پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی فوری در کمترین زمان

اخذ کارت بازرگانی فوری در کمترین زمان

برای دریافت کارت بازرگانی لازم است تا شرایطی را فراهم نمود تا بتوان کارت بازرگانی فوری اخذ نمود. مراحل اخذ کارت بازرگانی فوری از موارد حقوقی مهمی است که باید برای دریافت آن مطالعه نمود تا از شرایط آن مطلع شد. شرایط اخذ کارت بازرگانی فوری حقیقی و حقوقی را در این مقاله به طور کامل می‌آموزیم.

برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با متخصصین حقوقی ثبت پایدار در ارتباط باشید تا تمامی مراحل اخذ فوری کارت برای شما به راحتی آب خوردن تبدیل شود.

در ادامه مطلب اخذ کارت بازرگانی فوری لازم است تا تعریفی از این کارت و مجوز را برای شما بیان کنیم؛ طبق تعریف ویکی پدیا از کارت بازرگانی، این تعریف را در بخش بعدی اینگونه برای شما بیان می‌کنیم.

 

کارت بازرگانی چیست؟

طبق تعریفی که از ویکی پدیا بیان شده است، کارت بازرگانی “کارتی است که دارندگان آن میتوانند پس از پیمودن مراحل اخذ کارت بازرگانی نسبت به صادرات و واردات کالا اقدام کنند”؛ به بیان دیگر کارت بازرگانی مجوزی است که به شما اجازه می دهد که به امر واردات و صادرات در سطح دنیا بپردازید؛ اگر بخواهیم مثالی در این زمینه برای شما بزنیم، می توان به گذرنامه اشاره کرد که شما با داشتن آن، می توانید از کشور ورود و خروج کنید.

 

نرخ مالیات دارندگان کارت بازرگانی حقوقی یا حقیقی

مطابق قانون، نرخ مالیات برای دارندگان کارت بازرگانی حقیقی به صورت تصاعدی محاسبه شده و بین ۱۵ تا ۳۵ درصد درآمد آن ‌ها متغیر است.

اما برای شرکت‌ ها و مؤسساتی که دارای کارت بازرگانی حقوقی هستند نرخ مالیات ثابت و ۲۵ درصد خواهد بود.

 

تفاوت کارت بازرگانی حقیقی با کارت بازرگانی حقوقی

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی را در مجوز واردات و صادرات نوع کالا، مدارک موردنیاز جهت دریافت و نرخ مالیات دانست.

 

 

اخذ کارت بازرگانی فوری چگونه است؟

 

بهترین روش اخذ کارت بازرگانی فوری در کمترین زمان

 

امروزه اخذ کارت بازرگانی فوری و تمدید آن برای یک فعال اقتصادی و متخصص امور ثبتی و شرکتی، کار دشواری نیست؛ با استفاده از همان مدارک معمول که تمامی بنگاه های اقتصادی ملزم هستند برای امور جاری خود در اختیار داشته باشند، می توان جهت اخذ کارت بازرگانی فوری اقدام نمود؛ ولی شاید برای کسانی که آشنایی با این سیستم ندارند مقداری دشوار باشد. اتاق بازرگانی تهران برای سهولت بیشتر در اجرای شرایط اخذ کارت بازرگانی فوری، تلاش کرده تا شرایط و ضوابط آن را با شفافیت در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهد. شما نیز می توانید با استفاده از مشاوره ی تلفنی رایگان ثبت پایدار از این شرایط به خوبی و راحتی با خبر شوید، تا اخذ کارت بازرگانی شما در زمانی کوتاه صورت گیرد.

 

حال برای شما از مراحل اخذ کارت بازرگانی می نویسیم، تا با در دست داشتن و آماده کردن مدارک، اخذ کارت بازرگانی فوری شما، خیلی دقیق و با برنامه صورت گیرد تا شما خیلی سریع به امر واردات و صادرات بپردازید.

 

 1. وارد کردن آدرس اینترنتی سپس وارد کردن شناسه ملی متقاضی و ورود کلمه عبور.
 2. وارد کردن مشخصات متقاضی و اطلاعات شرکت متقاضی بطور کامل و دقیق.
 3. اطلاعات مربوط به دارنده کارت بازرگانی با دقت تکمیل شود. (عکس پرسنلی رنگی با پشت زمینه سفید، حداکثر حجم 300 کیلو بایت)
 4. اطلاعات ثبتی مطابق با برگه اظهارنامه ثبت در دفاتر بازرگانی وارد شوند.
 5. وارد کردن اطلاعات تماس و یک نشانی اصلی.
 6. وارد کردن اطلاعات هیأت مدیره.
 7. تأیید فرمهای مورد نیاز جهت صدور کارت بازرگانی بعد از دریافت.
 8. انتخاب حداقل یک رشته فعالیت برای واردات و حداکثر سه رشته.
 9. اسکن تمامی مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت.
 10. وارد کردن اطلاعات مربوط به فیش های پرداختی.
 11. اصلاح و ویرایش کل اطلاعات تکمیل شده و سپس تأیید نهایی.

 

در قسمت اخذ کارت بازرگانی فوری و مراحل آن، مقداری پیچیدگی ها و دست انداز هایی وجود دارد که شما اگر از یک متخصص امور ثبتی و حقوقی کمک نگیرید، حتما دچار مشکل می شوید و در میانه ی راه از اخذ این کارت دست می کشید.

یکی از بزرگان امور حقوقی دنیا چنین بیان می کرد که : امور اداری، طوری تنظیم شده، تا شهروندان عادی هیچموقه از آن سر در نیاورند و همیشه در آن به بن بست بخورند.” پس استفاده از اخذ کارت بازرگانی آنلاین و یا مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی آگاه ثبت، مانند چراغ قوه ای است، که این مسیر تاریک اخذ کارت بازرگانی را قطعا برای شما روشن خواهد کرد.

 

کاربرد های کارت بازرگانی

 • واردات از مناطق آزاد
 • صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی
 • صدور ویزای تجاری
 • صدور گواهی مبدا
 • عضویت در اتاق بازرگانی
 • ارتباط با تاجران خارجی
 • مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 • شرکت و حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی داخلی و خارجی
 • ثبت سفارش و ترخیص کالا
 • مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به‌صورت تجاری
 • مبادرت به‌حق‌العمل کاری در گمرک

 

چه افرادی نمی توانند جهت اخذ کارت بازرگانی اقدام کنند؟

مطابق ماده 7 آیین نامه مذکور ،اشخاص زیر نمی توانند به گرفتن کارت بازرگانی اقدام کنند و یا در صورت اقدام، تقاضای آن ها رد می شود؛ این افراد به هیچ عنوان نمی توانند به امر تجارت تجانی مشغول شوند.

 

 1. افرادی که مشهور به فساد اخلاقی و سو استفاده باشند و نام آن ها به دلیل این فساد بر سر زبان ها باشد.
 2. ورشکستانی که به موجب اختلاس، سرمایشان ثبت و ضبط شده و همچنین ورشکستگان در حال موقت که بدهی های آن ها تصفیه نگردیده باشند.
 3. اشخاصی که به علت انجام جرم و جنایت به موجب حکم قطعی از مراجع قضایی، از تمام و یا بخشی از حقوق اجتماعی شهروندان عادی محروم گردیده اند.

 

 

همیشه داشتن یک همراه و یا کمک، در تسریع انجام امور بسیار موثر است؛ موسسه حقوقی پایدار ثبت با کمال میل در تمامی مراحل اخذ کارت بازرگانی، همراه شما خواهد بود و تا اخذ کارت بازرگانی فوری شما، دست از تلاش نمیکشد؛ امیدواریم با نوشتن این مقاله، به شما کمک کرده باشیم تا کارت بازرگانی خود را در زمانی کوتاه، اخذ و دریافت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.