پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

به روزترین شرایط و مدارک ثبت برند ارزان در سال جدید

به روزترین شرایط و مدارک ثبت برند ارزان در سال جدید

از مسائل حقوقی پرطرفدار میتوان به برند و برند سازی اشاره کرد که در دنیای امروز بسیار محبوب شده است. شرایط و مدارک ثبت برند امروزه تغییراتی به همراه داشته که در این مقاله به طور کامل برای شما شرح خواهیم داد.

شرایط و مدارک ثبت برند ارزان مورد بررسی متخصصین پایدار ثبت قرار گرفته و شما میتوانید با مطالعه این مقاله به تمامی این مدارک و شرایط مسلط گردید؛ تنها کافیست این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

ارائه مدارک ثبت برند امروزه به صورت کاملا اینترنتی صورت می‌گیرد و شما لازم است تا برای بارگذاری این مدارک، آنهارا اسکن نمایید. در این مطلب، مدارک ثبت برند ارزان را به طور دقیق برای شما  بیان میکنیم تا با آماده نمودن آنها به روند ثبت برند ارزان هرچه زودتر دست یابید و مدارک مورد نیاز ثبت برند ارزان را برای اسکن آماده نمایید.

 

در ابتدا اجازه دهید تا تعریفی از برند و برندسازی را برای شما ارائه کنیم و پس از آن به بیان مدارک ثبت برند ارزان بپردازیم.

 

برند و برند سازی چیست؟

برند به انگلیسی: (brand) یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

اگر بخواهیم کمی رسمی تر برند را تعریف کنیم، باید تعریف برند از نظر انجمن بازاریابان آمریکا را برای شما بیان کنیم. این تعریف به اینصورت است:

برند یعنی یک نام، عبارت، نشانه یا علامت یا ترکیبی از اینها که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده یا برای ایجاد تمایز میان کالا و خدمت یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته شود.

اما به نظر من، بهتر است هر کس از برند و برند سازی تعریفی در خور دغدغه و نیاز خود از این واژه را مطرح کند و به بحث های بیهوده ای که برای او سودی ندارند، نپردازد.

 

 

کلمه ی برند را در طول روز بسیار می شنویم. معمولا می‌شنویم پوشاک و کالاهایی که از محبوبیت بالایی برخوردارند و مردم حاضرند برایشان هزینه کنند، برند هستند. و بارها این پیشنهاد را شنیده‌ایم که از برندی خاص خرید کنید، چون کیفیت بالایی دارد؛ اما منظور از تفاوت ثبت برند و لوگو چیست؟ اصلا برند چیست؟

جالب است بدانید که در قوانین جمهوری اسلامی ایران، چیزی تحت عنوان برند وجود ندارد. در واقع برند اصطلاح رایجی است که در کسب و کار و بین بازاریان کاربرد دارد. و از نظر حقوقی جایگاهی ندارد.

 

این همان تعریف اشتباهی است که از برند به وجود آمده است. در ادامه، مراحل ایجاد نمودن برند تجاری را با هم بررسی می‌کنیم تا به شما نشان دهیم که برند و ایجاد برند چقدر مهم می‌باشد.

 

تعریف علامت تجاری

علامت تجاری ای که شما برای خود بر می گزینید، باید نشان دهنده ی فعالیت شما باشد. یعنی طوری تعیین شود که هرکس نام تجاری شما را شنید و یا علامت تجاری شما را مشاهده کرد، بتواند حوزه ی فعالیت شما را تشخسص دهد. درواقع علامت تجاری نشانه، علامت، تصویر، ترسیمات یا شکلی است که با هدف متمایزکردن محصولات و خدمات شما با محصولات و خدمات سایر رقبا طراحی می‌شود. و از این جهت اهمیت بسیار زیادی در ادامۀ فعالیت شما خواهد داشت. شما همچنین می توانید برای مطلع شند از طبقه بندی های علائم تجاری، مقاله ی طبقه بندی علائم تجاری و صنعتی را مطالعه کنید.

 

 

مدارک ثبت برند ارزان

 

مدارک ثبت و تمدید برند ارزان (اشخاص حقیقی)

 1. کپی مدارک شناسایی از صفحات شناسنامه، کارت ملی، کارت بازرگانی، پروانه فعالیت و مجوز کسب و کار یا جواز تاسیس مربوط به مؤسس یا مؤسسین حقیقی شرکت(صاحب اصلی شرکت که متقاضی ثبت برند می باشد).
 2. کپی مدارک شناسایی اشخاص حقوقی (نماینده یا وکیل رسمی متقاضی). این مدارک شامل، کپی از صفحات شناسنامه، کارت ملی، کارت بازرگانی ،آگهی شرکت با ثبت آخرین تغییرات شرکت در روزنامه های رسمی کشور، پروانه فعالیت و جواز کسب و کار.
 3. ارائه مدارکی دال بر فعال بودن شرکت یا مؤسسه.
 4. اگر وکیل و نماینده رسمی متقاضی، کار ثبت علامت تجاری را انجام می دهد، باید مدارک نماینده قانونی نیز تهیه و ارائه گردد.
 5. متقاضی می بایست طبق قوانین و مقررات علامت جمعی، تأییدیه نسخه استفاده از علامت جمعی را تحویل دهد.
 6. ارائه نمونه برند.

نکته 1: شش نمونه از برندهای تهیه شده در ابعاد ۱۰×۱۰ سانتیمتر ارائه گردد.

نکته 2: اگر نمونه ارائه شده برند یا علامت تجاری، به صورت سه بعدی باشد، باید نمونه تصویرگرافیکی شش زاویه ای از آن تهیه شود.

نکته 3: چنانچه متقاضی در برند خود از حروف انگلیسی استفاده کرده باشد، می بایست کپی کارت بازرگانی خود را تحویل دهد؛ در غیر این صورت نیازی به تحویل آن نیست.

 

 

مدارک ثبت و تمدید برند ارزان (اشخاص حقوقی)

 1. ارائه پروانه بهره برداري يا مجوز شرکت توليدی یا پروانه کسب برابر اصل شده برای ثبت علامت تجاری یا علائم تجاری
 2. تصوير اولين روزنامه رسمي شركت (آگهی تاسیس)و روزنامه رسمی آخرين تغييرات هیات مدیره شركت (دوره آن منقضی نشده باشد.) برای ثبت علامت تجاری یا علائم تجاری
 3. تصوير برابر اصل شده شناسنامه و كارت ملي دارندگان حق امضای اوراق بهادار شرکت و کدپستی ۱۰رقمی
 4. كارت بازرگانی برابر اصل شده شناسنامه شخص حقوقی(در صورتيكه علامت مورد نظر لاتين باشد)
 5. تصوير علامت تجاری مورد نظر به ابعاد ۸*۸ سانتيمتر به تعداد ۱۵ عدد و توضیح در خصوص علامت و توصیف
 6. امضای وکالتنامه توسط دارندگان حق امضای مجاز اوراق بهادار و مهر شرکت برای ثبت علامت تجاری یا علائم تجاری

 

مدارک انتقال برند حقیقی

 • اصل گواهی ثبت علامت
 • صلح نامه توسط فروشنده برای انتقال برند در دفترخانه اسناد رسمی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی فروشنده
 • اصل و کپی شناسنامه خریدار

 

 

مدارک انتقال برند حقوقی

 • اصل گواهی ثبت علامت
 • صلح نامه توسط فروشنده برای انتقال برند در دفترخانه اسناد رسمی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل
 • اصل و کپی مدارک ثبت شرکت
 • اصل و کپی مدارک شناسایی خریدار

 

شرایط و مدارک ثبت برند ارزان را در این مقاله از پایدار ثبت بررسی نمودیم و دریافتیم که برای ثبت برند و لوگو، نیازمند آماده نمودن چه مدارکی هستیم که باید اسکن شوند و در سایت سامانه مالکیت معنوی بارگذاری گردند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.