پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
مقالات ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت فوری مسئولیت محدود و سهامی خاص 100% آنلاین

مراحل ثبت شرکت فوری مسئولیت محدود و سهامی خاص 100% آنلاین

انجام دادن درست تمامی مراحل ثبت شرکت باعث می شود تا کسب و کار های مختلف بتوانند از مهم ترین مزیت های این کار یعنی اعتبار بخشیدن به کسب و کار و همچنین شرکت در مناقصه ها ومزایده ها و در برخی از موارد معافیت های مالیاتی (مخصوص مناطق آزاد) استفاده نموده و این موضوع می تواند سود و درآمد چند برابری برای آن ها به همراه داشته باشد.

سامانه آنلاین پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه ثبتی 100% آنلاین این شرایط را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید تمامی مراحل ثبت شرکت های مختلف را از طریق این سامانه به صورت کاملاً آنلاین و با پرداخت کمترین هزینه ثبت شرکت در ایران انجام دهید. مشاوره آنلاین و رایگان و عدم پرداخت هزینه های اضافی و همچین جلوگیری از اتلاف زمان از مهم ترین مزیت های استفاده از سامانه پایدار در اجرای مراحل ثبت شرکت هستند.

با کلیک کردن بر روی تصویر زیر می توانید وارد صفحه ثبت شرکت آنلاین شده و به راحتی با بارگذاری مدارک خود، تمامی کار های مربوط به ثبت شرکت را به صورت آنلاین پیش ببرید. البته پیشنهاد می شود ابتدا تمامی این مقاله را به صورت کامل خوانده تا با مراحی که در پیش دارید به خوبی آشنا شوید.

ثبت شرکت آنلاین

مراحل ثبت شرکت

امروزه سازمان ثبت شرکت ها زیرمجموعه اداره ی ثبت اسناد کشور قرار دارد، و تمامی مسئولیت ها و وظایف مراحل ثبت شرکت ارزان را بر عهده گرفته است و یک پلتفرمی راه اندازی شده تا مراحل ثبت و تاسیس شرکت ارزان از طریق اینترنت صورت گیرد.

ولی مراحل ثبت شرکت ارزان، نیازمند به بارگذاری مدارکی دارد که باید این مدارک به اداره ی ثبت شرکت ارائه شود. پس از آن، مدارک و تضانامه ی شما توسط کارشناسان این اداره مورد بررسی قرار میگیرد و اگر از نظر قانون مشکلی را به همراه نداشته باشد، پس از طی کردن مراحل اداریی که برای تاسیس شرکت در نظر گرفته شده است، به صورت رسمی به ثبت می رسد و پس از آن می تواند به صورت قانونی فعالیت شرکت را شروع کند.

 

مراحل ثبت شرکت فوری و ارزان

مراحل ثبت شرکت را به صورت موردی در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد. توضیح هرکدام از این موارد بسیار مفصل بوده که در مقالات بعدی برای شما شرح خواهیم داد. این مرحله ها عبارتند از:

انتخاب نوع شرکت مورد نظر

انتخاب شریکان و سهامداران شرکت

تعیین کردن مقدار سرمایه و آورده سهامداران

انتخاب موضوع مورد نظر شرکت

انتخاب نام مناسب برای شرکت

انتخاب سمت اعضای هیئت مدیره

مدارک مورد نیاز و تهیه ی امضا

ارسال مدارک جهت ثبت شرکت

پرداخت روزنامه کثیرالانتشار و رسمی

انواع ثبت شرکت کدامند؟

شرکت برای کمک به افراد و اشخاص برای رسیدن هرچه زودتر به اهدافشان، تاسیس می گردد. ثبت شرکت فوری و ارزان ازجهت رسمیت بخشیدن سریع به شرکت حائز اهمیت می‌باشد.

شرکت‌های مدنی شرکت‌هایی هستند که برای انجام یک عملیت مشخص و مشترک به وجود آمده اند و می‌توانند در زمینه‌های مختلف کسب و کار یا پیشه وری فعالیت کنند. هر یک از اعضاء این شرکت‌ها، در سود و زیان فعالیت شرکت به یک میزان سهیم هستند و کسی بیشتر یا کمتر سودی نمی برد یا ضرری نمی بیند.

شرکت های مدنی دو زیر گروه دارند:

شرکت‌های انتفاعی

شرکت‌های غیرانتفاعی

شرکت‌های تجاری شرکت هایی هستند که برای انجام عملیات بازرگانی و مالی در قرارد های کاملا رسمی که بین دو یا چند نفر با تعیین میزان سرمایه، میزان سود بری و تعیین حدود مسئولیت‌ها تنظیم می شود، تأسیس می گردند.

شرکت های تجاری هشت زیرگروه دارند:

شرکت‌های تجاری-سهامی خاص

شرکت‌های تجاری-سهامی عام

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت‌های تجاری نسبی

شرکت‌های تجاری تضامنی

شرکت‌های تجاری مختلط سهامی

شرکت‌های تجاری مختلط غیرسهامی

شرکت‌های تجاری تعاونی تولید و مصرف

در مراحل ثبت شرکت شما باید یک نوع شرکت مناسب را با توجه به کسب و کار خود و البته سرمایه و هزینه اولیه انتخاب نمایید. با توجه به استقبال عموم سازمان ها از ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود و سهامی خاص شما نیز می توانید در ابتدای راه شرکت و کسب و کار خود را با رعایت تمامی مراحل و شرایط به یکی از این دو صورت ثبت نمایید.

مراحل انتخاب نام شرکت

انتخاب نام مناسب در مراحل ثبت شرکت

یکی از مهم ترین مواردی که باید در مراحل ثبت شرکت در نظر داشته باشید، انتخاب نام مناسب برای کسب و کار و شرایط شما می باشد. نام مناسب برای شرکت علاوه بر اینکه تمامی شرایط انتخاب نام شرکت در سال جدید را باید داشته باشد، به این نکته هم توجه بسیار زیادی نماید که در آینده بتواند ارزش کسب و کار را بالا ببرد و از نظر تبلیغات و مارکینگ به رشد و توسعه بهتر مجموعه کمک کند.

در روند و مراحل ثبت شرکت شما نیاز دارید تا 5 اسم مختلف را برای شرکت خود با توجه به شرایط مختلفی که برای نام شرکت در نظر گرفته شده است در اولویت های 5 گانه بنویسد تا در صورتی که اولویت اول شما مورد قبول قرار نگرفت، بتوانید شرکت خود را دیگر اسامی پیشنهادی به ثبت برسانید.

مشکلی که برای برخی از سازمان ها به وجود می آید این است که شرکت ها از نام های انتخابی مورد نظر استفاده نکرده و نام آن ها مورد قبول قرار نمی گیرد. همین مسئله باعث می شود تا عملیات ثبت شرکت به تاخیر بیوفتد.

به همین دلیل پیشنهاد می شود ابتدا استعلام نام شرکت های ثبت شده را انجام داده و از افراد متخصص و باتجربه در زمینه انتخاب نام شرکت استفاده نموده تا در سریع ترین زمان ممکن، شرکت و کسب و کار خود را با اسامی پیشنهادی به ثبت برسانید.

تعریف شرکت چیست؟

بعد از توضیح کامل در مورد مراحل ثبت شرکت بهتر است به این مسئله بپردازیم که به صورت کلی تعریف شرکت چیست و چه کسب و کار هایی می توانند برای ثبت شرکت در انواع مختلف اقدام نمایند.

بهتر است که تعریف قانونی شرکت را اینگونه بیان کنیم که، با وجود افزایش تحولات زندگی درشهر، اشخاص می توانند با کنار هم قرار دادن سرمایه، تخصص و تفکر خود درجهت کسب سود و منفعت بیشتر، عقد یا قراردادی را منعقد می کنند که “شرکت” نام دارد و بر اساس این قرارداد، سود حاصل از سرمایه را فورا بین خود تقسیم می نمایند.

باید توجه داشت، شرکت ها از تاریخ ثبت شرکت به صورت قانونی دارای شخصیت حقوقی می شوند و از آن زمان است که دارای حقوق و تکالیف می شوند و می توانند از امتیازات ثبت شرکت فوری و ارزان استفاده نمایند اشخاص حقوقی توسط مقاماتی که به موجب قانون یا اساسنامه خود دارای صلاحیت هستند، اداره می شوند.

فواید انجام مراحل ثبت شرکت چیست؟

1) ثبت و راه اندازی شرکت به حداقل 2 تا 3 نفر شریک نیاز دارد و این به معتی تقسیم مسئولیت و هزینه ها میان شرکا می باشد که در ابتدای راه ثبت شرکت می تواند گزینه خوبی برای رشد و پیشرفت در کسب و کار باشد.

وقتی یک نفر فرد حقیقی بخواهد فعالیتی را انجام دهد از بستن قرار داد تا انجام پروژه و مراحل مالی و مدیریت و … همه به عهده خود او می باشد در حالی که شرکت های حتی کوچک با تقسیم این فعالیت ها بین شرکا و همکاران می توانند فعالیت بیشتری در کار داشته باشند و تمرکز بیشتری بر روی حوزه مورد فعالیت خود به کار ببرند .

2) شرکت ها همچنین مورد حمایت زیاد دولت می باشند و همین موضوع باعث می شود که از خدمات شرکت های ثبت شده که دولت پیش بینی نموده است بیشتر برخوردار شوید.

خدماتی مانند خدمات وام و مالی، حمایت های حقوقی و قانونی و … همه فقط مخصوص افراد حقوقی می باشد. وقتی شما به این حمایت ها دلخوش باشید قطعا با اطمینان بیشتری فعالیت های شرکت را ادامه داده و به این حمایت ها دلگرم خواهید بود و امنیت شغلی بیشتر برای خود و همراهانتان خواهید داشت.

3) همچنین تقسیم فعالیت و مسئولیت در شرکت ها باعث می شود که در صورت ضرر و زیان همه این ضرر ها متوجه یک نفر نباشد. هرچند سود حاصله در فعالیت های حقوقی بین چند نفر تقسیم می شود ولی ضرر و زیان نیز به همین میزان تقسیم خواهد شد. ضمن اینکه توانایی افراد برای انجام پرژه های معمولا به حدی است که جلوی ضرر و زیان در اغلب موراد گرفته می شود.

آماده کردن مدارک ثبت شرکت

بعد از اینکه یک نام مناسب برای کسب و کار و شرکت خود انتخاب کردید، در ادامه مراحل ثبت شرکت باید به سراغ آماده کردن مدارک مورد نیاز برای ثبت انواع شرکت های مختلف بروید.

در کشورمان شرکت ها را به 7 نوع مختلف براساس نیاز و شرایط می توان به ثبت رساند. در بین این 7 نوع ثبت شرکت با توجه به شرایط و مدارکی که برای مسئولیت محدود و سهامی خاص در نظر گرفته شده است، این دو نوع شرکت با استقبال بیشتر رو به رو شده اند.

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود

برای ثبت کردن شرکت با مسئولیت محدود ابتدا باید یک نام مناسب را برای شرکت و کسب و کار خود انتخاب کنید. دقت کنید که این نام نباید شبیه به نام های ثبت شده قبلی برای شرکت ها و کسب و کار های رسمی قبلی باشد. در کنار این موضوع باید در انتخاب نام شرکت نگاهی به ارتباط نام مورد نظر با کسب و کار و همچنین تبلیغات در آینده داشته باشید. زیرا هر چقدر نام شرکت شما به درستی ارتباط بهتری با کسب و کار شما برقرار نماید و در ذهن مخاطبین بیشتر باقی بماند، می تواند سودآوری بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

بعد از انتخاب نام شرکت باید تمامی مدارک ثبت شرکت مسئولیت محدود را نیز آماده کرده و آن ها را به مراجع ثبت کننده شرکت تحویل دهید. در نظر داشته باشید برای کاهش هزینه ها و همچنین جلوگیری از اتلاف زمان و البته مشاوره رایگان برای انتخاب یک نام مناسب، بهتر است مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود را با هماهنگی مشاوران و کارشناسان خبره در این زمینه انجام دهید.

ثبت شرکت مسئولیت محدود به دلیل انتخاب فقط یک شریک و همچنین توانایی تغییر در اعضا بدون محدودیت و البته بدون نیاز به پرداخت سرمایه اولیه، مراحل ثبتی بسیار آسان تری نسبت به دیگر انواع شرکت ها دارد و همین موضوع باعث استقبال کاربران از این نوع ثبت شرکت شده است.

از جمله مهم ترین مدارک ثبت شرکت مسئولیت محدود می توان به موارد زیر اشاره نمود.

۱. دو برگ تقاضا نامه ثبت شرکت

۲. دو برگ شرکت‌ نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌ جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌ مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

مدارک و مراحل ثبت شرکت در ایران

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

اگر قصد دارید شرکت شما جنبه رسمی تر داشته باشد و با شرکای بیشتری اقدام به ثبت شرکت قانونی خود نمایید، باید به سراغ استفاده از مزیت های ثبت شرکت به صورت سهامی خاص بروید و مراحل مورد نظر برای ثبت کردن شرکت به این صورت را انجام دهید.

برای ثبت کردن شرکت سهامی خاص باید الزاما حداقل ۵ نفر عضو را برای شرکت خود به اداره ثبت شرکتها معرفی کنید. سه نفر به عنوان سهامدار اصلی و یک نفر به عنوان عضو علی البدل و یک نفر نیز به عنوان بازرس اصلی در بین ۵ نفر باید حضور داشته باشند.
در مورد سرمایه نیز اگر یک میزان سرمایه خاصی را به اداره ثبت اعلام کنید باید ۳۵ درصد از آن سرمایه را به حساب شرکتی که قرار است ثبت کنید واریز کرده و رسید آن را به اداره ثبت تحویل دهید.
در مورد تغییر اعضا و تغییرات شرکت نیز محدودیت‌هایی وجود دارد و مانند شرکت مسئولیت محدود دست شما برای تغییر آن ها باز نیست و حداقل ۲ سال باید برای تغییر یک مدیری که منصوب شده است زمان طی کنید تا در جلسه های مجمع عمومی مدیران را تمدید یا مدیر جدیدی را به جای آنها اعلام کنید.

در مراحل ثبت شرکت سهامی خاص لازم است تا شما تمامی مدارک مورد نیاز که در ادامه آورده شده است را به مراجع ثبت کننده شرکت تحویل دهید. برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان ثبت شرکت خود، می توانید از طریق سامانه پایدار، ثبت شرکت سهامی خاص خود را در سریع ترین زمان ممکن به ثبت برسانید.

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌ مدیره

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

مدت زمان اجرای مراحل ثبت شرکت

یکی دیگر از دغدغه های مهمی که در مراحل ثبت شرکت برای اکثر شرکت ها و سازمان ها به وجود می آید، این است که مدت زمان ثبت کردن یک شرکت به صورت قانونی از ابتدا تا انتها و چاپ آگهی در روزنامه رسمی چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که اگر تمامی مراحل ثبت شرکت را به درستی اجرا کرده باشید و با انتخاب یک نام  مناسب و استعلام نام شرکت های ثبت شده، تمامی شرایط آن را به درستی در نظر گرفته باشید، قطعاً عملیات ثبت شرکت شما در سریع ترین زمان ممکن با ارائه مدارک مورد نیاز انجام می شود. به صورت عادی برای ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص از طریق سامانه پایدار ثبت مدت زمانی بین 14 تا 30 روز در نظر گرفته شده است.

اما اگر قبل از انجام امور ثبتی خود با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت نکرده باشید، ممکن است در مراحل ثبت شرکت با مشکلاتی رو به رو شده و همین موضوع باعث رد شدن مدارک شما و یا رد شدن اسم شرکت شما شود که می تواند علاوه بر طولانی کردن مراحل ثبت، باعث افزایش هزینه های شما نیز شود.

در طول عملیات ثبتی از طریق سامانه پایدار ثبت می توانید به صورت 24 ساعته با پشتیبانی آنلاین سایت در تماس باشید و در جریان مراحل ثبت شرکت خود قرار بگیرید.

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود

ارزان ترین هزینه ثبت شرکت در ایران چقدر است؟

عملیات ثبتی در کشورمان معمولاً تعرفه و مصوبه خاصی ندارند و سازمان ها و شرکت ها براساس میزان خدمات ارائه شده و مدت زمانی که درگیر انتخاب نام شرکت و همچنین مشاوره هستند، هزینه های مختلفی را در نظر می گیرند.

متاسفانه در برخی از موارد بالا بودن هزینه های موسسات مختلف در مراحل ثبت شرکت باعث می شود تا کسب و کار ها از روند قانونی منصرف شده و همچنان از مزیت های ثبت شرکت بی بهره باشند.

به همین دلیل سامانه آنلاین پایدار به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت برند و شرکت در ایران تمامی امور ثبتی شما را همراه با مشاوره آنلاین و رایگان به صورت کامل و با کمترین هزینه و تعرفه انجام می دهد.

برای استفاده از خدمات اشاره شده می توانید به صورت 24 ساعته با تیم حقوقی پایدار ثبت در ارتباط بوده و در سریع ترین زمان ممکن برای ثبت شرکت و کسب و کار خود و استفاده از مزیت های قانونی آن اقدام نمایید.

مقاله ای که مطالعه نمودید حاصل تلاش تیم پایدار ثبت بود؛ مراحل ثبت شرکت فوری و ارزان شما به پایان رسید و حال با خیال راحت شرکت را ثبت کرده اید. تمامی این مراحل برای شخصی که در امور ثبتی ارزان تخصص دارد، کار ساده ای می باشد که در کمترین زمان انجام می شود.

توصیه ی پایدار ثبت به شما سپردن کار به کاردان است که شما تنها با مراجعه به صفحه‌ی  ثبت شرکت آنلاین، می توانید با خیال راحت، مراحل ثبت شرکت فوری و ارزان خود را به موسسه حقوقی پایدار ثبت بسپارید تا مراحل ثبت ارزان برای شما در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.