پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

ثبت برند فوری و لوگو تجاری در سریع ترین زمان به صورت آنلاین

ثبت برند فوری و لوگو تجاری در سریع ترین زمان به صورت آنلاین

ثبت برند فوری و یا حتی اصولا دارا بودن علائم تجاری  اجباری نمی‌باشد. یعنی تمامی اشخاص می‌توانند انتخاب کنند که برای کالا یا محصولاتشان، علامتی انتخاب کنند یا آن را بدون علامت خاصی عرضه کنند و اگر علامتی را برای کالا یا محصولی انتخاب کردند، مجبور به ثبت نمودن آن نیستند. ثبت برند و لوگو تجاری به معنای نشان است و نشان عبارت است از آنچه که باعث شناختن  کسی یا چیزی شود. با مراحل ثبت برند، کالا یا محصول نشان گذاری می شود تا بدین وسیله اسباب شناسایی آن فراهم شده و تمیز و تشخیص آن از کالاها یا محصولات مشابه، ممکن و به آسانی میسر شود. ثبت برند خود را فوری انجام دهید تا کسی قبل از شما برندتان را به ثبت نرساند. در ضمن لازم به ذکر است برای ثبت برند نیاز به استعلام ثبت برند دارید، که استعلام بگیرید که برندی که قصد ثبت آن را دارید آیا توسط شخص دیگری به ثبت رسیده یا خیر. برای این استعلام فوری، پایدار ثبت پلتفرمی را فراهم کرده که شما تنها با پر کردن تنها یک فرم می توانید این استعلام را انجام دهید.

ثبت برند فوری

ثبت برند در سریع ترین زمان ممکن و از طریق سامانه آنلاین پایدار به شیوه های نوین مراحلی دارد که در ادامه به صورت گام به گام این مراحل را برای شما شرح خواهیم داد. این مراحل به شرح زیر میباشند:

 

انتخاب نام مناسب برای برند

اولین مرحله ثبت برند فوری، انتخاب نام مناسب برای برند است. برند نباید مشابه دیگری داشته باشد. لذا، ترجیحاَ باید از اسم های مختلط یا چند قسمتی استفاده کرد. علائم تجاری می بایست ویژگی هایی داشته باشند از جمله:

الف) موجب گمراه کردن مشتریان نگردد.

ب) باید وجه تمایز داشته و ابتکاری باشد.

 

ثبت برند خود را در سریع ترین زمان ممکن و بعد از استعلام های لازم به صورت فوری انجام دهید تا کسی قبل از شما برندتان را به ثبت نرساند. در ضمن لازم به ذکر است برای ثبت برند نیاز به استعلام ثبت برند دارید، که استعلام بگیرید که برندی که قصد ثبت آن را دارید آیا توسط شخص دیگری به ثبت رسیده یا خیر. برای این استعلام فوری، پایدار ثبت پلتفرمی را فراهم کرده که شما تنها با پر کردن تنها یک فرم می توانید این استعلام را انجام دهید.

 

مراحل ثبت برند و لوگو تجاری سریع و فوری

اظهارنامه ثبت برند و لوگو تجاری را پر کنید

در این مرحله وارد سامانه ی مرکز مالکیت معنوی شده و بر روی ثبت اظهارنامه تجاری کلیک می کنید.

سپس اقدام به تکمیل اظهارنامه ثبت برند فوری خود نمایید و مدارکی همچون کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان، مجوز فعالیت، کارت بازرگانی (اگر قصد ثبت برند لاتین را دارید) و همچنین نمونه برند خود با اندازه ۶ × ۶ سانتیمتر را پس از اسکن نمودن در سامانه مرکز مالکیت معنوی بارگذاری نمایید.

پس از طی نمودن و تکمیل مراحل مورد نیاز برای ثبت اظهارنامه علامت تجاری و پرداخت هزینه مربوطه، در سامانه برای شما برگه‌ای نمایش داده می‌شود که باید آن را پرینت نموده و با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی اقدام به تایید اطلاعات وارد شده در سامانه نموده و از دفترخانه مذکور گواهی امضاء و فرم تایید اطلاعات کاربری دریافت کنید.

سپس باید با وارد کردن اطلاعات این فرم در سامانه، نام کاربری و رمز عبور دریافت نمایید که جهت پیگیری‌های بعدی و اطلاع از نوبت شما در صف هر کدام از کارشناسان و اقدامات بعدی باید از طریق همین نام کاربری و رمز عبور اقدام کنید.

تشکیل پرونده ثبت برند فوری و لوگو تجاری

بعد از آنکه اظهارنامه ثبت علامت تجاری شما بررسی و بدون نقص اعلام و مورد تایید قرار گرفت، برای شما پیامکی ارسال می گردد که ثبت علامت تجاری مورد تقاضای شما از سوی اداره علائم تجاری بلامانع تشخیص داده شده است. لذا در هنگام ثبت برند، شماره موبایل معتبر و همیشه در دسترس را وارد کنید تا نسبت به مراجعه ی حضوری، سریعتر اقدام کنید. تقریبا مراحل ثبت برند به پایان خود نزدیک می شوند و فقط چند قدم کوچک تا ثبت برند شما باقیست.

سپس باید حضورا به اداره ی مالکیت معنوی رفته تا پرونده ثبت برند فوری خود را در آنجا تشکیل دهید.

انتشار ثبت برند فوری در روزنامه رسمی

نتیجه ممکن است ثبت برند و یا رد آن  باشد. چنانچه ایرادی وجود نداشته باشد بعد از انجام رسیدگی و تایید ثبت، مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به متقاضی اطلاع داده می شود. سپس از طریق سایت در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و بعد از طی یک ماه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی می گردد.

در این مرحله از مراحل ثبت برند لازم به ذکر است، پس از تهیه ی مدارک و بارگذاری در سامانه، باید درخواست خود را از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پی گیری کرد. علاوه بر سامانه، فرایند پیگیری و تکمیل در سامانه از طریق پیامک و ایمیل نیز انجام می شود. لذا باید آدرس ایمیلی که وارد میکنید معتبر باشد و متعلق به رابط پیگیری باشد تا متقاضی در پیگیری اداری با مشکل روبرو نگردد.

برند فوری پیشنهادی جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و چنانچه ظرف مدت سی و یک روز از انتشار آگهی، اعتراضی از طرف شما صورت نگیرد، اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید.

 

مرحله ششم ثبت برند فوری

آخرین مرحله از مراحل ثبت برند فوری آن است که با در دست داشتن مدارکی مانند یک نسخه از هر دو روزنامه رسمی نوبت اول و دوم، یک نسخه از اظهارنامه علامت تجاری و ۱۰ نمونه از برند در ابعاد ۶*۶ مجددا به اداره مالکیت معنوی مراجعه نمایید و ضمن ارائه رسید، سند برند خود را تحویل بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم برای مطلع شدن از تمامی پیچ و خم های مسیر ثبت برند فوری، مقاله شرایط ثبت برند فوری را مطالعه کنید که با مطالعه‌ی آن نیمی از مسیر را طی خواهید نمود.

نکته ی قابل توجه

این نکته را در نظر بگیرید که اگر ادارات و موسسات ثبتی، مراحل ثبت برند شما را به عهده گرفته باشند، مراجعات حضوری و پرداخت ها و یا حتی پیگیری ها، توس آن مجموعه و موسسه صورت گرفته و شما تنها کافی است که فرم درخواست برند را پر کرده و بقیه ی مسیر را به یک متخصص امور ثبتی بسپارید تا با خیال راحت، مراحل ثبت برند آنلاین شما در کمترین زمان ممکن خود صورت گیرد و برند شما با طی کردن تنها یک مرحله ثبت شود.

ثبت برند خود را فوری انجام دهید تا کسی قبل از شما برندتان را به ثبت نرساند. در ضمن لازم به ذکر است برای ثبت برند نیاز به استعلام ثبت برند دارید، که استعلام بگیرید که برندی که قصد ثبت آن را دارید آیا توسط شخص دیگری به ثبت رسیده یا خیر. برای این استعلام فوری، پایدار ثبت پلتفرمی را فراهم کرده که شما تنها با پر کردن تنها یک فرم می توانید این استعلام را انجام دهید.

 

 

مدارک ثبت برند فوری و سریع

 1. مدارک هویت اشخاص حقیقی (کپی شناسنامه، کپی کارت ملی)
 2. مدارک هویت اشخاص حقوقی (آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی مدارک شناسنامه صاحبان امضا)
 3. مدارک مربوط به نماینده یا وکیل که دارای حق امضا باشند (چنانچه برای انجام امور از وکیل استفاده می نمایید)
 4. اگر برند لاتین باشد یا ریشه عربی داشته باشد باید کارت بازرگانی داشته باشید.
 5. کپی مجوز فعالییت
 6. نمونه علامت (باید یک نمونه را آپلود کرده و همزمان با پر کردن اظهارنامه و چند نمونه گرافیکی از علامت را همراه با دیگر مدارک تقدیم نمایید.)
 7. باید مدارکی را که نشان دهنده ی فعالیت شما در حوزه معینی همچون آموزشی،پزشکی و …باشد را که می خواهید علامت مربوط به آن را ثبت کنید ارائه دهید.
 8. چنانچه می خواهید در صورت نیاز از حق تقدم استفاده کنید باید مدارک مربوط به آن را همزمان که اظهارنامه را تسلیم می کنید تسلیم نمایید.
 9. کپی جواز تاسیس بهره برداری،پروانه ساخت و یا هر گونه مجوز فعالیت (برای اشخاص حقوقی)
 10. اگر متقاضی ثبت،خارجی می باشد باید معادل ارزی هزینه های ثبتی را بپردازد.

ثبت برند فوری به صورت آنلاین

 

جهت ثبت برند فوری نیاز به ارائه مدارکی دارید که اگر از آنها مطلع باشید به راحتی می توانید آن ها را آماده کرده و برای ثبت سریع برند ارائه کنید. ثبت برند سریع نیازمند اسکن و ارائه این مدارک میباشد. کدارک ثبت نمودن برند عبارتند از:

 

مدارک ثبت برند فوری اشخاص حقیقی

 1. کپی شناسنامه شخص متقاضی
 2. کپی کارت ملی شخص متقاضی
 3. کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 4. کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 5. نمونه علامت تجاری در کادر 10 در 10

 

مدارک ثبت برند اشخاص حقوقی

 1. کپی شناسنامه مدیر عامل شرکت
 2. کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت
 3. کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 4. کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 5. کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 6. یک نمونه از علامت مورد تقاضا(در کادر 10 در 10)

نکته: در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

ثبت برند خود را فوری انجام دهید تا کسی قبل از شما برندتان را به ثبت نرساند. در ضمن لازم به ذکر است برای ثبت برند نیاز به استعلام ثبت برند دارید، که استعلام بگیرید که برندی که قصد ثبت آن را دارید آیا توسط شخص دیگری به ثبت رسیده یا خیر. برای این استعلام فوری، پایدار ثبت پلتفرمی را فراهم کرده که شما تنها با پر کردن تنها یک فرم می توانید این استعلام را انجام دهید.

 

سوالات متداول:

ثبت برند فوری به چند روش قابل انجام است؟

شما می توانید برند و لوگو تجاری خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی ثبت نمایید.

ثبت برند و لوگو تجاری آنلاین چگونه است؟ 

شما می توانید از طریق سامانه آنلاین پایدار، لوگو و برند خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.