پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند

ثبت برند جواهرسازی

ثبت برند جواهرسازی

با توجه به شرایط و مراحل ثبت برند جواهرسازی و دغدغه هایی که برای بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کند به وجود آمده است و البته به دلیل عدم ثبت برند خود تاکنون این مشکلات زیادی را در زمینه سوء استفاده رقبا و یا عدم اعتماد مشتریان تجربه کردند، سعی کردیم در این مطلب به صورت کامل تمامی فرآیند ثبت برند جواهرات را از 0 تا 100 با توجه به شرایط قانونی که برای آن در نظر گرفته شده است مورد بررسی قرار دهیم.

پس از مطالعه این مطلب برای ثبت برند جواهر سازی به صورت کاملا آنلاین و توسط یک تیم فنی و متخصص می توانید از طریق صفحه مربوط به ثبت برند به راحتی تمامی اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را به همراه فرم های مربوطه بر روی وب سایت بارگذاری نمایید.

در انتهای مطلب در مورد مراحل ثبت برند جوانسازی به صورت آنلاین توضیحاتی را خدمت شما ارائه خواهیم کرد اما قبل از آن در این مطلب ضمن بیان اهمیت جواهر سازی و ثبت برند آن در کشورمان به بررسی مزایای آن خواهیم پرداخت و البته مهمترین نکته که دغدغه بسیاری از کاربران نیز می باشد یعنی شرایط ثبت برند در این زمینه را به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

چرا جواهرات اینقدر مهم است؟

انسان همواره در طول تاریخ به زیبایی و تزیین اهمیت بسیار زیادی داده است و همواره به دنبال اشیا و اجسام گران‌قیمت بوده است که در کنار زیبایی از ارزش مادی بسیار بالایی نیز برخوردار باشند.

جواهرات در ایران تاریخچه کهن و بسیار پر فراز و نشیبی دارد که در ایران باستان از جواهرات علاوه بر زیبایی برای رفع بلا و طلسم خدایان استفاده می‌شده است و البته جواهرات از گذشته تا به امروز به عنوان یک امر نشان دهنده مقام اجتماعی شخص و اصالت خانوادگی او نیز بوده و هستند.

علاوه بر این که از جواهرات می توان برای زیباسازی و تزیین محیط استفاده کرد ایرانیان باستان از گذشته تا به امروز از جواهرات برای تزئین لباس آرایش مو و ساخت ظروف مختلف استفاده می کردند و در هر دوره از تاریخ سبک مخصوص به خود را داشتند.

امروزه با توجه به پیشرفت صنایع، جواهرسازی وارد فاز جدیدی شده است و به عنوان یک صنف و شغل بسیار جذاب و البته مهم که می‌تواند درآمد بسیار بالایی را به همراه داشته باشد در نظر گرفته می‌شود.

تولید جواهرات به عنوان یک هنر باید همواره با ثبت قانونی برند و شرکت کاملاً جدی گرفته شود تا فرصت سوء استفاده از افراد مختلف برای تولیدات صورت گرفته به وجود ندارد و کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند بتوانند تمامی ابتکار و خلاقیت ای را که به کار می برند برای خود در طول سال های متوالی داشته باشند و از این راه کسب درآمد بسیار بالا برسند.

با توجه به اینکه جواهرات یک نیاز عمومی در سطح جامعه می باشد و همه افرادی که روزانه با جواهرات سر و کار دارند به نوعی از آن برای زیبایی و تزیین محیط خود استفاده می‌کنند کسب و کارهای مختلفی سعی کردند تا با طراحی و تولید طرح‌های مختلف با استفاده از جواهرات، عملیات برندینگ خود را در این زمینه انجام دهند و بتوانند محبوبیت بسیار بالاتری را در بین مشتریان به دست بیاورند. همین مسئله باعث افزایش سود و درآمد کسب و کارها شده است و البته رقابت را برای فعالیت در این زمینه بیشتر می‌کند و به همین دلیل افرادی که قصد فعالیت مستمر در زمینه ثبت برند جواهرسازی را دارند باید با رعایت تمامی مراحل ثبت برند جواهرسازی ، برند و فعالیت‌های خود را به صورت کاملا قانونی به ثبت برسانند.

مراحل ثبت برند جواهرسازی

برای این که بتوانید برند خود را در نزد مشتریان محبوب کنید و تمامی فعالیت‌های خود را به صورت کاملاً قانونی و بدون هیچ مشکلی ادامه دهید باید تمامی مراحل ثبت برند جواهرسازی را به درستی انجام دهید تا در همان گام اول بتوانید عملیات ثبت برند و لوگو تجاری خود را انجام دهید و ثبت کردن آن به مزایای بسیار زیادی برسید که مزایای آن را در ادامه مطلب به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

اولین مرحله در بین مراحل ثبت برند جواهرسازی گرفتن استعلام های لازم از مراجع مربوطه برای ثبت برند است که متوجه بشوید برند مورد نظر شما قبلاً توسط چه کسانی به ثبت رسیده است و چه رقبایی در این زمینه با چه برند و لوگو تجاری وجود دارند.

در صورتی که خودتان می توانید عملیات استعلام از شرایط برند خود را بگیرید این کار را انجام بدهیم اما توصیه می شود حتما از افراد متخصص و کارشناسان متبهر در این زمینه استفاده کنید زیرا یکی از مراحل مهم در ثبت برند جواهرسازی همین مرحله است که می‌تواند نقش مهمی در انتخاب نام برند و طراحی لوگوی تجاری شما داشته باشد.

مراحل ثبت برند جواهرسازی

بعد از این مرحله شما باید یک نام و لوگوی تجاری مناسب برای برند خود استفاده کنید که حتماً باید ابتکار و خلاقیت در آن به شدت مورد استفاده قرار بگیرد تا برند و لوگو تجاری که استفاده می کنید به هیچ عنوان شبیه به برندهای ثبت شده قبلی نباشد.

در نظر داشته باشید که عملیات برندینگ با ثبت برند کاملاً متفاوت است و شما زمانی که عملیات ثبت برند را انجام نداده باشید و رقبا یا دیگر افراد از اسم برند شما استفاده کنند، به هیچ عنوان نمی توانید از مراجع مختلف شکایت های لازم را برای جلوگیری از این کار انجام داده و از سوء استفاده‌هایی که در این زمینه نسبت به برند شما انجام می شود، جلوگیری کنید.

نکته مهم که باید در نظر داشته باشید این است که در طی مراحل انتخاب نام برند و طراحی لوگوی تجاری، استفاده از تجربه افراد متخصصی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مانند تیم حقوقی پایدار ثبت که سابقه ثبت برند های مطرح در کشور را دارند باعث می‌شود که شما یک برند و لوگو تجاری بسیار مناسب انتخاب کنید که هم معرف کسب و کار شما باشد و هم بتواند در همان نگاه اول باعث ترغیب مشتریان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند شما و در نهایت فروش شوند.

بعد از اینکه نام و لوگوی تجاری مناسب را برای برند خود انتخاب کردید باید تمامی مدارک مورد نیاز که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت را تهیه نموده و از طریق صفحه مربوط به ثبت برند پایدار ثبت یا سامانه ثبت برند معنوی ایران بارگذاری نمایید تا عملیات ثبت برند شما شروع شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که تهیه مدارک لازم با توجه به حقیقی و یا حقوقی بودن فعالیت‌های شما انجام می شود و حتماً باید بر اساس نوع فعالیت خود مدارک مورد نیاز را به مراجع ارائه نمایید تا تمامی مراحل ثبت برند جواهرسازی به درستی انجام شود.

مدارک مورد نیاز

در صورتی که قصد دارید تمامی فعالیت های مراحل ثبت برند جواهرسازی را به عنوان یک شخص حقیقی انجام بدهید باید تمامی مدارک هویتی زیر را پس از تکمیل دو نسخه اظهارنامه علامت به مراجع ذیربط تحویل دهید.

 

 • مدارک هویتی شخص متقاضی (کارت ملی و شناسنامه)
 • نشانی اقامتگاه و کد پستی
 • آدرس الکترونیکی متقاضی
 • وکالت نامه وکیل دادگستری
 • شماره تماس
 • تصویر علامت تجاری (نوشتاری یا لوگو)
 • لیست از پیش تعیین شده ی کالا و خدمات مدنظر
 • مجوز صادره از مرجع صالح جهت فعالیت (جواز تاسیس، جواز کسب، جواز بهره برداری و…)

 

پس از اینکه دو نسخه اظهارنامه عملیات را تکمیل کردند و البته در صورتی که قصد داشتید تمامی مراحل ثبت برند جواهرسازی را به صورت حقوقی و با شرایطی که برای شرکت ها و کسب و کارهای حقوقی در نظر گرفته شده است انجام دهید باید مدارک ثبت برند زیر را جمع‌آوری کرده و در اختیار مراجع مربوطه قرار دهید.

 • روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • تصویر مدارک هویتی مدیرعامل
 • تصویر لوگو و یا علامت و برند در اندازه مشخص
 • مجوز فعالیت شرکت
 • تعیین طبقات بین المللی کالا و خدمات مدنظر
 • دارا بودن کارت بازرگانی به عنوان مجوز فعالیت برای برند لاتین یا عمل صادرات و واردات کالا و خدمات

مزایای ثبت برند جواهرسازی

مزایای بسیار زیادی که انجام مراحل ثبت برند جواهرسازی دارد باعث شده است تا کسب و کارهایی که در این زمینه فعالیت می کنند برای جلوگیری از سوء استفاده رقبا از نام برند آنها و البته کسب درآمد بیشتر خودشان، به سراغ قانونی کردن و ثبت کاملا قانونی برند خود بروند.

محبوبیت و شهرت در خرید جواهرات اهمیت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل شرکت ها و کسب و کارهایی که بتوانند برند خود را به صورت کاملا قانونی به ثبت برسانند می‌توانند در نظر مشتریان محبوبیت بسیار بالاتری داشته باشند که همین عامل می‌تواند باعث اعتماد بیشتر مشتریان به خدمات و تولیدات شما در زمینه جواهر سازی شود.

شرایط ثبت برند جواهرسازی

پس اگر مشتری برند شما را به صورت کامل قانونی ببیند می‌تواند به راحتی به شما اعتماد کرده و از تولیدات شما استفاده نماید و البته در مراحل بعدی در صورت کسب رضایت آنها را به افراد دیگر نیز توصیه نماید تا از این طریق بتواند بدون پرداخت کمترین هزینه یک بازاریابی رایگان داشته باشید.

در صورتی که تمامی مراحل و شرایط ثبت برند جواهرسازی را انجام بدهید می‌توانید از مزایای قانونی که ثبت کردن یک برند دارد مانند اعطای وام های دولتی و دیگر امتیازاتی که برای برندها در نظر گرفته می شود برخوردار شوند.

البته زمانی که برند خود را به صورت کاملاً قانونی ثبت کرده باشید دیگر شرکت‌ها و برندهایی که قصد استفاده از تولیدات شما را داشته باشند به راحتی به شما اعتماد کرده و همین هم می‌تواند به منزله انعقاد قراردادهای بسیار مناسب و پردرآمد شود.

اگر به عنوان یک برند کاملا شناخته شده تمامی مراحل ثبت برند جواهرسازی را انجام بدهید و قصد داشته باشید که با مشتریان خود ارتباط سریع تر و بهتری برقرار نمایید می‌توانید به  راحتی با اعطای نمایندگی در شهرها و استان‌های مختلف این کار را انجام دهید. در نظر داشته باشید که اعطای نمایندگی یکی دیگر از مزایایی است که ثبت برند و لوگو تجاری به صورت کاملاً قانونی به شما می دهد.

مراحل ثبت برند جواهرسازی به صورت آنلاین

سامانه رسمی و آنلاین پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه کاملا آنلاین خدمات ثبتی در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند تمامی مراحل ثبت برند جواهرسازی را به صورت کاملا آنلاین و از صفر تا صد برای شما انجام می دهد.

برای انجام مراحل ثبت برند جواهرسازی به صورت کاملاً آنلاین کافیست شما وارد صفحه مربوط به ثبت برند بر روی وب‌سایت شده و تمامی اطلاعات و مدارک خواسته شده از شما را در قالب فرم های مربوطه در اختیار کارشناسان ما قرار بدهید.

بعد از این، کارشناسان حقوقی مرکز تمامی اطلاعات و فرم‌ها و مدارک مربوطه را مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورتی که هیچ گونه مشکلی در این اطلاعات و فرم ها وجود نداشته باشد بقیه مراحل ثبت برند جواهرسازی را انجام می‌دهند و شما به صورت کاملا آنلاین از طریق پشتیبانی واتساپ و یا شماره قرار گرفته شده بر روی وب سایت می توانید با تیم حقوقی مرکز در ارتباط باشید و در جریان تمامی کارهای مربوط به مراحل ثبت برند جواهرسازی خود قرار بگیرید.

در طول مراحل ثبت برند در صورتی که نیاز داشته باشید از خدمات مشاوره رایگان این مرکز استفاده کنید می‌توانید با افراد متخصص و پشتیبان‌های با تجربه ما در ارتباط باشید و تمامی سوالات خود را از آنها بپرسید.

در نظر داشته باشید که سپردن انجام مراحل ثبت برند جواهرسازی به افرادی که تخصص و تجربه بسیار بالایی در این زمینه دارند می‌توانند خیال شما را از بابت ثبت برند در سریع‌ترین زمان ممکن راحت نماید و البته در زمان و هزینه های شما صرفه جویی قابل توجهی را به وجود بیاورد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.