پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

قوانین ثبت برند و لوگو تجاری در سال 1401

قوانین ثبت برند و لوگو تجاری در سال 1401

قوانین ثبت برند و لوگو تجاری کدامند؟ چه شرایطی را برای ثبت برند و لوگو تجاری در ایران در نظر گرفته اند؟ مهمترین مدارکی که برای ثبت برند باید ارائه نماییم کدام مورد هستند؟ انواع ثبت برند در ایران کدام است و برای هر کدام چه مدارکی در نظر گرفته شده است؟ تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا پاسخ تمام این سوالات را به دست بیاورید و با مهمترین شرایط و قوانینی که برای ثبت لوگوی تجاری و نام برند در نظر گرفته شده است آشنا شوید.

قوانین ثبت برند

با توجه به اینکه به برند و لوگوی تجاری مزیت بسیار زیادی مانند جلوگیری از سوءاستفاده رقبا و همچنین محبوبیت در بین مشتریان را دارد بسیاری از کسب و کارها برای اینکه بتوانند سود و درآمد بسیار بالاتری را از طریق اعطای نمایندگی ها به دست بیاورند و از مزیت های دیگر ثبت لوگوی تجاری و برند استفاده نمایند به سراغ ثبت قانونی فعالیت های خود می‌روند. برای اینکه هر کسی نتواند برند و لوگو تجاری خود را با شرایط مختلفی ثبت نماید قوانین و ضوابط خاصی در نظر گرفته شده است تا شرکت ها و کسب و کارهای مختلف رعایت کردن این قوانین بتوانند برند خود را در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران به ثبت برسانند.

رعایت کردن تمامی قوانین ثبت برند برای همه کسب و کارها که قصد دارند برند خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسانند الزامی می باشد و شما با رعایت کردن تمامی این قوانین و شرایطی که در نظر گرفته شده است می توانید شانس ثبت برند و همچنین سرعت آن را بالاتر ببرید.

این قوانین و ضوابط به صورت کلی تعیین شده است و شما اگر قصد ثبت برند در هر شهر و استان را داشته باشید و یا قصد داشته باشید برند خود را در زمینه‌های مختلف به ثبت رسانید باید تمام این قوانین کلی را رعایت کنید.

در ادامه ضمن بررسی تمامی شرایط ثبت برند به سراغ مدارکی که برای این کار در نظر گرفته شده است می رویم تا شما بتوانید برند خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی با استفاده از سامانه آنلاین پایدار که تمامی امور مربوط به برند شما را به صورت کامل آنلاین انجام می‌دهد به ثبت برسانید.

شرایط ثبت برند

به صورت کلی شرایط جامعی برای ثبت برند در نظر گرفته شده است و با رعایت کردن این شرایط می توانید شانس صد قانونی برند و لوگوی تجاری خود را بالاتر ببرید. در ادامه تمامی شرایط که عنوان قوانین ثبت برند در نظر گرفته شده است به صورت کامل توضیح داده شده است.

عدم شباهت به برنده ثبت شده قبلی

اولین و مهمترین نکته ای که باید در مورد قوانین ثبت برند به آن اشاره کنم این است که شما باید یک برند و لوگوی تجاری را بسازید که به هیچ عنوان قبلاً به ثبت نرسیده باشد و یا کوچکترین شباهتی و برندهای ثبت شده قبلی نداشته باشد.

برای اینکه متوجه شوید برند شما چقدر با برندهای ثبت شده قبلی شباهت دارد باید حتماً استعلام قبل از ثبت برند را انجام دهید که این کار حتماً باید توسط افراد متخصصی که آشنایی کاملی با قوانین و ضوابط ثبت برند در ایران دارند انجام شود.

با استفاده از سامانه آنلاین پایدار و از طریق صفحه مورد نظر می توانید به راحتی تمامی عملیات مربوط به استعلام ثبت برند خود را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید.

جدیدترین قوانین ثبت برند در ایران

ارتباط معنایی نام و لوگوی تجاری با فعالیت کسب و کار

یکی دیگر از قوانین ثبت برند که شما باید برای برند و لوگو تجاری خود توجه ویژه ای داشته باشید این است که نام برند و لوگو تجاری شما باید حتماً ارتباط مفهوم و معنایی با کسب و کار شما داشته باشد تا مشتری به هیچ عنوان گمراه نشده و با شناسایی نام برند و لوگو تجاری شما بتواند خدمات و فعالیت های شما را نیز تشخیص دهد.

تمامی فعالیت های شما در این قالب باید حتماً با استفاده از راهنمایی و مشاوره افراد متخصصی که سابقه ثبت برند مطرح کشوری را در آن را در سامانه آنلاین پایدار فعالیت می‌کنند انجام شود تا برند و لوگوی تجاری که برای شما در نظر گرفته می‌شود که هیچ شباهتی به رابطه قبلی نداشته باشد و بتواند مفهوم اصلی برند شما را به سرعت به مشتری منتقل نماید.

قوانین ثبت برند برای انتخاب اسم برند

شرایط ثبت برند خاصی نیز برای انتخاب اسم برند در نظر گرفته شده اند و شما نمی توانید برای انتخاب اسم برند خود به سراغ اسامی خاص بروید.

نکته دیگری که در مورد اسامی ثبت برند و از آن توجه کنید این است که برند شما به هیچ عنوان نباید از اسم مشاهیر آن حوزه استفاده کنند و یا به هیچ عنوان نباید سراغ مکان های جغرافیایی و یا مکان های تاریخی برای انتخاب نام برند خود بروید زیرا هیچ کدام از این نام ها قابلیت ثبت شدن ندارند.

قوانین ثبت برند و طراحی لوگو تجاری

لوگو تجاری شما نیز باید قوانین خاصی را داشته باشد و اگر لوگوی تجاری کاملا خلاقانه و جدیدی را طراحی کنید شانس ثبت شدن آن بسیار بالاتر می رود. شما نمیتوانید از لوگوهای ثبت شده قبلی و یا لوگو های رسمی نهادها و سازمان های دولتی و کشوری استفاده کنید.

قوانین ثبت برند

چه مدارکی لازم داریم؟

مهمترین نکته که در قوانین ثبت برند مربوط به تهیه مدارک تجاری و برند در نظر گرفته شده است این است که شنا باید ابتدا تمامی مجوزهای لازم را برای ثبت فعالیت‌های تجاری و خود به صورت کاملا رسمی از مراجع ذیربط دریافت نمایید.

بعد از این شما می توانید برند خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت رساند که هرکدام از این برندها دارای قوانین و ضوابط خاصی هستند.

مهمترین ضوابط ثبت برند حقیقی این است که شما برای ثبت کردن برند و لوگوی تجاری به صورت حقیقی نیازی به ثبت شرکت و فعالیت‌های خود به صورت رسمی ندارد و فقط با دریافت مجوز و کپی کارت شناسایی و کارت ملی می توانید به راحتی با انتخاب یک نام مناسب و ارائه تصویر برای لوگوی تجاری و برند خود، عملیات ثبت شدن آن را به صورت کاملا رسمی و قانونی انجام دهید.

اگر فعالیت خود را به صورت ثبت شرکت درآورده اید می توانید با رعایت تمامی شرایطی که برای ثبت برند در نظر گرفته شده است به صورت حقوقی اقدام نموده و از مزیت های که ثبت برند حقوقی به دنبال دارد استفاده نمایید. کپی آخرین روزنامه رسمی شرکت از مهمترین مدارکی است که در این مرحله باید ارائه نمایید.

از دیگر مهمترین قوانین ثبت برند به صورت لاتین می‌توان به این موضوع اشاره کرد که باید حتماً برای ثبت نام به صورت لاتین کارت بازرگانی تهیه نموده و کپی آن را همراه با دیگر مدارک ارائه نمایید.

 

سوالات متداول:

مهم ترین شرط ثبت برند کدام است؟

مهم ترین شرط برند این است که به برند های قبلی هیچ شباهتی نداشته باشد.

انواع ثبت برند در ایران کدامند؟

ثبت برند به دو صورت حقیقی و حقوقی با ارائه مدارک مورد نیاز امکانپذیر می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.