پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی فوری حقیقی و حقوقی از طریق سامانه آنلاین

اخذ کارت بازرگانی فوری حقیقی و حقوقی از طریق سامانه آنلاین

شرایط اخذ کارت بازرگانی یکی از موارد مهمیست که صاحبان شرکت پس از ثبت شرکت برای انجام واردات، صادرات و شروع تجارت خود در سطح دنیا به اخذ آن می پردازند؛ از آنجایی که افراد برای دریافت کارت بازرگانی فوری خود، نیاز به یکسری منابع و حتی کمک متخصصین امور ثبتی و حقوقی در این مبحث را دارند، این دلایل باعث شد تا متخصصین ما این مقاله ی جامع در زمینه ی روش ها و شرایط دریافت کارت بازرگانی فوری برای شما مخاطبان و صاحبان شرکت، که قصد گسترش کسب و کار خود را دارید، را بنویسند؛ تا به منبعی جامع در زمینه کارت بازرگانی دسترسی داشته باشید و همچنین از خدمات مشاوره تلفنی رایگان ثبت پایدار بهره مند شوید.

در صورتی که قصد دارید برای دریافت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی اقدام نمایید می توانید از طریق فرم زیر همین امروز این کار را با ارزان ترین هزینه انجام دهید.

 

درخواست کارت بازرگانی حقیقی

کارت بازرگانی چیست؟

طبق تعریفی که از ویکی پدیا بیان شده است، کارت بازرگانی “کارتی است که دارندگان آن میتوانند پس از پیمودن مراحل اخذ کارت بازرگانی نسبت به صادرات و واردات کالا اقدام کنند”؛ به بیان دیگر کارت بازرگانی مجوزی است که به شما اجازه می دهد که به امر واردات و صادرات در سطح دنیا بپردازید؛ اگر بخواهیم مثالی در این زمینه برای شما بزنیم، می توان به گذرنامه اشاره کرد که شما با داشتن آن، می توانید از کشور ورود و خروج کنید.

بر اساس قوانین وضع شده در اتاق بازرگانی، اعتبار کارت های بازرگانی اخذ شده، از تاریخ صدور به مدت یک سال می باشد که پس از پایان این اعتبار، باید با ارائه ی مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی خود، اقدام کنید تا به صورت قانونی به واردات و صادرات خود بپردازید و روز به روز شرکت خود را گسترش دهید.

انواع کارت بازرگانی

کارت بازرگانی بر اساس نوع کاربرد و فعالیت در گمرک به ۴ دسته کلی زیر، جهت اخذ تقسیم می‌شوند.

 1. تجاری
 2. خدماتی
 3. موردی
 4. تولیدی/صنعتی

شرایط اخذ کارت بازرگانی برای موارد بالا یکسان است ولی شما متناسب با کسب و کار و صنعت خود، می بایست جهت اخذ کارت بازرگانی فوری خود، اقدامات لازم را انجام دهید.

مزایای اخذ کارت بازرگانی

در این قسمت به بیان مزایای اخذ کارت بازرگانی فوری پرداخته ایم و مواردی را برای شما به شرح زیر بیان کرده ایم:

واردات از مناطق آزاد

صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی

صدور ویزای تجاری

صدور گواهی مبدا

ثبت نام تجاری غیر ایرانی

عضویت در اتاق بازرگانی

ارتباط با تاجران خارجی

مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان

شرکت و حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی داخلی و خارجی

ثبت سفارش و ترخیص کالا

مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری

مبادرت به‌حق العمل کاری در گمرک

اخذ کارت بازرگانی فوری چگونه است؟

امروزه دریافت کارت بازرگانی فوری و تمدید آن برای یک فعال اقتصادی و متخصص امور ثبتی و شرکتی، کار دشواری نیست؛ با استفاده از همان مدارک معمول که تمامی بنگاه های اقتصادی ملزم هستند برای امور جاری خود در اختیار داشته باشند، می توان جهت اخذ کارت بازرگانی فوری اقدام نمود؛ ولی شاید برای کسانی که آشنایی با این سیستم ندارند مقداری دشوار باشد. اتاق بازرگانی تهران برای سهولت بیشتر در اجرای شرایط دریافت کارت بازرگانی فوری، تلاش کرده تا شرایط و ضوابط آن را با شفافیت در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهد. شما نیز می توانید با استفاده از مشاوره ی تلفنی رایگان ثبت پایدار از این شرایط به خوبی و راحتی با خبر شوید، تا اخذ کارت بازرگانی شما در زمانی کوتاه صورت گیرد.

حال برای شما از مدارک و شرایط اخذ کارت بازرگانی می نویسیم، تا با در دست داشتن و آماده کردن این مدارک، دریافت و درخواست کارت بازرگانی فوری شما، خیلی دقیق و با برنامه صورت گیرد تا شما خیلی سریع به امر واردات و صادرات بپردازید.

اگر سوالی در مورد واردات و صادارت کالا بدون کارت بازرگانی دارید، حتما با تیم کارشناسان پایدار ثبت در ارتباط باشید.

شرایط اخذ کارت بازرگانی

مدارک اخذ کارت بازرگانی

مدارکی که در این قسمت به بیان آن ها می پردازیم، همان مدارک معمولیست، که تمامی بنگاه های اقتصادی ملزم هستند برای امور جاری خود در اختیار داشته باشند؛ و ما این مدارک را جهت سهولت اخذ کارت بازرگانی فوری شما در مواردی شفاف به شرح زیر بیان کرده ایم:

 1. داشتن حداقل سن ۲۳سال تمام
 2. اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده باشد.
 3. اصل گواهی پلمپ دفاتر ، (از اداره ثبت شرکتها برای دریافت اظهارنامه و گواهی “پلمپ دفاتر” به نزدیکترین دفتر پست و اداره ثبت شرکتها مراجعه فرمائید)
 4. اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 5. فرم دال
 6. اصل گواهی موضوع ماده ۱۸۱ق.م.م مربوط به آخرین سال عملکرد مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی در سال جاری به آدرس متقاضی
 1. اصل کارت ملی (در صورت داشتن هر گونه تغییرات در مشخصات سجلی اسکن و بارگذاری تصویر شناسنامه از تمامی صفحات الزامی میباشد)
 2. دو قطعه عکس (جدید، تمام رخ، ساده، رنگی و با پشت زمینه سفید)
 3. اصل مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد.

تبصره: دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی وخدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات  ICT ازمراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه، ازارائه مدرک فوق معاف می باشند و ملزم به ارائه اصل مدرک تولید هستند.

 1. اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان

تبصره: متقاضیانی که سن آنان ۵۵ سال تمام باشد از ارائه پایان خدمت معاف می باشند.

 1. اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری وحسن اعتبار بانکی به نام متقاضی (فقط روی فرم الف قابل قبول است) با مهر امضای رئیس شعبه. (ضمنا حسابهای جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه روی فرم الف تایید شده باشد قابل قبول است). ضمنا حداقل یکسال از زمان افتتاح حساب گذشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت کارت بازرگانی فوری

الف) اصل سند مالکیت شش دنگ به نام متقاضی، به آدرس دفتر کار (آدرس اظهارنامه)
ب) اصل اجاره نامه محضری معتبر به نام متقاضی، برای محل کار و به آدرس دفتر کار (آدرس اظهارنامه)
ج) اصل اجاره نامه بنگاه املاک دارای کد رهگیری به نام متقاضی، برای محل کار و به آدرس دفتر کار (آدرس اظهارنامه)
مدرک تولیدی معتبر از یکی از وزارتخانه های تولیدی برای واحدهای تولیدی (صنوف تولیدی دارای پروانه کسب مشمول این بند نمی گردند).

طبق تحقیقات انجام شده، 85% افراد در میانه ی راه از اخذ کارت بازرگانی فوری خسته شده و با کارشناسان و مشاوران خبره ی این کار تماس میگیرند؛ پس قبل از آنکه نسبت به اخذ کارت بازرگانی فوری اقدام کنید؛ برای سهولت، فرم اخذ کارت بازرگانی فوری را پر کنید یا درخواست مشاوره رایگان تلفنی ثبت کنید، تا تمامی مراحل توسط کارشناسان ما انجام شوند یا شما را در این مسیر با مشاوره ی رایگان راهنمایی کنند.

دریافت کارت بازرگانی حقوقی

شرایط دریافت کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

نکاتی که در زمینه ی شرایط دریافت کارت بازرگانی بیان می شوند، بسیار حائذ اهمیت بوده و باید به آن ها توجه شود؛ وگرنه با مشکلات بزرگی در زمینه ی اخذ کارت بازرگانی برخورد خواهید کرد. این شرایط به شرح زیر می باشند:

 1. کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند.
 2. برای هر واحد ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر می گردد.
 3. ارائه حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است.
 4. کلیه مدارک در محل اتاق برابر اصل می گردد.
 5. حضور متقاضی یانماینده قانونی او در مرحله برابراصل و تحویل کارت الزامی است.
 6. حضور متقاضی در کلاسهای آموزشی براساس نوع مدرک تحصیلی پس از مراجعه به اتاق الزامی میباشد.
 7. متقاضیان محترم درانتخاب رشته فعالیتهای خاص، درزمان تکمیل اطلاعات ثبت نامی از طریق سایت این اتاق دقت فرمایند که رشته های انتخاب شده در راستای نیازهای وارداتی آن باشد، زیرا تنها واردات در چهارچوب رشته های انتخابی امکان پذیر خواهد بود وبرای صادرات کالا محدودیتی وجود ندارد.

شرایط اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی غیر ایرانی

شرایط دریافت کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی غیر ایرانی، داشتن تمامی شرایط بالا به غیراز برگ پایان خدمت سازمان وظیفه عمومی، الزامی است. به‌علاوه داشتن پروانه کار و اقامت معتبر؛ و البته عمل متقابل کشور متبوع آن‌ها در مورد ایرانیان مقیم آن کشور برای دریافت کارت بازرگانی الزامی است؛ که یعنی اگر یک فرد استرالیایی جهت اخذ کارت بازرگانی خود در ایران اقدام کرده باشد، باید قوانین استرالیا به صورتی باشد، که ایرانیان مقیم استرالیا نیز بتوانند در این کشور جهت اخذ این کارت اقدام کنند؛ و شرایط دریافت کارت بازرگانی و صادرات و واردات برای آن ها فراهم باشد.

نرخ مالیات دارندگان کارت بازرگانی حقوقی یا حقیقی

اگر جهت اخذ کارت بازرگانی فوری اقدام کرده اید و از شرایط اخذ این کارت با خبرید، بد نیست که از نرخ مالیات کارت بازرگانی نیز مطلع باشید که مطابق قانون، نرخ مالیات برای دارندگان کارت بازرگانی حقیقی به صورت تصاعدی محاسبه شده و بین ۱۵ تا ۳۵ درصد درآمد آن ‌ها متغیر است؛ اما برای شرکت‌ ها و مؤسساتی که دارای کارت بازرگانی حقوقی هستند نرخ مالیات ثابت و ۲۵ درصد خواهد بود.

شرایط جدید اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی با اعتبار یک ساله صادر می شود و البته بعد از یک سال می توان با پرداخت هزینه اخذ کارت بازرگانی آن را تمدید کرد و البته بسته به حجم واردات بعد از اخذ کارت بازرگانی باید مالیات آن میزان واردات را پرداخت کرد. به منظور صدور و اخذ کارت بازرگانی اثبات اهلیت تجاری ( حسن حساب بانکی ، عدم چک برگشتی ، گردش و موجودی حساب کافی ) و همچنین دفاتر پلمپ تجاری و کد اقتصادی شرکتی و مفاصای مالیاتی لازم است. به علاوه برای اخذ کارت بازرگانی عدم سوء پیشینه و حداقل سن 25 سال را باید داشته باشید.

کارت بازرگانی مانند بسیاری دیگر از مدارک ثبتی به شکل حقیقی یا حقوقی قابل صدور است، به علاوه هر شخص فقط می تواند یک کارت بازرگانی حقیقی یا به عنوان مدیر عامل شرکت یک کارت بازرگانی حقوقی داشته باشد. همچنین کارمند رسمی دولت و ادارات دولتی اجازه اخذ کارت بازرگانی ندارد. برای هر آدرس ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر شده و نمی تواند از یک آدرس واحد برای اخذ چند کارت به اسم چند نفر استفاده نمود.

استعلام كارت بازرگانی با کارت ملی

هزینه اخذ کارت بازرگانی

معمولا افرادی که درخواست کارت بازرگانی دارند معمولا اولین سوالی که در ذهن دارند این است که کارت بازرگانی چقدر هزینه دارد. هزینه های واریزی و تعرفه های دولتی جهت دریافت کارت بازرگانی شامل حق صدور کارت بازرگانی و هزینه عضویت یکساله اتاق بازرگانی به شرح زیر می باشد:

 • هزینه حق عضویت یکساله با سرمایه زیر 300 میلیون ریال: 2,500,000 ریال
 • هزینه حق عضویت یکساله با سرمایه 300 میلیون ریال تا 2 میلیارد ریال: 4,000,000 ریال
 • هزینه حق عضویت یکساله با سرمایه 2 میلیارد ریال به بالا: 5,000,000 ریال
 • حق صدور کارت یا تمدید کارت بازرگانی: 440,000 ریال
 • ابطال تمبر برای صدور کارت: 100,000 ریال
 • ابطال تمبر برای تمدید کارت: 50,000 ریال

ضمنا هزینه ثبت نام و اخذ وقت اتاق بازرگانی و ثبت نام کد اقتصادی و اخذ دفاتر قانونی و دستمزد موسسه و… برای هزینه کارت بازرگانی جداگانه محاسبه می گردد.

در انتها چند نکته بسیار مهم درمورد ثبت درخواست کارت بازرگانی لازم به ذكر است:

 • درصورت ناقص بودن پرونده، از طریق پیامک و پست الکترونیکی به اشخاص اطلاع داده می شود تا با مراجعه مجدد، اطلاعات و مدارک را تکمیل کنند.
 • درصورت کامل بودن پرونده، از طریق پیامک و پست الکترونیکی به اشخاص اطلاع داده می شود تا با در دست داشتن اصل مدارک، جهت تکمیل ثبت نام به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یا اتاق تعاون مربوطه مراجعه نمایند
 • تا زمانی که کارت تحویل داده نشده اشخاص می توانند با مراجعه مجدد از آخرین وضعیت درخواست خود در اتاق بازرگانی/ اتاق تعاون/ سازمان صنعت معدن و تجارت مربوطه مطلع شوند.

مقاله ای که مطالعه کردید، برای ملت شریف ایران و پیشبرد اهداف آنان در زمینه ی شرایط اخذ کارت بازرگانی نوشته شد، و هدف از نوشتن آن، آگاهی دادن به شما عزیزان جهت شروع به امر واردات و صادرات بود، تا به نوبه ی خود به اقتصاد کشورمان کمک کرده باشیم، لازم به ذکر است، شما عزیزان همواره می توانید جهت دریافت کارت بازرگانی فوری اقدام کرده و در این مسیر، از کمک های متخصصین ما بهره مند شوید؛ تنها کافی است که با ما تماس بگیرید یا فرم دریافت کارت بازرگانی فوری را پر کرده و برای ما ارسال کنید.

اگر هم قبلا کارت بازرگانی خود را دریافت کرده اید، برای مروادات جدید باید حتما آن را تمدید کنید و به همین دلیل نیاز دارید تا استعلام کارت بازرگانی خود را انجام دهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.