پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
پلمپ دفاتر

نکات مهم در مورد شروع سال مالی پلمپ دفاتر

نکات مهم در مورد شروع سال مالی پلمپ دفاتر

در هر سال مالی، اداره دارایی برای بررسی وضعیت حساب های شما و دریافت مالیات از شما، از دفاتر پلمپ (دفاتر روزنامه و دفاتر کل) استفاده می کند. شروع سال مالی پلمپ دفاتر اینگونه میباشد که مودیان مالیاتی، موظفند برای هر سال مالی، فقط از دفاتر پلمپ و ثبت شده، ظرف یک سال قبل استفاده نمایند؛ مگر اینکه در آخر سال، نیاز به دفاتر جدید باشد که در این مرحله مجاز می باشند تا دفاتر دریافت کنند.

 

اگر به سراغ دریافت نکات مهم اخذ دفاتر پلمپ در سال مالی جدید هستید لازم است تا این مقاله‌ی پرمحتوا را تا انتها مطالعه نمایید تا نکات دقیق تری از شروع سال مالی پلمپ دفاتر کسب کنید.

 

شروع سال مالی پلمپ دفاتر

برای این کار متقاضی باید به سایت ssaa.ir مراجعه کرده و در بخش پذیرش اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی، اطلاعات متقاضی پلمب دفتر را در فرم مربوطه وارد کند. در این بخش بسته به اینکه متقاضی شخص حقیقی یا حقوقی باشد اطلاعات دریافتی از وی تفاوت دارد.

اگر شما مجموعه یا شرکتی دارید که معاملات زیادی در آن به ثبت می رسد، پیشنهاد ما، دفتر 200 برگ است تا مجددا مجبور به پلمپ دفاتر نشوید.

 

 

مدارک جهت اخذ پلمپ دفاتر تجاری

طبق مقررات برای اخذ پلمپ دفاتر تجاری، مدارکی مورد نیاز است که آن ها را در زیر برای شما شرح داده ایم:

 1. مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت
 2. کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده ” در دفترخانه اسناد رسمی یا توسطوکیل موسسه” تمامی اعضای شرکت
 3. تهیه و تنظیم اظهارنامه پلمپ
 4. انتخاب دفاتر
 5. اسکن روزنامه رسمی تاسیس
 6. اسکن روزنامه رسمی آخرینتغییرات
 7. مهرشرکت
 8. نشانی دقیق شرکت
 9. کد پستی شرکت

 

شروع سال مالی پلمپ دفاتر

 

دلایل رد شدن دفاتر پلمپ

 1. استفاده از دفاتر سال های قبل
 2. ثبت هرگونه اطلاعات غیرواقعی
 3. ثبت نکردن فعالیت های مربوط به شعب یاشعبه شرکت
 4. صفحات بیش از حد سفید گذاشته شده و سفید ماندن تمام صفحات به منظور سوء استفاده
 5. عدم ثبت یک یا چند فعالیت
 6. تراشیدن، پاک کردن، محو کردن و مخدوش کردن مندرجات
 7. درصورتی که دفاتر ازپلمپ خارج شده و فاقد یک یا چند برگ باشد

 

عواقب عدم پلمپ در شروع سال مالی پلمپ دفاتر

برای دریافت کد اقتصادی، ملزم به پلمپ دفاتر خود هستید؛ اولین قدم برای یک شرکت تا نشان دهد فعالیتش برای اداره مالیات شفاف است، ارائه همین دفاتر پلمپ قانونی می باشد. از پیامد های عدم پلمپ دفاتر، می توان به جریمه از طرف اداره امور مالیاتی اشاره کرد.

 

نکات بسیار مهم در شروع سال مالی پلمپ دفاتر

 1. در انتخاب سال مالی به‌منظور پلمب و اعتبار دفاتر دقت فرمایید.
 2. در شرکت‌هایی که تازه تأسیس‌شده‌اند، علاوه بر درخواست پلمب دفاتر برای سال جاری می‌بایست نسبت به درخواست پلمب سال بعدی مالی نیز اقدام نمایید. چراکه اعتبار دفاتر از تاریخ درخواست به بعد آن در سال مالی مربوطه محقق می‌گردد.
 3. دفاتر پلمب‌شده از تاریخ درخواست به بعد در هرسال مالی دارای اعتبار می‌باشد. بدیهی است اشخاص به‌منظور استفاده از این امکان می‌بایست قبل از شروع سال مالی اقدام به این درخواست نمایند . حتی‌المقدور انجام امور پلمب دفاتر خود را به ماه‌های پایانی سال موکول ننمایید.
 4. بعد از ارسال و پست مدارک، درج بارکد پستی و تاریخ تحویل مدارک به پست در سامانه الزامی است. این اقدام را از دفاتر منتخب پستی درخواست نمایید.
 5. پرداخت هزینه‌های پلمب دفاتر تجارتی در سامانه به‌صورت اینترنتی امکان‌پذیر است.
 6. دفاتر پلمب‌شده بعد از پرداخت هزینه‌ها، در سامانه از طریق پست پیشتاز جهت متقاضی ارسال می‌گردد. بدیهی است دفاتر مربوطه صرفاً به کد پستی آدرسی که توسط متقاضی درج گردیده است، ارسال می‌شود. برای این منظور آدرس خود را به‌صورت دقیق قید کنید.
 7. تکلیف انجام پلمب دفاتر تجاری به‌موجب قانون تجارت، بلافاصله پس از ثبت شرکت در دفاتر ثبت تجاری الزامی است. مسئولیت عدم انجام این اقدام با مدیران مربوطه خواهد بود.
 8. منظور از شروع سال، ماه و روز مالی، انتخاب آن‌ها بر اساس مراتب مشخص‌شده در اساسنامه شرکت که ثبت گردیده است می‌باشد. تاریخ پایان سال مالی به‌صورت خودکار توسط سامانه محاسبه می‌گردد.  بدیهی است تاریخ ثبت شخصیت حقوقی و درخواست پلمب، مبنای شروع سال، ماه و روز مالی نیست.
 9. برای پلمپ دفاتر نیازی به کد اقتصادی نیست. بدین ترتیب شما ابتدا برای پلمپ دفاتر تجاری خود اقدام می‌کنید و سپس اقدام به اخذ کد اقتصادی می‌نمایید.
 10. اگر شما شرکتی ثبت کرده‌اید، اما هنوز فعالیتی نیز ندارید باید نسبت به پلمپ دفاتر خود اقدام نمایید.

 

مقاله شروع سال مالی پلمپ دفاتر به انتها رسید. تیم پایدار ثبت از شما درخواست دارد تا نظرات ارزشمندتان را برای ما بیان کنید تا در روند بهبود بتوانید به تیم قدرتمند ما کمک بزرگی کرده باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.