پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند

ثبت برند در ترکیه

ثبت برند در ترکیه

با توجه به شرایط جغرافیایی و موقعیت تجاری و اقتصادی که کشور ترکیه دارد، ثبت برند در ترکیه و راه اندازی کسب و کار در این شرکت می تواند سود و درآمد بسیار زیادی را برای سرمایه گذاران اقتصادی به همراه داشته باشد. از طرف دیگر روابط بسیار حسنه و مناسبی از نظر اقتصادی و سیاسی میان ایران و ترکیه وجود دارد باعث شده است تا بسیاری از سرمایه گذاران داخلی به سراغ انجام فعالیت های خود در این کشور بروند.

در این مقاله قصد داریم به صورت کامل تمامی شرایط ثبت برند در کشور های خارجی مانند ترکیه و همچنین مدارک لازم و انواع روشهای ثبت را به صورت کامل توضیح دهیم.

مدارک لازم برای ثبت برند در ترکیه

برای اینکه بتوانیم برند خود را در کشورهای خارجی به ثبت برسانید دو روش وجود دارد که در مراحل بعدی به صورت کامل آنها را توضیح می‌دهیم اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در اولین قدم شما باید برند خود را در داخل کشور به صورت کامل به ثبت برسانید.

بعد از به ثبت رساندن برند باید برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید و برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید. ثبت برند تجاری در داخل کشور و در خارج از کشور باعث می‌شود تا کسب و کار شما از سوء استفاده رقبا در امان مانده و ارزش و اعتبار در مجامع بین‌المللی بالاتر برود تا بتوانند از این طریق به سود و درآمد قابل توجهی برسید.

به صورت کلی شما می توانید برند خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسانید و این عملیات در داخل کشور نیز وجود دارد.

در صورتی که برند خود را به صورت حقوقی در داخل کشور به ثبت رسانده اید برای ثبت برند در ترکیه نیازمند ارائه مدارک زیر هستید.

کپی پاسپورت مدیرعامل شرکت

کپی و تصویر برند ثبت شده در ایران که می‌تواند به صورت لاتین باشد.

آگهی تاسیس و ترجمه روزنامه رسمی شرکت

آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که یکی از روشهای ثبت برند این است که ابتدا برند خود را در ایران به ثبت برسانید و روش دیگر اقدام از طریق سیستم مادرید می باشد که در ادامه به صورت کامل آن را توضیح می دهیم.

مدارک ثبت برند در ترکیه

در صورتی که قصد داشته باشد برند خود را به صورت حقیقی به ثبت برسانید باید مدارک زیر را ارائه نمایید.

کپی برند ثبت شده در ایران در شرایطی برند خود را به صورت حقیقی در ایران ثبت کرده اید.

کپی پاسپورت و ترجمه آن

ثبت برند در ترکیه چه مزیت هایی دارد

در مورد سه تا برادر ترکیه وضعیت بسیار زیادی به شمال رفته است اما در نظر داشته باشید این است که ثبت برند در ترکیه موجب حمایت سازمان مالکیت معنوی کشور ترکیه از برند شخص حقیقی و یا حقوقی که در این کشور به ثبت رسیده است و یا در کشور ترکیه میباشد خواهد شد.

به صورت کلی می توانیم بگوییم که ثبت کردن برند در این کشور باعث می شود تا شما از حمایت های سازمان مالکیت معنوی برای جلوگیری از کپی برداری از برند ثبت شده برخوردار شده و در کنار آن امکان ثبت بین المللی برند به واسطه سیستم مادرید را نیز داشته باشید.

جلوگیری از سوء استفاده رقبا و همچنین کلاهبرداران ای که در این زمینه فعالیت می‌کنند از جمله دیگر مزیت هایی که در ثبت برند قاعدتاً برای برند و کسب و کار شما به همراه خواهد آمد.

شرکتهایی که فعالیت تولیدی داشته باشند از مالیات بر درآمد حاصل از صادرات در کشور ترکیه معاف هستند و این می‌تواند یکی دیگر از مزیت های ثبت برند در این کشور باشد.

شرایط ثبت برند در کشور ترکیه

برای اینکه بتوانید تمامی مراحل و شرایط مورد نیاز برای ثبت برند را رعایت کنید باید ابتدا برند خود را ثبت کرده باشید و برند خود را سپس در کشور ترکیه به صورت بین‌المللی به ثبت برسانید.

نکته دیگری که در مورد شرایط ثبت برند در نظر داشته باشید این است که تمامی افرادی که در قالب های مختلف حقیقی و حقوقی در کشور ترکیه فعالیت دارند و همچنین افرادی که دارای حقوقی از نظر فدراسیون پاریس و موافقتنامه تاسیس سازمان تجارت جهانی باشند می‌توانند به راحتی برند خود را در این کشور به ثبت برسانند.

شرایط ثبت برند در ترکیه

علاوه بر این تمامی افراد حقیقی و حقوقی که به عنوان تابعی کشورهایی که حمایت حقوقی از ارتباط ترکیه را برعهده دارند می توانند برای ثبت برند خود از حمایت های قانونی کشور ترکیه و شرایط مدارک برای کشور در نظر گرفته شده است استفاده نمایند.

روشهای ثبت علامت تجاری در ترکیه

برای این که بتوانید برند خود را در ترکیه به صورت کاملاً قانونی به ثبت برسانیم می توانید از دو طریق برای ثبت برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

درخواست مستقیم به موسسه ثبت اختراع ترکیه

در روش اول موسسه ثبت اختراع این کشور اقدام بررسی علامت تجاری شما می کند و اگر مانعی برای جلوگیری بررسی اولیه وجود داشته باشد درخواست مورد نظر شما برای ثبت برند در بولتن ماهانه علامت تجاری منتشر خواهد شد. در صورتی که سه ماه پس از چاپ در بردن رسمی، اشخاص ثالث نسبت به ثبت علامت تجاری شما اعتراضی نداشته باشند، می توانید به راحتی علامت تجاری خود را در این کشور به ثبت رسانده و در روزنامه علامت تجاری منتشر کنید.

اگر در روش درخواست مستقیم موسسه ثبت اختراع، برند و علائم تجاری شما به صورت جزئی و کامل رد شود تا دو ماه تقاضای تجدید نظر دارید تا تقاضای شما برای ثبت برند مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

استفاده از سیستم مادرید

برای اینکه بتوانید برند و علامت تجاری خود را در ترکیه به ثبت برسانید می توانید سیستم مادری که توسط سازمان مالکیت معنوی جهانی وایپو تنظیم شده است استفاده نمایید.

در این روش شما می توانید در کشورهای عضو کنفدراسیون مادرید با پرداخت هزینه های قانونی در هر کشور برند خود را به صورت کاملاً قانونی و رسمی به ثبت برسانید و از مزیت های مختلفی که برای علامت تجاری در نظر گرفته شده است استفاده نمایید.

هزینه ثبت برند در ترکیه

هزینه ثبت برند در ترکیه چقدر است؟

برای اینکه بخواد برند و علامت تجاری خود را به صورت بین المللی و در کشور ترکیه به ثبت برسانید باید آن را در اداره مالکیت معنوی ایران به ثبت رسانده و از طریق تنظیم و ارسال اظهارنامه به زبان اسپانیایی و انگلیسی و فرانسوی درخواست خود را به نمایندگان و مرکزیت سازمان ارائه کنید.

با توجه به این که برند شما در کشورهای خارجی مورد بررسی قرار می گیرد هزینه های ثبت برند و بررسی اظهارنامه شما به فرانک سوئیس محاسبه خواهد شد. کسی که باید در نظر داشته باشید این است که در اظهارنامه برای ثبت برند بین‌المللی پر می کنید باید به صورت کامل مشخص کنید که کدام یک از ورزش های مورد تایید این اداره را برای حمایت از برند خود انتخاب کرده اید که در اینجا باید شما کشورهای مختلفی را برای ثبت برند و علامت تجاری خود انتخاب کنید. البته پیشنهاد می‌شود تمامی کشورهایی که ترکیه نشان می شود انتخاب کنید تا کشورهای بهتر بیشتری را برای انتخاب برند و علامت تجاری خود داشته باشید.

به صورت کلی نمی‌توان هزینه خاصی را برای ثبت برند در ترکیه در نظریه ها با توجه به مراحل و مدارک برای ثبت برند در نظر گرفته می شود، هزینه های متفاوت نیز در نظر خواهد گرفته شد که برای اطلاع از تمامی این هزینه ها لازم است تا از کارشناسان و متخصصین سامانه پایدار ثبت راهنمایی و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.