در نام شرکت مجاز بوده اما اسامی شهرها و کشورهای مختلف را نمی توان استفاده کرد.
 3. برای فعالیت در منطقه باید حتما یک مجوز از سازمان مناطق آزاد داشته باشید.
 4. وجود وکالتنامه در صورتی که وکیل مراحل ثبت شرکت در چابهار را پیگیری می کند، ضروری می باشد.
 5. مدیر عامل باید گواهی عدم اعتیاد خود را به مراجع ذی ربط ارائه دهد.
 6. گرفتن کد اقتصادی در منطقه آزاد چابهار الزامی است. (کد اقتصادی برای افراد حقوقی در واقع همان شناسه ملی شرکت ها بوده و کد اقتصادی برای افراد حقیقی همان کدملی آن ها می باشد.)
 7. جهت تسهیل در انجام امور گمرکی اخذ کارت بازرگانی را فراموش نکنید.

دریافت کد اقتصادی برای ثبت انواع شرکت ها در چابهار

افراد جهت شرکت در مناقصات و مزایدات، افتتاح حساب جاری در کلیه بانک ‌ها، اخذ کد بورس، شرکت در نمایشگاه ‌ها، اخذ گرید و رتبه و … نیازمند دریافت کد اقتصادی برای شرکت خود می باشند. همانطور که در پاراگراف بالا ذکر شد کد اقتصادی برای افراد حقوقی در واقع همان شناسه ملی شرکت ها بوده و کد اقتصادی برای افراد حقیقی همان کدملی آن ها می باشد. برای دریافت کد اقتصادی به سایت و سامانه ثبت شرکت در چابهار مراجعه کرده و مراحل را به صورت اینترنتی انجام دهید و یا به اداره ثبت شرکت در چابهار مراجعه کنید و مراحل را بصورت حضوری به انجام برسانید.

اخذ کد اقتصادی و روش های آن

انواع ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

نحوه ثبت شرکت در چابهار به صورت حضوری و اینترنتی می باشد. البته لازم به ذکر است که صرفا سه نوع از هفت نوع شرکت ذکر شده در قانون تجارت امکان ثبت در منطقه آزاد چابهار را دارند. این سه نوع شرکت عبارتند از:

1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود

2. ثبت شرکت سهامی خاص

3. ثبت شرکت تضامنی

کار در زمینه ترخیص و دریافت کالا، صادرات و وارادات با دریافت مجوز ثبت شرکت با مسئولیت محدود امکان پذیر می باشد. ثبت شرکت سهامی خاص نیز برای انجام همین امور استوار بوده با تفاوتی چند در برخی از موارد که در این مطلب به آن اشاره می کنیم. برای آشنایی با تفاوت های ای دو نوع شرکت پیشنهاد می شود که مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود را مطالعه فرمایید.

مراحل ثبت شرکتها در چابهار

در اولین قدم از مجموعه مراحلی که متقاضی جهت ثبت شرکت باید انجام دهد؛ مراجعه او به معاونت اقتصادی سازمان و درخواست صدور مجوز برای ثبت شرکت می باشد. سپس فرم تقاضای تعیین نام توسط متقاضی تکمیل شده و پس از عبور از فیلترهای موجود و دریافت استعلام های مربوطه، تایید نام شرکت توسط واحد ثبتی انجام می شود.

در مرحله بعد مجوز سرمایه گذاری به متقاضی توسط واحد مربوطه ارائه شده و در صورت نیاز معرفی به سایر نهادها جهت اخذ مجوزهای لازم انجام می شود. مدارک ثبتی توسط مرجع ثبت شرکت ها به متقاضی ارائه شده و تکمیل مدارک و ارائه آن به واحد ثبتی توسط درخواست کننده انجام می شود. مدارک با شرایط مقرره تطبیق داده شده و در صورت نیاز تصحیح و تکمیل آن مجدد توسط خواهان انجام می شود.

هزینه های ثبتی پرداخت و فیش پرداخت آن به واحد ثبتی ارائه می شود. اکنون باید ثبت شرکت در دفاتر ثبت شرکت ها انجام شده و در مرحله بعد دفاتر تجاری پلمپ شده و مدارک ثبتی از مجموعه ثبت شرکت ‌های مربوطه تحویل گرفته می شود. در نهایت یک نسخه از آگهی به واحد صادر کننده مجوز تحویل داده می شود.

ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

مدارک ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

برای ثبت شرکت در چابهار وجود مدارک مختلفی از قبیل فتوکپی کارت ملی و شناسنامه موسسان شرکت، اعضای هیئت مدیره و همچنین بازرسان شرکت (علی البدل و اصلی در صورتی که نوع شرکت سهامی خاص باشد.)، مجوز حوزه فعالیتی شرکت (در صورتی که ثبت آن نیاز به ارائه مجوز دارد.)، دو نسخه تکمیل شده از اساسنامه، صورت جلسه و همچنین اظهارنامه شرکت، سرمایه اصلی شرکت و تعیین میزان سهم و یا سرمایه هر یک از سرمایه گذاران و همچنین آدرس و کدپستی دفتر تجاری و یا اداری ضروری می باشد.

هزینه ثبت شرکت در چابهار

همانطور که می دانید هزینه ثبت شرکت در هر منطقه ای بسته به نوع فعالیت، نوع شرکت، مکان شرکت و … متفاوت و غیرقابل پیش بینی می باشد؛ هزینه ثبت شرکتها در این منطقه نیز بر همین قاعده استوار بوده و تعیین دقیق هزینه های آن تا حدودی غیرممکن می باشد. اما شناخت فاکتورهای موثر در تعیین هزینه نهایی خالی از لطف نیست.

شما برای ثبت شرکتها درمناطق آزاد و چابهار به یک سرمایه اولیه، هزینه حق الثبت، هزینه آگهی روزنامه و هزینه های جزئی دیگر از قبیل هزینه ثبت پرداخت در اداره ثبت شرکت در چابهار و … نیاز خواهید داشت. سرمایه اولیه بسته به نوع شرکتی که انتخاب کردید متغیر بوده و از 100 هزارتومان الی … می تواند باشد. حق الثبت شرکت نیز با توجه به سرمایه اولیه شرکت تعیین می شود و هزینه آگهی در روزنامه نیز بسته به عواملی چون نوع روزنامه، اندازه قلم و همچنین اندازه کادر آگهی تعیین می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.