پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
کارت بازرگانی

مراحل دریافت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی

مراحل دریافت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی

 

در مقالات قبلی کارت بازرگانی را به طور کلامل برای شما تعریف کردیم. شراط کارت بازرگانی را برای شما بیان کردیم. حال که اطلاعات نسبتا کافی نسبت به کارت بازرگانی داریم، به سراغ مراحل کارت بازرگانی یا به عبارت دیگر همون همراحل دریافت کارت بازرگانی می‌رویم. مراحل کارت بازرگانی موضوعیست که در این مقاله به طور کامل روی آن بحث خواهیم کرد، و شما پس از مطالعه ی آن به یک متخصص امور کارت بازرگانی تبدیل شده اید و می‌توانید برای اخذ آن اقدم کنید. مقاله‌ای که در حال مطالعه ی آن هستید، حاصل تلاش تیم قدرتمند پایدار ثبت می‌باشد و برای پاسخ به سوالات ذهنی شما در زمینه مراحل کارت بازرگانی نوشته شده است. امیدواریم که پس از مطالعه‌ی این مقاله به قدری اطلاعات کسب کنید تا سراغ مقالات دیگر این موضوع نروید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی را برای شما شرح دهیم.

 

 

کارت بازرگانی چیست؟

طبق تعریفی که از ویکی پدیا بیان شده است، کارت بازرگانی “کارتی است که دارندگان آن میتوانند پس از پیمودن مراحل اخذ کارت بازرگانی نسبت به صادرات و واردات کالا اقدام کنند”؛ به بیان دیگر کارت بازرگانی مجوزی است که به شما اجازه می دهد که به امر واردات و صادرات در سطح دنیا بپردازید؛ اگر بخواهیم مثالی در این زمینه برای شما بزنیم، می توان به گذرنامه اشاره کرد که شما با داشتن آن، می توانید از کشور ورود و خروج کنید.

بر اساس مراحل وضع شده در اتاق بازرگانی، اعتبار کارت های بازرگانی اخذ شده، از تاریخ صدور به مدت یک سال می باشد که پس از پایان این اعتبار، باید با ارائه ی مدارک لازم جهت تمدید مراحل کارت بازرگانی خود، اقدام کنید تا به صورت قانونی به واردات و صادرات خود بپردازید و روز به روز شرکت خود را گسترش دهید.

اخذ کارت بازرگانی فوری یکی از مسائلی است که امروزه همه ی فعالان اقتصادی به آن مشغولند و برای دستیابی به آن هزینه های فراوانی را متقبل می‌شوند. ولی ما در آن مقاله آموزش های مربوطه را برای شما قرار داده ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

 

انواع کارت بازرگانی

 • کارتی که در زمینه خدماتی برای اشخاص حقوقی صادر می شود که به آن کارت خدماتی گفته می شود.
 • کارتی که در زمینه صادرات و واردات، ترخیص و سفارش کالا استفاده می شود که به آن کارت تجاری گفته می شود.
 • کارتی بنام کارت صنعتی و تولیدی که با توجه به مجوز سرمایه گذاری در زمینه ی تولیدی برای اشخاص حقوقی صادر می شوند که مواد اولیه و تجهیزات خود را وارد کرده و فعالیت خود را در زمینه تولیدی آغاز نمایند.
 • کارتی که در زمینه ترخیص کالا برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می شود که به آن کارت موردی گفته می شود که این کارت یکبار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاربرد های کارت بازرگانی

 • کارت بازرگانی برای ثبت نام و علائم تجاری لاتین کاربرد دارد.
 • به وسیله این کارت می توان اموری مانند واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز در مناطق آزاد و سرزمین اصلی را انجام داد.
 • ثبت سفارشات و ترخیص کالا با داشتن کارت بازرگانی امکان پذیر می باشد.
 • صدور ویزای تجاری و شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی
 • امکان صدور گواهی مبدا
 • عضویت در اتاق بازرگانی
 • ارتباط با تجار خارجی و مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 • مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 • ثبت سفارش و ترخیص کالا

 

اخذ کارت بازرگانی آنلاین خدمتی است که توسط ثبت پایدار به صورت کاملا اینترنتی صورت می‌گیرد، و شما عزیزان می‌توانید، مراحل کارت بازرگانی را به یک متخصص این امر واگذار کنید و سپس کارت بازرگانی خود را دریافت کنید. کات بازرگانی برای فعالیت اقتصادی با دنیای اقتصادی اطراف لازم و ضروریست و بدون آن نمی‌توان به فعالیت در سطح دنیا پرداخت.

 

مرحله بندی مراحل کارت بازرگانی

 

شرایط کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

 1. داشتن حداقل 23 سال تمام
 2. داشتن برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت برای آقایان مقیم ایران
 3. داشتن حساب جاری در یکی از شعب بانک های داخلی
 4. نداشتن محکومیت موثر کیفری (مرتکب نبودن جرم)
 5. داشتن سه سال سابقه فعالیت تجاری یا تولیدی به تایید دو نفر از دارندگان کارت بازرگانی یا ارائه مدارک دانشگاهی یا داشتن مجوز تولید از یکی از وزارتخانه های تولیدی کشور
 6. داشتن محل کسب متناسب با رشته و حوزه ی فعالیت، اعم از مالکیت یا استیجاری
 7. داشتن دفاتر قانونی و اظهارنامه ثبتی
 8. عدم اشتغال تمام وقت و همچنین رابطه استخدامی با وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و قوای سه گانه
 9. عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب که در مقالات دیگر به طور کامل شرح داده ایم.

 

کارت بازرگانی به صورت حقیقی و حقوقی قابل دریافت می باشد. شرایط کارت بازرگانی را می توانید در مقاله ی مربوط به آن مطالعه کنید که تمامی نکات اخذ را برای شما بیان کرده ایم.

 

نرخ مالیات دارندگان کارت بازرگانی حقوقی یا حقیقی

مطابق قانون، نرخ مالیات برای دارندگان کارت بازرگانی حقیقی به صورت تصاعدی محاسبه شده و بین ۱۵ تا ۳۵ درصد درآمد آن ‌ها متغیر است. اما برای شرکت‌ ها و مؤسساتی که دارای کارت بازرگانی حقوقی هستند نرخ مالیات ثابت و ۲۵ درصد خواهد بود.

 

چند نکته بسیار مهم مراحل کارت بازرگانی

 1. کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند.
 2. ارائه حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است.
 3. حضور متقاضی یانماینده قانونی او در مرحله برابراصل و تحویل کارت الزامی است.
 4. برای هر واحد ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر می گردد.
 5. حضور متقاضی در کلاسهای آموزشی براساس نوع مدرک تحصیلی پس از مراجعه به اتاق الزامی میباشد.
 6. کلیه مدارک در محل اتاق برابر اصل می گردد.
 7. متقاضیان محترم درانتخاب رشته فعالیتهای خاص، درزمان تکمیل اطلاعات ثبت نامی از طریق سایت این اتاق دقت فرمایند که رشته های انتخاب شده در راستای نیازهای وارداتی آن باشد، زیرا تنها واردات در چهارچوب رشته های انتخابی امکان پذیر خواهد بود وبرای صادرات کالا محدودیتی وجود ندارد.

 

مراحل کارت بازرگانی را برای دریافت به شما شرح دادیم و پس از آن شرایط کارت را برای شما بیان کردیم. مرحله به مرحله برای دریافت کارت باید پیش رفت تا در انتها به یک متخصص امور ثبتی تبدیل شد. لازم به ذکر است موسسه حقوقی ثبت پایدار این مراحل را در کمترین زمان و با کمترین هزینه برای شما عزیزان انجام خواهد داد، تنها کافیست به مراجعه به صفحه اخذ کارت بازرگانی آنلاین، فرم مربوطه به آن را پر کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.