پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
مقالات ثبت شرکت

ثبت شرکت در عمان و راهنمای کامل مدارک و هزینه ثبت در 2022

ثبت شرکت در عمان و راهنمای کامل مدارک و هزینه ثبت در 2022

ثبت شرکت در عمان 2022 چه مدارک و شرایطی دارد؟ فواید ثبت شرکت ها در این کشور چیست و مالیات در عمان برای شرکت های مختلفی که ثبت می شود چگونه در نظر گرفته می‌شود؟ هزینه های ثبت شرکت چقدر است؟ چگونه می توانیم از مزایای ثبت شرکت در عمان بهره مند شویم؟ اگر شما نیز به دنبال یافتن پاسخ دقیق و مناسبی برای این سوالات هستید، این پست به صورت کاملاً اختصاصی و تخصصی با راهنمایی و مشاوره بهترین و مجرب ترین کادر ثبت شرکت در عمان برای شما در نظر گرفته شده است تا بتوانید به راحتی پاسخ تمامی سوالات خود در این زمینه را پیدا کنید.

از طریق فرم زیر می توانید درخواست تاسیس شرکت و ثبت آن در کشور عمان را از طریق سامانه آنلاین پایدار، ثبت نمایید. بعد از بررسی مدارک و اطلاعات شما، کارشناسان سامانه با شما تماس خواهند گرفت.

ثبت شرکت در عمان

پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت شرکت به صورت کاملاً آنلاین با توجه به درخواست هایی که مشتریان عزیز در مورد ارائه خدمات ثبت شرکت در این کشور داشتند تصمیم گرفت تا با ارزانترین هزینه ثبت شرکت در عمان ، این خدمات را به مشتریان و کسانی که قصد دارند تا در این کشور سرمایه‌گذاری کنند ارائه نماید. برای استفاده از این خدمات می توانید از طریق وب سایت و راه‌های ارتباطی قرار داده شده با تیم تخصصی و پشتیبان مرکز در تماس باشید و تمامی مراحل ثبت شرکت با توجه به قوانین و شرایط سال ۲۰۲۱ را از طریق پایدار ثبت انجام دهید. البته توصیه می‌شود ابتدا مطلب تخصصی زیرا به صورت کامل مطالعه نموده و در انتهای مطلب با استفاده از پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته واتساپ برای راه‌های ارتباطی تماس مستقیم بر روی وبسایت به راحتی با تیم تخصصی مرکز در ارتباط باشید و سوالاتی که در این مطلب به آنها پاسخ نداده شده اند را از آنها بپرسید.

کشور عمان به دلیل شرایط جغرافیایی بسیار خاصی که دارد به عنوان یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه‌گذاری به خصوص برای افرادی که در داخل کشور مان قصد سرمایه‌گذاری بر روی شرکت ها و کسب و کارهای مختلف را دارند مطرح می‌شود.

یکی از مهمترین دلایل و مواردی که در مورد اهمیت ثبت شرکت در این کشور که باید به آن اشاره کنم این است که این کشور روابط بسیار حسنه‌ای را در سال‌های گذشته با ایران داشته است و با توجه به مناطق جغرافیایی مهم و البته مشترکاتی از نظر تجاری مانند تنگه هرمز سعی کرده است تا این روابط را به صورت کاملاً حسنه ادامه داده و البته در مناقشات مختلفی که با کشورهای مختلف اروپایی برای ایران پیش می‌آید سعی در میانجیگری داشته باشد تا از این طریق بتواند ارتباط مناسب خود با ایران را حفظ نماید.

علاوه بر ثبت شرکت در این کشور شما می توانید برای علائم تجاری و ثبت برند در عمان نیز با کارشناسان پایدار ثبت در ارتباط باشید.

کشور عمان از نظر تولیدی و صادرات و همچین ارتباط با دیگر کشور های مصرفه کننده جهانی، در سطح بسیار مناسب قرار دارد و تولیدات مختلف این کشور به ایران و سایر کشورهای آسیایی و اروپایی صادر می شود و با توجه به مناطق جغرافیایی به خصوص مناطق آزاد که در آن وجود دارد شرایط بسیار ویژه‌ای برای ثبت شرکت در نظر گرفته شده است که افراد با توجه به حجم بالای صادرات در این کشور و البته فعالیت‌های گسترده که شرکت‌های دیگر کشورها برای واردات به کشور عمان در نظر می‌گیرند می‌تواند باعث افزایش سود و درآمد از طریق ثبت شرکت در این کشور شود.

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در این کشور علاوه بر فوایدی که برای افزایش سود و درآمد به همراه دارد با توجه به شرایطی که برای آن از نظر مالیاتی نیز در نظر گرفته شده است فواید دیگری را نیز به همراه خواهد داشت که همه این موضوعات باعث شده است تا افراد زیادی به خصوص در چند سال گذشته که شرایط ثبت شرکت در عمان اندکی متفاوت شده است و بسیاری از سخت‌گیری‌ها و محدودیت های گذشته از بین رفته است برای ثبت شرکت و فعالیت در این کشور اقدام نمایند.

مناطق ثبت شرکت در کشور عمان

با توجه به شرایط و مدارک ثبت شرکت در این کشور که در ادامه برای در سال 2022 بیان خواهیم کرد شما می توانید به دو صورت و در دو منطقه ثبت شرکت خود را در کشور عمان انجام بدهید. ثبت شرکت در کشور عمان به دو صورت و در قالب ثبت در سرزمین اصلی و ثبت در مناطق آزاد انجام می‌شود که هر کدام از این مورد ها دارای شرایط و مدارک خاص خود هستند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت شرکت در سرزمین اصلی

برای ثبت شرکت در سرزمین اصلی شما باید افتتاح حساب ریالی در بانک‌های عمان را برای خود شرکت و سهامداران انجام بدهید. در کنار این موضوع یکی دیگر از نکاتی که باید در مورد شرایط ثبت شرکت در عمان در سال ۲۰۲۱ مورد توجه قرار دهید و حتماً را رعایت کنید این است که ۳۵ درصد از نیروی استخدامی شما باید حتماً از کسانی باشند که جزء نیروی کار کشور عمان محسوب می شوند. با توجه به قوانینی که در سال ۲۰۲۰ تغییر کردند در ثبت در سرزمین اصلی شما می توانید به راحتی ۱۰۰ درصد شرکت به عنوان یک سرمایه گذار خارجی بدون کفیل عمانی به راحتی ثبت نمایید و این شرایط بهترین موضوعی است که می‌تواند کسانی را که در داخل کشور قصد ثبت شرکت در کشور عمان را دارند ترغیب نماید تا بتوانند از شرایطی که برای ثبت شرکت در سرزمین اصلی و مناطق آزاد در نظر گرفته شده است استفاده نمایند.

یکی دیگر از نیازمندی‌های ثبت شرکت در سرزمین اصلی این است که سرمایه اولیه در زمان ثبت شرکت برای سهامداران کاملاً مورد بررسی قرار می گیرد و پرینت گردش حساب بانکی آنها به صورت کامل در اختیار مراجعی که برای ثبت شرکت در نظر گرفته شده اند ارائه شود تا آنها با تشخیص توانمندی شخص یا اشخاص مورد نظر از نظر مالی برای گردش شرکت، مراحل ثبت شرکت را برای آنها انجام دهد. نکته مهم که باید در مورد ثبت شرکت در سرزمین اصلی در نظر بگیرید این است که با ثبت شرکت در قالب این مورد شما نمی توانید از معافیت های مالیاتی و عوارض ورودی کالا معاف باشید و حتماً باید برای این موارد هزینه را پرداخت نمایید و در کنار آن نکته مهم‌تری که باید به آن اشاره کنم این است که برای سرمایه گذاران در عمان و کسانی که قصد سهامداری در شرکت را در آن و البته بستگان درجه یک باید حتماً اخذ اقامت صورت بگیرد.

تمدید پروانه شرکت بعد از اتمام عملیات ثبت شرکت در عمان در قالب سرزمین اصلی به صورت هر ۵ سال یکبار انجام می‌شود. با رعایت این نکات و شرایط شما به راحتی می توانید با ارائه مدارک مورد نیاز که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت یکی از انواع مختلف ثبت شرکت  که آنها را نیز ادامه به صورت کلی و نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم ثبت نمایید و فعالیت‌های تجاری را شروع کنید.

شرایط ثبت شرکت در مناطق آزاد

اگر قصد ثبت شرکت در مناطق آزاد را دارید شرایط ثبت شرکت و نکات زیر که به صورت اختصاصی توسط تیم تخصصی و حقوقی پایدار ثبت نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند را در نظر داشته باشید. اگر برای شرکت خود در مناطق آزاد تجاری قصد اجاره دفتر را دارید باید ویزای کار را برای سهامداران تهیه نمایید. یکی از شرایط جذاب ثبت شرکت در عمان برای مناطق آزاد این است که ۱۰۰ درصد سهام دار خارجی بدون کفیل عمانی می‌توانید شرکت خود را به صورت تجاری یا لجستیک و یا تولیدی و بازرگانی و حتی شرکت به صورت صنعتی ثبت نمایید.

مدارک ثبت شرکت در عمان

برای ثبت شرکت در مناطق آزاد باید حساب بانکی ریال و یورو را برای شرکت و سهامداران در نظر بگیرید البته این موضوع در صورتی است که قصد ثبت شرکت در منطقه آزاد صلاله را داشته باشید.

یکی از مناطق آزاد مناسب برای ثبت شرکت، منطقه آزاد صلاله است که شرایط خاصی برای آن در نظر گرفته شده است که از مهمترین شرایط آن می‌توان به استخدام نیروی کار عمرانی به میزان ۲۰ درصد نیروی کار استخدام شده در شرکت اشاره نمود. نکته جالب و جذاب در مورد ثبت شرکت در منطقه آزاد صلاله عمان این است که شما هیچ نیازی به سرمایه اولیه در زمان ثبت شرکت ندارید و مانند ثبت شرکت در سرزمین اصلی نیاز ندارید که پرینت حساب خود را برای تایید صلاحیت و گردش مالی به مراجع ذیربط ارائه نماید. البته تمدید پروانه شرکت در منطقه آزاد سراسر به صورت سالیانه انجام می‌شود.

انواع ثبت شرکت در عمان

حال که شرایط ثبت شرکت در سرزمین اصلی و مناطق آزاد و عمان را متوجه شدید بهتر است با انواع ثبت شرکت در این کشور نیز آشنایی پیدا کنید که در ادامه به صورت کامل آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. شرکت با مسئولیت محدود که نیازمندی‌های آن حداقل دو سهامدار و حداکثر ۴۰ مورد است برای ثبت اولیه نیازمند حداقل سرمایه ۱۵۰ هزار ریال عمان در صورت وجود سهامدار خارجی است. بسیاری از کسانی که در ابتدای راه قصد ثبت شرکت در عمان ۲۰۲۱ را دارند برای این مورد اقدام می‌کنند زیرا هم نیازمند سرمایه اولیه پایین تر است و هم اینکه شرایطی که برای آن در نظر گرفته شده است بسیار آسان تر و ساده تر از شرایط دیگر شرکت‌ها می باشد. برای ثبت شرکت به صورت سهامی خاص شرایط زیر در نظر گرفته شده است که همه افراد باید آنها را رعایت نمایند.

حداقل سرمايه 500.000 ريال عمان

حداقل هيئت مديره 3 نفر و حداکثر 12 نفر

ميزان مسئوليت هر شخص به نسبت سهم الشرکه

داشتن حق راي براي سهام داري که حداقل 10 % سهام دارد

حداکثر 70 % سهام شرکت سهامي خاص قابل عرضه در بورس عمان مي باشد.

دوره تصدي هيئت مديره معمولاً 3سال است.

اگر قصد ثبت شرکت در عمان به صورت سهامی عام را داشته باشید، باید شرایط و مدارکی که در زیر نظر گرفته شده است را مهیا کنید.

حداقل سرمايه جهت ثبت: 2.000.000 ريال عمان

عرضه حداقل 40 %سهام شرکت سهامي عام در بورس

فهرست شده در بازار بورس مسقط

حداقل تعداد هيئت مديره 5 نفر و حداکثر تعداد آن 12نفر باشد.

مدراک ثبت شرکت در عمان

اگر قصد داشته باشید شرکت خود را در عمان به صورت سهامی عام ثبت نمایید باید شرایط مدارکی که در زیر نظر گرفته شده است را مهیا کنید.

حداقل سرمايه جهت ثبت: 2.000.000 ريال عمان

فهرست شده در بازار بورس مسقط

عرضه حداقل 40 درصد سهام شرکت سهامي عام در بورس

حداقل تعداد هيئت مديره 5 نفر و حداکثر تعداد آن 12 نفر مي باشد.

از دیگر انواع ثبت شرکت در این کشور می‌توان به شعبه شرکت خارجی یا دفتر نمایندگی شرکت خارجی و همچنین شرکت‌های مرکزی و البته سرمایه‌گذاری مشترک اشاره نمود که در یک مطلب به صورت کاملاً اختصاصی همه این شرکت‌ها را بر روی وبسایت پایدار ثبت مورد بررسی قرار دادیم. البته در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد این شرکت‌ها به دست بیاورید می توانید با تیم حقوقی و پشتیبانی مرکز از طریق پشتیبانی آنلاین واتساپ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

مراحل ثبت شرکت در عمان

بعد از اینکه تمامی شرایط و انواع ثبت شرکت در این کشور را متوجه شدید می توانید با تهیه مدارک مورد نیاز و در مرحله بعدی با سپرده گذاری و یا ارائه تاییدیه گردش حساب بانکی و همچنین ارائه صورت حساب های مالی حسابرسی شده شش ماهه آخر سال برای ثبت شرکت اقدام نمایید. پس از این مراحل شما باید شرکت خود را در اداره ثبت شرکتهای تجاری وابسته به وزارت تجارت و صنعت ثبت نموده و در گام بعدی دفتری را در سرزمین اصلی اجاره نموده و مهر شرکت را نیز بسازید. در پایان مراحل شما باید کارمندان و کارگران مورد نظر خود را در شرکت استخدام نموده و ثبت نام آنها را در وزارت کار کشور عمان انجام بدهید. البته در نظر داشته باشید که باید برای هر کدام از کارمندان و کارکنان که در شرکت شما مشغول به فعالیت هستند آزمایش خون مورد تایید انجام شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان ۲۰۲۱

برای ثبت شرکت  ۲۰۲۱ در کشور عمان شما باید مدارکی که در زیر آورده شده است را تهیه نموده و در اختیار مراجعه برای ثبت شرکت در نظر گرفته شده‌اند قرار بدهید. پایدار ثبت به صورت کاملاً اختصاصی و با کمترین هزینه ثبت شرکت در عمان  تمامی فعالیت ها و مراحل مربوط به ثبت شرکت در این کشور را برای شما انجام می دهد تا بتوانید با ثبت فعالیت‌های خود به صورت کاملا قانونی به سود و درآمد بسیار مناسب برسید.

گواهی عدم سوپیشینه از افراد و سهامداران

پرینت گردش مالی 6 ماه اخر سال ایران به زبان انگلیسی با ارز یورو یا دلار

کپی پاسپورت با اعتبار حداقل یکساله

عکس رنگی 4 قعه

هزینه نقدی ثبت شرکت بصورت ریال عمان یا دلار

در مطالب بعدی بر روی وبسایت در مورد فواید ثبت شرکت در این کشور و مشوق هایی که باعث سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد به خصوص منطقه آزاد صلاله می شود را مورد بررسی قرار خواهیم داد و البته بسیاری از تسهیلات و انبارهای پیشرفته و سوله هایی که جهت استقرار صنایع در نظر گرفته شده اند نیز به شما می‌گوییم تا با توجه به شرایطی که برای ثبت شرکت در عمان وجود دارد برای ثبت فعالیتهای خود به صورت کاملاً قانونی در  این کشور اقدام نمایید.

هزینه ثبت شرکت در عمان

بعد از بررسی تمامی مدارک و شرایطی که برای تاسیس کسب و کار در عمان لازم است، بهتر است به یکی از مهم ترین مباحث یعنی هزینه ها و تعرفه های ثبت شرکت در این کشور بپردازیم.

هزینه های ثبت شرکت معمولاً به فاکتور های مختلفی برای نوع شرکت ثبت شده و میزان سرمایه گذاران و شرکا و مراحل و مدراک آن بستگی دارد. در کنار این موارد هزینه های مربوط به خدمات شرکت ها و موسساتی که در این بین عملیات تاسیس کسب و کار به صورت کامل و ثبت شرکت ها در عمان را انجام می دهند نیز باید در نظر بگیرید.

با توجه به اینکه برخی از موسسات هزینه های بسیار زیاد و گزافی را برای ثبت شرکت و ثبت برند در نظر می گیرند، پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت شرکت در کشور های همسایه از جمله ترکیه، دبی و عمان سعی کرده است تا ارزان ترین هزینه ثبتی را در این زمینه در نظر بگیرد. برای استفاده از خدمات ویژه این سامانه می توانید به صورت رایگان و آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

علاوه بر عمان شما می توانید با درک درست شرایط ثبت شرکت در دبی، در کشور امارات نیز شرکت خود را تاسیس نموده و از طریق تجارت بسیار مفیدی که در این کشور وجود دارد به درستی به سود و درآمد بسیار بالایی برسید.

در ادامه در مورد تمامی شرایط ثبت شرکت در دبی نیز بحث خواهیم کرد.

شرایط ثبت شرکت در دبی

برای آشنایی با شرایط ثبت شرکت در دبی ابتدا لازم است با تعاریف جزئی تر و دقیق تر برخی از مفاهیم من جمله : کفیل، ثبت شرکت مجازی، انواع مجوزها، انواع شرکت برای ثبت در دبی و … آشنا شوید. در تعریف کفیل می توان این گونه نوشت که شخصی است بومی، در واقع این شخص، نماینده شما در زمانی‌ خواهد بود که در امارت حضور ندارید.

کفیل هرساله مبلغی را به عنوان دست مزد حمایت از کسب و کار و شرکت شما خواهد گرفت. ثبت شرکت مجازی یا Virtual در امارت نیز بدین گونه است که لزوما باید یک آدرس و مکان حقیقی برای شرکت شما در این کشور وجود داشته باشد. اجاره دفتر یا خرید دفتر می ‌تواند توسط خود شما یا شرکت‌ های ارائه دهنده این خدمات انجام شود. در ادامه به بررسی انواع مجوزها و شرایط دریافت آن ها می پردازیم.

ثبت شرکت در دبی

انواع مجوزها و شرایط دریافت آن ها

دریافت مجوز را می توان اولین قدم در راستای ثبت شرکت در تمامی کشورها دانست؛ امارات نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای ثبت شرکت در شهرهای مختلف آن از جمله دبی لازم است، ابتدا انواع مجوزهای موجود برای ثبت شرکت در این کشور را شناخته و سپس برای دریافت مجوز لازم اقدام کنید. مجوزات ثبت شرکت در دبی در سه دسته 1. مجوز حرفه‌ای (Professional License) 2. مجوز تجاری (Commercial License) 3. مجوز صنعتی (Industrial License) گنجانده می شوند که هرکدام را با جزئیات برای شما شرح می دهیم.

مشاغل خدماتی و مشاغلی که نیازمند توانایی ‌های ذهنی، تحصیلات آکادمیک و یا روش‌ های علمی و دقیق می باشند از جمله مشاوره معماری و طراحی، مشاوره حقوقی و وکالت، خدمات فناوری اطلاعات، خدمات اینترنتی و آنلاین، فعالیت های صنایع دستی، خدمات آموزشی، خدمات پزشکی و … نیازمند دریافت مجوز حرفه‌ای یا Professional License می باشند.

برای دریافت این مجوز وجود حداقل یک کفیل و یک سرمایه گذار همچنین مدرک تحصیلی مرتبط با حوزه کاری شرکت، لازم و ضروری است. اگرچه وجود کفیل برای دریافت این مجوز غیرقابل اغماض می باشد؛ اما مالکیت صد درصدی ثبت شرکت به متقاضی داده شده و دسترسی به حساب‌ های شرکت توسط کفیل امکان پذیر نمی باشد. لازم به ذکر است امکان ثبت شرکت مجازی با این مجوز وجود داشته و محدودیت سنی خاصی برای دریافت این مجوز وجود ندارد و افراد در بازه سنی 18 الی 60 سال می توانند مجوز حرفه ای را برای ثبت شرکت در دبی دریافت کنند.

ثبت شرکت آنلاین در سامانه پایدار ثبت

سوالات متداول: 

هزینه ثبت شرکت در عمان چقدر است؟

با خدمات پایدار ثبت و پشتیبانی و مشاوره تخصصی، می توانید کمترین هزینه ممکن را برای این کار پرداخت کنید.

کدام منطقه آزاد برای ثبت شرکت بهتر و مناسب تر است؟

مشاوره تخصصی سامانه آنلاین پایدار به شما در انتخاب منطقه آزاد مناسب در عمان کمک می کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

2 دیدگاه دربارهٔ «ثبت شرکت در عمان و راهنمای کامل مدارک و هزینه ثبت در 2022»

اباذر خدادادی گفت:

با سلام در کشور عمان یک مورد شرکت ثبت کرده ایم و قصد فروش آن را داریم در صورتی که قصد خرید داشته باشید در خدمت هستم

مرتضوی گفت:

سلام ممنون میشم شماره تماس بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.