پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
گواهینامه ایزو

شرایط دریافت ایزو hse از 0 تا 100 همراه با جدیدترین نکات مهم

شرایط دریافت ایزو hse از 0 تا 100 همراه با جدیدترین نکات مهم

شرایط دریافت ایزو hse چیست و چه کسانی می‌توانند برای دریافت ایزو معتبر که مزایای بسیار زیادی نیز برای سازمان ها و شرکت هایی که این استاندارد ها را رعایت نمایند به همراه دارد اقدام نمایند؟

اگر جزو کسانی است که به دنبال پاسخ این سوال هستید و می خواهید برای اخذ ایزو  HSE اقدام نمایید ولی نمی دانید که آیا شرایط دریافت این نوع ایزو  را دارید و این نوع ایزو چه مزایایی را به سازمان و کسب و کار شما اضافه می کند حتماً این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

در صورتیکه قصد دریافت ایزو و استانداردهای بین‌المللی برای شرکت و کسب و کار خود را دارید پایدار ثبت می تواند بهترین گزینه برای شما باشد که در سریعترین زمان ممکن به صورت کاملاً آنلاین همه امور مربوط به ثبت برند و ثبت شرکت و همچنین استاندارد سازی و دریافت ایزو برای کسب و کارها را انجام می دهد.

در واقع همه متخصصان و مشاورین پایدار ثبت به کسانی که برای ثبت برند و شرکت اقدام می‌کنند نیز می‌گویند که کار شما با ثبت برند و شرکت به پایان نرسیده و بعد از این موضوع نیز باید برای اقدامات بعدی مانند اخذ گواهینامه ایزو در جهت مزایای بی شماری که برای کسب و کار شما دارند اقدام نمایید.

در صورتی که می خواهید برای ثبت برند و شرکت اقدام نمایید و از طریق راه های ارتباطی با مشاورین و متخصصین مرکز در ارتباط باشید و اگر می‌خواهید برند  خود را از طریق استانداردهای بین المللی مشخص شده به حد مطلوبی برسانید حتماً برای آگاهی از شرایط ایزو hse این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

ایزو hse چیست؟

ایمنی و بهداشت در هر محیطی همواره به عنوان یک اصل اساسی و مهم در نظر گرفته می‌شود و هر کسی از پایین‌ترین رده تا بالاترین رده با توجه به نوع فعالیت هایی که در  سازمان انجام می‌دهد به ایمنی در قسمت‌های مختلف و در ارتباط با تجهیزات مختلف نیاز دارد.

ایجاد دستورالعمل‌های ایمنی و ساز و کاری که در این زمینه وجود دارد به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی همه موارد را برای جلوگیری از خطرات مختلفی که در اثر ارتباط با تجهیزات جانبی و یا فعالیت در محیط های خطرناک وجود دارد از بین ببرید و همین موضوع باعث می شود تا کسانی که در یک محیط وجود دارند با اطمینان خاطر بیشتری فعالیت‌های خود را انجام دهم و نگرانی و دغدغه بابت در خطر بودن جان و یا قسمت های مختلف بدنشان نداشته باشد.

کاهش خطرات مربوط به کسب و کارها و همچنین بالا بردن بهداشت و ایمنی در یک محیط همواره باید طبقات متوسط اصول و دستورالعمل های ثابتی که هسته مراجع مختلف به صورت جهانی ذکر شده است رعایت شود.

سازمان جهانی در این خصوص استاندارد ایزو را با نام hse تعیین و در تعریف آن بیان کردند که فعالیت های سازمان ها با توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی در هر محیطی انجام می گیرد.

شرایط ایزو ایمنی و بهداشت

در واقع می توان گفت که این سیستم یک نظام یکپارچه برای مدیریت ساختار سازمانی، سیاست و همچنین قوانین و مقررات رعایت رویه هایی برای تغییر عملکرد سازمان در جهت سلامت و ایمنی کارکنان برای دستیابی به سیاست هدف های مختلف سازمان می باشد.

می توان گفت که در واقع این ایزو و استاندارد مورد نظر مدیریت و کار را با همدیگر ترکیب کرده و بر اساس ایمنی پایه ای که به کسب و کارها می‌دهد به آنها کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی به منظور کنترل ریسک بهتر تشخیص زودهنگام و اصلاح مشکلات ایمنی و همچنین تجزیه و تحلیل داده‌های ایمنی منابع مورد نظر خود را از بروز هرگونه خطر دور نمایند.

در تعریف ساده تر می ‌توانیم بگوییم که استاندارد ایزو hse به شما کمک می کند تا همه موارد مربوط به ایمنی و بهداشت را که امروزه با جان افراد در محیط کار ارتباط دارند به خوبی برطرف نموده و یا از بروز مشکلاتی که ممکن است بر اثر سهل انگاری و یا عدم آگاهی در کسب و کارها به وجود بیاید جلوگیری نماید.

بعد از تعریف کلی که در مورد این نوع از ایزو ارائه دادیم بهتر است دلایلی که سازمان ها و کسب و کارها مجاب می شوند تا برای دریافت این این اقدام نمایند را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

چرا شرایط دریافت ایزو hse مهم است؟

محیط و ایمنی همواره برای همه کارکنانی که مشغول به فعالیت هستند در درجه اهمیت بسیار بالایی قرار دارد اما این موضوع نمی تواند تنها دلیل برای رفتن کسب و کارها به سمت استاندارد ایمن سازی محیط باشد و دلایل مختلفی در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

مهمترین نکته در مورد آگاهی از شرایط ایزو hse رامی توان مشخص نمودن تمامی نقشه ها و مسئولیت اجرای سازمان‌ها دانست.

اجرای این استاندارد در سازمانها تمامی نقشه ها و مسئولیت‌های هر بخش در ارتباط با هر کدام از دستگاه ها و تجهیزات فیزیکی به صورت کامل و دقیق بیان شده است و طبق دستورالعمل هایی که برای هر دستگاه بیان می شود نوع کار با آن دستگاه و همچنین افرادی که باید در ارتباط با این دستگاه فعالیت‌های خود را انجام دهند تعیین می شود.

نکته دیگر در مورد شرایط دریافت ایزو hse و مزایایی که برای سازمانها به همراه دارد این است که بعد از پیاده سازی این استاندارد شاهد یک رهبری با ایمنی بالا و اجرای قوی در سازمان‌ها خواهیم بود که می توانید در نتیجه آن مسئولیت پذیری و ارتباطات ایمنی و بهداشتی در سازمان را شاهد باشید.

موضوع علاوه بر بالا بردن قدرت رهبری در یک سازمان باعث می شود تا همه نقش ها به بهترین شکل ممکن انجام شده و همه افراد ارتباط مناسبی را از نظر مسئولیت پذیری با نقشی که به آنها سپرده شده است داشته باشند.

به عبارتی می‌توان گفت در کنار مشخص شدن هر کدام از نقشه ها کارکنان بعد از نهایی شدن این استاندارد می توانند ارتباط مناسبی را با پرسنل دیگر سازمان داشته باشند و این ارتباطات قطعاً در برخی از موارد با توجه به استاندارد تعیین شده دارای چارچوب خاصی خواهد بود.

نکته آخری که در مورد دلایل رفتن سازمان و کسب و کارها به سمت این استاندارد و مهیا نمودن شرایط دریافت ایزو hse را میتوان اشاره نمود این است که  از اجرا و پیاده سازی این استانداردها قطعاً سیاست‌های انتخابی و رویه‌های مناسبی با توجه به اهدافی که در هر سازمان تشکیل شده است تعیین خواهد شد.

شرایط دریافت ایزو hse

به طور کلی می‌توان گفت که شرایط دریافت ایزو hse بند و ضرورت های بسیار خاصی برای سازمان ها و کسب و کارها ندارد و همه سازمان ها و کسب و کارهایی که برای ایمنی و کسب و کار خود نیاز به مجوز های مختلف دارند باید از استاندارد های ایزو و پیاده سازی آنها در محیط کسب و کار خود استفاده نمایید.

می ‌توانیم بگوییم که رعایت استانداردهای این نیز و تضمین کننده ایمنی و محیط زیست است و شرکت ها و سازمان هیی که به صورت همزمان دو استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ و استاندارد ohsas18001 در ساختار خود داشته باشندد می توانند شرایط دریافت ایزو HSE را نیز داشته باشند و برای آن اقدام کنند.

بهترین شرایط دریافت ایزو hse این است که شما بتوانید با استانداردهایی که در بالا  ذکر شد و در مطالب مختلف بررسی آن‌ها پرداخته شده است را در سازمان و کسب و کار خود داشته باشید.

پیمانکاران تصور می کنند که دریافت گواهی ایمنی در هنگام تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران توسط وزارت کار صادر می شود و این همان داشتن شرایط دریافت ایزو hse است در حالی که کاملاً با هم تفاوت دارند.

همه پیمانکاران باید به درخواست کارفرما دقت کرده و سپس اقدامات لازم را جهت اخذ گواهینامه  با توجه به شرایط دریافت ایزو hse انجام دهند.

هرچند دریافت hse امروزه به عنوان یک امر تبلیغاتی مورد توجه قرار می گیرد و بسیاری از کسب و کارها از آن برای بالا بردن اعتبار برند خود استفاده می‌کنند اما بهتر است بدانید که همه کسب و کارها و سازمانها برای نشان دادن ایمنی و بهداشت در محیط خود نیازمند رعایت اصول این استاندارد هستند و باید برای دریافت آن اقدام نمایند.

اینکه استاندارد های گفته شده چه شرایط و ضوابطی را دارند و چگونه باید در مراحل مختلف برای اخذ آنها اقدام نماییم را در ادامه به صورت کامل توضیح خواهیم داد اما نکته مهم‌تری که در اینجا باید به آن اشاره کنم این است که می توانید از خدمات پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت برند و شرکت و درخواست استانداردهای ایزو به صورت کاملاً آنلاین استفاده نمایید.

دریافت ایزو hse به صورت آنلاین

زمانی که شما از شرایط دریافت ایزو hse آگاهی کامل داشته باشید و با توجه به مدارکی که در ادامه گفته می‌شود از طریق سامانه آنلاین پاداش برای دریافت این استاندارد اقدام نمایید می‌توانید علاوه بر کاهش هزینه‌های خود مدیریت بهتری نسبت به زمان داشته و البته با کارشناسان و متخصصین این حوزه نیز در ارتباط باشید تا همه کارهای شما برای دریافت این استاندارد به بهترین شکل ممکن انجام شود.

در صورتی که می خواهید از شرایط دریافت ایزو hse اطلاعات کاملتری را به دست بیاورید، می‌توانید از طریق راه های ارتباطی و پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته واتساپ با متخصصین و مشاورین ما در مرکز و سامانه ثبت نام آنلاین درخواست های شما برای دریافت ایزو در ارتباط باشید.

مشاوره با یک تیم تخصصی و حرفه ای که تجربه بالایی در این زمینه دارند می‌تواند چند گام شما را برای درک بهتر شرایط دریافت ایزو hse و ضوابط دستورالعمل هایی که باید در سازمان خود اجرا نمایید جلوتر بیاندازد.

مراحل دریافت استاندارد ایزو hse

بعد از درک شرایط دریافت ایزو hse و همچنین تعریف کاملی که در این مورد به شما ارائه کردیم بهتر است مراحلی که لازم است تا شما برای دریافت این استاندارد به صورت حضوری انجام دهید را مورد بررسی قرار دهیم تا متوجه بشوید با انجام این عملیات به صورت آنلاین چقدر می تواند برای شما به صرفه باشد.

برای دریافت این استاندارد بعد از درک و آماده سازی شرایط دریافت ایزو hse باید ابتدا با کارشناسان مراکز مختلف اجرا کننده استاندارد تماس گرفته باید درخواست مشاوره حضوری در خصوص دریافت گواهینامه را داشته باشید.

زمانی که کارشناسان مورد نظر برای جلسه حضور پیدا می‌کنند حتما باید از اطلاعات مناسبی را در مورد همه فعالیت ها و توالی آن ها در سازمان شما داشته باشند.

در اختیار داشتن تمامی این اطلاعات به صورت کامل می تواند در صدور راحت تر و بهتر استاندارد ایزو شما تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

بعد از گذراندن این مرحله و در مرحله دوم لازم است تا سازمان درخواست‌کننده استاندارد فرم مخصوص دریافت خدمات پیاده سازی استاندارد های مربوط به ایزو hse را تکمیل نماید.

فرمت اطلاعاتی مانند نام سازمان درخواست‌کننده و حیطه فعالیت این سازمان در کنار نام مدیریت سازمان به آدرس دفتر مرکزی و یا کارخانه قرار گرفته است که همه این اطلاعات باید به صورت کامل و دقیق پر شود.

پس از ارسال فرم مورد نظر از طرف شرکت و تایید آن توسط شرکت مشاوره دهنده استاندارد hse  قرارداد و فاکتور برای سازمان درخواست کننده ارسال می شود تا از این طریق مراحل اولیه پیاده سازی استاندارد بر سازمان و همچنین تست شرایط دریافت ایزو hse شروع شود.

اجرای این عملیات و در مرحله بعدی قراردادی بین سازمان اجرا کننده و شرکت و سازمان درخواست کننده منعقد می‌شود تا بر طبق آن مشاورین این سازمان بندهای و دستورالعمل های مختلفی نیز را در سازمان اجرایی نموده و بعد از آن خط مشی استاندارد این ایزو را براساس شرایط دریافت ایزو hse در محیط تهیه و تدوین کنند.

سازمان و موسسه مشاوره ای  که به عنوان مشاوره و البته اجرا کننده در سازمان شما، کار تست شرایط دریافت ایزو hse را انجام می دهند باید تمامی فرآیندها و ساختار سازمان را مورد بررسی قرار داده و در صورت نیاز اصلاحات لازم را در مورد هرکدام از آنها انجام دهند.

اگر برای پیاده سازی استاندارد ها و همچنین در مورد دستورالعمل هایی که قرار داده شده است آگاه سازی کاربران و کارمندان نیز جزیی از دستورالعمل ها باشد و برگزاری کلاس های آموزشی و هماهنگی های لازم می توانید آن را نیز انجام داد.

پایان تست عملیات شرایط دریافت ایزو hse و پیاده سازی تمامی فرآیندها و ساختاری سازمان و اصلاح آنها بایستی مستندسازی سازمان انجام گرفته و آن را برای انجام ممیزی توسط سرمایه گذاران شرکت های گواهی دهنده ایزو آماده نمایند.

در نهایت شما می‌توانید برای دریافت ایزو در جهت تامین ایمنی و بهداشت سازمان و یا شرکت خود اقدام کنید.

در صورتی که قصد دارید تمامی عملیات را به صورت آنلاین انجام دهید و دغدغه برای شرایط دریافت ایزو hse نداشته باشید و درگیری‌های تقلبی نشوید حتما از خدمات پایدار ثبت به عنوان اولین و بهترین موسسه حقوقی در تهران استفاده نمایید.

اخذ گواهینامه های ایزو از پایدار ثبت

علاوه بر این گواهینامه مخصوص مراکز آموزشی شما می توانید سایر گواهینامه های ایزو را که در زیر آورده ایم از طریق سایت پایدار ثبت، درخواست داده و برای اخذ آن ها از مراجع معتبر اقدام نمایید.

ایزو 14001 استاندارد ایزو مدیریت محیط زیست

ایزو 45001 گواهی نامه های مربوط به امنیت و سلامت و بهداشت

ایزو 18001 استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

شرایط دریافت ایزو hse

ایزو 22000 مدیریت تامین و امنیت مواد غذایی

ایزو 9001 استاندارد سیستم مدیریت کیفیت 

استاندارد haccp مجموعه الزامات مربوط به سیستم مدیریت بهداشت مواد غذایی Hazard

برای استفاده از این خدمات از طریق صفحه مربوط به درخواست ایزو، درخواست خود را مبنی بر اخذ ایزو مورد نظر ثبت نمایید و منتظر تماس کارشناسان ما برای ادامه روال کار باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.