پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
مقالات ثبت شرکت

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود و جدیدترین شرایط آن کدامند؟

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود و جدیدترین شرایط آن کدامند؟

با توجه به اینکه شرایط نگهداری ثبت شرکت مسئولیت محدود و همچنین روال ثبت کردن آن و البته مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود ساده تر از دیگر انواع شرکت ها مانند ثبت شرکت سهامی خاص است، بسیاری از کسب و کار ها به خصوص آن ها که در ابتدای راه خود هستند برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام می کنند.

در این مطلب قصد داریم به صورت کامل تمامی مدارک، شرایط و مراحلی که برای ثبت شرکت به این صورت نیاز است را مورد بررسی قرار دهیم.

از طریق سامانه ثبتی پایدار ثبت می توانید به راحتی تمامی امور مربوط به ثبت شرکت را با ارزان ترین هزینه و تعرفه و به صورت 100% آنلاین انجام دهید. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و همچنین استفاده از مشاوره کارشناسان و متخصصین ما می توانید بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مدارک ثبت شرکت

بعد از اینکه استعلام های لازم را در مورد انتخاب نام شرکت در مراحل ثبت شرکت انجام دادید، باید به سراغ تهیه مدارک مختلف برای انواع ثبت شرکت بروید.

در کشورمان شرکت ها به 7 نوع مختلف قابلیت ثبت شدن دارند که برای هر کدام از آن ها مدارک ثبت شرکت خاصی در نظر گرفته شده است.

در بین انواع شرکت های قابل ثبت در کشورمان، ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود و سهامی خاص به دلیل کمتر بودن مدارک ثبت شرکت و مزیت هایی که دارد، بیشتر مورد استقبال کسب و کار ها قرار گرفته است.

در ادامه ابتدا قصد داریم تمامی مراحل ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود و سهامی خاص را مورد بررسی قرار دهیم و بعد از آن به بررسی مدارک لازم برای ثبت شرکت بپردازیم.

مدارک ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت

ثبت کردن یک شرکت و کسب و کار در انواع مختلف می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در گام اول ثبت کردن یک کسب و کار به صورت قانونی باعث افزایش اعتبار و ارزش کسب و کار مورد نظر می شود. بعد از این زمانی که شما تمامی مدارک ثبت شرکت را به درستی ارائه کرده باشید و یکی از انواع ثبت شرکت را برای خود انتخاب کرده باشید، قطعا می توانید با مزیت های جالبی مانند اعطای نمایندگی ها در سراسر کشور، به سود و درآمد بیشتری برسید.

علاوه بر این ثبت شرکت و کسب و کار به صورت قانونی در حوزه های مختلف به شما این امکان را می دهد تا در مناقصات و مزایدات رسمی و دولتی که برگزار می شود، شرکت نموده و کالا و خدمات خود را در اختیار شرکت ها و سازمان های دولتی قرار دهید که این موضوع نیز می تواند سود بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

برای به دست آوردن و استفاده از تمامی این سود ها و مزیت ها، باید ابتدا شرکت و کسب و کار خود را در قالب های مختلف رسمی به ثبت برسانید.

اولین مرحله برای ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و استعلام شرکت های ثبت شده قبلی می باشد. این استعلام به شما کمک می کند تا نام های مشابه با نام های رسمی قبلی برای شرکت های قبلی شده را انتخاب نکنید. علاوه بر این استعلام ثبت شرکت های قبلی به شما کمک می کند تا از مدیرعامل و اعضای مشابه در شرکت های مختلف جلوگیری نمایید.

در گام بعدی باید یکی از انواع ثبت شرکت را انتخاب کرده و تمامی شرایطی که برای انتخاب نام و ارائه مدارک در نظر گرفته شده است را برای این شرکت مورد نظر پیاده سازی کنید.

بعد از اینکار لازم است تا تمامی مدارک ثبت شرکت را آماده نموده و آن ها را در اختیار مراجع ثبت کننده شرکت قرار دهید. باری هر کدام از انواع ثبت شرکت ها، مدارک خاصی در نظر گرفته شده است که در ادامه به صورت کامل آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

بعد از اینکه مدارک ثبت شرکت را آماده کردید، باید در چند مرحله پرداخت روزنامه رسمی و پرداخت روزنامه کثرالانتشار را برای شرکت و کسب و کار خود انجام دهید تا شرکت شما به صورت کاملاً رسمی و قانونی به ثبت برسد.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص

اگر بخواهیم تعریف کلی و دقیقی از ثبت شرکت با مسئولیت محدود ارائه کنیم باید بگوییم که زمانی که دو یا چند نفر برای امور تجاری بدون اینکه اقدام به تقسیم سرمایه و یا قطعات سرمایه نمایند و در مقابل سرمایه شرکت مسئولیت داشته باشند، اقدام به ثبت شرکت مسئولیت محدود می کنند.

شرکت با مسئولیت محدود یک شرکت بازرگانی است که مرسوم ترین نوع ثبت شرکت در ایران می باشد و معمولاً بین کسانی که با هم دوست هستند یا رابطه خویشاوندی دارند تشکیل می شود.

با توجه به شرایط ساده تری که برای ثبت و همچنین نگهداری ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده است، طرفدارن بسیار زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افرادی که سعی می کنند برای ثبت شرکت و کسب و کار خود اقدام نمایند، به سمت این نوع شرکت ها می روند. در کنار مسئولیت محدود، ثبت شرکت سهامی خاص نیز شرایط مناسبی دارد که بسیاری از کسب و کار ها برای این نوع شرکت نیز اقدام می کنند.

ثبت شرکت سهامی خاص بنابه دلایلی محدودیت هایی در تغییر اعضا دارد و شما نمی توانید به راحتی اعضای شرکت و مدیرعامل آن را تغییر دهید. در واقع برای تغییر اعضای شرکت و مدیرعامل آن حداقل باید دو سال زمان بگذرد و بعد از تشکیل مجموع قانونی، اقدام به تغییر عضو مورد نظر و تعیین جایگزین آن نمود. این در حالی است که برای ثبت شرکت مسئولیت محدود هیچ محدودیتی در تغییر اعضا وجود ندارد و این یکی از مهم ترین مزیت های ارائه مدارک ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود می باشد.

نکات مهمی که باید در مورد این نوع شرکت ها در نظر داشته باشید این است که حداقل باید از دو نفر عضو تشکیل شده باشند و یک فرد به تنهایی نمی تواند برای ثبت شرکت مسئولیت محدود اقدام نمایند.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در صورتی که تمامی شرایطی که در تیتر بعدی آورده می شود را داشته باشید و آن ها را رعایت کنید، می توانید مدارک ثبت شرکت مسئولیت محدود را آماده کرده و آن ها را در اختیار مراجع ثبت کننده شرکت قرار دهید.

*کپی مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضا شرکت

*آدرس یا کد پشتی محل شرکت

شماره تلفن همراه اختصاصی به نام اعضای شرکت مسئولیت محدود

تصویر روزنامه رسمی شرکت یا آخرین تغییرات آن

معرفی نامه نمایندگان، درصورتی که سهامداران و اعضاء هیأت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند.

دو جلد اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود (امضاء ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران انجام شود)

دو برگه تقاضانامه و تکمیل آن (کلیه سهامداران شرکت باید این برگه را نیز امضا نمایند.)

دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیأت مدیره که به امضاء سهامداران رسیده باشد.

دو جلد شرکت نامه و تکمیل آن (امضاء توسط کلیه سهامداران انجام شود)

نکته مهمی که در مورد مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید بدانید این است که مدرک تحصیلی برای این نوع ثبت شرکت نیاز نیست. البته در مواردی که قانون مشخص کرده است مانند شرکت های مهندسی، حتما نیاز به مدرک تحصیلی می باشد.

شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

در صورتی که قصد دارید شرکت خود را به صورت سهامی خاص که یکی دیگر از انواع ثبت شرکت های پرطرفدار در کشورمان می باشد، به ثبت برسانید باید مدارک زیر را ارائه نمایید.

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان قم)

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

دقت داشته باشید که انتخاب نوع شرکت بعد از استعلام ثبت شرکت ها و انتخاب نام شرکت انجام می شود و باید برای آینده شرکت خود دقت زیادی نسبت به نام شرکت داشته باشید.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

همانطور که گفتیم شرایط ساده ای برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در نظر گرفته شده است و شما می توانید به راحتی و فقط با دو نفر اعضا، شرکت خود را به صورت مسئولیت محدود به ثبت برسانید.

در مدت زمان تقریبی 14 روز و یعنی دو هفته به راحتی می توان تمامی مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود را تحویل داده و شرکت خود را به صورت رسمی به ثبت رساند.

علاوه بر این یکی دیگر از مزیت های ثبت شرکت مسئولیت محدود این است که نیازی به مدرک تحصیلی ندارد. البته همانطور که در بالا اشاره کردیم، برای ثبت شرکت های مهندسی باید حتما مدرک تحصیلی ارائه شود.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود فقط 100 هزار تومان است و همین شرایط ثبت شرکت ساده باعث شده است تا به راحتی کسب و کارها در ابتدای راه خود بتوانند شرکت خود را به صورت مسئولیت محدود به ثبت برسانند.

ارزان ترین روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود چگونه است؟

به صورت کلی تقریبا 90 درصد کار های ثبت شرکت مسئولیت محدود برای شما به صورت آنلاین انجام می شود و شما می توانید تمامی مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود بر روی وب سایت و سامانه ثبت شرکت آنلاین بارگذاری کرده و به راحتی عملیات ثبتی خود را به پایان برسانید.

البته انجام دادن این عملیات و طی کردن مراحلی مانند انتخاب نام مناسب و همچنین تهیه مدارک باید حتما توسط افرادی انجام شود که آشنایی کاملی با این حوزه داشته باشند.

سامانه آنلاین پایدار تمامی امور ثبتی شما را به صورت 100% آنلاین از 0 تا 100 همراه با مشاوره رایگان برای انتخاب نام شرکت انجام می دهد.

با توجه به اینکه در این سامانه شما ارزان ترین هزینه ثبت شرکت در ایران را پرداخت می کنید و البته هزینه های ایاب و ذهاب و اتلاف وقت از شما گرفته می شود می توان گفت که با مراجعه به این سامانه صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های شما به عمل می آید.

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود

مدرک تحصیلی برای ثبت شرکت

سوال مهمی که بسیاری از افراد از کارشناسان پایدار ثبت در مورد مراحل و مدارک ثبت شرکت دارند این است که برای انواع ثبت شرکت ها در حوزه های مختلف چه مدرک تحصیلی باید داشته باشیم؟

همانطور که در مدارک شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود اشاره شد، هیچ گونه اشاره ای به مدرک تحصیلی در بین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت نشده است و شما برای ثبت انواع شرکت های مختلف نیازی به ارائه مدرک تحصیلی ندارید.

البته توصیه می شود که بدون علم و آگاهی و تجربه و دانش به سراغ فعالیت در هیچ حوزه ای نروید و حتما مدارک تحصیلی مرتبطی با حوزه مد نظر داشته باشید تا بتوانید کسب و کار خود را مطابق با تغییرات رشد داده و آن را به سود دهی بالایی برسانید.

نکته: برای شرکت های مهندسی شرط ارائه مدرک تحصیلی برای ثبت شرکت به صورت استثنا در نظر گرفته شده است و برای ثبت این شرکت ها مدرک تحصیلی به عنوان یکی از مدارک ضروری و مهم در نظر گرفته شده است.

هزینه و زمان پس از تحویل مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

به صورت کلی برای انجام امور ثبتی در کشورمان تعرفه و مصوبه خاصی در نظر گرفته نشده است و موسسات و مراکز مختلف با توجه به خدماتی که ارائه می کنند اقدام به تعیین هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود می کنند. اما سامانه آنلاین پایدار سعی کرده است تا با ارائه کمترین هزینه ثبت شرکت در کشور، تمامی دغدغه های کسب و کار های برای پرداخت هزینه و انجام مراحل آن را از بین ببرد. تمامی مراحل ثبت شرکت در این سامانه از 0 تا 100 به صورت آنلاین انجام می شود.

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود تقریبا بین 14 تا 30 روز است و البته این برای شرایطی است که نام شرکت شما و مدارکی که بر روی وب سایت آپلود کرده باشید، دچار مشکل نشود. برای جلوگیری از این کار بهتر است ابتدا از طریق سامانه استعلام نام شرکت ها، تمامی امور مربوط به انتخاب یک نام مناسب برای شرکت خود را به درستی انجام دهید.

برای جلوگیری از هر گونه مشکل در ارائه مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود و همچنین تعیین نام و انجام مراحل آن می توانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان ثبت پایدار در ارتباط باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.