پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند

ثبت برند ادویه جات

ثبت برند ادویه جات

ثبت برند ادویه جات به شما کمک می‌کند تا از سوء استفاده رقبا نسبت به برند و لوگو تجاری شما که در نزد مشتریان محبوب شده است جلوگیری کنید و بتوانید از امتیازهای به دست آمده برای برند ادویه جات خودتان در جهت رشد و توسعه کسب و کار استفاده نمایید. شرایط ثبت برند ادویه جات بیشتر در مورد انتخاب یک نام مناسب و طراحی لوگوی تجاری خلاقانه و جدید برای این برند می باشد که در این مطلب قصد داریم به صورت کامل تمامی مواردی که برای برند ادویه جات لازم است را مورد بررسی قرار دهیم.

شرایط ثبت برند ادویه جات

ادویه جات به عنوان یک مکمل در غذاها و مواد غذایی مختلف و حتی نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرند که می توانیم بگوییم به عنوان یک عضو اصلی در هر خانه ایرانی مشاهده می‌شوند.

دسته بندی های مختلفی برای ادویه جات در نظر گرفته شده است که باعث تفکیک کامل آنها از همدیگر می شود اما موضوع بحث ما بیشتر ثبت کردن برند و علامت تجاری ادویه جات می باشد که باعث می‌شود تا برند شما در نظر مشتریان شناخته شده باشد.

برای اینکه بتوانید علامت تجاری خود را به ثبت برسانید شرایط خاصی در نظر گرفته شده است که شما باید تمامی این شرایط را به درستی رعایت کنید.

شرایط انتخاب نام برند ادویه جات

انتخاب نام به عنوان اولین و شاید مهمترین گام در ثبت برند در نظر گرفته می شود. با توجه به دستورالعمل هایی که در مورد قوانین ثبت برند در نظر گرفته شده است شما باید از انتخاب اسامی مشاهیر و شخصیت های معروف ترین اسامی مکان های جغرافیایی برای برند ادویه جات خود خودداری کنید.

علاوه بر این برند شما نباید به هیچ عنوان نامی مشابه با برندهای ثبت شده قبلی داشته باشد.

برای جلوگیری از این کار باید تمامی استعلام های لازم را در مورد ثبت برند انجام دهید تا بتوانید عدم شباهت نام برند خود به برندهای ثبت شده قبلی را مشاهده کنید.

شرایط ثبت برند ادویه جات

در کنار این موضوع باید به این نکته اشاره کنیم برای ثبت برند ادویه جات هرچقدر بتوانید از نام های جدید و خلاقانه که همسو با مفهوم کسب و کار شما باشد استفاده کنید قطعا می توانید شانس ثبت کردن برند و لوگوی تجاری خود را بالاتر ببرید.

طراحی لوگو تجاری خلاقانه

یکی دیگر از شرایطی که برای ثبت برند در نظر گرفته شده است این است که باید یک لوگوی تجاری کاملا خلاقانه و جدید را برای برند تجاری خود طراحی کنید.

لوگو تجاری علامت منحصر به فرد کسب و کار شما می باشد و به هیچ عنوان نباید به برند ها و الگوهای تجاری که قبلاً به ثبت رسیده‌اند شباهت داشته باشد. زمانی که استعلام ثبت برند ادویه جات را انجام میدهید قطعاً این موضوع در مورد لوگوی تجاری نیز خواهد کرد و شما متوجه عدم شباهت لوگوی تجاری خود به دیگر برند ها خواهید شد.

مراحل ثبت برند ادویه جات

اگر بخواهیم مراحل ثبت برند را به صورت کامل و البته خلاصه وار توضیح دهیم باید بگوییم که برای ثبت علامت تجاری خودتان باید ابتدا آشنایی کامل با زمینه کسب و کار داشته باشید و یک نام مناسب را برای برند خود انتخاب نمایید. بعد از اینکه نام خلاقانه و جدیدی را برای برند خود انتخاب کردید باید به سراغ طراحی لوگو تجاری و علامت مخصوص آن بروید که این موضوع نیز باید حتماً توسط افراد متخصص و کارشناس خبره در این زمینه انجام شود.

بعد از طی کردن این مراحل ثبت برند باید به سراغ انتخاب نوع برند خود بروید. از بین برنده های حقیقی و یا حقوقی با توجه به شرایطی که در نظر گرفته شده است می توانید برند مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای ثبت کردن علامت تجاری ادویه جات اقدام نمایید.

بعد از انتخاب نوع برند باید به سراغ ارائه مدارک ثبت برند ادویه جات بروید که برای برندهای حقیقی و حقوقی با هم تفاوت های کمی دارند.

در گام بعدی که گام آخر نیز می باشد شما باید هزینه های مربوط به ثبت برند به صورت کامل پرداخت کنید که این موضوع نیز در موسسات و مراکز مختلف متفاوت است و در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.

مدارک ثبت علامت تجاری ادویه جات

اگر قصد دارید علامت تجاری ادویه جات و برند آن را به صورت شخصی و حقیقی به ثبت برسانید نیازی به ثبت شرکت ندارید و فقط با ارائه کپی کارت شناسایی و کارت ملی و همچنین کپی مجوز فعالیت خودتان که می تواند جواز تاسیس و پروانه بهره برداری باشد به راحتی برند و لوگوی تجاری خود را در این زمینه به ثبت برسانید.

اگر قصد دارید ادویه جات را به خارج از کشور صادر کنید و یا قصد دارید از نام و علامت تجاری لاتین برای محصولات داخلی خودتان استفاده کنید می توانید هزینه های بیشتری را برای ثبت برند ادویه جات به صورت لاتین پرداخت کنید.

مدارک ثبت علامت تجاری ادویه جات

در صورتی که شرکت تولیدی و خدماتی خود را در زمینه ادویه جات به ثبت رسانده اید لازم است تا مراحل ثبت برنده ادویه جات را به صورت حقوقی پیش ببرید و مدارک زیر را آماده کنید.

کپی کارت شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی جدید

کپی مجوز فعالیت که می تواند جواز تاسیس های پروانه بهره برداری و غیره باشد.

کپی آخرین روزنامه رسمی شرکت آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت

در صورت نیاز برای ثبت برند به صورت لاتین کپی کارت بازرگانی معتبر نیز الزامی می باشد.

دقت کنید اگر قصد دارید تمامی امور مربوط به ثبت برند ادویه جات شما توسط یک وکیل خبره و با تجربه انجام شود حتماً باید به وکالت نامه معتبر بدهید.

مهمترین مزیت‌های ثبت علامت تجاری ادویه جات

بعد از اینکه علامت تجاری ادویه جات را به صورت کاملا رسمی به ثبت برسانید قاعدتاً می توانید از مزیت های قانونی و اداری برای تبلیغات و مارکتینگ استفاده کنید. این در حالی است که اگر فقط عملیات برندینگ را در سطح کسب و کار و سازمان خود انجام داده باشد به هیچ عنوان نمی توانید از سوء استفاده رقبا از نام برند خود جلوگیری کنید و این موضوع فقط زمانی میسر است که برند و لوگو تجاری شما به صورت کاملا رسمی به ثبت رسیده باشد.

در کنار این موضوع زمانی که شما ثبت برند ادویه جات را انجام دهید قطعاً محبوبیت و اعتماد بیشتری را در نزد مشتریان و دیگر کسب و کارهایی که قصد همکاری و استفاده از خدمات و تولیدات شما را دارند خواهید داشت.

به صورت کلی می توانیم بگوییم که در کنار مزیت های مانند قابلیت اعطای نمایندگی به دیگر شهرها و استانهای کشور، ثبت علامت تجاری ادویه جات باعث افزایش ارزش و اعتبار کسب و کار شما خواهد شد.

هزینه ثبت برند ادویه جات چقدر است؟

با توجه به اینکه کسب و کارهایی که در زمینه تولید و یا توزیع انواع ادویه جات فعالیت می کنند معمولاً به صورت خرده فروشی هستند بسیاری از کسب و کارهایی که در این زمینه فعال هستند با توجه به پرداخت هزینه های گزافی که برخی از موسسات برای انجام امور ثبت برند در نظر می‌گیرند سعی می کنند تا می فعالیت‌های خود را به صورت غیرقانونی انجام دهند که این موضوع می‌تواند ضررهای مالی بسیار زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد.

در صورتی که قصد داشته باشید از طریق سامانه مالکیت معنوی ایران هزینه های مربوط به ثبت برند را پرداخت کنید قطعاً با رئال آنلاین ثبتی می توانید در هزینه های خود صرفه جویی قابل توجهی را به وجود بیاورید. به نسبت سال قبل هزینه ثبت برند افزایش یافته است و می توان گفت هزینه ثبت برند حقیقی با هزینه ثبت برند ادویه جات به صورت حقوقی تفاوت هایی دارند.

برای اینکه برند شما به صورت رسمی و قانونی شناخته شده باشد نیز باید هزینه هایی را برای ثبت در روزنامه های کثیرالانتشار و روزنامه های رسمی در نظر بگیرید.

مدت زمان ثبت برند ادویجات بین ۲ تا ۳ ماه طول می کشد و شما باید هزینه‌های ثابتی را برای انجام امور ثبتی و هزینه های متغیری را برای انجام خدمات و مشاوره های مختلف در سازمان ها و موسسات ارائه خدمات ثبت برند در نظر بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.