پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
اخذ ایزو

اخذ ایزو

معمولا افرادی که جهت اخذ ایزو و گواهینامه آن اقدام می کنند، برای صادرات کالای خود به خارج از ایران و یا شرکت در مناقصات و مزایدات و یا موارد دیگر نیازمند داشتن گواهینامه مورد نظر هستند. سامانه پایدار ثبت با داشتن زیرمجموعه ای مشتمل بر ۱۵ نفر مشاور و کارشناس در زمینه ایزو، توانایی دریافت انواع گواهینامه های ایزو در کلیه زمینه ها از شرکت های معتبر در کشورهای آلمان، ایتالیا، اتریش، کانادا و انگلیس را دارد و گواهینامه ایزو مربوطه ظرف 10 روز صادر می گردد. ضمنا برای پیاده سازی و مشاوره حضوری در شرکت و کارخانه شما این امکان با رزرو و هماهنگی با پشتیبانی سایت امکان پذیر می باشد.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو

از جمله مزیت های اخذ ایزو می توان به این مورد اشاره کرد که استانداردهای بین المللی و گواهینامه ایزو این اطمینان را حاصل می کنند که تمامی محصولات و خدمات بصورت ایمن، قابل اعتماد و با کیفیت خوب ارائه می شوند. اخذ ایزو مرتبط با زمینه فعالیت شما، می تواند منجر به کاهش اشتباهات، کاهش هزینه ها و در نهایت افزایش بهره وری گردد. ضمنا هر گواهینامه ایزو کمک بسیار مهمی برای دسترسی به بازارهای جدید و کسب اعتماد مشتری و خریدار محسوب می شود. پایدار ثبت فقط گواهینامه های معتبر، دارای کد معتبر رجیستر شده و با قابلیت استعلام و تضمین اعتبار به مشتریان ارائه می دهد.

نکات مهم در مورد اخذ ایزو

روش گرفتن گواهینامه ایزو را در چند مرحله در متن زیر برای شما شرح می دهیم:
اول: بایستی تعیین کنید گواهینامه ISO را برای چه کاری نیاز دارید.
دوم: قصد دارید از کدام مرجع با چه میزان اعتباری گواهی نامه ISO را دریافت کنید.
متقاضیان گواهی نامه Iso  و اخذ ایزو به چند دسته تقسیم بندی می شوند:
دسته اول: هدف این افراد تنها داشتن مدرک ایزو است و قصد پیاده سازی ایزو و مشاوره درسازمان خود را ندارند.
دسته دوم: افرای که  برای شرکت در مناقصات الزام به گرفتن مدرک iso دارند. در برخی موارد مناقصه گزار سابقه پیاده سازی ایزو را نیز از کارفرما درخواست می کنند. درچنین مواردی بایستی توسط کارشناسان پایدار ثبت در سازمان یا کارخانه شخص، استاندارد مربوطه پیاده سازی و اجرا گردد تا بتوان سوابق اجرایی قابل ارائه باشد.
دسته سوم: افرادی که در تجارت و سازمان خویش قصد تجارت یا صادرات محصول را دارند و جهت صادرات محصول یا خدمات خویش ملزم به دریافت استانداردهای مختلف ایزو می شوند.
جهت دریافت گواهینامه ایزو متناسب با هدف و خواسته متقاضیان مراجع و درجه اعتبارگواهی نامه ایزو متفاوت می باشد. کسانیکه قصد تجارت یا صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارند میبایست گواهینامه iso تحت اعتبارسازمان بین المللی IAF دریافت نمایند. سازمان بین اللملی iaf  نهاد بین المللی جهت اعتباردهی به مراجع صدورگواهی نامه iso میباشد؛ تعداد مراجع صدور مدرک ایزو حدود 400 مرجع با سطح اعتبارمختلف در کشورهای مختلف فعالیت دارند. برای اطلاعات بیشتر درمورد مراجع صدورگواهینامه iso با کارشناسان پایدار ثبت تماس حاصل بفرمایید.
به مراجع صدور گواهینامه ایزو به اصطلاح (CB) (Certify Body) گفته می شود.  این مراجع تحت نظر مراجعی با اصطلاح (AB) (Accredity Body) اعتباردهی می گردند. متقاضی مدرک ایزو باید تصمیم بگیرد کدام CB و تحت اعتبار کدام AB میخواهد مدرک دریافت کند.
بدین ترتیب کسانی که قصد صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و یا عضو اتحادیه اروپا دارند بایستی برای اخذ ایزو تحت اعتبارسازمان بین المللی IAF اقدام نمایند. این سازمان نهاد بین اللملی اعتباردهنده به مراجع صدور می باشد. تقریبا همه کشورها عضو این نهاد بین المللی می باشند. برای اطلاعات بیشتر درمورد IAF می توانید اینجا کلیک کنید. تعداد مراجع معتبر صدور گواهی در ایران حدود 50 مرکز می باشد. AB تحت اعتبارسازمان بین المللی IAF در ایران سازمان ملی تایید صلاحیت NACI  نام دارد.
جهت اخذ ایزو بخاطر داشته باشیم گواهینامه ایزو 9001 (استاندارد مدیریت کیفیت) پایه استانداردهای دیگر است که به دلیل الزامات مشترک در گواهینامه ISO9001  با ISO14001   و  ISO45001 معمولا با هم به صورت سیستم مدیریت یکپارچه IMS صادر می شوند.
ضمنا پایدار ثبت نماینده رسمی شرکت TUWCert بوده و همچنین گواهینامه های شرکت های TUWCERT و Qal را نیز ارائه می دهد.
قبل از اینکه بخواهید برای اخذ ایزو اقدام کنید و گواهینامه های معتبر مختلفی که در این زمینه وجود دارند را به صورت کامل کسب کنید باید حتما ابتدا تمامی شرایط مورد نیاز را در سازمان خود پیاده سازی کنید و سپس از یک مرجع کاملاً معتبر برای صدور گواهینامه ایزو استفاده نمایید تا بتوانید از قابلیت ها و مزایای بسیار زیادی که گواهینامه ایزو برای شما به همراه خواهد داشت استفاده کنید.
سامانه آنلاین پایدار به عنوان اولین سامانه رسمی آنلاین در سراسر کشور سعی کرده است تا تمامی امور شرکتها برای ثبت کردن برند و ثبت شرکت و همچنین دریافت گواهینامه ایزو را به صورت کاملا آنلاین برای شما انجام دهد و نکته مهمی که برای استفاده از خدمات این سامانه می‌توان به آن اشاره کنیم این است که در صورت استفاده از این خدمات می توانید از مراجع بسیار معتبر گواهینامه ایزو خود را دریافت نمایید.

فرم درخواست
ارسال مشخصات و پرداخت

قبل از اینکه بخواهید برای اخذ ایزو اقدام کنید و گواهینامه های معتبر مختلفی که در این زمینه وجود دارند را به صورت کامل کسب کنید باید حتما ابتدا تمامی شرایط مورد نیاز را در سازمان خود پیاده سازی کنید و سپس از یک مرجع کاملاً معتبر برای صدور گواهینامه ایزو استفاده نمایید تا بتوانید از قابلیت ها و مزایای بسیار زیادی که گواهینامه ایزو برای شما به همراه خواهد داشت استفاده کنید. سامانه آنلاین پایدار به عنوان اولین سامانه رسمی آنلاین در سراسر کشور سعی کرده است تا تمامی امور شرکتها برای ثبت کردن برند و ثبت شرکت و همچنین دریافت گواهینامه ایزو را به صورت کاملا آنلاین برای شما انجام دهد و نکته مهمی که برای استفاده از خدمات این سامانه می‌توان به آن اشاره کنیم این است که در صورت استفاده از این خدمات می توانید از مراجع بسیار معتبر گواهینامه ایزو خود را دریافت نمایید.  

اخذ گواهینامه ایزو چند مرحله دارد؟

برای اینکه بتوانید تمامی مراحل اخذ گواهینامه ایزو را به درستی اجرا کنید باید ابتدا فرآیندهای تولید خود را ارتقا داده و استانداردهای کیفیت را به صورت کامل در مجموعه خود اجرا کنید. از جمله مهمترین مواردی که برای آماده شدن اخذ ایزو می توانیم به آن اشاره کنیم این است که سیستم مدیریت خود را به صورت کامل توسعه داده و با شناسایی فرآیندهای اصلی و همچنین مستندسازی با مشارکت کارکنان و البته استفاده از آموزش برای کارکنانی که دور دیدن و همچنین ایجاد بخش نظارت بازرسی بر سیستم و در نهایت شناسایی کامل نقاط قدرت و ضعف و اثربخشی سیستم تمامی مراحل پیاده سازی را انجام دهید. تمامی این مراحل حتماً باید قبل از اقدام برای دریافت گواهینامه ایزو در کسب و کار خود در نظر گرفته شده و به درستی آنها را اجرا کنید تا ممیزی های لازم برای سازمان شما با امتیاز بالا در نظر گرفته شود. بعد از پیاده سازی این استانداردها باید به سراغ یک مرجع کاملا مطمئن برای دریافت گواهینامه ایزو بروید و این نکته را باید در نظر داشته باشید که متاسفانه در چند سال گذشته گواهینامه ایزو نامعتبر دامنگیر بسیاری از سازمان ها و کسب و کارها شده است آغاز شده است تا آنها هزینه‌های بسیار زیادی را در این زمینه متحمل شوند و در برخی از موارد ضررهای بسیار زیادی برای کسب و کار آنها نیز به همراه داشته باشد. به طور کلی می توانیم در صورت پیاده سازی فاکتور های اولیه و انتخاب یک مرجع مطمئن برای دریافت ایزو که با استفاده از خدمات پایدار ثبت می توانید آن را پیدا کنید و از این گواهینامه معتبر استفاده کنید مراحل اخذ ایزو را به صورت خلاصه بیان کنیم. تکمیل فرم پرسشنامه توسط سازمان فرستادن نامه اعلام قیمت پیش فاکتور و عقد قرارداد برای شرکت مشاوره ایزو در جهت اخذ گواهینامه آشنایی کامل شرکت مشاور با مدیران سازمان و کسب و کار و برگزاری جلسات مختلف برای شناخت فرآیندها و نحوه عملکرد استاندارد ایزو مورد نظر طراحی الزامات و مستندات سیستم مدیریت کیفیت ارائه راهکارهای اجرایی در جهت مستقر کردن سیستم ایزو در نظر گرفته شده تعیین مسئولیت کلیه اشخاص مسئول در سازمان بر طبق ۴ تا به صورت کاملاً شفاف و مشخص آموزش کلی استانداردهای ایزو و سیستم مدیریت کیفیت به تمامی پرسنل سازمان و پیاده‌سازی الزامات مورد نظر ایزو توسط کلیه واحدهای مربوطه انجام عملیات پیش ممیزی برای بررسی میزان آمادگی سازمان و بخش های مختلف آن انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه معتبر و عقد قرارداد اخذ ایزو برای انواع مختلف آن تعیین یک زمات مشخص برای انجام امور ممیزی با کمک مرجع صدور گواهینامه ایزو و در مرحله آخر انجام ممیزی در دو مرحله مختلف باید انجام شود.    

گواهینامه ایزو چند سال معتبر است؟

نکته مهمی که باید در مورد شرایط و مراحل اخذ ایزو به آن اشاره کنم این است که بسیاری از دوستان این سوال را در هنگام مشاوره از تیم پشتیبانی سامانه آنلاین پایدار پرسیده اند که گواهینامه ایزو در انواع مختلفی که در ادامه با آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم چند سال برای یک سازمان و کسب و کار معتبر است و می‌توانند از آن استفاده نمایند. به طور کلی زمانی که شما تمامی مراحل اخذ گواهینامه ایزو را به درستی انجام دهید و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد تا بتوانید گواهینامه ایزو خود را به صورت کامل دریافت نمایید می‌توانید تا سه سال از این گواهینامه به صورت کامل استفاده کنید اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که گواهینامه ایزو در انواع مدلهای مختلف آن پس از بازرسی، هر سال باید تمدید شود و نیازمند این است که در سال های دوم و سوم ممیزی رفتاری و ساختاری در سازمان انجام شود تا بتواند در سال سوم به صورت هر سال این برنامه برای شما تمدید شود.  

انواع گواهینامه ایزو

قبل از اینکه به سراغ مراحل و همچنین شرایط دریافت گواهینامه ایزو و اخذ آن بروید، بهتر است تمامی استانداردهای ایزو که توسط سازمان رسمی سازمان بین‌المللی استانداردسازی تعریف شده است را بشناسید تا بدانید با توجه به نوع کسب و کار خود برای کدام یک از این ایزوها و دریافت آنها اقدام نمایید.

استاندارد مدیریت کیفیت یا همان ایزو ۹۰۰۱

هدف اصلی از تدوین استاندارد مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ به وجود آوردن الگوی بین المللی برای پیاده سازی و استقرار سیستم های مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت بوده است که در بسیاری از سازمان‌ها و کشورها و سطح جهانی به صورت کامل مورد استقبال قرار گرفته است. مراحل دریافت ایزو برای شرکت در تعریف ایزو ۹۰۰۱ باید اشاره کنیم که این استاندارد به یک محصول خاص داده نمی‌شود بلکه تمامی فرآیندهای تولید کالا یا خدمات در یک واحد تجاری از نظر مدیریت و کیفیت مورد بررسی قرار می‌گیرند. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنم این است که نباید این استاندارد را با کیفیت کالا اشتباه بگیرید و این استاندارد در بحث سیستم‌های مدیریتی سازمان و بخش‌های مختلف آن را از نظر کیفیت پیاده سازی استاندارد‌های در نظر گرفته شده مشخص می‌کند.   از جمله مهمترین مزایای اخذ ایزو ۹۰۰۱ می‌توان به شفافیت فرآیندها و شاخص ها در سازمان و همچنین بررسی فعالیت‌های سازمان مطابق با اهداف و البته افزایش توان رقابتی در عرصه بین المللی در کنار جلوگیری از دوباره کاری ها به وسیله تعریف فعالیت سیستماتیک اشاره نمود.  

اخذ ایزو ۱۴۰۰۱

استاندارد محیط زیست یا همان ایزو ۱۴۰۰۱ شامل استاندارد های بین المللی در رابطه با سیستم های زیست محیطی است که از سال ۱۹۹۶ میلادی به وجود آمده است. مهمترین بخش‌هایی که در زیر مجموعه این سیستم قرار می‌گیرند و باید برای پیاده سازی آنها به بهترین شکل ممکن اقدام شود می توان به بهبود سیستم ساختار سازمانی و همچنین فعالیت‌های تحریری و تعیین فرآیندها و در اختیار گیری منابع لازم جهت تهیه و اجرای سیستم ها و خط مشی سازمان اشاره نمود. مراحل دریافت ایزو در یک تعریف کوتاه می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که در صورتی می توانید برای اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ اقدام نمایید که بتوانید در دراز مدت برنامه های عملی برای کمک به پاک ماندن محیط زیست داشته باشید. این استاندارد نیز مانند استاندارد ایزو ۹۰۰۱ مزیت های بسیار زیادی مانند افزایش سهم بازار در سطح بین المللی و رعایت بهتر و بیشتر قوانین و مقررات مربوط به محیط زیست و همچنین ایجاد سیستم های مدیریت زیست محیطی در کنار ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای سازمان را به همراه خواهد داشت.  

مزیت های اخذ ایزو مدیریت ایمنی مواد غذایی یا همان ایزو ۲۲۰۰۰

در تعریف کلی این استاندارد می توانیم بگوییم که به مجموعه ترکیبی موثری جهت حصول اطمینان از امنیت مواد غذایی در طول تامین زنجیره غذایی گفته می شود که عناصر کلیدی آن را می‌توانیم ارتباط مستقیم و همچنین سیستم مدیریت و البته برنامه های پیشنهادی در موارد مختلف بدانیم. به طور کلی پیاده سازی این استاندارد و ایزو ۲۲۰۰۰ به سازمانهای زنجیره غذایی کمک می کند تا خطرات موجود در سیستم خود را به بهترین شکل ممکن شناسایی و کنترل کنند.

راهنمای اخذ ایزو ۲۹۹۹۰

امروزه اگر در صفحات مجازی چرخی بزنید و یا در سطح اینترنت بخواهید مطلب را جستجو کنید قطعاً با افرادی مواجه می‌شوید که در موسسات خود آموزش های مختلفی را در مورد آن موضوع اجرا کرده و مدارک مختلفی را در این زمینه به شما اعطا می‌کنند. این آموزش ها به صورت کاملا غیر رسمی ارائه می شوند و کسب و کارهایی که در این زمینه ها فعالیت می‌کنند به عنوان مراکز آموزش غیررسمی شناخته می شوند که فقط مجوز را برای آموزش دریافت کردند و مانند دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر به صورت رسمی مورد تایید دولت برای اجرای آموزش های عمومی نیستند. با توجه به اینکه امروزه آموزش یک امر مهم در همه کسب و کارها در نظر گرفته می‌شود شرکت‌ها و موسساتی که در این زمینه فعالیت می‌کنند باید استانداردهای لازم را به دست بیاورند تا بتوانند با اخذ ایزو ۲۹۹۹۰ به راحتی اعتماد بیشتری از مشتریان خود به دست آورده و البته کسب و کار خود را از این طریق با جذب مشتریان بیشتر رونق ببخشند. علاوه بر این مراکز آموزشی در زمینه کنکور و دیگر مباحث خدماتی نیز موسسات و مراکز آموزشی بسیار زیادی فعالیت می‌کنند که با اخذ استانداردهای ایزو می توانند به سود و درآمد قابل توجهی برساند و البته اعتماد مشتریان را نسبت به خدماتی که ارائه می‌کنند بالاتر ببرند. اخذ ایزو ۲۹۹۹۰ به عنوان یک سیستم مدیریت خدمات استاندارد بین المللی برای آموزش غیر رسمی شناخته می شود که با هدف بهبود کیفیت خدمات آموزش غیررسمی و همچنین کنترل کیفیت آموزش و در نتیجه بهبود مستمر آن که یک مزیت بسیار مهم برای سازمان ها می باشد ایجاد و در سازمان ها و کسب و کارهای مختلف پیاده سازی می شود. راهنمای اخذ ایزو ۲۹۹۹۰