پرداخت روزنامه کثیرالانتشار

روزنامه کثیرالانتشار کمی پیچیده تر از روزنامه رسمی است. این روزنامه می تواند برای شرکت های متفاوت فرق داشته باشد.

هر شرکت در هنگام تاسیس و از طریق اظهارنامه تاسیس خود، از میان روزنامه های کثیرالنتشار روزنامه مد نظر خود را انتخاب می کند.

بر اساس آن چه اداره حقوقی قوه قضائیه گفته است، روزنامه کثیرالانتشار روزنامه ای است که اکثر مردم آن را می خوانند و انواع آگهی های مربوط به شرکت پس از این که در روزنامه رسمی درج می شود، در روزنامه کثیرالانتشار نیز درج می شود.

دلیل اهمیت ثبت اگهی در روزنامه کثیرالانتشار این است که مردم از مسائل مهم آگاه شده و از حقوق همه افراد محافظت شود مخصوصا افراد ذی نفع.

تفاوت روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار

بیشتر آگهی های قانونی در روزنامه رسمی چاپ می شود برای بهتر متوجه شدن این موضوع، می توانیم بگوییم که کلیه ی قوانین مرتبط به کشور زمانیکه به تصویب شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان رسد فقط در روزنامه رسمی برای اطلاع دادن به کلیه ی افراد منتشر خواهد شد که پس از منتشر شدن کلیه ی افراد باید طبق قانون عمل کنند.
همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم به کلیه ی نشریات چاپی روزنامه ها همچون کیهان، اطلاعات، ابرار، قانون، نسل فردا، اعتماد، شرق، روزنامه همشهری و غیره روزنامه کثیرالانتشار گویند که آگهی های قانونی، همچون تاسیس و تغییرات شرکت در آن چاپ می شود اما امور دیگری همچون برای دعوت سهامداران، شرکا و هیئت مدیره برای جلسه های مربوط به مجامع عمومی هیئت مدیره نیز در روزنامه کثیرالانتشار به چاپ می رسد تا کلیه ی این افراد از تاریخ برگزاری این جلسات با خبر شوند.
نکته: نام روزنامه کثیرالانتشار انتخابی شما در اساسنامه قید خواهد شد که برای تغییر آن شرکا و یا سهامداران می توانند اقدام کنند.
توجه: افرادی که به کار نشریات چاپی می پردازند حتما باید از هیئت نظارت بر مطبوعات مجوز دریافت کنند. وزارت فرهنگ و ارشاد لیست کلیه ی روزنامه کثیرالانتشار را هرساله به عموم معرفی می کند.

عواقب تخلف از آگهی کردن ثبت شرکت

– طبق ماده ۲ قانون ثبت شرکت ها ، دادستان می تواند دستور انحلال چنین شرکتی را صادر نماید.

– طبق ماده ۱۹۸ قانون ثبت شرکت ها ،ضمانت اجرای این تخلف، بطلان شرکت است ؛ اما این بطلان در مقابل اشخاص ثالث و به ضرر اشخاص خارج از شرکت ، قابلیت استناد ندارد .

بنابراین ، ثبت شرکت شما زمانی به رسمیت شناخته می شود که در روزنامه رسمی دادگستری و روزنامه کثیرالانتشاری که خودتان تعیین می کنید، چاپ شود .

فرم درخواست

ارسال مشخصات و پرداخت

خانه
گفتگوی آنلاین
گفتگوی آنلاین پایدارثبت
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از کارشناسان زیر کلیک کنید:
پیام خود را ارسال نموده و منتظر پاسخ بمانید.