پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

مراحل ثبت برند مواد غذایی به صورت آنلاین

مراحل ثبت برند مواد غذایی به صورت آنلاین

اگر با نگاه عمیق به بحث مواد غذایی بنگریم، درمیابیم که مواد غذایی نیاز اول مردم است که در حفظ سلامت ها بسیار کارآمد میباشد. مراحل ثبت برند آنلاین مواد غذایی یکی دیگر از امور ثبت برندی است که در این مقاله به بررسی آن میپردازیم.

در دنیای امروزه که با تورم شدید رو به رو هستیم، برای شروع کسب و کار باید به سراغ نیازهایی با الویت بالا برویم تا بتوانیم درآمد خوبی داشته باشیم. ثبت برند مواد غذایی مراحل ابتداییه تولید و بسته بندی مواد غذایی و حتی عرضه مواد غذایی میباشد. مراحل ثبت برند موارد غذایی همانند ثبت برندهای دیگر مراحل و شرایطی دارد که برای شما بررسی خواهیم کرد. در آخر تصمیم با شماست که در چه زمانی برند مواد غذاییتان را ثبت کنید. اولین مراحل ثبت برند آنلاین مواد غذایی استعلام گرفتن از برند است؛ تا شخص دیگری قبل از برند را به ثبت نرسانده باشد. پایدار ثبت یکی از ارائه دهندگان استعلام قابلیت ثبت برند آنلاین میباشد که با مراجعه به صفحه مربوطه، میتوانید از برندتان به طور رایگان استعلام بگیرید و یا حتی از مشاوره رایگان مشاوران پایدار بهره مند شوید.

 

چرا برند مواد غذایی را به ثبت برسانیم؟

برند مواد غذایی برای مردم و جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به همین منظور ثبت برند مواد غذایی هم از اهمیت بالایی برخور دار است. باطی کردن مراحل ثبت برند مواد غذایی از رقبای خود جلو بزنید و وارد کسب و کار خود شوید، زیرا با ثبت برند، وارد بازار کار آمدی برای تجارت و فعالان اقتصادی میشوید و با این هدف رضایت مشتری را نسبت به خود جلب می کنید، زیرا بیشتر افراد دنبال مواد غذایی هستند که کیفیت عالی و مطلوبی داشته باشد چون که سلامتی شان از هرچیزی با اهمیت تر است همچنین با استفاده از بازاریابی و تبلیغات محصولات و برند مواد غذایی خود را به مردم آشنا کنید.

 

در ادامه مبحث مراحل ثبت برند آنلاین مواد غذایی لازم میدانیم تا مراحل ثبت برند مواد غذایی و شرایط آن را با هم بررسی کنیم تا به یک متخصص امور ثبت برند مواد غذایی تبدیل شوید.

 

فواید مراحل ثبت برند آنلاین مواد غذایی چیست؟

انجام مراحل ثبت برند آنلاین مواد غذایی هم برای شما هم برای مشتریانتان مزایایی دارد که در این بخش برای اطلاع از این مزایا، آنها را بیان خواهیم کرد. مزایایی که با مطالعه آن میتوانید به راحتی انتخاب کنید که مراحل ثبت برند مواد غذایی راطی کنید یا خیر؛ این مزایا عبارتند از:

 1. فروش بهتر و افزایش فروش
 2. جلب اعتماد مشتری
 3. اختصاصی و منحصر به فرد شدن محصول
 4. گسترش تبلیغات کاری
 5. مشتری راحت تر نام آن را به خاطر بسپارد
 6. این قدرت را می دهد که محصولاتتان را از یکدیگر متمایز کنند.
 7. برند مواد غذاییتان از لحاظ قانونی قابل شناسایی می‎شود.
 8. این امکان وجود دارد با ثبت برند مواد غذایی ، برند شما دارای ارزش کسب و کار شود .
 9. ایجاد تمایز بین خود و رقبای تجاری خود
 10. امکان دارد برند شما برای دریافت وام به شما کمک کند.

 

 

 

مدارک ثبت برند آنلاین مواد غذایی

 

مراحل ثبت برند آنلاین مواد غذایی

 

مراحل ثبت برند آنلاین مواد غذایی برای اشخاص حقیقی و حقوقی یکشان میباشد ولی مدارک ثبت برند با هم تفاوتهایی دارند که در این بخش به تفکیک حقیقی و حقوقی، این مدارک ثبت برند مواد غذایی را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

اشخاص حقوقی

 • یک نسخه کپی از آگهی ثبت شرکت، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین آگهی روزنامه رسمی درباره تاسیس به همراه درج تغییرات
 • یک نسخه کپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • کپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد ۱۰*۱۰
 • مهر شرکت
 • وکالتنامه وکیل در صورتیکه وکیل فرایند ثبت برند را دنبال کند

 

اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • کپی کارت بازرگانی به نام متقاضی
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد ۱۰*۱۰
 • وکالتنامه وکیل در صورتیکه وکیل فرایند ثبت برند را دنبال کند.

 

 

مراحل ثبت برند آنلاین مواد غذایی

 1. اولین قدم ثبت برند مواد غذایی، استعلام آن می باشد، تا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد. استعلام قابلیت ثبت برند، از خدمات پایدار میباشد که رایگان است.
 2. بعد از انتخاب برند و تأیید استعلام می توانید به سامانه اداره مالکیت معنوی به آدرس اینترنتیhttp://iripo.ssaa.ir مراجعه کنید و اطلاعات و مدارک لازم را ارسال نمایید و کد پیگیری دریافت کنید.
 3. پس از تکمیل اطلاعات در سامانه، ممکن است پاسخ اداره یکی از این سه حالت اخطار نقص، رد پرونده، آگهی نوبت اول باشد. که در حالت آگهی نوبت اول یعنی مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و باید نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید.
 4. پس از انتشار آگهی نوبت اول باید مدارک به صورت فیزیکی به اداره مالکیت معنوی تحویل داده شود، و نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و هزینه حق الثبت اقدام نمایید.
 5. پس از گذشت زمان مقرر در صورتی که شخص یا اشخاصی نسبت به برند شما اعتراضی نداشته باشد باید برای آگهی نهایی و دریافت سند قطعی برند اقدام کنید.

 

نکته 1) : ثبت علائم تجاری مواد غذایی، مدت اعتبار علامت ثبت شده به مدت ده سال تعیین شده و تمدید اعتبار آن برای دوره های بعد بلامانع می باشد.
نکته 2) : اگر علامت مواد غذایی ثبت شده برای مدت سه سال از تاریخ ثبت بدون استفاده بماند هر شخص ذینفع می تواند ابطال آن را از قانونگذار درخواست نماید و نسبت به ثبت آن برند اقدام کنند.

 

اطلاعات بسته بندی مواد غذایی بعد از ثبت برند

بعداز مراحل ثبت برند مواد غذایی، باید توجه داشته باشید که بسته بندی این محصول هم شرایط خاص خودش را دارد. برخی از اطلاعاتی که باید روی بسته‌ بندی مواد غذایی ذکر شوند، به شرح زیر میباشد:

 • نام محصول
 • مواد تشکیل دهنده
 • سری ساخت
 • شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت
 • تاریخ تولید و انقضا
 • عبارت «ساخت ایران» روی برچسب
 • وزن خالص
 • نام و آدرس مؤسسه سازنده

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.