پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699

با توجه به قوانین که در مورد شرایط ثبت طرح صنعتی وجود دارد کسانی که می خواهند طرح مورد نظر خود را به صورت کاملا قانونی به ثبت برسانند و از مزایای بسیار زیادی که دارد استفاده کنند حتماً باید اطلاعات کاملی از شرایط و ضوابطی که برای ثبت کردن یک طرح صنعتی در نظر گرفته شده است آگاهی کامل داشته باشد.

در این مطلب قصد داریم در ادامه مطالب بسیار جذاب و پایدار ثبت برای آگاهی شما عزیزان در مورد موارد مختلف حقوقی و ثبتی، شرایط ثبت طرح صنعتی که شامل جدیدترین شرایط و قوانین و مقرراتی که برای آن در نظر گرفته شده است را مورد بررسی قرار بدهیم. در صورتی که هرکدام از بخش های این مطلب برای شما گنگ بود  و اطلاعات بیشتری را در مورد آنها خواستید می توانید به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته با متخصص و پشتیبانی پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه ثبت برند و  ثبت شرکت آنلاین در ایران در ارتباط باشید با پاسخ تمامی سوالات خود را پیدا کنید.

طرح صنعتی به چه معناست؟

برای اینکه اطلاعات کافی در مورد شرایط ثبت طرح صنعتی به دست بیاوریم بهتر است ابتدا بدانیم طرح صنعتی چیست و چرا شرایط و ضوابط خاصی برای آن در نظر گرفته شده است.

قوانین مختلف برای طرح های صنعتی در نظر گرفته شده است اما بر طبق قانون ثبت اختراعات تعریف طرحهای صنعتی به شرح زیر ارائه شده است.

بر طبق این قانون هر گونه ترکیب خطوط و رنگ ها و هرگونه شکل سه بعدی با خطوط و رنگ ها و یا بدون آنها به ترتیبی که ترکیب شکل یک فراورده صنعتی و محصولات صنایع دستی را به صورت کامل تغییر دهد طرح صنعتی نامیده می‌شود.

در واقع طرح صنعتی یک طراحی جدید برای یک محصول یا ارائه خدمات در زمینه های مختلف می باشد که می تواند به وسیله همین طرح جدید ثبت شده مشتریان جدیدی را به سمت خود بکشاند.

زمانی می توانید طرح را به صورت کامل به ثبت برسانید که طرح صنعتی مورد نظر جدید و یا کاملاً اصیل باشد و البته در آن خلاقیت و نوآوری به صورت کاملا قابل توجهی به کار رفته باشد.

در مورد اصیل یا جدید بودن طرح صنعتی در ادامه توضیح خواهیم داد.

طرح های محدود به طیف خاصی از محصولات یا خدمات نبوده و همه محصولات صنعتی، صنایع دستی و همچنین ابزارهای فنی و پزشکی تا ساعت و جواهرات و همه اقلام و محصولات لوکس و غیرضروری که در بازار مشاهده می کنید را می توانید از طریق طرح صنعتی به صورت کاملاً جدیدی به بازار ارائه نمود.

برای ثبت یک طرح که مزایای بسیار زیادی را نیز برای کسب و کارها به همراه دارد و در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد مدارک و شرایط خاصی در نظر گرفته شده است که همه افرادی که قصد دارند تا طرح صنعتی خود را به صورت کامل به اثبات برسانند باید تمامی این مدارک و ضوابطی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم را به صورت کامل در اختیار داشته باشند.


ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی و مدارک لازم ثبت طرح کدامند؟

با توجه به قوانین که در مورد شرایط ثبت طرح صنعتی وجود دارد کسانی که می خواهند طرح مورد نظر خود را به صورت کاملا...

2021/07/22