پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
گواهینامه ایزو

دریافت ایزو برای شرکت با جدیدترین شرایط و مشاوره 100% رایگان

دریافت ایزو برای شرکت با جدیدترین شرایط و مشاوره 100% رایگان

دریافت ایزو برای شرکت ها امروزه به عنوان یک اصل مهم و حیاتی قلمداد می شود و بسیاری از کسب و کار ها از آن برای جذب اطمینان بیشتر مشتری ها در تبلیغات خود استفاده می کنند.

زمانی که مشتری متوجه می شود که یک شرکت دارای استاندارد های ایزو مورد نیاز است، راحت تر به خدمات آن اعتماد می کند و شاید در گذشته های دورتر داشتن ایزو و استفاده از آن در تبلیغات به عنوان یک امتیاز مهم به شمار می رفت.

به همین دلیل بسیاری از شرکت ها و کسب و کار ها در همان گام های ابتدایی به دنبال کسب ایزو و دریافت آن هستند و دغدغه هایی بسیار زیادی برای دریافت ایزو دارند.

در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم که ایزو چیست و چرا انقدر اهمیت دارد و برای اینکه بتوانیم ایزو را با سرعت بسیار بالا و بدون دغدغه و مشکل دریافت کنیم باید چه مراحلی را طی کنیم؟

برای اخذ ایزو به صورت آنلاین می توانید از طریق فرم زیر اقدام نمایید تا کارشناسان حرفه ای پایدار ثبت تمامی امور مربوط به اخذ استاندارد ها و گواهینامه ایزو را برای شما در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.

درخواست ایزو آنلاین

 

 

ایزو چیست؟

شاید تاکنون تعریف های مختلفی در مورد ایزو در سایت ها و یا مجلات خبری مختلف خوانده باشید و به دلیل اطلاعات گنگی که از آن ها دریافت کرده اید، متوجه نشده باشید که ایزو چیست و در واقع به چه دردی میخورد و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

اینجا قصد داریم به صورت ساده و کاملاً عامیانه به شما بگوییم که ایزو یک سری استاندارد های از پیش تعریف شده است که برای کسب و کار ها معین شده است.

انواع ایزو که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت، هر کدام دارای شرایط و ویژگی های خاصی هستند.

در واقع می توان گفت که ایزو به کسب و کار ها کمک می کند تا بتوانند استاندارد های لازم در حوزه های مختلف را کسب نموده و این استاندارد ها به مدیریت بهتر کسب و کار ها و همچنین روال و تنظیم آن ها کمک زیادی می کند.

برای اینکه بتوانید ایزو را در بخش های مختلف هر سازمان و یا شرکت بگیرید باید ابتدا استاندارد های مد نظر آن که در قالب اساسنامه ایزو تعیین شده اند در سازمان و یا شرکت خود پیاده سازی کنید.

بعد از اینکار و در مراحل مختلفی که در انتهای مطلب آورده شده است می توانید درخواست صدور ایزو بدهید.

نکته مهم در مورد ایزو این است که بسیاری از کسب و کار ها زمانی که در مورد ایزو می خوانند و اطلاعاتی را کسب می کنند به این فکر خواهند کرد که چرا باید برای گرفتن ایزو هزینه کنیم و اصلا گرفتن ایزو چه مزایایی برای کسب و کار و سازمان ما دارد که باید به سراغ آن برویم؟

مزایای دریافت ایزو

در ابتدایی ترین سوال در مورد مزایای ایزو باید به این نکته اشاره کنیم که ایزو به صورت مستقیم و غیر مستقیم می تواند در بهبود روند کسب و کار شما تاثیر گذار باشد.

اولین و مهم ترین موردی که به خوبی ین قضیه را اثبات می کند، اعتماد بیشتر مشتریان بعد از شناسایی گواهینامه ایزو شماست.

در واقع زمانی که شما از یک گواهینامه ایزو استفاده می کنید، بررسی شکایات، کنترل کیفیت و نظارت بر مشتریان به راحتی صورت می گیرد و این موضوع باعث می شود تا مشتریان خوشحال تری داشته باشید که شما را به بقیه نیز معرفی می کنند.

علاوه بر اعتماد مشتریان و سایر کسب و کار ها و برند ها، پرستیژ شما در تبلیغات نیز می تواند از دریافت ایزو بسیار موثر باشد و این موضوع به خوبی در آگهای های تلویزیونی و یا دیگر مراجع به خوبی مشاهده شده است.

از دیگر مزایای گرفتن ایزو می توان به مواردی مثل استاندارد سازی رفتار ها در سازمان که منجر به رضایت بالاتر کارمندان می شود، اشاره نمود.

در کنار این عوامل بالا بردن تعهدات تیم و کارمندان و همچنین توانایی حضور در بازار های جدید را می توان از مزایای دریافت ایزو دانست که نقش مهمی در پیشرفت کسب و کار شما ایفا می کنند.

بعد از اینکه به مزایای دریافت ایزو پرداختیم بهتر است شما را با انواع ایزو های مختلفی که وجود دارند و کسب و کار ها و سازمان ها با توجه به نوع فعالیت خود باید برای آن اقدام کنند آشنا کنیم.

البته این موضوع را هم مد نظر داشته باشید که برای دریافت ایزو که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت باید از مشاوران حرفه ای و متخصص در این زمینه استفاده کنید زیرا ممکن است اشتباه در دریافت ایزو باعث هدر رفتن هزینه های شما شود.

ایزو چیست؟

انواع استاندارد ایزو

در بررسی انواع ایزو ابتدا بهتر است به مشهور ترین ایزو که بار ها و بار ها نام آن را شنیده ایم بپردازیم که همان گواهینامه ایزو 9001 است.

این گواهینامه یا استاندارد ایزو برای مدیریت کیفیت شناخته می شود و علاوه بر همه سازمان ها، شرکت ها و کسب و کار های مختلف نیز می توانند برای آن اقدام نمایند.

نکته مهم در مورد ایزو 9001 این است که این استاندارد هیچ ارتباطی با محصول ندارد و به بررسی و ارزیابی مراحل تولید کالا و خدمات می پردازد.

متاسفانه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها بعد از دریافت ایزو 9001 از آن به عنوان فاکتوری برای بالا بردن و معرفی کیفیت محصول خود استفاده می کنند و البته بسیاری از مشتریان نیز در این زمینه آگاهی لازم را ندارند.

بعد از گرفتن ایزو 9001 قطعاً مزایای بسیار زیادی شامل شرکت ها و سازمان ها می شود که از مهم ترین آن ها می توان به شناسایی و نشان دادن مراحل شاخص ها، ارزیابی اهداف و همچنین بالا بردن رقابت در سطح بین المللی اشاره نمود.

این مزایا به طور قطع بعد از دریافت گواهینامه ایزو 9001 برای هر سازمانی به وجود می آید و می توان از آن برای رسیدن به اهداف و چشم انداز های خود استفاده کند.

گواهینامه بعدی که برای دریافت ایزو آن می توان اقدم نمود به بحث محیط زیست بر می گردد.

استاندارد ایزو 14001 مربوط به محیط زیست است و به شرکت ها و کسب و کار هایی داده می شود که در زمینه حفاظت از محیط زیست اقداماتی را انجام داده باشند.

نکته بارزی که امروزه کسب و کار ها برای حفاظت از محیط زیست در خدمات و محصولات خود ارائه می دهند می توان به شرکت اپل مربوط باشد که در جدیدترین محصول خود در سال 2021 یعنی آیفون 12 هندزفری و شارژر را از باکس و حعبه حذف نموده است تا از این طریق بتواند حجم جعبه را کاهش داده و در مصرف کاغذ و سوخت و … صرفه جویی کند.

دریافت ایزو 14001 نیز مزایای بسیار مختلفی برای کسب و کار ها دارد که از جمله آن ها می توان به ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای سازمان ها اشاره نمود.

استاندارد های مختلف دیگری نیز در سازمان جهانی ایزو تعریف شده اند که کسب و کار ها می توانند با توجه به نوع فعالیت و البته ضرورت هایی که وجود دارد برای دریافت ایزو در هر زمینه اقدام نمایند.

از مهم ترین این استاندارد ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • استاندارد مدیریتی در زمینه ی بهداشت و ایمنی 0NSAS-1800
  • استاندارد مدیریت سالم بودن مواد غذایی iso-22000
  • استاندارد تایید صلاحیت آزمایشگاه iso/IEC-17025
  • استاندارد iso/TS-16949 (برای مشخصات فنی در صنعت خودروسازی)
  • استاندارد HACCP کنترل کننده ی نقاط بحران در صنایع غذایی

مراحل دریافت ایزو

مراحل دریافت ایزو برای شرکت

بعد از اینکه به طور کامل ایزو را برای شما تعریف کردیم و مزایایی که دریافت ایزو استاندارد های مختلف آن برای کسب و کار ها و سازمان ها دارد را مورد بررسی قرار دادیم، بهتر است سراغ مهم ترین دغدغه افراد یعنی مراحل دریافت ایزو برویم.

برای دریافت ایزو مراحل مختلفی را باید پشت سر بگذاریم و نکته مهم در مورد این موضوع این است که دریافت ایزو به معنای کیفیت بالای خدمات و کالا ها نیست و در واقع زمانی که شما ایزو و استاندارد های مختلف را در یک زمینه کسب کردید نباید آن را پایان کار بدانید زیرا ایزو فاکتور هایی که دارد بعد در طول زمان دچار تغییراتی می شوند که باید آن استاندارد ها را بر روی سیستم های خود اجرا نمود.

این موضوع را نیز در نظر بگیرید در صورتی که بخش های مختلف و جدیدی به سازمان و یا شرکت شما اضافه شود، قطعاً ممیزی های جدیدی نیز برای دریافت ایزو خواهید داشت که باید آن فاکتور ها را نیز رعایت نمایید.

در دو گام سعی داریم مراحل دریافت ایزو را به صورت مختصر توضیح دهیم و البته اگر می خواهید بدانید این مراحل چگونه سریع تر انجام می شوند حتماً انتهای مطلب را مطالعه کنید.

رعایت استاندارد های ایزو

شرکت و یا سازمانی می تواند برای دریافت ایزو اقدام کند که در وحله اول تمامی استاندارد هایی که برای گرفتن ایزو در قالب بند ها و الزمات هر کدام از استاندارد های ایزو گنجانده شده است، را رعایت کند.

در واقع اگر این استاندارد ها را در زمینه های مختلف مدیریتی، کالا و خدمات و یا دستورالعمل ها پیاده سازی کنیم و بخش های مختلف را به آن ها هماهنگ کنیم، می توان برای دریافت ایزو اقدام نمود.

البته در صورتی که کارشناس متخصص تشخیص دهد که برخی از بند ها و الزمات با نوع کسب و کار مربوطه همخوانی ندارد، می توان برای گرفتن ایزو و پیاده سازی این الزمات از آن ها صرف نظر کرد.

پس در گام اول باید استاندارد های ایزو را در سازمان پیاده سازی کرد تا در هنگام ممیزی این مدارک و شواهد برای پیاده سازی ایزو به خوبی قابل رویت باشند.

تعیین یک مرجع صدور معتبر

بعد از اینکه کار های استاندارد سازی در محیط برای دریافت ایزو صورت گرفت باید به سراغ یک مرجع معتبر و کاملاٌ قانونی که زیر نظر مراجع مختلف و معتیر مانند IAF و ASCB فعالیت می کنند بروید.

این موضوع را بهتر است بدانید که سازمان ها خودشان نیز می توانند برای دریافت ایزو اقدام نمایند اما قطعاً این کار نیاز به یک فرد و کارشناس متخصص در این حوزه دارد که بتواند به بهترین شکل ممکن استاندارد های مختلف را برای سازمان پیاده سازی نماید.

نکته مهم تر که باید در این مرحله کسب و کار ها به آن توجه زیادی داشته باشند این است که گواهینامه های ایزو ممکن است از طرف مراجع غیر مطمئن صادر و دریافت شوند و به همین دلیل است که باید دقت نمایند تا گواهینامه ایزو جعلی دریافت نکنند.

به طور کلی می توان گفت برای دریافت ایزو بخش های مختلفی از یک سازمان درگیر هستند که عملیات پیاده سازی استاندارد ها و گرفتن ممیزی ها را با همکاری و هماهنگی یکدیگر انجام می دهند.

در نظر داشته باشید که دریافت کواهینامه ایزو برای شرکت ها به مدت سه سال اعتبار دارد و برای سال های دوم و سوم باید مورد ارزیابی قرار بگیرد که به همین دلیل است که باید سازمان ها مراقب استاندارد های رعایت شده باشند تا بدون هیچ مشکلی بتوانند سه سال گواهینامه ایزو را داشته باشند.

شرایط اخذ گواهینامه ایزو

برای اینکه یک سازمان کسب و کار بتواند گواهینامه ایزو را دریافت نماید باید شرایط زیر را بصورت کامل داشته باشد.

اولین شرط لازم برای دریافت ایزو برای شرکت این است که سازمان در صورت وجود لزوم دریافت مجوزهای حاکمیتی حتماً برای دریافت جواز پروانه کسب اقدام کرده باشد.

دومین شرط مورد نظر این است که سازمان از نظر حقوقی وجود خارجی داشته باشد و در صورتی که به صورت صنفی فعالیت می‌کند پروانه های لازم را از مراجع ذیربط دریافت کرده باشد.

شرط مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که شرکت سازمان یا به صورت کامل راه اندازی شده و فعالیت خود را از سر گرفته باشد یا اینکه در شرف راه اندازی باشد.

نکات مهم دیگری که باید در مورد شرایط اخذ گواهینامه ایزو به آن اشاره کنم این است که سازمان بر اساس قوانین ملی یا حاکمیتی رفتار کند و هر گونه الزامات استاندارد را که مشروط کرده است از مشاوره با واجد شرایط را در این زمینه استفاده نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ایزو برای شرکت

بعد از اینکه تمامی ممیزی‌های لازم را رعایت کردید قسمت مهم دیگری که باید برای دریافت ویزا انجام دهید این است که بتوانید مدارک لازم برای اخذ گواهینامه ایزو را که شامل دو بخش مدارک فنی و تخصصی و همچنین مدارک حقوقی و حاکمیتی می‌شود را آماده کنید.

به صورت کلی تمامی مدارک شامل مستندات و روش‌های اجرایی و همچنین فرم ها و دستورالعمل های لازم برای هر استانداردیرا می‌توانیم در زمینه مدارک فنی و تخصصی بیاوریم که توسط مشاورین ذی‌صلاح برای هر شرکت و سازمان آماده می‌شود.

منظور از مدارک حقوقی و حاکمیتی نیز در مراحل دریافت ایزو برای شرکت این است که تمامی مدارکی که وجود شرکت را از نظر حقوقی ثابت کند و شامل اسناد ثبتی برای سازمان ها و شرکت های حقوقی و یا مدارک ثبتی صاحبین علامت تجاری باشد در این زمینه قرار می گیرد و شما برای اینکه بتوانید گواهینامه ایزو خود را دریافت کنید باید تمامی این مدارک را به صورت کامل در اختیار مراجع صادر کننده ایزو یا موسسه هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند قرار دهید.

دریافت ایزو از پایدار ثبت با کمترین هزینه

همانطور که اشاره کردیم گرفتن ایزو و رعایت استاندارد هایی که باید در محیط سازمان ها انجام شود، نیاز به تخصص در این زمینه دارد که پایدار ثبت با استفاده از نیروی با تجربه حقوقی و کارشناسان حرفه ای در این زمینه می تواند صفر تا صد کار های گرفتن ایزو برای شرکت شما را انجام دهد.

نکته مهم این است که شما وقتی کار خود را به یک تیم متخصص بسپارید قطعاً دغدغه ای برای آن نخواهید داشت و البته به خوبی هزینه ها و زمان شما مدیریت می شوند.

برای اینکه در مورد مراحل دریافت ایزو و شرایطی که دارد اطلاععات بیشتری کسب کنید می توانید از طریق راه های ارتباطی به صورت مستقیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید و پاسخ تمامی سوالات خود را از این طریق دریافت کنید.

در صورتی که هنوز شرکت و یا برند خود را ثبت نکرده اید می توانید از خدمات ثبت برند، ثبت شرکت و شرایط ثبت برند با یک تیم حقوقی بسیار با تجربه و مجرب استفاده نمایید که باعث می شود تا کیفیت ثبت برند شما به دلیل استفاده از نام های مناسب و همچنین هزینه ثبت برند برای شما به شدت کاهش پیدا کند و این هزینه و زمان را برای مدیریت بهتر کسب و کار خود استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.