پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
کارت بازرگانی

مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی

مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی

کارت بازرگانی مجوزی است که به افراد اجازه می دهد تا بتوانند براساس قوانین جمهوری اسلامی اقدام به صادارات و واردات کالای های مختلف به دیگر کشورها نمایند. این مارت برای مدت مشخصی برای افراد صادر می شود و باید قبل از پایان رسیدن موعد مقرر نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی از جمله مهم ترین دغدغه های کاربران است که در این مطلب قصد داریم به صورت کامل تمامی این مدارک را بیان کنیم.

برای اینکه بتوانید در سریع ترین زمان ممکن عملیات تمدید کارت بازرگانی حقیقی و یا حقوقی خود را به صورت آنلاین و با کمترین هزینه و تعرفه انجام دهید می توانید از خدمات آنلاین سامانه پایدار ثبت استفاده نمایید. از طریق فرم های قرار داده شده، تمامی مدارکی که برای تمدید کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی در ادامه آورده می شود را بارگذاری کرده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

درخواست تمدید آنلاین کارت بازرگانی

مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی

برای اینکه کارت بازرگانی را تمدید نمایید و در صادرات و واردات کالا از آن استفاده نمایید و یا در صورت ثبت کردن برند تجاری و لوگو برای کسب و کار خودتان، از کارت بازرگانی و مزیت های آن استفاده نمایند باید مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی را آماده نموده و آن را در اختیار اتاق بازرگانی و مراجع صادر کننده کارت بازرگانی قرار دهید.

کارت بازرگانی به دو صورت حقیقی و حقوقی صادر می شود و برای هر دو شرایط تمدید یکسانی در نظر گرفته شده است. برای هر کدام از این انواع کارت بازرگانی باید مدارک خاصی تهیه شود تا بتوانید به میزان مورد نظر خودتان آن را تمدید نمایید.

مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی حقیقی

در صورتی که کارت بازرگانی خود را به صورت حقیقی دریافت کرده اید، باید مدارک زیر را تهیه نمایید.

از طریق فرم های قرار گرفته در صفحه مروبوط به تمدید می توانید تمامی این مدارک را آپلو نموده و کار های تمدید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

ارائه اصل کارت بازرگانی اخذ شده

ارائه دو قطعه عکس 6 در 4 ( در صورت تمام شدن صفحات کارت بازرگانی)

دو صفحه فرم کارت بازرگانی را از سامانه کارت هوشمند بازرگانی پرینت بگیرید.

یک قطعه عکس مدیرعامل

باری واحد های تولیدی و صادر کننده پوست و روده: دریافت اصل مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی

  • اصل و کپی سند مالکیت شش دانگ به آدرس دفتر کار (آدرسی که در اظهارنامه آمده است)
    اصل و کپی اجاره نامه محضری معتبر به نام متقاضی
    اصل و کپی سند مالکیت به نام غیر و اصل و کپی اجاره نامه عادی به نام متقاضی

از سال 79 به بعد: تهیه گواهی ماده 186 قانون مالیات های مستقیم باری بلامانع بودن تمدید کارت بازرگانی

در صورت تغییر آدرس و سرمایه، باید اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که جدیدا انجام شده است نیز ارائه شود.

مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی حقیقی کدامند؟

مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی حقوقی

اصل و کپی کارت بازرگانی

اصل و کپی کارت ملی ( در صورتی که کارت ملی قدیمی باشد باید رسید درخواست کارت ملی جدید نیز ارائه شود)

اصل و کپی اساسنامه شرکت

اصل و کپی کارت پایان خدمت

ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی که حداقل باید مدرک دیپلم باشد.

در صورت اجاره ای بودن مکان، اصل اجاره نامه

در صورت مالکیت، اصل و کپی سند مالکیت شرکت و محلی که در اظهارنامه ذکر شده است.

آخرین روزنامه رسمی شرکت و تغییرات ثبت شده آن

برای شرکت های سهامی، ارائه اظهارنامه در مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی ضروری است.

ارائه کد اقتصادی

تبصره:

در صورتی که مدیرعامل تغییر کرده باشد، باید دو قطعه عکس 6 در 4 تمام رخ ساده نیز با دیگر مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی ارائه شود.

در صورتی که آدرس تغییر کرده باشد، باید تمامی مدارک مکان جدید (استیجاری و مالکیت) همراه با کارت بازرگانی و مدارک شناسایی و دیگر مدارکی که برای اشخاص حقوقی گفته شد، ارائه شود.

ارزان ترین هزینه تمدید کارت بازرگانی

از طریق سامانه آنلاین پایدار و با پرکردن فرم هایی که در اختیار شما قرار داده شده است، به راحتی تمامی امور تمدید خود را با مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی به صورت کاملاً آنلاین انجام دهید. برای اینکار و دغدغه هایی که وجود داشت، تیم کارشناسی پایدار ثبت، ارزان ترین هزینه را در نظر گرفته است تا افراد با دغدغه کمتری بتوانند برای تمدید کارت خود اقدام نمایند.

شرایط دریافت و تمدید کارت بازرگانی

شرایط تمدید کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی برای دوره 1 تا 5 ساله صادر می شود. در ابتدا کارت بازرگانی برای افراد حقیقی و حقوقی به صورت 1 ساله صادر می شود و در صورتی که تخلفی در این یکسال صورت نگرفته باشد، فرد مورد نظر می تواند برای تمدید کارت بازرگانی خود برای یکسال دیگر اقدام نماید.

در مورد دعاوی کارت بازرگانی و مشکلاتی که ممکم است در یکسال قبل از تمدید به وجود بیاید و موانعی برای تمدید ایجاد کند، در یک مقاله به صورت کامل توضیح داده ایم.

در صورتی که در سال دوم هم مشکلی از نظر رعایت قوانین به وجود نیاید، فرد می تواند با ارائه مدارک لازم برای تمدید مجدد کارت بازرگانی برای یکسال دیگر اقدام نماید.

به صورت قانونی کارت بازرگانی در یک دوره سه سال و هر سال یکبار تمدید می شود و بعد از آن فرد می تواند کارت خود را برای دو یا سه سال به صورت متوالی و در یک مرحله تمدید نماید. در حالی که این روند تا 9 سال ادامه یابد و هیچ گونه مشکلی در مورد صادارت و واردات به وجود نیاید، فرد مورد نظر می تواند برای یک دوره 5 ساله کارت خود را با مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی تمدید نماید.

چه افرادی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت کنند؟

برای دریافت کارت بازرگانی و تمدید آن شرایط خاصی در نظر گرفته شده است تا افراد براساس اولویت ها و شرایطی که دارند بتوانند برای دریافت کارت بازرگانی اقدام نمایند.

براساس قانونی کسانی که یک بار برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کرده باشند، دیگر نمی توانند کارت بازرگانی داشته باشند. البته این برای صدور کارت بازرگانی به صورت همزمان است و اگر فرد در دو بازه زمانی مختلف قصد چنین کاری را داشته باشد می تواند برای دریافت کارت بازرگانی جدید اقدام نماید.

در نظر داشته باشید که کارکنان رسمی دولت به هیچ عنوان نمی توانند برای دریافت کارت بازرگانی اقدام نمایند. علاوه بر این جهت هر واحد ملکی فقط و فقط یک کارت بازرگانی صادر می شود و تمامی مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی در محل اتاق برابر با اصل می گردند.

نکته دیگری که در تمدید کارت بازرگانی و اخذ آن باید در نظر داشته باشید این است که افرادی که به صورت حقیقی دارای کارت بازرگانی هستند نمی توانند آن را به دیگران واگذار نمایند تا از مزیت های آن برای ثبت برند لاتین استفاده نمایند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.