پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
مقالات ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت | تعرفه ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت | تعرفه ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص

با توجه به دستوالعمل ها و شرایطی که در سال جدید تعیین شده است و البته با در نظر گرفتن اینکه امور ثبتی در کشورمان هزینه و تعرفه مصوب و تعیین شده ای ندارند، هزینه ثبت شرکت می تواند از موضوعاتی باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

متقاضیان ثبت شرکت فوری با مطالعه این مقاله از تمامی ترفه ها و هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص مطلع شده و به راحتی می‌توانند تصمیم به ثبت نمودن یا ننمودن شرکت بگیرند. پایدار ثبت یکی از معتبرترین مراکز ثبتی کشور بوده که هزینه ثبتی را با هزینه منصفانه و کاملا آنلاین برای شما متقاضیان گرامی انجام میدهد.

هزینه ثبت شرکت

هنگامی که حرف از ثبت شرکت به میان می‌آید، شاید به این فکر کنید که آیا ثبت شرکت فوری یک کالاست که برای آن تعرفه گذاری شده است؟ تعرفه ثبت شرکت فوری در حقیقت هزینه خدماتی است که موسسه حقوقی برای شما در نظر گرفته است.

تعرفه در نظر گرفته شده برای ثبت شرکت در موسسه های مختلف، متفاوت می‌باشد. که این هزینه وابسته به تجربه و سرعت عمل موسسه متغیر می‌باشد. برای آگاهی از تعرفه ثبت شرکت باید از این موضوع مطلع باشید که در زمینه خدمات این شناخت به سادگی تعرفه خرید یک کالا نیست. حال اگر این خدمت یک خدمت حقوقی و مشاوره برای یک خدمت حقوقی مثل ثبت شرکت فوری باشد، به دلیل عدم آگاهی در این زمینه قطعا دچار سردرگمی های زیادی خواهید شد.

ابتدا این موضوع را برای شما عزیزان بیان می کنیم که ثبت شرکت فوری، تعرفه مشخصی ندارد. قسمت خیلی بزرگی از تعرفه‌ های مربوط به واریزی به اداراه ها و انتشار آگهی در روزنامه رسمی می باشد و بخش باقیمانده کارمزد موسسه ای است که برای شما شرکت را فوری ثبت کرده است.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت کردن شرکت با مسئولیت محدود با توجه به شرایط ثبت شرکت در این نوع و همچنین هزینه ها و مدارکی که برای آن در نظر گرفته شده است به عنوان یکی از پرطرفدارترین ثبت شرکتها در ایران به شمار می آید. برای اینکه بتوانید این شرکت ها را به ثبت برسانید علاوه بر پرداخت سرمایه اولیه شرکت که همان صد هزار تومان میباشد باید هزینه های مختلف دیگری که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم را نیز پرداخت نمایید.

نکته ای که باید در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود بدانید این است که پرداخت هزینه ها و ثبت قانونی آن این امکان را به شما می‌دهد تا با کمترین میزان شرکا و همچنین بدون محدودیت در تغییر اعضا بتوانید به راحتی و در سریعترین زمان ممکن اعضای شرکت خود را تغییر دهید.

از جمله مهمترین مواردی که در تعیین هزینه ثبت با مسئولیت محدود تاثیرگذارند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

پرداخت هزینه های مربوط به تعیین نام و تهیه پاکت پستی و تحویل مدارک به باجه های پستی

پرداخت هزینه حق الوکاله وکیل موسسه پایدار ثبت جهت پیگیری امور ثبتی

هزینه های مربوط به حق الثبت در اداره ثبت که میزان کار مشخص شده دارد

کارمزد مربوط به هزینه های ثبتی از طریق مشاوره رایگان و آنلاین پایدار ثبت

هزینه های مربوطه در جهت آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص

یک مزیت بسیار خوبی برای ثبت شرکت ها این است که در ابتدا راه می توانید به صورت مسئولیت محدود شرکت خود را ثبت نموده و سپس آن را بعد از چند سال به شرکت های با مسئولیت محدود تبدیل کنید. در ویدیو زیر به صورت کامل این موضوع را مورد بررسی قرار داده ایم.

می توانید با استفاده از خدمات پایدار ثبت از هزینه های ثبتی برای تغییر شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص مطلع شوید.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

شرکت های سهامی خاص نیز در بین هفت نوع مختلفی که شما می توانید شرکت خود را به ثبت برسانید با توجه به شرایط و مدارکی که برای آنها در نظر گرفته شده است به عنوان پرطرفدارترین نوع ثبت شرکت ها معرفی می شوند.

برای اینکه بتوانید این شرکتها به ثبت برسانید باید سرمایه اولیه آنها که مبلغ یک میلیون ریال می باشد را حسابی به نام شرکت و در نزد بانک محفوظ بدارید. در کنار این هزینه ها طرح های مختلف دیگری نیز برای ثبت شرکت به صورت سهامی خاص در نظر گرفته شده است که از جمله مهمترین آنها می توان به ثبت اولیه و تایید نام شرکت در سامانه و تعیین نام آن و همچنین پرداخت هزینه هایی مانند حق الثبت و حق الوکاله اشاره کنیم.

پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه ثبتی رسمی در ایران تمامی امور مربوط به ثبت شرکت سهامی خاص شما را با ارزانترین هزینه و کارمزد انجام میدهد و پس از پرداخت هزینه و کارمزد مورد نظر شما می توانید با پرداخت هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم و همچنین درج آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به راحتی شرکت و کسب و کار خود را به صورت کامل قانونی به ثبت رسانید.

هزینه روزنامه رسمی شرکت چقدر است؟

بعد از اینکه از طریق سامانه اقدام به انجام مراحل ثبت شرکت نموده و تاییدیه سامانه و رجوع به اداره ثبت برای دریافت آگهی ثبت شرکت خود را دریافت کردید تا زمانی که این آگهی در روزنامه رسمی شرکت ثبت نشده باشد و به اطلاع عموم نرسد هیچ گونه ارزشی برای شرکت شما ندارد و در واقع شرکت شما از نظر قانونی انگار به ثبت نرسیده است.

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود

پس برای اینکه شرکت شما به شکل کاملا قانونی پیدا کند و به اطلاع عموم مردم برسد باید هزینه را برای انتشار و پرداخت روزنامه رسمی در نظر بگیرید. در واقع این مرحله در کنار پرداخت روزنامه کثیرالانتشار به عنوان آخرین مراحل ثبت شرکت در نظر گرفته می‌شود که هزینه های آنها برای هر کدام از روزنامه ها متفاوت می باشد.

این یعنی هزینه پرداخت روزنامه رسمی کثیرالانتشار با توجه به مدت زمان انتشار آگهی و همچنین نوع روزنامه متفاوت از شما زمانی که در روزنامه های معروف تر و خارجی شرکت خود را در جایگاه های متفاوتی و با مدت زمان بیشتری به ثبت برساند قاعدتاً باید هزینه روزنامه رسمی کثیرالانتشار بیشتری را برای ثبت شرکت خود را به صورت قانونی و در معرض عموم قرار دادن آن پرداخت نمایید.

ارزانترین هزینه ثبت شرکت در ایران

در کشورمان امور ثبتی مصوبه و قاعده و قانون خاص و تصویب شده ندارد و همین موضوع باعث شده است تا موسسات مختلف بر اساس نوع خدماتی که به کسب و کارهای مختلف ارائه می کنند، هزینه های متفاوتی را نیز در نظر بگیرند.

در برخی از این موارد هزینه های در نظر گرفته شده برای ثبت شرکت با توجه به مراحل و نوع خدمات و البته زمینی که برای شرکت مورد نظر در نظر گرفته شده است به قدری بالاست که کسب و کارهای مختلف از ثبت قانونی فعالیت های خود منصرف می شوند و سعی می‌کنند تا فعالیت‌های خود را به صورت غیرقانونی انجام دهند و از این طریق به سود و درآمد برسند.

ارزان ترین هزینه ثبت شرکت در ایران

به همین دلیل سامانه پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت شرکت و ثبت برند به صورت صددرصد آنلاین این امکان را در اختیار کاربران قرار داده است تا با پرداخت ارزانترین هزینه و تعرفه ثبتی در کشورمان بتوانند به راحتی شرکت کسب و کار خود را در سریعترین زمان ممکن به ثبت برسانند.

با توجه به اینکه در این سامانه تمامی امور مربوط به ثبت شرکت به صورت کاملا آنلاین انجام می شود شما می توانید در پرداخت هزینه های ثبتی برای امور مختلف و همچنین اتلاف زمان خود صرفه جویی قابل توجهی را به وجود بیاورید.

مدت زمان ثبت شرکت چقدر است؟

نکته دیگری که در مورد انجام امور و مراحل ثبت شرکت و در نظر داشته باشید این است که مدت زمان ثبت شرکت چقدر است و کسب و کارها بر اساس مدارک و مراحل ای که طی می کنند چند روز بعد می توانند از شرکت ثبت شده خود برای افزایش سود و درآمد استفاده نمایند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر تمامی مراحل و شرایط ثبت شرکت برای شما به بهترین شکل ممکن انجام شده باشد قطعاً بین یک هفته تا یک ماه می توانید شرکت خودرو صورت کامل رسمی به ثبت رسانده و در مناقصه ها و مزایده های مختلف و افزایش سود و درآمد شرکت کنید.

اما اگر در مراحل مختلف مانند انتخاب نام شرکت و تهیه مدارک به مشکلاتی برخوردید قاعدتاً مدت زمان ثبت شرکت برای شما بیشتر می شود و این موضوع می‌تواند هزینه های مربوط در مراحل مختلف ثبت را نیز برای شما بالاتر ببرد.

پس برای اینکه در پرداخت هزینه در مراحل مختلف صرفه جویی قابل توجهی را به وجود بیاورید و البته در سریعترین زمان ممکن شرکت و کسب و کار خود را برای استفاده از مزایای مختلف آن به ثبت برسانید بهتر است حتما از راهنمایی و مشاوره کارشناسان حقوقی با سابقه در این زمینه استفاده نمایید.

هزینه ثبت شرکت سال 1401

تعریف کامل ثبت شرکت

ساده ترین تعریفی که می توان از شرکت کرد به این صورت است که، تعریف شرکت در اصطلاح حقوقی اجتماع تعدادی از افراد است که فعالیت خاصی را اعم از تجاری ، فرهنگی و اجتماعی انجام می دهند.
یا به بیان دیگر، شرکت به معنای شریک شدن، انباز گشتن، همدست شدن در کاری است و اگر بخواهیم این تعریف را کمی باز کنیم، برای تعریف شرکت، بهتر است که اینگونه بیان کنیم که:

تعرفه ثبت برند فوری بخشی عظیمی از این مقاله را فرا گرفته، ولی اجازه دهید تعریف کوتاهی از شرکت برای شما بیان کنیم. با وجود افزایش تحولات زندگی شهری، افراد می توانند با کنار هم قرار دادن سرمایه، تخصص و تفکر خود درجهت کسب سود و منفعت بیشتر، عقد یا قراردادی را منعقد می کنند که “شرکت” نام دارد و بر اساس این قرارداد، سود حاصل از سرمایه را بین خود تقسیم می نمایند.

باید توجه داشت، شرکت ها از تاریخ ثبت آنها دارای شخصیت حقوقی می شوند و از آن زمان است که دارای حقوق و تکالیف می شوند و می توانند از امتیازات آن استفاده نمایند اشخاص حقوقی توسط مقاماتی که به موجب قانون یا اساسنامه خود دارای صلاحیت هستند ، اداره می شوند.

لیست هزینه ها و تعرفه های ثبت شرکت

برای ثبت شرکت فوری نیازمند صرف هزینه های جانبی هستید تا شرکتتان فوری به ثبت برسد.

لیست کامل هزینه های مربوط به امور ثبت شرکت فوری مانند تاسیس شرکت فوری دارای بخش های مختلفی می باشد که همانطور که در بالا گفته شد عبارتند از:

کارمزد فوری ثبت شرکت ( هزینه ای که موسسه ثبتی دریافت می‌کند)

حق ثبت شرکت که زمان تحویل پیش نویس ثبت به اداره ثبت شرکتها پرداخت می‌شود.

تعرفه ابطال تمبر سرمایه شرکت فوری که باید به اداره مالیات پرداخت شود.

تعرفه پست نمودن مدارک ثبت فوری که بر عهده موسسه ثبتی می باشد.

هزینه منتشر نمودن آگهی در روزنامه رسمی کشور جهت اعلام ثبت شرکت فوری

هزینه منتشر نمودن آگهی روزنامه کثیر الانتشار جهت ثبت فوری شرکت

لیست تعرفه های ثبت شرکت در ایران

هزینه آگهی روزنامه رسمی برای ثبت شرکت

تعرفه روزنامه رسمی ثبت شرکت فوری از 150 هزار تومان تا 430 هزار تومان متغییر می باشد. 150 هزار تومان برای موضوعات خیلی کوتاه و برای موضوعات شرکت بلندتر و طولانی تر گاها تا بیشتر از 430 هزار تومان می باشد.

همچنین پرداخت روزنامه کثیر الانتشار درهنگام درج آگهی نیز بستگی به تعداد کلمات و نوع روزنامه کثیرالانتشار می‌باشد. یعنی تعرفه درج آگهی ثبت شرکت فوری در روزنامه همشهری از روزنامه ابرار بیشتر بوده و متقاضی باید هزینه بالاتری را پرداخت نماید. در نهایت تعرفه ثبت شرکت مسئولیت محدود فوری توسط موسسه حقوقی پایدار ثبت جزو کمترین قیمت ها در بین تمامی موسسات می باشد که به قیمت اعلامی شرکت، هیچ هزینه دیگری اضافه نخواهد شد.

تعرفه های در نظر گرفته شده برای ثبت شرکت های فوری مختلف با یکدیگر تفاوت چندانی ندارد؛ برای اطلاع دقیق تر باید با موسسه تماس بگیرید؛ ولی امتیازی که شرکت های سهامی عام در مقایسه با ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارند، این است که مالیات های مستقیم شرکت هایی که سهام آن ها از طرف هیات پذیرش بورس برابر قانون برای معامله در بازار بورس پذیرفته شده اند، از سال پذیرش تا سالی که از فهرست نرخ ها در بورس حذف نشده اند معادل ده درصد (10%) مالیات آن ها بخشوده می شود (5/22 درصد دریافت می شود).

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری

شرکت های پیمانکاری از جمله شرکت های محبوب برای سرمایه گذاری در کشورمان هستند. این شرکت ها معمولاً با شرکت کردن در مناقصه ها و مزایده های رسمی و دولتی می توانند پروژه های مختلف را دریافت نموده و به سود و درآمد بسیار بالایی برسند.

به همین دلیل است که ثبت شرکت پیمانکاری می تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. این شرکت ها نیز در 7 نوع مختلف قابلیت ثبت شدن دارند. نکته مهمی که باید در مورد این نوع از شرکت ها در نظر داشته باشید این است که ثبت کردن این شرکت ها به صورت مسئولیت محدود با اعتبار و استقبال کمی در مزایده ها و مناقصه ها رو به رو است.

به همین دلیل باید برای ثبت این نوع از شرکت ها به سراغ ثبت شرکت سهامی خاص بروید که هزینه بیشتری را به همراه دارد. شرکت های با سهامی خاص از اعتبار بیشتری در بین شرکت های دیگر برخوردار هستند. این نوع از شرکت ها می توانند با برنده شدن در مناقصه ها و مزایده های رسمی و دولتی پروژه های پیمانکاری مختلفی را دریافت نموده و به سود بسیار بالایی برسند.

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری با توجه به ثبت شدن این نوع از شرکت ها به صورت سهامی خاص نسبت به شرکت هایی که در ابتدای راه می توانند به صورت مسئولیت محدود به ثبت برسند اندکی بالاتر است.

تعرفه ثبت شرکت های پیمانکاری

البته شرکت های پیمانکاری هم می توانند ابتدا به صورت مسئولیت محدود به ثبت رسیده و سپس شرکت خود را به سهامی خاص تغییر دهند.

برای اطلاع از آخرین هزینه های ثبت شرکت های پیمانکاری می توانید با کارشناسان پایدار ثبت در ارتباط باشید.

در ادامه هزینه های مربوط به برخی از شهر های کشورمان برای ثبت انواع شرکت ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

هزینه ثبت شرکت در شیراز

با توجه به موقعیت هایی تجاری و سنعتی که در شیراز وجود دارد، بسیاری از کسب و کار ها در دنیای پررقابت این استان، شرکت و کسب و کار خود را به صورت کاملاً قانونی به ثبت می رسانند.

این شرکت ها به صورت قانونی در قالب های مختلف مسئولیت محدود، سهامی خاص و … می توانند به ثبت برسند. هزینه های  تعرفه های در نظر گرفته شده برای هر کدام از این شرکت ها همان هزینه هایی است که باید در سراسر کشور پرداخت نمایید.

موسسات مختلفی که در شیراز یا تهران عملیات ثبت شرکت در شیراز را برای شما انجام می دهند، براساس نوع خدماتی که ارائه می دهند، هزینه های متفاوتی را برای ثبت شرکت در استان فارس و شیراز در نظر می گیرند.

پایدار ثبت با کارشناسان و متخصصین حوزه ثبتی در کشور، عملیات ثبتی را به صورت 100% آنلاین در شهر ها و استان های مختلف از جمله شیراز برای شما انجام می دهد. کافی است تا فرم های مربوط به ثبت شرکت را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان این مجموعه باشید.

این میزان هزینه و شرایطی که گفته شد برای هزینه ثبت شرکت در کرمان و دیگر شهر های کشور مانند تهران و کرج نیز وجود دارد. کارشناسان پایدار ثبت به صورت 24 ساعته و اختصاصی تمامی اطلاعات را در مورد شرایط ثبت شرکت در شهرهای مختلف ایران در اختیار شما قرار می دهند.

هزینه ثبت شرکت در دبی

امروزه امور ثبت شرکت در دبی رواج بیشتری پیدا کرده است و بسیاری از افراد سعی می کنند تا به راه اندازی کسب و کار خود در کشور امارات به دنبال راهی برای ارتباط سریع تر با کشور های مختلف دنیا هستند.

این ارتباط سریع تر از طریق ثبت شرکت های مختلف با شرایط و ضوابطی که در کشور امارات و در دبی در نظر گرفته شده است، امکانپذیر می باشد. تمامی این شرایط و ضوابط را در یک مقاله به صورت کامل و اختصاصی توضیح داده ایم.

میزان هزینه ها و تعرفه های ثبت شرکت در کشور امارات و شهر دبی بستگی به نوع شرکت های ثبت شده در این کشور دارد. هر کدام از شرکت هایی که به صورت مسئولیت محدود و سهامی خاص در این کشور به ثبت برسند، میزان هزینه های مشخص شده ای دارند.

هزینه ثبت شرکت در امارات و دبی

میزان مشخصی از این هزینه ها مربوط به تعرفه های رسمی ثبت شرکت در دبی است. بقیه هزینه هایی که در نظر گرفته می شود براساس نوع خدماتی است که موسسات ثبتی و خدماتی برای انجام امور ثبت شرکت شما در دبی انجام می دهند.

پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت شرکت در کشور های همسایه از حمله امارات، این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا به راحتی امور مربوط به ثبت شرکت در دبی را از طریق این سامانه انجام و پیگیری نمایید. برای هزینه های ثبت شرکت در دبی نیز نباید نگرانی داشته باشید زیرا پایدار ثبت همیشه پایین تزین هزینه را در اختیار شما قرار می دهد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

2 دیدگاه دربارهٔ «هزینه ثبت شرکت | تعرفه ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص»

Sadaf گفت:

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود و هزینه ثبت شرکت سهامی خاص با هم فرق داره؟

علی پایدار گفت:

کاربر عزیز

بله حدودا 100 هزار تومان توی ثبت فرق دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.