پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
کارت بازرگانی

مزایای عضویت در اتاق بازرگانی و کارت عضویت اتاق بازرگانی چیست؟

مزایای عضویت در اتاق بازرگانی و کارت عضویت اتاق بازرگانی چیست؟

مزایای عضویت در اتاق بازرگانی و کارت عضویت اتاق بازرگانی چیست؟ این یکی از مهم ترین سوالاتی است که از کارشناسان پایدار ثبت پرسیده می شود و در این مطلب قصد داریم به صورت کامل آن را مورد بررسی قرار دهیم.

برای دریافت کارت عضویت اتاق بازرگانی سریع و آنلاین کافی است فرم زیر را پر کنید.

1 مرحله اول : مشخصات شما
2 مرحله دوم : مشخصات برند
3 مرحله سوم : تکمیل اطلاعات
 • کد تایید به این شماره پیامک خواهد شد.

کارت عضویت اتاق بازرگانی چیست؟

کارت عضویت اتاق بازرگانی کارتی است که توسط شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تهران یا شهرستان ها به اسم متقاضیانی که واجد شرایط باشند صادر می گردد و صدور این کارت موکول به آن است که متقاضیان، نام شرکت یا نام خویش را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشند. بازرگانانی که تقاضای صدور کارت عضویت در اتاق بازرگانی می نمایند باید بر اساس فرم های چاپ شده از طرف اتاق بازرگانی اطلاعات مربوط به تجارت و بیزینس خود را به اتاق بازرگانی ارائه نمایند و اعتبار آنان از جانب دو نفر از اعضای اتاق بازرگانی تایید گردد.

اتاق بازرگانی متشکل از بازرگانان و تجاری است که به منظور پشتیبانی از امور تجارتی ایران و حمایت از بازرگانان ایرانی شکل گرفته است و از جمله اقداماتی که این نهاد انجام می دهد می توان به صدور کارت بازرگانی و عضویت در اتاق بازرگانی، ارائه تسهیلات به بازرگانان و بخش تجارت، ارائه پیشنهادات و راه حل ها به منظور رهایی از مشکلات پیش روی توسعه اقتصاد کشور، خدمات مشاوره ای در زمینه های مرتبط و هر گونه فعالیتی که مربوط به بخش تجاری می گردد؛ اشاره کرد. افرادی که در زمینه های بازرگانی و تجارتی فعالیت دارند می توانند با عضویت در اتاق بازرگانی از خدمات ویژه این نهاد مانند مشاوره در زمینه کسب و کارهای مختلف، اطلاع از فهرست کسب و کارهای جدید و سایر خدمات آن بهره مند گردند.

سامانه آنلاین پایدار به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت برند و ثبت شرکت در کشور به شما کمک می کند تا با داشتن تمامی مدارک ثبت برند به راحتی با شرایط ثبت برند آشنا شده و با کمترین هزینه ثبت برند تمامی عملیات و مراحل ثبت برند را با موفقیت پشت سر بگذارید و از مزیت های بسیار زیادی که قانونی کردن برند برای شما به همراه خواهد داشت بهره مند شوید.

علاوه بر این در صورتی که می خواهید سرمایه گذاری جدیدی در کشور عمان انجام دهید که امروزه به عنوان فرصتی جذاب برای سرمایه گذاری به حساب می آید، تیم حقوقی این سامانه به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی عملیات ثبت شرکت در عمان را با جدیدترین شرایط ثبت شرکت انجام دهید. علاوه بر این در صورتی که قصد اخذ ایزو و گواهینامه های مربوط به آن را دارید نیز می توانید از خدمات این وب سایت با ارزان ترین تعرفه و هزینه بهره مند شوید.

 اتاق بازرگاني چیست؟

اتاق بازرگانی نهادی است که از صاحبان کسب و کار و تاجرانی که در سطح گسترده فعالیت می کنند جهت هماهنگ کردن بخش های مختلف صنایع، بازرگانی، معدنی و کشاورزی تشکیل شده است. در واقع اتاق بازرگانی در زمینه های تجاری و غیر نفتی به فعالیت می پردازند.

 تفاوت کارت بازرگانی و کارت عضویت اتاق بازرگانی؟

افرادی که به عنوان عضو اتاق بازرگانی به حساب می آیند می توانند برای صدور و تمدید کارت بازرگانی اقدام کرده و این کارت را دریافت نمایند از جمله مزایای عضویت اتاق بازرگانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از این عنوان جهت رسیدگی به امور ویزای تاجران و بازرگانان
 • استفاده از عضویت بازرگانی برای صدور گواهی مبدا
 • استفاده از عضویت اتاق بازرگانی برای رسیدگی به شکایات و دعاوی بین المللی موجود
 • استفاده از کارت عضویت اتاق بازرگانی برای انجام مشاوره حقوقی به شرکت های مختلف

مزایای کارت عضویت اتاق بازرگانی

 

عضویت در اتاق بازرگانی

کلیه افرادی که خواهان دریافت یا اخذ کارت بازرگانی می باشند و در ایران به موضوعاتی مانند امور بازرگانی، صنعتی، معدنی و خدماتی مشغول می باشند می توانند به عضویت اتاق بازرگانی در آمده و از مزایای عضویت در این اتاق استفاده نمایند.

 اركان اساسي اتاق بازرگانی

 • هیئت رئیسه
 • شورای عالی نظارت صنفی ایران
 • هیئت نمایندگان

اتاق های بازرگانی که در شهرستان ها تشکیل می شوند از شورای عالی نظام صنفی، نماینده ای وجود ندارد و فقط از هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان تشکیل می شوند.

مزایای اخذ کارت بازرگانی

مزیت کارت بازرگانی، منحصر به امکان واردات و صادرات نمی‌شود بلکه دارنده می‌تواند از فواید دیگر آن بهره‌مند شود. در ادامه به اصلی‌ترین مزایای اخذ کارت بازرگانی اشاره می‌کنیم:

 • واردات و صادرات از منطقه آزاد تجاری
 • افرادی که کارت بازرگانی مخصوص خود را دارند، می‌توانند علاوه بر صادرات و واردات در کشورهای خارجی، در مناطق آزاد تجاری نیز واردات و صادرات داشته باشند.
 • با دریافت کارت بازرگانی شما به صورت خودکار به عضویت اتاق بازرگانی در‌می‌آیید و می‌توانید از مزایایی که این اتاق در اختیار شما قرار می‌دهد، استفاده نمایید.
 • شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی

یکی از مواردی که می‌تواند به معرفی محصول و خدمات شما به مشتریان کمک کند، شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی‌ست که در نتیجه آن بازار فروش شما رونق پیدا می‌کند. کارت بازرگانی امکان شرکت در نمایشگاه‌ها را برای شما فراهم می‌کند.

 • ثبت سفارش و ترخیص کالا

با استفاده از کارت بازرگانی نه تنها امکان ثبت سفارش خارجی برای شما به وجود می‌آید بلکه می‌توانید کالای خود را از گمرک ترخیص نمایید.

 • صدور ویزای تجاری

برای انجام امور تجاری لازم است، امکان دریافت ویزای تجاری و گسترش مبادلات تجاری با سایر کشورها برای شما فراهم باشد. کارت بازرگانی این امکان را برای شما تسهیل کرده است.

 • ثبت برند لاتین

از جمله مهم‌ترین کاربردهای کارت بازرگانی که در کنار واردات و صادرات می‌توان به آن اشاره کرد، ثبت برند لاتین است. با استفاده از این برند شما می‌توانید محصول خود را جهانی‌سازی نمایید.

 • ارتباط با تجار خارجی

در زمینه واردات و صادرات هر اندازه بتوانید ارتباطات خود را با شرکت‌های و تاجران خارجی افزایش دهید، در واقع شانس خود را برای حضور در بازار های جهانی افزایش داده‌اید. کارت بازرگانی علاوه بر تمامی مزایای فوق این امکان را هم برای شما فراهم می‌سازد.

مزایای داشتن کارت بازرگانی

 نحوه عضویت در اتاق بازرگانی چگونه است؟

طبق مصوبه، قانون و آیین های نظارتی که برای عضویت در اتاق های بازرگانی وجود دارد، تمامی افراد حقیقی و حقوقی متقاضی عضویت می توانند با ارائه تمام مدارک و داشتن شرایط لازم به عضویت اتاق بازرگانی در آیند به شرطی که در مدارک آن ها نقصی وجود نداشته باشد.

 شرايط عضويت در اتاق بازرگاني

کلیه این افراد باید برای عضویت در اتاق بازرگانی شرایط زیر را داشته باشند.

 • شرایط لازم برای عضویت در اتاق بازرگانی برای افراد حقیقی

  1. داشتن حداقل ٢٤ سال تمام
  2. داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت
  3. داشتن جواز کسب، پروانه بهره برداری و یا هر مدرک کاری دیگر
  4. داشتن اشتغال در امور تجاری قانونی
  5. داشتن حداقل سه سال سابقه فعالیت در موضوع مورد تقاضا به تایید دو نفر از اتاق بازرگانی استان
  6. ارائه تعهد نامه موضوع ٢ آیین نامه
  7. گواهی عدم سو پیشینه
  8. ثبت نام در دفتر تجاری
  9. داشتن محل کار با سند و یا اجاره نامه معتبر
  10. دو قطعه عکس جدید تمام رخ
  11. کپی شناسنامه و کارت ملی
  12. پرداخت حق عضویت در اتاق بازرگانی

هزینه اخذ کارت بازرگانی

 • شرایط لازم برای عضویت در اتاق بازرگانی برای افراد حقوقی

  1. تصویر کارت ملی و یا شناسنامه
  2. ارائه کارت عضویت اشخاص حقوقی در زمینه موضوع فعالیت
  3. داشتن سمت مدیریت عامل و یا ریاست هیئت مدیره سازمان
  4. داشتن شرایط حقوقی لازم
  5. گواهی ثبت نام در دفتر تجاری
  6. دو قطعه عکس از متقاضی
  7. روزنامه تاسیس و روزنامه آخرین تغییرات شرکت
  8. پرداخت حق عضویت

 وظایف و اختیارات اتاق بازرگانی

افرادی که عضو اتاق بازرگانی می شوند در تمام مواردی که مربوط به کالا، واردات و صادرات می شوند تصمیم گیری می کنند تا بتوانند از طریق تصمیمات مثبتی که در این اتاق گرفته می شود از ورود کالاهای قاچاق جلوگیری کرده و به تولید داخلی و اقتصاد کشور از این طریق کمک کنند. و به دنبال این هدف هستند که با بالا بردن کیفیت محصولات از واردات محصولات و ورود ارز به کشور جلوگیری کنند.

  • به سرمایه گذاران اطمینان می دهد تا بتوانند برای سرمایه گذاری مطمئن تر عمل کنند. در واقع اتاق بازرگانی تجار را برای سرمایه گذاری ترغیب می کند.
  • بررسی شرایط کسانی که تقاضای کارت بازرگانی دارند و صدور کارت توسط افراد اتاق بازرگانی برای افراد متقاضی
  • -با کشور های دوست و همسایه ای که در زمینه ای با یکدیگر فعالیت مشترک دارند اتاق های مشترکی را برگزار می کنند تا بتوانند هماهنگی های لازم را برای گسترده و بهتر فعالیت انجام دهند.
  • هماهنگی و همکاری با سایر دستگاه های اجرایی و رسمی کشور جهت بهبود اوضاع اقتصادی و فعالیت های غیر نفتی
  • شناسایی و بهبود کالا های صادراتی کشور
  • شناسایی و واردات کالا های مرغوب تر به کشور و جلوگیری از واردات محصولات بی رویه ای که در داخل کشور نیز به تولید می رسد.

 اخذ کارت عضویت اتاق بازرگانی

شما می توانید با مراجعه به نظام و سایت رسمی سازمان به آدرس tccim.ir به صورت اینترنتی برای عضویت اقدام کنید که برای افراد حقیقی ارائه شماره ملی و برای اشخاص حقوقی مشخصه ملی شرکت خود را دارد و سپس فیلد به فیلد باید کادر ها را تکمیل و مدارک را پیوست کنید و حق عضویت را نیز به همین شکل با داشتن رمز اینترنتی (رمز دوم) پرداخت کنید.

 تمدید کارت عضویت اتاق بازرگانی و  هزینه ی آن 

هزینه عضویت در اتاق بازرگانی از هزینه صدور کارت بازرگانی کمتر است و شما می توانید جهت اطلاع دقیق از هزینه عضویت در اتاق بازرگانی و همچنین مراحل و مدارک مورد نیاز اخذ این کارت با کارشناسان با تجربه سامانه آنلاین پایدار مشاوره داشته باشید.

منشور عضویت در اتاق بازرگانی به صورت تعهدنامه ای شامل چندین بند در خصوص تایید صحت و صلاحیت فرد متقاضی و هم چنین مواردی که بایستی در این راستا رعایت نمایند می باشد. به طور کل این تعهد نامه در خصوصی شایستگی های اخلاقی و مالی و اجتماعی و تلاش در جهت پیشبرد فعالیتهای تجاری و جلوگیری از بروز مشکلات در این زمینه و پاسداری از منافع جمهوری اسلامی ایران در این خصوص می باشد. لازم به ذکر است که تمام مراحل ثبت نام و ارائه مدارک از طریق وب سایت اتاق بازرگانی و بصورت غیرحضوری انجام میگیرد. با توجه به آنچه که در این مطلب بیان شد، کارت بازرگانی صرفا یک مجوز برای واردات و صادرات نیست بلکه از چند جنبه، امکان گسترش فعالیت را برای تجار و شرکت‌های تجاری فراهم کرده است. در این بین مراحل و فرآیند اداری اخذ این کارت را نباید نادیده بگیرید. سامانه پایدار ثبت به عنوان مرجع حقوقی کسب و کارها همواره تلاش می‌کند، با خدمات خود به رشد کسب و کار شما کمک نماید. از این رو برای دریافت کارت بازرگانی خود می‌توانید با ما تماس بگیرید.

شرایط ثبت برند

 

در صورتی که قصد دارید شرکت خود را ثبت کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به شرایط ثبت شرکت در ایران، اجرای تمامی دستوالعمل ها و مراحل ثبت شرکت باید حتما توسط افراد متخصص و کارشناسان حرفه ای انجام شود تا هزینه ثبت شرکت برای شما به پایین ترین مقدار خود برسد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.