پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
کارت بازرگانی

بهترین مراحل دریافت کارت بازرگانی حقیقی

بهترین مراحل دریافت کارت بازرگانی حقیقی

 

اخذ کارت بازرگانی از اصلی ترین ارکان بازرگانی در سطح دنیاست. مراحل اخذ کارت بازرگانی اصولی، امروزه به صورت آنلاین از طریق پلتفرم های معتبر صورت می‌گیرد. اخذ کارت بازرگانی آنلاین حقیقی یکی از خدمات ثبت پایدار می‌باشد. مراحل اخذ کارت بازرگانی اگر به صورت صحیح و اصولی انجام نگردد، ممکن است شما را مجبور به پرداخت هزینه های سنگین نماید. در این نوشته، بهترین مراحا دریافت کارت بازرگانی را برای شما شرح خواهیم داد تا به راحتی با در دست داشتن کارت بازرگانی، به تجارت خود بپردازید. قبل از بیان مراحل اخذ کارت بازرگانی، اجازه دهید تا تعریفی از کارت بازرگانی را برای شما بیان کنیم تا از تعریف دریافت کارت بازرگانی نیز مطلع باشید.

 

مرحله های اخذ کارت بازرگانی از مواردیست که صاحبان شرکت بعد از ثبت شرکت، برای انجام واردات، صادرات و شروع تجارت خود در سطح دنیا به اخذ آن می پردازند؛ از آنجایی که افراد جهت مراحل اخذ کارت بازرگانی خود، نیاز به یکسری منابع و حتی کمک متخصصین امور ثبتی و حقوقی در این مبحث را دارند، این دلایل باعث شد تا متخصصین ما این مقاله‌ی جامع در زمینه ی مراحل اخذ کارت بازرگانی فوری برای شما مخاطبان و صاحبان شرکت، که قصد گسترش کسب و کار خود را دارید، را بنویسند؛ تا به منبعی جامع در زمینه‌ی اخذ کارت بازرگانی دسترسی داشته باشید و همچنین از خدمات مشاوره تلفنی رایگان ثبت پایدار بهره مند شوید.

 

کارت بازرگانی و شروط دریافت

اخذ کارت بازرگانی از اصول اولیه‌ی تجارت به شمار می‌آید که بازرگانان برای پرداختن به امور تجاری و بازرگانی خود به این مجوز نیاز دارند. تمامی تجار برای اینکه به کسب و کار خود رونق بدهند، به دریافت کارت بازرگانی میپردازند تا بستر فعالیت خود را در سطح جهانی گسترش دهند.

کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده ی آن، اعم از شخاص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود که به امر تجارت خارجی بپردازد. کارت بازرگانی در شرکت های تجاری به نام مدیریت شرکت و یا همان رئیس شرکت صادر می شود.

 

مراحل اخذ کارت بازرگانی به این موضوع بستگی دارد که بازرگان و یا همان تاجر، برای ثبت شرکت خود به سازمان امور ثبت شرکتها مراجعه نموده و همچنین دفاتر پلمپ تجاری خود را دریافت کرده باشد، پس از آن می تواند به عضویت اتاق بازرگانی دربیاید و از مزایای آن بهره مند شود.

 

کارت بازرگانی افراد خارجی چگونه صادر میگردد؟

حوزه‌های فعالیت زیادی تحت پوشش کارت بازرگانی می باشند. مراحل دریافت کارت بازرگانی افراد خارجی وابسته به معامله متقابله می باشد؛ این یعنی برای اجازه مراحل صدور کارت بازرگانی و شروع فعالیت یک شخص غیر ایرانی، باید کشور آن شخص نیز در آن حوزه فعالیت مورد نظر به افراد ایرانی، کارت بازرگانی  و اجازه فعالیت بدهد.

 

انواع کارتهای بازرگانی چیست؟

یکی از مراحل اخذ کارت بازرگانی شناخت انواع اخذ کارت بازرگانی است؛ تا شما در مورد نوع کارت بازرگانی مورد نظر خود، و اخذ آن به نتیجه ی درست و مورد نظر خود برسید تا هنگام انجام مراحل دریافت کارت بازرگانی از نوع کارت خود اطلاع داشته باشید.

اگر این تعاریف را می دانید، به شما پیشنهاد می کنیم جهت سریعتر شدن زمان و مراحل اخذ کارت بازرگانی خود، این بخش را رد (Skip) کنید.

 • کارت بازرگانی تجاری
 • کارت بازرگانی خدماتی
 • کارت بازرگانی موردی
 • کارت بازرگانی تولیدی/صنعتی

 

مراحل اخذ کارت بازرگانی برای موارد بالا یکسان است ولی شما متناسب با کسب و کار و صنعت خود، می بایست در جهت مرحله دریافت کارت بازرگانی خود، اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 

کارت بازرگانی چه استفاده هایی دارد؟

در روند مراحل اخذ کارت بازرگانی سعی داریم تا موارد استفاده از این کارت را برای شما بیان کنیم. قبل از مطالعه کاربدهای کارت بازرگانی، بهتر است از سود بازرگانی کمی بیشتر بدانید تا مسائلی مانند حق گمرک برای شما روشن شود. موارد استفاده کارت عبارتند از:

 1. واردات از مناطق آزاد
 2. صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی
 3. صدور ویزای تجاری
 4. صدور گواهی مبدا
 5. ثبت نام تجاری غیر ایرانی
 6. عضویت در اتاق بازرگانی
 7. ارتباط با تاجران خارجی
 8. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
 9. شرکت و حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی داخلی و خارجی
 10. ثبت سفارش و ترخیص کالا
 11. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 12. مبادرت به‌حق العمل کاری در گمرک

 

 

مراحل اخذ کارت بازرگانی چگونه است؟

 

کارت بازرگانی هوشمند

 

امروزه مراحل اخذ کارت بازرگانی برای یک فعال اقتصادی و متخصص امور ثبتی و شرکتی، کار دشواری نیست؛ با استفاده از همان مدارک معمول که تمامی بنگاه های اقتصادی ملزم هستند برای امور جاری خود در اختیار داشته باشند، می توان جهت مراحل اخذکارت بازرگانی آنلاین اقدام نمود؛ ولی شاید برای کسانی که آشنایی با این سیستم ندارند مقداری دشوار باشد.

اتاق بازرگانی تهران برای سهولت بیشتر در اجرای مراحل دریافت کارت بازرگانی، تلاش کرده تا شرایط و ضوابط آن را با شفافیت در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهد. شما نیز می توانید با استفاده از مشاوره ی تلفنی رایگان ثبت پایدار از این شرایط به خوبی و راحتی با خبر شوید، تا اخذ کارت بازرگانی شما با صرف کمترین مرحله صورت گیرد.

حال برای شما از مدارک اخذ کارت بازرگانی می نویسیم، تا با در دست داشتن و آماده کردن این مدارک، اخذ کارت بازرگانی شما، خیلی دقیق و با برنامه صورت گیرد تا شما خیلی سریع به امر واردات و صادرات بپردازید.

 

 

مدارک و شرایط دریافت کارت بازرگانی

مدارکی که در  مراحل دریافت کارت برای شما بیان می‌کنیم، همان مدارک معمولیست، که تمامی بنگاه های اقتصادی ملزم هستند برای امور جاری خود در اختیار داشته باشند؛ و ما این مدارک را جهت سهولت مراحل اخذ کارت بازرگانی شما در مواردی شفاف به شرح زیر بیان کرده ایم:

 1. داشتن حداقل سن ۲۳سال تمام
 2. اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده باشد.
 3. اصل گواهی پلمپ دفاتر
 4. اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 5. فرم دال
 6. اصل گواهی آخرین سال عملکرد مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی در سال جاری به آدرس متقاضی
 7. اصل کارت ملی
 8. دو قطعه عکس
 9. اصل مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد .
  تبصره: دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی وخدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات  ICT ازمراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه، ازارائه مدرک فوق معاف می باشند و ملزم به ارائه اصل مدرک تولید هستند .
 10. اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان
  تبصره: متقاضیانی که سن آنان ۵۵ سال تمام باشد از ارائه پایان خدمت معاف می باشند .
 11. اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری وحسن اعتبار بانکی به نام متقاضی (فقط روی فرم الف قابل قبول است) با مهر امضای رئیس شعبه. (ضمنا حسابهای جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه روی فرم الف تایید شده باشد قابل قبول است). ضمنا حداقل یکسال از زمان افتتاح حساب گذشته باشد.

 

اخذ کارت بازرگانی لازمه طی کردن مراحل دریافت می‌باشد که در این مقاله به طور کامل برای شما بیان نمودیم. برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی، به صفحه اخذ کارت بازرگانی آنلاین حقیقی مراجعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.