پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
رتبه بندی

مدارک لازم برای رتبه بندی معلمان و عوامل امتیاز آور رتبه بندی

مدارک لازم برای رتبه بندی معلمان و عوامل امتیاز آور رتبه بندی

رتبه بندی معلمان یا گرید یک نوع معیار صلاحیت گذاری برای تضمین کیفیت و کمیت مربيان در ارائه ی خدمات آموزش می باشد. رتبه بندی بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش فرآیندی است که منجر به ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش می‌شود و هدف مستقیم آن افزایش حقوق نیست اما منجر به افزایش حقوق هم می‌شود؛ صلاحیت های عمومی شامل شخصیت افراد، تخصصی شامل دانش و توانمندی های آموزشی و پرورشی و حرفه‌ای شامل مجموعه ای از شایستگی ها، توانمندی ها و مهارت هایی است که معلم حین کار به دست آورده و خود را ارتقا می‌دهد و کاملا مرتبط با شغل معلمی است.

اگر به عنوان یک فرهنگی عزیز وارد این صفحه شده اید، ما یک پیشنهاد خوب برای شما داریم تا با ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار خود بتوانید به سود و درآمد بالاتری برسید. در صورتی که در حوزه های مختلف فعالیت می کنید می توانید با ثبت برند و کسب و کار خود به صورت قانونی از مزیت های بسیار بیشماری برخوردار شوید. در اين مقاله از وب سایت پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه آنلاین خدمات ثبتی در زمینه مدارک ثبت برند و  ثبت شرکت، شرايط و مدارك لازم براي كسب رتبه بندی معلمان را مطرح کرده ایم. اما اگر قصد دارید برای ثبت برند و شرکت خود اقدام نمایی بهتر است با در دست داشتن اطلاعات کافی در مورد مراحل ثبت برند و لوگو تجاری می توانید در سریع ترین زمان ممکن برند خود را به صورت رسمی و قانونی به ثبت برسانید و از مزیت های آن برای شناخت بهتر کسب و کار خود استفاده نمایید.

فرم های قرار داده شده روی وب سایت به شما کمک می کنند تا تمامی موارد مربوط به تاسیس شرکت و ثبت قانونی آن و همچنین ثبت لوگو و علامت تجاری را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

سلب مسئولیت: وب سایت پایدار ثبت فقط منتشر کننده این اطلاعات است و هیچ گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات آورده شده در آن ندارد.

شرایط اخذ رتبه بندی فرهنگیان

شرایط اخذ و نحوه ارتقای رتبه به شرح زیر است:

 • رتبه ۱
  1. داشتن حداقل ۲ سال تجربه و گذراندن ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی.
  2. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۷۵ درصد در طول دو سال منتهی به نتایج ارزیابی؛ امتیاز هر سال نباید کمتر از ۷۰ باشد.
  3. کسب حداقل ۶۰ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۵۰ درصد باشد.
 • رتبه ۲
  1. داشتن حداقل ۶ سال تجربه و حداقل ۴ سال توقف در رتبه ١
  2. گذراندن ۱۸۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره علاوه بر دوره‌های آموزشی مربوط به رتبه ١
  3. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۸۰ درصد در طول سه سال متوالی منتهی به رتبه‌ بعدی؛ امتیاز هر سال نباید کمتر از ۷۵ باشد.
  4. کسب حداقل ۶۵ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی تخصصی و حرفه‌ای برای رتبه بندی معلمان نباید کمتر از ۵۵ درصد باشد.
 • رتبه ٣
  1. داشتن حداقل ۱۲ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه ٢
  2. گذراندن ۱۵۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
  3. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۸۵ درصد در طول دوره بین دو مرتبه؛ امتیاز هر سال نباید کمتر از ۸۰ امتیاز باشد.
  4. کسب حداقل ۷۰ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۶۵ درصد باشد.

شرایط رتبه بندی فرهنگیان

 • رتبه ٤
  1. داشتن حداقل ۱۸ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه ٣ برای رتبه بندی معلمان
  2. گذراندن ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
  3. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۹۰ درصد در طول دوره بین دو مرتبه؛ امتیاز هر سال نباید کمتر از ۸۵ باشد.
  4. کسب حداقل ۷۵ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۷۰ درصد باشد.
 • رتبه ٥
  1. داشتن حداقل ۲۴ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه ٤
  2. گذراندن ۱۰۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
  3. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۹۰ درصد در طول دوره بین دو رتبه؛ امتیاز هر سال برای رتبه بندی معلمان نباید کمتر از ۸۰ باشد.
  4. کسب حداقل ۸۵ درصد از امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۸۰ درصد باشد.

ثبت شرکت و برند با ارزان ترین هزینه برای معلمان

در صورتی که قصد دارید کسب و کار خود را راه اندازی نمایید، می توانید از طریق سامانه آنلاین پایدار و با پرکردن فرم زیر به راحتی عملیات ثبت شرکت خود را انجام دهید. ثبت شرمت به صورت قانونی مسئولیت محدود نیازی به شرکا ندارد و با هزینه بسیار پایین قابل ثبت شدن می باشد. در صورتی که شرکت شما با ثبت شرکت سهامی خاص به ثبت برسد، می توانید از مزیت های شرکت در مناقصات رسمی و دولتی نیز استفاده نمایید. مراحل ثبت شرکت فوری را با پرداخت کمترین هزینه ثبت شرکت می توانید از طریق فرم زیر انجام دهید.

 

بعد از پرکردن این فرم کارشناسان ما با شما تماس می گیرند تا امور ثبتی شما را پیگیری نمایند. در نظر داشته باشید هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست و امور ثبت شرکت برای شما به صورت 100% آنلاین انجام می شود.

مدارک لازم برای رتبه بندی معلمان

رتبه بندی فرهنگیان مدارکی را نیاز دارد که در این قسمت بیان می کنیم.

 • رتبه مربی معلم
  1. حداقل مدرک تحصیلی کارشناس(لیسانس) با 5 سال تجربه
  2. دارا بودن کارت صلاحیت حرفه‌ای تدریس در زمینه مربوط
  3. طی دوره آموزشی ضمن خدمت، در علوم تربیتی، متناسب با تحولات علمی روز به میزان مورد نیاز
  4. طی دوره آموزشی ضمن خدمت در زمینه تخصصی و رشته تحصیلی متناسب با تحولات علمی روز به میزان مورد نیاز
  5. داشتن حداقل امتیازات لازم از دو ارزشیابی فعالیت‌های چهارگانه مشروط بر آنکه فاصله دو ارزشیابی بیش از دو سال نباشد.
  6. داشتن حداقل امتیازات لازم از شرکت در دوره‌های آموزش ضمن خدمت مطابق ضوابط مربوط برای رتبه بندی معلمان
  7. موفقیت در آزمون شایستگی تخصصی مربی معلم

مدارک لازم رتبه بندی فرهنگیان

 • رتبه استادیار معلم
  1. کارشناسی (لیسانس) با 15 سال تجربه
  2. کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) با 12 سال تجربه
  3. دکتری با 6 سال تجربه
  4. دارا بودن کارت صلاحیت حرفه‌ای تدریس در زمینه مربوط به رتبه مربی معلم
  5. داشتن امتیازات لازم در دو ارزشیابی عملکرد سالیانه مشروط بر آنکه فاصله دو ارزشیابی بیش از دو سال نباشد و در آخرین ارزشیابی… درصد امتیازات کسب کرده باشد.
  6. داشتن امتیازات لازم از شرکت در دوره‌های آموزش ضمن خدمت و طی دوره آموزش ضمن خدمت ویژه این رتبه علاوه بر آموزش‌های ضمن خدمت مرتبط با رتبه مربی معلم برای رتبه بندی معلمان
  7. ارائه حداقل دو مقاله علمی که هیأت‌های مربوط ارزشیابی کرده باشند.
  8. دارا بودن رتبه مربی معلم برای دارندگان درجه لیسانس و فوق لیسانس
  9. موفقیت در آزمون ملی تشخیص شایستگی تخصصی رتبه استادیار معلم

تبصره: دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و دکتری، که در 3 ارزشیابی عملکرد متوالی امتیازات مربوط را که وزارت تعیین می‌کند کسب کرده باشند، می‌توانند با یکسال سابقه خدمت کمتر درخواست رتبه استادیار معلم کنند.

  1. داشتن امتیازات تعیین شده از شرکت در دوره‌های ضمن خدمت رتبه قبل.
 • رتبه دانشیار معلم
  1. کارشناسی (لیسانس) با 22 سال تجربه
  2. کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) با 18 سال تجربه
  3. دکتری با 14 سال تجربه
  4. دارا بودن کارت صلاحیت حرفه‌ای تدریس در زمینه مربوط به رتبه استادیار معلم
  5. داشتن امتیازات تعیین شده از شرکت در دوره‌های آموزش ضمن خدمت رتبه‌های قبل و طی دوره آموزش ضمن خدمت ویژه این رتبه برای رتبه بندی معلمان
  6. داشتن امتیازات تعیین شده، از 3 ارزشیابی عملکرد در رتبه استادیار معلم مشروط بر آنکه آخرین ارزشیابی فرد از … درصد مجموع امتیازات کمتر نباشد.
  7. ارائه حداقل دو مقاله علمی ارزشیابی شده در زمینه دروس مورد تدریس
  8. ارائه حداقل یک پژوهش علمی در زمینه تخصصی یا مسائل آموزش و پرورش
  9. تألیف حداقل یک کتاب، در زمینه دروس مورد تدریس که گروه تخصصی آن را پذیرفته باشد.
  10. موفقیت در آزمون ملی شایستگی تخصصی رتبه دانشیار معلم
  11. اخذ امتیازات لازم از شرکت در دوره‌های آموزش ضمن خدمت رتبه‌های قبل برای رتبه بندی معلمان

تبصره: دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و دکتری، مشروط به داشتن امتیازات تعیین شده در 3 ارزشیابی عملکرد متوالی(منتهی به زمان درخواست رتبه دانشیارمعلم) می‌توانندبه ترتیب با یک سال تجربه کمتر درخواست رتبه دانشیار معلم کنند.

اگر جز کسانی هستید که در شهر ها و مناطق آزاد کشور فعالیت می کنید، می توانید با ثبت شرکت در مناطق آزاد از طریق فرم زیر به راحتی به سود و درآمد بسیار قابل توجهی دست پیدا کنید. برای رعایت کردن تمامی شرایط ثبت شرکت لازم است تا با کارشناسان حرفه ای پایدار ثبت در تماس باشید.

ثبت شرکت آنلاین در سامانه پایدار ثبت

 

 

 • رتبه استاد معلم
  1. کارشناس ارشد با 24 سال تجربه
  2. دکتری با 20 سال تجربه
  3. دارا بودن کارت صلاحیت حرفه‌ای تدریس در رتبه دانشیار معلم
  4. داشتن امتیازات لازم از سه ارزشیابی متوالی(منتهی به زمان درخواست در رتبه استاد معلم)
  5. دارا بودن حداقل دو مقاله علمی ارزشیابی شده پس از کسب رتبه دانشیارمعلم در زمینه مربوط
  6. دارا بودن حداقل یک پژوهش علمی ـ تربیتی در زمینه تخصصی یا مسائل آموزش و پرورش
  7. تألیف حداقل 3 جلد کتاب علمی در زمینه مربوط که گروه تخصصی آن را پذیرفته باشد
  8. موفقیت در آزمون ملی شایستگی تخصصی رتبه استاد معلم
  9. دارا بودن رتبه دانشیار معلم

تبصره: معلمان خلاق و نوآور و نخبه با مدرک لیسانس و با 25 سال تجربه و داشتن شرایط فوق، مشمول رتبه مزبور می‌شوند.

*** یکی از مهم ترین مواردی که باید در مورد شغل معلمی در نظر داشته باشید این است که معلم ها به دلیل اینکه کارمند رسمی دولت حساب می شوند، توانایی دریافت کارت بازرگانی را نخواهند داشت. این کارت بازرگانی می تواند در ثبت برند به صورت لاتین تاثیرگذار باشد و هزینه ثبت برند تجاری و تبلیغات و مارکتینگ کسب و کار را برای شما به بهترین شکل ممکن مدیریت نماید.

معیارها، سنجش و امتیازات رتبه بندی معلمان

معیارها، سنجش و امتیازات صلاحیت‌های سه‌گانه شامل شایستگی عمومی، تخصصی و حرفه‌ای به شرح زیر است:

 • صلاحیت عمومی

شرایط عمومی استخدام در دستگاه (9 بند ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره ۴ مذکور در حوزه گزینش) که هر مولفه ۱۰ امتیاز داشته و مجموعه امتیازات در این بخش ١٠٠ امتیاز خواهد بود که در سامانه ltms توسط مشمولان و با تایید مدیر واحد آموزشی یا مقام مسئول پس از هماهنگی با کارگروه برای رتبه بندی معلمان لحاظ خواهد شد.

 • صلاحیت تخصصی

صلاحیت‌های تخصصی عبارتند از مدرک تحصیلی، صلاحیت و تخصص شغلی، ارتباط مدرک تحصیلی با رشته تدریس یا شغل مورد تصدی که برای هر یک از عوامل رتبه بندی معلمان امتیازاتی به شرح زیر در نظر گرفته شده است.

امتیازات مدرک تحصیلی برای رتبه بندی فرهنگیان

دکترا ٤٠ امتیاز، فوق لیسانس ۳۶ امتیاز، لیسانس ۳۴ امتیاز و فوق دیپلم و پایین‌تر ۳۲ امتیاز.

برای ١٠ معیار از شایستگی‌های تخصصی تعریف شده در بستر سامانه ltms در مرحله اول توسط مشمول و سپس توسط مقام مافوق (مدیر مدرسه و …) از ١ تا ٣ امتیاز لحاظ خواهد شد. در نهایت میانگین امتیازات خودارزیابی و نظر مقام مافوق به ترتیب با وزن ٤٠ و ٦٠ درصد در سقف حداکثر ۳۰ امتیاز منظور می‌شود.

ارتباط رشته تحصیلی و رشته تدریس برای رتبه بندی معلمان دارای ۳۰ امتیاز به شرح زیر است:

 1. در صورت ارتباط رشته تحصیلی فرد با رشته تدریس ۳۰ امتیاز به مشمول تعلق می‌گیرد.
 2. در صورت عدم ارتباط رشته تحصیلی و تدریس در صورت تایید سامانه LTMS مبنی بر گذراندن ۱۲۰ ساعت دوره تخصصی رشته شغلی در سه سال اخیر ۲۵ امتیاز به مشمول تعلق می‌گیرد.
 3. در صورت عدم ارتباط رشته تحصیلی و تدریس و عدم گذراندن دوره تخصصی در رشته شغلی، سامانه LTMS اجازه انتخاب و گذراندن دوره‌های تخصصی مرتبط را به فرد متقاضی خواهد داد و امتیاز حاصل از گذراندن دوره بر مبنای ۲۵ امتیاز مبنای عمل خواهد بود.

صلاحیت‌های حرفه‌ای

برای سنجش این صلاحیت‌ها آزمونی به صورت الکترونیکی که شامل اخلاق حرفه‌ای، توانمندی‌های آموزشی، پرورشی و پژوهشی است برگزار می‌شود. محتوای آزمون و بودجه‌بندی مربوط به آن در سامانه ltms بارگذاری می‌شود. مجموع امتیازات این صلاحیت برای رتبه بندی معلمان نیز ۱۰۰ است.

علاوه بر مطالعه این مطلب از طریق وب سایت پایدار ثبت در صورتی که قصد دارید با توجه به شرایط ثبت برند اقدام به ثبت برند و ثبت شرکت نرم افزاری نمایید می توانید به صورت آنلاین تمامی این امور را انجام دهید. تمامی مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز به صورت کامل از طریق فرم های قرار داده شده روی وب سایت قابل آپلود است و می توانید از این فرم های برای ثبت شرکت آنلاین خود استفاده نمایید.

برای دوستانی که در قزوین فعالیت دارند، قطعاً ثبت شرکت در قزوین با ارائه تمامی مدارک ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص می تواند فرصت ویژه ای برای سرمایه گذاری باشد.

سوالات متداول:

مهم ترین معیار ها در رتبه بندی فرهنگیان کدامند؟

برای همه سطوح در این مطلب مهم ترین عوامل و معیار ها و همچنین شرایط به ترتیب آورده شده است.

مدرک تحصیلی برای رتبه بندی چند امتیاز دارد؟

دکترا ٤٠ امتیاز، فوق لیسانس ۳۶ امتیاز، لیسانس ۳۴ امتیاز و فوق دیپلم و پایین‌تر ۳۲ امتیاز

 

سلب مسئولیت: وب سایت پایدار ثبت فقط منتشر کننده این اطلاعات است و هیچ گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات آورده شده در آن ندارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶۰ رای

53 دیدگاه دربارهٔ «مدارک لازم برای رتبه بندی معلمان و عوامل امتیاز آور رتبه بندی»

غریب آشنا گفت:

درود
این رتبه بندی بعد از ۲۰ سال دیگه جواب می ده جانم نه الآن عزیزانی که در راس کار می نشینید و برای خوشایند بالا دستی ها خود شیرینی های لاکچری می کنید خدایی خودت تالیف داری ؟!!!! من دیگه سوالی ندارم . سیستم کنونی که نه دانشجو رو محقق بار میاره نه معلم و نه دانش آموز رو چطور انتظار چنین چیزی داری .؟!!!! وقت خوش

علی گفت:

ممنون

ثمر گفت:

رتبه بندی رو طوری قرار داده اند که برای ارتقا حداقل باید پنج سال دیگه تووسیستم بمونی و کار کنی با هر سابقه‌ ای

دوست گفت:

دستخوش

برهان قدسی گفت:

سلام
بازنشسته های بعد از شهریور 1400 چگونه ودر چه سایتی باید مستند آن خود را ثبت کنند

من گفت:

سلام اگر معلمی در قسمت تجربه امتیازش 128 بشود در چه رتبه ای قرار می گیرد؟ به خاطر 2 امتیاز رتبه استادیار داده شود ظالمانه نیست؟

منیژه مهرایی گفت:

سلام. آیا اشخاصی که کار ما رو ارزیابی میکنن خودشون صلاحیت و دانش ارزیابی کردن ما رو دارن؟ من هر وقت مقاله ای یا تالیفی فرستادم با اینکه در فصلنامه های دانشگاه و رسانه های معتبر منتشر شده ارزیابی کنندگان از سر بی دانشی اصلا اون تالیف رو نفهمیدن و مهر عدم ارزش زدن!بعد چطور میخوان من رو ارزیابی کنن؟ تازه به درستی هم نمگین چطوری ثبت کنن کاراشون رو.

ساره گفت:

سلام
آیا همۀ کارمندان دولت برای دریافت حقوق و مزایای بیشتر به همین صورت رتبه بندی و اذیت میشن ؟
چند درصد از کارمندان مجبورن این همه مدرک که طی چندین سال جمع شده رو اسکن و فشرزده و بارگزاری کنن ؟
وقتی به ما رسید بد جور آسمون تپید!!!!!!!

جمشید گفت:

ای کاش لغو میشد طرحی مضحک

س گفت:

ماست مالی میدونی چیه

علی گفت:

گروه های آموزشی در رتبه بندی ممیزی کنند و آزمون لغو شود

ناصر گفت:

آن قدر گفتند رتبه بندی رتبه بندی که اصل موضوع به حاشیه رفت آنقدر تورم ایجاد شد که دیگر این شندرغاز هم دردی از هزاران درد معلم کم نمی‌کند بسه دیگه تمومش کنید این بازی مسخره رو

GF گفت:

بعداین مدت طولانی وطاقت فرسا خداراخوش میاداینقدمعلمارواذیت کنید؟ خب چه خبره! به فرموده رهبررمزموفقیت نظام دراین است انچه برای خودمی پسندی برای دیگری هم بپسند
ارائه حداقل دو مقاله علمی ارزشیابی شده
ارائه حداقل یک پژوهش علمی در زمینه تخصصی یا مسائل آموزش و پرورش
تألیف حداقل یک کتاب، در زمینه دروس مورد تدریس که گروه تخصصی آن را پذیرفته باشد.
موفقیت در آزمون ملی شایستگی تخصصی رتبه دانشیار معلم
اخذ امتیازات لازم از شرکت در دوره‌های آموزش ضمن خدمت رتبه‌های قبل برای رتبه بندی معلمان

مجتبی گفت:

انگار میخوان چکار کنن.مث نیروهای شرکتی ۵۷ د صد اضاف میکردین به همه نخواستیم این رتبه بندیتونو اونم با این شروط عجیب غریب

ثریا گفت:

سلام
وقتی سابقه و مدرک و تقدیر نامه ها و ضمن خدمت ها و سایر مدارک در خود ادارات هست دیگه چه نیازی به بارگزاری مدارک هست؟ مگه داریم تازه استخدام میشیم؟
به نظر بنده کارگزینی بایست نسبت به سابقه و مدرک تحصیلی حکم را صادر کنند و افرادی که تالیف کتب و مقاله و پژوهش دارند با بردن این مدارک به کارگزینی حکم جدید طبق این مدارک از کارگزینی بگیرند. این شیوه راحت ترین روش اجرای طرح هستش. و برگزاری آزمون برای رتبه بندی معنا ندارد. ما که همیشه در حال آزمون دادن هستیم پس این آموزش های ضمن خدمت چی هستند؟ آیا اینا آزمونی برای ارتقای معلمان نیستند؟

ثریا گفت:

سلام
رتبه بندی حق مسلم ماست. حالا برای رسیدن به حق مان این همه شرط و شروط و مدارک و…. بی معناست.

یک مدرس قدیمی گفت:

سلام . برای تصمیم گیرندگان بیشتر از خودم متاسفم و البته برای همکاران عزیزم توصیه میکنم که حرص نخورید . اهداف بالادستی مطمئنا پیشرفت آموزش نیست . کارتون رو با عشق انجام دهید . حق نگهدارتون .

سردار از استان محروم سیستان و بلوچستان گفت:

سلام آقایون یک کلام والسلام بگید ما نمیخواهیم وضعیت معلمان درست بشه نمیخواهیم مثل کارمندان دیگر حقوق بگیرن هم خودتون رو خلاص کنید هم معلمان رو اینها چیه هر روز یه ساز و کار آیا از همه کارمندان همینجوری سختگیری میشه آیا کسانی که این طرح رو میخوان پیاده کنن همچین صلاحیتی دارن.؟

محمدرضا گفت:

سلام علیکم. با تشکر از شما برای احراز رتبه استادمعلمی (نه ارتقا به مقام معلمی) الان چه مدارکی و چه امتیازاتی لازم است؟

علی گفت:

ما رو از فلاکت خارج کنید و حداقل حقوق کارمندان سایر ارگان ها را بدهید،رتبه بندی پیش کش خودتان…..
ما مجسمه بی عدالتی در جهان هستیم.

حمید گفت:

این یک ظلم آشکار به قشر معلم هست از ارگانهای دیگه حکومتی و دولتی هم این همه مدارک و آزمون جهت پرداخت حقوق قانونی شون میخوان؟؟؟

منوچهر گفت:

سلام ، آیا برای افزایش حقوق بقیه ارگان ها اینقدر شرط و شرو ط گذاشتید که مثلا مقاله و کتاب و … تألیف کنند؟ معنی عدالت چیست؟

زهرا گفت:

انصاف نیست این قدر معلم اذیت شود

محمود گفت:

شما فرق دارید ، شما ناسلامتی معلم هستید .تالیف کتاب پیش کش روش تدریس ازتون میخوان میرید کافینت دانلود میکنید انتظار حقوق بالا دارید . به خودتون نگاه کنید سطح علمی پایین تر از یک بچه راهنمایی دارید تایپ ساده بلد نستن بعضی از دبیرها .

فرهی گفت:

تمام مواردی که میگن در فرم ارزیابی عملکرد کارکنان هست به جای این همه بارگزاری مستندات خوب برن به همون نمره ارزشیابی هر ساله نگاه کنن چه قدر بی سوادن

حسن گفت:

سلام
معلمانی که ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ بازنشست شده اند،رتبه بندی تعلق می گیرد؟
پولی که الحساب میخواهندبدهندبه این معلمان هم تعلق می گیردیانه؟

ناشناس گفت:

نمی دانم چرا معلمینی که باعث انقلاب شدند و8سال جبهه را با تشویق شاگردان خود جهت عضور در جبهه پیروزی را به ارمقان اوردند حالا از همه کمتر حقوق می گیرند وبرای افزایش اندکی حقوق باید 7خان رستم را طی کنند چرا چرا چرا

شهلا کلبعلی گفت:

با سلام . در کل رتبه بندی خوب است تا افراد تلاشگر تقدیر شوند ولی تالیف داشتن و مقاله داشتن وقتی خودش نشان دهندۀ تلاش فرد است.دیگه این بهانه ها چیه که آموزشی باشد یا نباشد. و یا خیلی موارد دیگر که حق افراد زحمت کش پایمال می شود و این بارگذاری ها با وجود اینکه تمام مدارک افراد در اداره موجود است چه معنا دارد؟ مثلا فردی که در شهر دیگری سرگروه بوده؟ از کجا سند و مدرک بیاورد و خیلی موارد دیگر… با سپاس

شهلا کلبعلی گفت:

با سلام . معلم بنده خدا خودش در شغل معلمی رنج ها و مشقت های خودش را دارد. حالا حقوق بیشتر که حقش هست این همه منت و اذیت نمی خواهد .

بزبچه گفت:

برای انجام این رتبه بندی بیش از 5 ساعت و حتی بیشتر وقت لازم است با اعصاب روان
چه معنی داره بعد بار گزاری و بعدا هم همینا رو کپی رو ببری مبه همراه اصل یعنی چه مضحک تر از این هم داریم .همینطوری بگن هر کدوم دویست سیصد هزار تومان پول کپی بدهیم اخه چی ؟ بیچاره ها سابقه کار بعلاوه مدرک تمام ….. دو ایتیم ….. چرا اسامس دانشگاه رو به اموزش و پورش وصل می کنید .. کلا دانشگاه روش کارش فرق داره …. دانشگاه محل تحقیق و پژوهش است نه اموزش وپروش چرا همه روبا هم قاطی کرده اید ساعت پژوهش دارند و حقوق می گیرند برای تحقیق و مطالعه ازاد

حسین اصغری گفت:

سلام
ارزشیابی را چگونه بارگزاری کنیم

حسین اصغری گفت:

ارزشیابی دوسال آخر را چگونه بارگزاری کنیم

ناروئی گفت:

با سلام
میخواهم بپرسم تلاش اون معلم دلسوز وعاشق که روزی 60کیلومتر می‌ره زیر کپر درس میده وتو سرما و گرما و…حق این عزیزان رو واقعا چطور میخواهند ادا کنند
اونجا چیزی بالاتر از تألیف و..ضمن خدمت و…..هست اون راهیست که مجبوره برای هر مشکلی راه حلی پیدا کنه و…اینها در کتاب و فرم و…نیست
بخدا متاسفم برای همه ..

محمد رضا ناروئی گفت:

با 30سال تجربه میگم
هیچ کدام از اینها بخدا دردی رو دوا نمیکنه با درخواست مدارک غیر ضرور مافیا مدرک قلابی می سازید با درخواست مدارک بی ارزش که هیچ تاثیری در امر آموزش ندارند
بر عکس راه نادرست رو به معلمین یاد میدهید چون در سایت ها همه چیز هست مجبور نکنید راه کج بروند بخدا به پیر مدارک هیچ دردی رو دوا نمیکنه و نخواهد کرد دانش آموزان مخصوصا متوسطه همه میفهمند که معلم برای پیدا کردن امتیاز گاهی خلاف عرف رفتار می‌کنه بد آموزیه شما رو خدا جمع کنید این کاغذ بازیها رو . بر اساس مدرک و تجربه وارزشیابی سالانه صلاحیت شغلی و ضمن خدمت ..صلاحیت یک معلم را بسنجید بقیه همه غیر ضروریه..
ضمنا معلم چندپایه که کیلومترها دور در کوه و بیابان وبدون سرپناه درس میده اگر واقعا عدالت علی هست بندهایی برای مشمول بودن او بیابید زیرا که او چیزی دارد که خیلی ها ندارند او همه صلاحیت های چند گانه را در قلب خود دارد که خیلی از عزیزان حتی نمیفهمند.
باحترام

محمد رضا نارویی گفت:

با 30سال تجربه میگم
هیچ کدام از اینها بخدا دردی رو دوا نمیکنه با درخواست مدارک غیر ضرور مافیا مدرک قلابی می سازید با درخواست مدارک بی ارزش که هیچ تاثیری در امر آموزش ندارند
بر عکس راه نادرست رو به معلمین یاد میدهید چون در سایت ها همه چیز هست مجبور نکنید راه کج بروند بخدا به پیر مدارک هیچ دردی رو دوا نمیکنه و نخواهد کرد دانش آموزان مخصوصا متوسطه همه میفهمند که معلم برای پیدا کردن امتیاز گاهی خلاف عرف رفتار می‌کنه بد آموزیه شما رو خدا جمع کنید این کاغذ بازیها رو . بر اساس مدرک و تجربه وارزشیابی سالانه صلاحیت شغلی و ضمن خدمت ..صلاحیت یک معلم را بسنجید بقیه همه غیر ضروریه..
ضمنا معلم چندپایه که کیلومترها دور در کوه و بیابان وبدون سرپناه درس میده اگر واقعا عدالت علی هست بندهایی برای مشمول بودن او بیابید زیرا که او چیزی دارد که خیلی ها ندارند او همه صلاحیت های چند گانه را در قلب خود دارد که خیلی از عزیزان حتی نمیفهمند.
باحترام

زهرا گفت:

وقتی تمام اطلاعات پرسنل سازمان آپ در ادارات تابعه موجود هست چرا آرامش معلم رابه هم میریزید و بوق و کرنا می کشید ؟اگر می خواهید حق پایمال شده معلم دلسوز و واقعی و با غیرت رابلاخره بدهید بسم الله ………..

فرامرز گفت:

معلم های فوق لیسانس وقتی با 7تومن حقوق مجبورن برن مسافرکشی کنند شارگردی مغازه و،،، توان ووقت داره که پژوهش کنه ومقاله ارایه بده یا کتاب بنویسه؟

اکرم اوصیا گفت:

باسلام چرا بازنشستگان 31 شهریور 1400 باوجودی که مشمول طرح رتبه بندی نه چندان خوشایند برای یک معلم شدن آنها را از قطره ای پول دریغ کردین چرا مشمول کردین تا دریغ کنید لطفا حق آنها را بپردازین

یاسر گفت:

سلام آقا محمود: باوجودی که سعی کردیدعلائم نگارشی رارعایت کنیدبازهم غلط املایی دارید.شماهر هم وطنی که باشیددرمقامی نیستیدکه نسبت به اساتیدخود چنین اظهارنظری بکنیدمن معلم نیستم ولی بر دست های تمام معلمین عزیزم که پدرانه ومادرانه به ما درس زندگی یاددادندبوسه می زنم . آیاازمعلم ساده تروبی ادعاتردیده اید؟ اگرزیرپایشان جواهرفرش شود کم است حتی اگرجمله ای به ما آموخته باشند. درهر باغچه ای بیل بزنی کرمی هم پیدا می شود.خیلی ازادبیاتت عصبی شدم.

معلم گفت:

سلام بالادستی ها در وزارت اموزش که مسولیت دفاع از حقوق معلمان هستند هیچ وقت همچنین شرایطی را درک نکرده اند که معلمانی هستند که در مناطق صعب الا عبور چندین ساعت را با مؤتور باید برن تا به مدرسه برسن خیلی هاشون به علت مشکلات معیشتی و سختی و مشکلات زندگی واقعا ناراحتی اعصاب دارند یعنی اگر شما در این طرح هر چه اضاف کنید پول دوا و دکترشون هم نمیشه حالا شما در سامانه همچنین چیزهایی را تعریف کرده اید اصلا از تدریس در روستاها هم چیزی نگفتید فقط حرف از تالیف کتب درسی میزنید مگر همچنین امکاناتی مثل اینترنت در روستاهای دور افتاده هست .به دریا رفته میداند مصیبت های طوفان را؟بنازم وزیر قبلی بهداشت که یکجا پنجاه درصد به حقوق پرستارها اضاف کرد هیچ سامانه ای هم براشون تعریف نکرد که مدارک نداشته را بخواد دست مریضاد.

محمد حسن عباسیان معلم بازنشسته قوجان گفت:

ارزشیابی دوسال اخر وضمن خدمت ومدرک تحصیلی را خود کارکزینی در فرم رتبه بندی بارگزاری کرده است

فرناز گفت:

اخه، مسخره بازی ها چیه، مگه برای برادران پاسدار، و انتظامی و مهندسین و… مدرک میارند؟ که بهشون درجه میدن و روز به روز افزایش حقوق دارند بعد به معلمین فرنگی می‌رسد باید از سند تنظیم خانواده در چند نسل قبل و بعدش هم مدرک ارائه بدیم، اخه شرکت در سیمینار و کار گروه و تالیف کتاب نقش فلان جزب در براندازی فلان دولت چه تاثیری بر کلاس خواهد داشت

مراد گفت:

با سلام وعرض ادب ،مدارک برای استاد معلم فکر کنم صد سال بعد از مرگ جور بشه با این همه گرفتاری روز مره،خدا یی از آموزش وپرورش بد اقبالترهست.تشکر

ولی گفت:

سلام بر خدمتگزاران راستین ، چرا مدارک و مستندات فعالیت های علمی و فرهنگی مرتبط با شغل معلمی قبل از استخدام و صادره از سایر دستگاه های دولتی ، عمومی و خصوصی برای رتبه بندی قابل قبول نیست؟!! لطفا تجدید نظر بفرمایید. متشکرم.

سپهر گفت:

سلام وقت بخیر ببخشید ضمن خدمت برای من در سامانه رتبه بندی ثبت نشده از طریق اداره هم پیگیر شدم اما یک هفته است که هی پاسکاری می کنند ومشکل من حل نشده لطفاً دراین خصوص من رو راهنمایی کنید. ممنون

ف زهراکار گفت:

سلام ، مثل ادارات دیگه بین پنج تا هفت میلیون به حقوق معلم اضافه کنین بعد برای رتبه بندی هم مدارک و مستندات بخواین
شرم بر شما

مژگان دلیری گفت:

سلام از سال ۹۲ این طرح رتبه بندی قرار بوده اجرا بشه که بعدش هرسال به طریقی معلمین رو سر کار گذاشتن و به اسم کمبود بودجه یا هرچیز دیگه مسئولین از پرداخت امتناع کردن یه عده زیادی هم در طی این چند سال باز نشسته شدن که دیگه ناعادلانه میگن رتبه‌بندی به اونا تعلق نمیگیره
من که ۹۸ بازنشسته شدم و امثال من چطور باید به حقمون برسیم آیا گوش شنوایی هست

خدابنده گفت:

با سلام اگر نیاز به رتبه بندی واقعی بود با مراجعه به پرونده هرمعلم کار صورت می‌گرفت نه با هیا هو تادلخواسته هاتون که مدرک ندارد بازیرکی جورش کنند
همه ی شما ضایع کنندگان وقت معلمان بیش نیستید؟!

علی پایدار گفت:

کاربر گرامی
این مطلب در حد پست هست و موسسه پایدار هیچ فعالیتی در زمینه رتبه بندی معلمان ندارد.

فرهنگی خسته گفت:

بجای واژه نامانوس نظام رتبه بندی معلمان ، بگوئید فشار حداکثری بر معلمان.

چه خوب چه بد گفت:

آیا یه دکترای فیزیک ذرات بنیادی که کمتر از بقیه دبیران فیزیک از مکانیک و الکتریسیته می دونه، و بجای تلاش برای دانش آموزان، 5 سال یا بیشتر دنبال کار و گرفتاری های سمینارها و پایان نامه اش بوده، خیلی سود به دانش آموزان رسانده که رتبه اش اونقدر بالا می ره؟!
آیا معلمی که همیشه دلش با عشق به دانش آموزانش تپیده و شبا تا دیر وقت چشمش به صفحه کامپیوتر دوخته تا دقیق ترین پاسخ سوال ها رو پیدا کنه و ترجمه کنه، و دانش آموزانش رو در اولویت قرار داده؛ هیچ ضرری از دانش آموزانش دور نکرده که رتبه اش هیچی بالا نمی ره؟!
هرگز هرگز هرگز هیچ برگه ی مهر و امضا شده ای، دلیلی بر رتبه گرفتن نخواهد بود؛ حتی حتی سنوات کار! چون افرادی بودند و هستند که طی 30 سال کار نیز معلم نبودند و نخواهند شد.
اگر برای افزایش حقوق، با همه یکسان و بی معیار رفتار کنند، کمی به عدالت نزدیک تر است تا کاری که الان می کنند. این افزایش حقوق برای زیستن هست. مگر همه ما نیازهای زیستی تقریبا یکسانی نداریم؟!

حکیم گفت:

سلام به همه همکاران
واقعا کسب مدارک مورد نیاز رتبه بندی براتون اینقدر سخته؟چرا اینقده نق میزنین؟
واقعا اگه به وظایفتون عمل کرده باشید همه این مدارک رو دارابودین
واقعا نباید فرق باشه بین من معلمی که شب و روز برای تقویت حرفه خودم زحمت کشیدم مهارت یاد گرفتم کتاب نوشتم تالیف کردم پژوهش و تحقیق کردم در مسابقات مختلف در جشنواره و وووو شرکت کردم
با فناوریهای جدید اشنا شدم در همایش ها و کارگاه های اموزشی و ضمن خدمتهای مختلف شرکت کردم توی کلاس از تمام وقتم استفاده کردم با همکاری دیگه که نگم بهتره؟
نباید فرق باشه…؟من تمام مدارک رو داشتم و سریع هم بارگزاری کردم و مشکلی نداشتم..
رتبه بندی لازمه واقعا..
کی گفته ما از ارگانهای دیگه کمتر حقوق میگیریم…جز چند ارگان خاص در حال حاضر حقوق ما همردیف یا کمحی بیشتر از بعضی ارگانهاست..ما در روز همه همه ۴ساعت کار میکنیم در چهار روز….سه ماه هم تعطیلیم…روزهای تعطیل ماهم بیشتره..
برین مطالعه کنین کشورهای دیگه معلماشون چند ساعت کار مفید دارند؟
ما معلما هم باید بجنبیم دیگه!!

حمیدرضا گفت:

با سلام به همکاران گرامی اینکه افراد بالا دستی از مشکلات خبر ندارند و در این وضعیت نبودند اینطوری هم نیست همین آقای نوری وزیر محترم آموزش و پورش در مقطعی از خدمتشون بدون وسیله شخصی با ماشینهای عبوری بعضا با ماشینهای باری در جاده های شوسه و خاکی بالغ بر صدو پنجاه کیلومتر باید طی میکرد از ایلام تا مناطقی از هلیلان تا به محل خدمتشون برسن.مگر یادشون رفته ؟
باور کردنش برای کسانی که ندیدند سخته من خودم هشت سال مسیر رفت و برگشت 270 کیلومتری رو هر روز میرفتم و بر می گشتم بجز عشق به حرفه معلمی با هیچ منطقی این سختی قابل تحمل نیست من این را به جان خریدم و خدا رو شاهد می گیرم هرگز احساس خستگی نکردم .
حق من این این نیست
اما نظر من اینه که افزایش حقوق رو بر مبنای رتبه ها و طبقه ها به همکاران اختصاص میدادند بعد در یک پروسه معقول مثلا پنج ساله امتیازات رو مطالبه میکردند برای ضمن خدمت امتیازشو لححاز میکردند برای تالیف،تدوین،پژوهش ها، همایش ها و جشنواره ها سازو کار عملی وعملیاتی طراحی می کردند تا همکاران در مسیر کسب این مهارتها خود به خود از نظر علمی واموزشی پیشرفت می کردند و باعث تتحول آموزشی و تربیتی می شدند.بعداز اتمام وقت تعیین شده به نسبت امتیازات کسب شده یا مهارتهای ارائه شده حقوق رو تثیبت یا تعدیل می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.