پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

هزينه ثبت برند بين المللي

هزينه ثبت برند بين المللي

پرداخت هزینه ثبت برند بین المللی و علامت تجاری در اصطلاح در سیستم مادرید، برای ثبت علامت یا برند در کشورهای مختلف است. با ثبت بین المللی علامت تجاری می توانید از حقوق محصولات و در حقیقت از علامت تجاری یا برند خود در کشورهای مختلف محافظت کنید. برند شدن و برند بودن مهمترین مسئله برای شرکتهای بزرگ و حتی شرکت های نوپا می باشد. در حال حاضر ٨٥ کشور از جهان از جمله ایران عضو این کنوانسیون بین المللی میباشند. جهت ثبت بین المللی اخذ تصدیق در ایران الزامی است.

مزایای سیستم ثبت بین المللی علائم تجاری (سیستم مادرید)

به موجب مقررات ثبت بین المللی علائم تجاری (سیستم مادرید)، علامت با توجه به قوانین داخلی هر کشور مورد بررسی قرار می گیرد سپس وارد طریق بین المللی خود میشود، یعنی ثبت بین المللی علائم تجاری در مرحله اول با ثبت ملی در اداره کشور مبداء صورت می گیرد و سپس به صورت اتوماتیک با تعیین کشورهای مورد نظر در سطح  بین المللی انجام میشود.

امتیاز این سیستم این است که متقاضی با تسلیم یک اظهارنامه بین المللی از طریق اداره مالکیت صنعتی به وایپو میتواند در صورت تمایل در۸۵ کشور عضو موافقتنامه و پروتکل مادرید یا تعدادی از آنها بسته به انتخاب خود حمایت از علامت تجاری خود را درخواست و کسب نماید.

بنابراین در محبث هزینه ثبت برند بین المللی می توان گفت که مزیت استفاده از سیستم مادرید در ساده، ارزان و موثر بودن آن میباشد یعنی تنها بوسیله یک تقاضانامه بین المللی واحد به یک زبان (فرانسه، انگلیسی یا اسپانیولی) و پرداخت یک تعرفه به فرانک سوئیس، تحصیل و تامین حمایت از علائم تجارتی یا خدماتی در کشورهای تعیین شده در فرم درخواست میسر میگردد.

همچنین در صورتی که هرگونه تغییری در علامت ثبت مبداء از طرف دارنده آن صورت گیرد از قبیل تغییر نام، آدرس، مالکیت، تمدید و غیره میتوان با تکمیل فرمهای مربوطه و پرداخت هزینه ای اندک تغییرات مزبور را در سطح بین المللی اعمال نمود. دیگر اینکه اداره مبدا نیز از انجام طبقه بندی کالاها وخدمات و انتشار علائم در روزنامه رسمی کشور متبوع خویش بی نیاز است.

درواقع پرداخت هزینه ثبت برند بین المللی مجموعه ای از ثبتهای ملی طبق مقررات داخلی هر کشور تعیین شده، می باشد.

مدارک لازم برای ثبت بین­ المللی برند تحت سیستم مادرید

از جمله مهم ترین مدارک ثبت برند تحت سیستم مادرید و به صورت بین المللی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

درخواست کتبی جهت ثبت بین المللی برند که باید حاوی نام کشورهای مدنظر باشد

مدارک و اسناد مربوط به ثبت برند در کشور مبدأ

تصویر برابر با اصل مدارک شناسایی مدیران شرکت و صاحبان حق امضا یا تصویر مدارک شناسایی متقاضی حقیقی

روزنامه­ های حاوی آگهی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت

انتخاب کشورهای مدنظر و پر کردن فرم لاتین

تکمیل فرم هزینه­ ها که باید متقاضی ذیل آن را مهر و امضا کند.

گواهی پرداخت هزینه ­های ثبت بین­ المللی برند

هزینه ثبت برند و لوگو تجاری در سال 1401

هزینه ثبت برند بین المللی

جهت محاسبه هزینه ثبت برند بین المللی طبق مشخصات مندرج در تصدیق ثبت داخلی از قبیل تعداد طبقات، رنگی یا سیاه سفید بودن علامت می توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی مرجع مربوطه در کشور مورد نظر و انتخاب درخواست اقدام فرمایید. هزینه محاسبه شده به فرانک سوئیس می باشد و پس از بررسی و تائید فرم اظهارنامه ثبت بین المللی توسط اداره ثبت علائم تجاری از متقاضی درخواست خواهد شد تا هزینه مزبور را به حساب WIPO واریز نماید.

مراحل ثبت برند بين المللی

متقاضیان ثبت بین المللی علائم میتوانند از طریق سیستم مادرید بشرح ذیل علائم خود را در کشورهای مورد نظر خویش ثبت نمایند.

 

با مراجعه به آدرس اینترنتی/ MADRID SYSTEM WIPO.INT جهت دریافت اطلاعات مربوط به ثبت و فرم تقاضا (اظهارنامه) و محاسبه هزینه ها

یک برگ نامه درخواست ثبت بین المللی با عنوان اداره ثبت علائم تجاری با درج اسامی کشورهای مورد نظر.

تصویر تصدیق ثبت داخلی نیز می بایست ضمیمه درخواست شود. متقاضیان باید توجه داشته باشند درخواست ثبت (تصویر یا علامت بین المللی) آنها دقیقاً باتصدیق داخلی مطابقت داشته باشد.

ارائه معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت یا وکالتنامه رسمی وکیل برای (اشخاص حقوقی)، مراجعه مالک علامت یا وکیل ایشان با ارائه وکالتنامه رسمی برای (اشخاص حقیقی)

تکمیل یکی از سه فــرم مربوط (MM1, MM2, MM3 که از سایــت WIPO گرفته می شود) با توجه به تقاضای ثبت در کشورهای عضو موافقت نامه، پروتکل یا هردو، در سه نسخه.

پرداخت هزینه ثبت که از طریق پرکردن فرم برآورد هزینه، موجود در سایت و به فرانک سوئیس تعیین می گردد. هزینه ثبت بین المللی بعد از تسلیم اظهارنامه به اداره مالکیت صنعتی بر مبنای تعداد طبقات و کشورهای مورد تقاضا به فرانک سوئیس به حساب WIPO قابل پرداخت میباشد.

شرایط و مراحل پرداخت هزینه ثبت برند

 نکات ضروری در ثبت علامت بین‌المللی و هزینه ثبت برند بین المللی

هیچ سیستم و نظامی وجود ندارد تا با ثبت در آن از حمایت همه کشورهای دنیا بهره‌مند شد درنتیجه علامت مورد نظر فقط در کشورهای عضو پروتکل مادرید که حدود ۱۰۰ کشور هستند حمایت خواهد شد.

بعضی از کشورها عضو پروتکل مادرید نبوده لذا جهت ثبت علامت تجاری باید مستقیماً به این کشور مراجعه شود مثلاً کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، هند عضو کنوانسیون پاریس یا پروتکل مادرید نبوده و جهت ثبت علامت در این کشورها باید به‌صورت حضوری یا توسط وکیل همان کشور اقدام نمود.

مزیت عمده این سیستم ( مادرید) تحصیل حمایت از علامت در همه کشورهای عضو می‌باشد زیرا به‌وسیله ثبت بین‌المللی واحد امکان تحصیل حمایت از علامت در کشورهای متعدد فراهم می‌گردد و متقاضی ثبت علامت مجبور نیست برای تحصیل حمایت در کشورهای مورد نظر به تعداد کشورها اظهارنامه به زبان‌های مختلف تهیه کند و متقبل هزینه‌های گزاف گردد بلکه با یک‌بار اظهارنامه و پرداخت هزینه‌ی مربوطه می‌تواند حمایت همه کشورهای عضو پروتکل مادرید را داشته باشد. علاوه بر مزایای فوق مدیریت‌های بعدی به علامت تجاری ثبت‌شده و حفظ و نگهداری از آن نیز آسان‌تر می‌گردد زیرا بعد از ثبت علامت در چارچوب این نظام برای تمدید حمایت فقط یک ثبت و اقدام الزام است همچنین تغییرات بعدی در ثبت از قبیل تغییر در مالکیت، نام و آدرس، مالک یا محدود کردن ثبت کالاها و خدمات تنها با یک‌روند و فرآیند ساده صورت می‌گیرد.

حال در این فرایند ثبت علامت بین‌المللی داشتن اطلاعات و دانستن رویه بسیار مهم و ضروری است زیرا فرایند ثبت در هر کشوری در زمان‌های مختلفی که گاهاً طولانی است صورت می‌گیرد و عدم داشتن اطلاعات و ارائه مدارک اشتباه یا اظهارنامه‌های غلط باعث از دست دادن زمان می‌گردد.

در انتها یکی از مهمترین مراحلی که باید در انجام آن بسیار دقت داشته باشید، این است که فرم هزینه ثبت برند بین المللی را به صورت کامل تکمیل کنید. هزینه ای که باید برای ثبت برند مادرید پرداخت شود بر حسب فرانک سوئیس می باشد. پرداخت کردن هزینه ثبت برند بین المللی یکی از اقدامات ضروری می باشد، اگر هزینه ها را پرداخت نکنید برند شما به ثبت نمی رسد.

هزینه ثبت بین المللی برند تحت سیستم مادرید با توجه به اینکه برند مورد نظر قرار است در چند طبقه و کشور مختلف به ثبت برسد، متغیر است اما به هر حال نسبت به ثبت جداگانه برند در تک تک کشورها (کاری که در گذشته انجام می­شد) به صرفه ­تر است. همچنین اطلاع داشته باشید که ثبت علامت و نام به‌صورت بین‌المللی جهت افرادی که کالا یا خدمات را صادر و وارد می‌نمایند خیلی ضروری است لذا پیشنهاد ما بهره‌مندی از وکلای سامانه پایدار ثبت می‌باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.