پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند

ثبت برند چای با چه شرایط و هزینه هایی در ایران امکان پذیر است؟

ثبت برند چای با چه شرایط و هزینه هایی در ایران امکان پذیر است؟

قبل از اینکه به عنوان تولید کننده یا عرضه کننده انواع چای در کشورمان به دنبال ثبت برند در این زمینه باشید حتماً باید با شرایط ثبت برند چای آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن برند خود را در این زمینه ثبت نمایید و از مزایای بسیار زیادی که دارد بهره مند شوید.

در این مطلب قصد داریم به صورت کامل شرایط ثبت برند چای و مراحل مختلفی که برای آن در نظر گرفته شده است را مورد بررسی قرار بدهیم و همه نکاتی که لازم است تا شما به بهترین شکل ممکن بتوانید برند چای خود را ثبت نموده و از رقبای خود در سریع ترین زمان ممکن پیشی بگیرید به شما یادآوری خواهیم کرد.

در صورتی که قصد دارید علاوه بر برند چای دیگر خدمات و تولیدات خود را نیز به ثبت برساند و یا سوال مشکلاتی در زمینه های مختلف ثبتی دارید می توانید با تیم تخصصی پایدار ثبت از طریق راه های ارتباطی و پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته واتساپ در ارتباط باشید.

اهمیت ثبت برند چای

چای به عنوان یکی از نوشیدنی‌های اصلی در کشورمان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است و با توجه به شرایط مطلوبی که بسیاری از شهرها و استانهای کشورمان داریم شاهد کشت با کیفیت انواع مختلف چای در این مناطق هستیم.

مدل ها و انواع مختلفی از چای در کشورمان کشت می شود که به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارند قابلیت صادر شدن به کشورهای دیگر را نیز داشته و این بهترین فرصت برای کسب و کارهایی است که به دنبال یک محصول هستند که علاوه بر رقابت بسیار خوب داخلی بتواند بازارهای خارجی را نیز در دست بگیرد.

با توجه به اینکه چای نیز به عنوان یک نیاز عمومی در سطح جامعه مطرح می شود در صورتی که بتوانید به عنوان یک تولید کننده و یا توزیع کننده این محصول برند خود را ثبت نمایید پس از مدتی میتوانید با هزینه های مناسب به درآمد بسیار مناسبی در این زمینه برسید.

ثبت کردن برند تولید و توزیع و لوگو و علامت تجاری چای در صورتی که به بهترین شکل ممکن انجام شده و تمامی مراحل و شرایطی که برای آن در نظر گرفته شده است را اجرا کنیم می تواند مزایای بسیار زیادی برای کسب و کار ما به همراه داشته باشد.

هرچند امروزه در عرصه تولید و عرضه چای رقابت بسیار شدید شکل گرفته است اما بسیاری از کسب و کارها به دنبال سود و درآمد بیشتر در این زمینه هستند و هیچ چیزی مانند ثبت نام و لوگوی تجاری این می‌تواند باعث افزایش محبوبیت و بالارفتن سود و درآمد آنها در کوتاه مدت شود.

در واقع هر کسب و کاری به دنبال سود و درآمد بسیار بالاتر خود در زمینه های مختلف تبلیغات موثری را انجام می دهد که با توجه به شرایط ثبت برند چای شما می توانید تمامی مواردی که برای تبلیغات موثر در نظر گرفته شده است را فقط با ثبت قانونی برنده خود به بهترین شکل ممکن اجرا نمایید.

ثبت برند چایی چه مزیت هایی دارد؟

قبل از اینکه به بررسی شرایط ثبت برند بپردازیم و مدارک مهمی که برای ثبت برند به صورت حقیقی و حقوقی وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم بهتر است بگوییم که ثبت برند چای چه مزیت هایی برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت و اصلاً چرا باید با درک شرایط ثبت برند چای برای ثبت کردن برند در این زمینه اقدام نمایید.

چای توسط کشاورزان و در زمینهای با آب و هوای و خاک مخصوص تولید می‌شود و همین امر موجب می‌شود تا کیفیت آن با توجه به طبیعی بودن محصول بسیار بالا برود.

مشتریان معمولاً به دنبال محصولی هستند که بتواند کیفیت بسیار بالایی را به آنها ارائه نماید و با توجه به اینکه چای در انواع مختلفی که شده و کیفیت مناسبی را به آنها ارائه می کند ثبت کردن یک برند می تواند به خوبی محصول و خدمات را در ذهن مشتری جایگزین نماید و همین موضوع باعث محبوبیت برند در ذهن مشتری خواهد شد.

در صورتی که برند شما به صورت قانونی به ثبت برسد و علاوه بر شرایط ثبت برند تمامی مدارک و مراحلی که برای آن ذکر شده است را به صورت آنلاین و یا حضوری طی کنید می توانید به خوبی نتیجه تبلیغات و بازاریابی خود را مشاهده کنید و مشتریانی داشته باشید که هم نسبت به شما محبوبیت بسیار بالایی دارند و همین که به عنوان مشتریان طرفدار، اطرافیان خود را نیز برای استفاده از محصولات شما طراحی می نمایند.

با توجه به رقابت شدیدی که در این عرصه وجود دارد ثبت برند و علامت تجاری می تواند به بهترین شکل ممکن به شما کمک کند تا نسبت به رقبا پیشی بگیرد و افزایش درآمد و فروش بالایی را داشته باشید.

هزینه ثبت برند چای

همچنین ثبت برند به صورت قانونی باعث می شود تا این فرصت را از رقبا بگیرید تا نسبت به برند شما سوء استفاده نموده و یا محصولات خود را با برند شما به فروش برسانند و از این طریق مشتریانی که مختص برنده شما هستند را برای خود داشته باشند.

در صورتی که بخواهید درمیان شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ کشور اعتبار داشته باشید و البته در حین هماهنگی و همکاری با بسیاری از برندهای دیگر به راحتی قراردادهایی مناسبی را منعقد کنید باید حتما شرایط ثبت برند چای را به درستی مطالعه نموده و با طی کردن مراحل مختلفی که برای آن در ادامه ذکر می شود این برند را به بهترین شکل ممکن به ثبت برسانید.

علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد شما با درک بهتر شرایط ثبت برند چای می توانید از تمامی امتیازاتی که برای شرکت ها و کسب و کارهای قانونی در نظر گرفته می شود استفاده نمایید و علاوه بر داشتن نمایندگی های معتبر در شهرها و استانهای مختلف کشورمان، امتیازات ایرانی برای صادرات محصول به خارج از کشور و یا حتی دریافت وامها و مزایای که از طریق مراجع مختلف دولتی پرداخت می شود داشته باشید.

به طور کلی می توان گفت درک درست شرایط ثبت برند چای و اقدام کردن برای ثبت برند و لوگو تجاری در این زمینه باعث می شود تا ارزش دارایی و کسب و کار شما بالا برود که نتیجه این موضوع باعث بالا رفتن فروش و درآمد شما در زمینه تولید و عرضه انواع چای در داخل و خارج از کشور خواهد شد.

شرایط ثبت برند چایی

برای اینکه بتوانید برند خود در زمینه تولید و یا عرضه انواع چای در کشورمان به ثبت برسانید و از مزایای مختلفی که در بالا به آنها اشاره شد استفاده نمایید باید حتماً شرایط ثبت برند چای که در ادامه به آنها اشاره می شود را مد نظر داشته باشید.

اولین مورد در بین شرایط ثبت برند چای که باید برای ثبت برند و لوگو تجاری خود در زمینه های مد نظر داشته باشید این است که نام برند باید کوتاه و دارای تلفظ ساده باشد. نامی که برای برند چای خود استفاده می کنید باید کاملاً فارسی و دارای ریشه ایرانی باشد و این نکته را در نظر داشته باشید که نام برند انتخابی شما نباید از مشکلات عربی معنی واژه های لاتین تشکیل شده باشد.

در صورتی که بخواهید برند شما در سریعترین زمان ممکن به ثبت برسد در شرایط ثبت برند چای باید حتماً از نام تجاری ابتکاری و خلاقانه استفاده کنید. در این زمینه باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که نام برند انتخابی شما باید قابلیت گسترش و توسعه نیز داشته باشد.

اگر قصد دارید تمامی شرایط ثبت برند چای را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید بهتر است این موضوع را بدانید که برای ثبت برند در این زمینه باید نام و لوگوی تجاری شما به صورتی باشد که مخاطب با شنیدن نام آن تصویری از خدمات محصول در ذهن خود طراحی کند و نام تجاری شما به هیچ عنوان مشتری را نسبت خدمات و محصولات ارائه شده منحرف نکنند. در واقع می‌توان گفت برای ثبت برند چای نام و لوگوی تجاری که انتخاب می کنید باید کاملاً همسو با خدمات و محصولات شما باشد و به بهترین شکل ممکن آن را در ذهن مشتری تداعی کند.

یکی از نکات مهمی که باید در مورد شرایط ثبت برند چای به آن توجه داشته باشید این است که قبل از انتخاب نام و لوگوی تجاری خود حتماً استعلامات لازم را برای ثبت برند بگیرید تا نام و لوگوی تجاری که انتخاب می کنیم مشابه برندهای ثبت  شده قبلی نباشد. توجه داشته باشید که تا آنجا که ممکن است باید از اعداد و سمبلها مانند مربع و خط تیره در برند و لوگو تجاری خود استفاده کنید و نام تجاری که برای برند خود استفاده می کنید باید کاملا شاخص و در میان برندهای ثبت شده برجسته باشد.

طبق ماده ۵ قوانین درج شده در ثبت علائم تجاری و نام برند باید در شرایط ثبت برند و علامت تجاری تولید و توزیع چای به این نکته دقت کنید که علامت تجاری نباید از پرچم رسمی جمهوری و هر علامتی که دولت استفاده از آن را منع کرده است تشکیل شده باشد. به طور کلی علاوه بر پرچم از سایر علامت‌هایی که منحصر به جمهوری اسلامی ایران می باشد نمی‌تواند در ثبت برند چای خود استفاده کنید و این یکی از مهمترین شرایط ثبت برند چای است که باید حتماً آن را در نظر داشته باشید.

همچنین علامت های رسمی مانند علامت استاندارد علامت برند هلال احمر و سایر نهادهای مختلف دولتی نیز مانند همین علامت های منحصر به جمهوری اسلامی ایران است و شما به شما نمی توانید از آنها برای برند خود استفاده کنید.

شرایط ثبت برند چای

اگر می خواهید در همان گام اول تمامی مدارک و شرایط ثبت برند چای را به بهترین شکل ممکن داشته باشید این نکات را در نظر بگیرید که برند و لوگو تجاری که معرفی می کنید باید کاملاً منحصر به فرد بوده و از ایده های شخصی در طراحی آن استفاده کرده باشید. به هیچ عنوان به سراغ ایده پردازی از برندهای موجود نروید و کپی برداری که معمولاً بسیاری از افراد در این زمینه انجام می دهند را برای ثبت برند خود استفاده نکنید.

در این زمینه مشاورین پایدار ثبت با تخصص بسیار بالا می‌توانند به بهترین شکل ممکن شما را برای درک بهتر شرایط ثبت برند و همچنین اجرای آنها برای برند و نام لوگوی تجاری خود راهنمایی نمایند.

مدارک و مراحل لازم برای اجرای شرایط ثبت برند چای

برای ثبت برند تولید و توزیع چای شما می توانید به صورت آنلاین از طریق سامانه رسمی پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه آنلاین ثبت برند در کشور استفاده نمایید.

برای استفاده از خدمات آنلاین ثبت برند چای پس از اجرای تمامی شرایط ثبت برند چای می توانید تمامی مدارک لازم و همچنین اطلاعات مورد نظر که در فرم های مربوطه بر روی سایت قرار گرفته شده است را بارگذاری نموده و آنها را برای متخصصین ما ارسال کنید.

در صورتی که مشکلی در زمینه مدارک مختلفی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم وجود داشته باشد تیم تخصصی مرکز به شما برای رفع مشکل مورد نظر تماس خواهد گرفت. اما اگر مشکلی در مدارک و اطلاعات بارگذاری شده وجود نداشته باشد تمامی مراحل ثبت برند به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود و شما با کمترین هزینه ثبت برند می توانید به راحتی از مزایای آن برای کسب و کار خود بهره‌مند شوید و البته زمان خود را به عنوان یک سرمایه اصلی مطرح می‌شود به بهترین شکل ممکن مدیریت نمایید.

مدارک ثبت برند چای

پس از اجرای تمامی شرایط ثبت برند تولید و توزیع چای لازم است تا مدارکی که در ادامه گفته می شود را برای ثبت برند در زمینه حقیقی و شرکت های حقوقی آماده نموده و آن را به مراجع مختلف که برای این کار در نظر گرفته شده از تحویل دهید یا از طریق سامانه آنلاین پایدار‌فرد آنها را بر روی سایت بارگذاری نمایید.

مدارک لازم برای ثبت برند حقیقی

در صورت استفاده کردن از حروف لاتین در ثبت برند کپی کارت بازرگانی لازم است.

کپی کارت ملی و شناسنامه

نمونه علامت تجاری در ابعاد 10 در 10 سانتی متر

کپی مجوز فعالیت

مدارک لازم برای ثبت برند به صورت حقوقی

کپی کارت ملی و شناسنامه

کپی آخرین تغییرات شرکت و روزنامه تاسیس

در صورت استفاده کردن از حروف لاتین در ثبت برندکپی کارت بازرگانی

کپی مجوز فعالیت که می تواند پروانه بهره برداری یا پروانه ساخت یا جواز تاسیس یا گواهی فعالیت صادر شده از نهادهای دولتی باشد

نمونه علامت تجاری در ابعاد 10 در 10 سانتی متر

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.