پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
گواهینامه ایزو

اخذ ایزو 9001 ISO کاملاً معتبر و ممیزی ایزو با ارزان ترین هزینه

اخذ ایزو 9001 ISO کاملاً معتبر و ممیزی ایزو با ارزان ترین هزینه

اخذ ایزو 9001 یا همان استاندارد های سیستم مدیریت کیفیت دارای مراحل و شرایط مختلفی است و به عنوان یکی از اولین و مهم ترین استاندارد های ایزو شناخته می شود که باید کسب و کار ها به سراغ اخذ آن بروند.

اگر قصد دارید سیستم مدیریت کیفیت و استانداردهای آن که در قالب ایزو ۹۰۰۱ آورده شده است را برای سازمان و شرکت خود اجرا کنید حتماً این مطلب را تا انتها دنبال کنید که به صورت کامل و جامع همه مراحلی که برای گرفتن ایزو  باید انجام شود را مورد بررسی قرار داده ایم.

در ادامه مطلب ابتدا به بررسی مفهوم کلی اخذ ایزو 9001 می پردازیم و سپس مزایای گرفتن استانداردهای مربوط به این موضوع را مورد بررسی قرار داده و در انتها به شما می گوییم که از چه طریقی می توانید این ایزو و سایر ایزو های مربوطه کسب و کار و سازمان خود را در سریعترین زمان ممکن دریافت نمایید.

گواهینامه ایزو 9001 چیست؟

در تعریف کلی و جامعه ای که بخواهیم برای این مورد از  ایزو بیان کنیم باید بگوییم که استاندارد بین المللی است که برای سیستم های مدیریت کیفیت منتشر شده است و شرکت ها و سازمان ها ملزم به رعایت بند های آن هستند.

اخذ ایزو 9001 و این استاندارد که مراحل مختلفی دارد در آخرین نسخه خود در سال ۲۰۱۵ به روز رسانی شده است و اکثر کشورهایی که عضو سازمان جهانی هستند این استاندارد را پذیرفتند.

هرچند در سال های اخیر شاهد رکود اقتصادی در سراسر جهان هستیم اما شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف استانداردهای مدیریت کیفیت را اجرا نمودند و از این طریق مشاهده شده که هنوز آمار رو به رشد برای سازمان ها در این زمینه ارائه شده است.

در تعریف جامع تری برای اخذ ایزو 9001 می‌توان گفت سیستم مدیریت کیفیت ایزو  9001  که اغلب به عنوان یک سیستم qms شناخته می شود مجموعه ای از سیاست ها و فرآیندها و همچنین روش های ثبت شده و سوابق است که قوانین داخلی را تنظیم می‌کند و بر پایه چگونگی ایجاد و ارائه محصول یا خدمات به مشتریان حاکم هستند.

نکته مهمی که درمورد سیستم مدیریت کیفیت بالا به آن اشاره کنیم این است که حتماً باید با نیازهای شرکت شما و محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید کاملاً تناسب داشته باشد.

سیستم مدیریت کیفیت ایزو  9001 که در این مطلب قصد داریم به صورت کامل آن را مورد بررسی قرار دهیم این استانداردها را در سطح سازمان شما ده سازی می‌کند و باعث می‌شود تا سیستم مدیریت کیفیت سازمانی شما به بهترین شکل ممکن و به صورت کاملا موفقیت آمیز اجرا شود.

نکته مهم و جالب در مورد استاندارد ایزو 9001 این است که شرکت‌ها و سازمان‌ها بدون هیچ محدودیتی می توانند در بخش سیستم مدیریت کیفیت خود از این استاندارد استفاده نماید در حالی که بسیاری از چیزهایی که در مطلب دریافت ایزو به آن اشاره کردیم برای کسب و کارهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به همین دلیل است که این استاندارد بین المللی به عنوان یک پایه برای هر شرکت برای ایجاد یک سیستم اطمینان از رضایت مشتری و بهبود سیستم مدیریت به رسمیت شناخته می شود بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها آن را در سیستم خود لازم الاجرا می داند.

امروزه و شاید در گذشته ای نه چندان دور بسیاری از سازمان ها و کسب و کارها از استاندارد ایزو و اخذ ایزو 9001 به عنوان یک اهرم برای بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات خود استفاده می کردند اما امروزه متوجه شدیم که این سیستم و استاندارد هیچ ارتباطی به کیفیت محصولات و خدمات ندارد و فقط بحث های مدیریتی را در سطح سازمان پیاده سازی می کند.

مراحل اخذ ایزو 9001

ISO 9001 چه بخش هایی دارد؟

اخذ ایزو 9001 مهمترین استاندارد بین المللی برای کسب و کارها و سازمانها از ده بخش مختلف تشکیل شده است که سه مورد اول کاملاً مقدماتی هستند و همه کسب و کارها باید پیاده سازی آن را انجام دهند. اما در ادامه بخشی از  ده مورد مهم اشاره می کنیم شامل الزامات سیستم مدیریت کیفیت هستند که البته این نکته را در نظر داشته باشید بخش هفتم یعنی پشتیبانی از همه بخش آن مهمتر است.

در بخش پنجمین استاندارد جهانی الزامات رهبری که نیازمند مدیریت عالی را برطرف می کند مورد بررسی قرار گرفته است و به این موضوع اشاره شده است که تعریف و برقراری ارتباط سیاست کیفیت و اختصاص نقش و مسئولیت در سازمان می تواند از جمله مهمترین اقدامات رهبری باشد.

برنامه ریزی یکی از مهمترین گام ها در هر سازمانی است و  فرصت های سیستم مدیریت کیفیت در این قسمت مورد ارزیابی قرار می گیرد به عنوان بخش ششم در سیستم و استاندارد ایزو 9001 بررسی شده است و حتماً این بخش باید با دقت خاصی در سازمان برای اخذ ایزو 9001 پیاده سازی شود.

بخش هفتم همانطور که گفتیم بخش مهم و حیاتی برای سازمان است که به بحث پشتیبانی از طریق منابع مختلف انسانی ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها محیط کاری و همچنین منابع نظارت و ارزیابی دانش سازمانی می پردازد.

بخش هشتم و نهم و همچنین دهم برای اخذ ایزو 9001 نیز به ترتیب موارد مربوط به عملیات و همچنین ارزیابی عملکرد و در انتها ارتقا را مورد بررسی قرار داده اند که هر کدام از این بخش نیز باید در جایگاه خود به عنوان یک بخش مهم و حیاتی در نظر گرفته شود.

مراحل دریافت ایزو

اخذ ایزو 9001

با توجه به دغدغه هایی که برای صاحبان کسب و کار و مدیریت سازمان ها وجود دارد و البته اینکه اخذ ایزو 9001 نیازمند تخصص و مهارت در این زمینه است می توانید آن را به متخصصین پایدار ثبت بسپارید که با تجربه کافی در این زمینه می تواند تمامی مراحل اخذ گواهینامه ایزو را برای شما انجام دهند.

برای هر کار تخصصی سپردن آن به دست افراد متخصص و البته کارگردان می تواند تمامی دغدغه های شما را از بین ببرد و البته صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه ها و زمان را نیز برای شما به همراه داشته باشد که همه این موارد را میتوانید در میان تیم پایدار ثبت به خوبی مشاهده کنید.

البته در صورتی که قصد دارید مراحل ثبت شرکت و ثبت برند را از طریق سامانه آنلاین پایدار ثبت انجام دهید و کمترین هزینه ثبت برند را نیز پرداخت کنید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید یا فرم های مربوط به هر بخش را در صفحه اصلی برای ثبت برند و ثبت شرکت تکمیل نمایید.

اخذ گواهینامه های ایزو از پایدار ثبت

علاوه بر این گواهینامه شما می توانید سایر گواهینامه های ایزو را که در زیر آورده ایم از طریق سایت پایدار ثبت، درخواست داده و برای اخذ آن ها از مراجع معتبر اقدام نمایید.

ایزو 14001 استاندارد ایزو مدیریت محیط زیست

ایزو 45001 گواهی نامه های مربوط به امنیت و سلامت و بهداشت

ایزو 18001 استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

شرایط دریافت ایزو hse

ایزو 22000 مدیریت تامین و امنیت مواد غذایی

ایزو 13485 سیستم مدیریت کیفیت در تجهیزات پزشکی

استاندارد haccp مجموعه الزامات مربوط به سیستم مدیریت بهداشت مواد غذایی Hazard

برای دریافت هر کدام از این استاندارد ها کافی است از طریق سامانه آنلاین پایدار ثبت، فرم های مربوطه را در صفحه درخواست ایزو پر نمایید و منتظر تماس کارشناسان ما برای ادامه روال اخذ ایزو و ممیزی ایزو خود باشید.

مهم ترین دلیل دریافت گواهینامه ایزو 9001

یکی از مهمترین سوالاتی که ذهن سازمان ها و کسب و کارها را مشغول کرده است این است که چه دلیلی دارد ما از ایزو  ۹۰۰۱ عنوان یک سیستم مدیریت کیفیت و استاندارد سازی در سازمان خودمان استفاده کنیم و برای اخذ ایزو ۹۰۰۱ اقدام نماییم.

پیاده سازی این استاندارد ها یای بسیار زیاد کوچک و بزرگی را برای شرکت‌های مختلف در زمینه کشف و تامین هزینه های عظیم و صرفه جویی در بهره‌وری به دنبال دارد که در ادامه به صورت خلاصه چند مورد از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

استفاده از ایزو 9001 همانطور که در آگهی های تبلیغاتی نیز به وضوح مشاهده می کنید باعث می شود که تصویر و اعتبار بحران و سازمان خود در نظر مشتری را بهبود دهید.

نکته مهم دیگر که از مزایای پیاده سازی این استانداردها و اخذ ایزو 9001 در سازمان است که تمرکز بر بهبود رضایت مشتری و شناسایی و رعایت الزامات و نیازهای مشتری پیاده سازی این استاندارد در سازمان شما به وجود می آید.

یکپارچه‌سازی کامل فرآیندها از جمله فرآیندهای فردی در کنار فرآیندهای سازمانی و مدیریتی که باعث بالارفتن تعاملات و در نتیجه افزایش بهره‌وری سازمان می شود از دیگر مزایای است که بعد از پیاده سازی این استانداردها به آن دست پیدا خواهید کرد.

درگیر کردن مخاطب با فرایند کسب و کار و همچنین ایجاد یک فرهنگ بهبود مستمر و بهینه سازی فعالیت های کارمندان و کارگران در هنگام ارائه خدمات و تولید کالاها می تواند از دیگر مواردی باشد که پس از استاندارد سازی سیستم مدیریت کسب و کار به آن دست پیدا می کنید.

در بالا سعی کردیم به صورت خلاصه توضیح کوتاهی در مورد اخذ ایزو 9001 و همچنین مزایا و مواردی که در بیان آن اهمیت بسیار زیادی دارد آن را بررسی کنیم اما شاید شما هم اطلاعات کافی در مورد ایزو داشته باشید و به دنبال این باشید که بدانید چه مراحلی را باید برای اخذ گواهینامه ایزو 9001 طی کنید تا بتوانید از این استاندارد بین المللی در سازمان و کسب و کار خود برای مزایای بسیار زیادی که دارد استفاده کنید.

مراحل اخذ ایزو 9001

ما در این مطلب قصد داریم که مراحل مختلف برای گرفتن گواهینامه ایزو و اخذ ایزو ۹۰۰۱ را به صورت کامل و گام به گام مورد بررسی قرار دهیم.

گام و نکته اولی که باید برای اخذ ایزو به طور کلی مورد بررسی قرار دهید این است که استاندارد ایزو  که ما انتخاب می‌کنیم چقدر با سیستم کسب و کار ما ارتباط دارد.

البته این موضوع بیشتر برای استانداردهای ایزو محیط زیست دیگر استانداردهای مربوطه به کار می‌رود و در مورد استاندارد ایزو 9001 به عنوان یک اصل اساسی و نیاز برای همه کسب و کارها و سازمان ها بیان شده است کارایی ندارد و در این مرحله قطعاً شما انتخاب درستی را نسبت به دریافت ایزو داشته‌اید.

بعد از انتخاب درست نوع استاندارد ایزو باید استاندارد به صورت کامل از طریق مراجع مختلفی که وجود دارند مورد بررسی قرار دهید و برای اخذ ایزو 9001 اقدام نمایید.

استاندارد و الزاماتی که در آن گنجانده شده است به صورت فایل و یک کتاب در مراجع و منابع مختلف وجود دارد که می توانید از آنها برای مطالعه و آشنایی هر چه بیشتر با ایزو 9001 استفاده کنید.

بعد از بررسی های لازم و درک ارتباط استاندارد مورد نظر با اهداف سازمانی لازم است و برنامه ریزی ها و ضرورت های مهم و مختلف در مورد اجرای آموزش ایزو مورد بررسی قرار بگیرد.

در صورتی که برای اخذ ایزو 9001 خودتان می خواهید پیاده سازی استاندارد ایزو 9001 را بر عهده بگیرید حتماً باید با این استاندارد آشنایی کامل داشته باشید و یا در دوره های مختلفی که برای این استاندار برگزار می‌شود شرکت کنید.

اما اگر قصد دارید که این کار را با سرعت بسیار بالاتری انجام دهید و در هزینه ها و زمانی صرفه جویی مناسب به عمل آورید حتماً از مشاور و متخصص در این زمینه استفاده کنید تا عملیات اخذ ایزو 9001 برای شما در سریعترین زمان ممکن صورت بگیرد.

پایدار ثبت به عنوان مجری خدمات ثبت برند و شرکت سعی کرده است تا تمامی استاندارد های لازم از جمله ایزو 9001  را با بالاترین کیفیت در محیط های مختلف با استفاده از کارشناسان مجرب و حرفه ای پیاده سازی کند.

بعد از انتخاب یک مشاور مناسب باید نکات امنیتی را در این مورد حتما در نظر داشته باشید که یک شرکت گواهی دهنده ایزو بسیار معتبر را پیدا کنید.

از طریق تجربه و سابقه ممیزی شرکت گواهی دهنده ایزو و اخذ ایزو 9001 در زمینه محصولات و خدمات شما می توانید در کنار بررسی محبوبیت و اعتبار شرکت گواهی دهنده در ایران یا کشورهای مختلف به این موضوع پی ببرید که شرکت مورد نظر اعتبار صادر کردن و اخذ ایزو 9001 را دارد یا باید به سراغ شرکت‌های دیگر بروید.

ثبت گواهینامه ایزو

نکته ای که باید در هنگام اخذ ایزو 9001 حتماً در نظر داشته باشد این است که همه شرکت ها گواهینامه ایزو را برای چرخه ۳ ساله تنظیم می کند که در این قرارداد صدور گواهینامه برای سال اول و ممیزی مراقبتی برای دوره‌های آتی در طی سه سال در نظر گرفته می شود.

در اینجا لازم است که با متخصصین مشاورین پایدار ثبت تماس بگیرید و مشاوره های لازم را در زمینه اخذ ایزو 9001 دریافت کنید تا درگیر گواهینامه های ایزو تقلبی نشوید.

بعد از این مرحله به سراغ مراحل مهم تر یعنی استقرار سیستم مدیریت که در آن استاندارد مدیریت ایزو به صورت عمومی طراحی شده و برای سازمان و صنایع مختلف با اندازه و ابعاد مختلف کاربرد دارد برویم.

بخش اساسی  صدور گواهینامه ایزو از یک سیستم مدیریت شامل فرایندهای برای فعالیت‌های مدیریت و تامین منابع و همچنین تحقیق محصول و اندازه گیری و تجزیه و تحلیل و بهبود آن شکل می‌گیرد.

بعد از پیاده سازی سیستم مدیریت باید به سراغ مرحله اول ممیزی خارجی بروید که در این مرحله مدارک سیستم مدیریتی را بازنگری نموده و یک آنالیز کامل از فعالیت های مورد نیاز جهت دستیابی به استقرار الزامات استاندارد و اخذ گواهینامه ایزو ارائه می شود.

بعد از مرحله اول ممیزی به سراغ مرحله ممیزی خارجی می‌رویم که در آن پس از انجام اقدامات مشخص شده در گزارش مرحله اول منظور اطمینان از اثر بخشی سیستم مدیریت سازمان مطابق با الزامات اخذ ایزو 9001 ممیزی های لازم انجام می شود.

در صورتی که هیچ مغایرتی در سیستم مدیریت سازمان شما با گزارشاتی که در شرکت گواهینامه بنده به صورت مکتوب اعلام شده است وجود نداشته باشد سازمان شما جهت صدور گواهینامه ایزو توصیه می گردد و شما به راحتی موفق به اخذ ایزو 9001 می شوید.

البته همانطور که گفته شد و در مراحل قبلی نیز به آن اشاره کردیم پس از اخذ گواهینامه ایزو نباید این تصور را داشته باشید که گواهینامه دائمی برای شما ارائه شده است و باید به این فکر کنید که سالهای دوم و سوم ممیزی های داخلی بر روی گواهینامه انجام می شود و گرفتن گواهینامه ایزو 9001 در سال های دوم سوم منوط به تاییدیه از این نظر می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.