پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
کارت بازرگانی

روش دریافت کارت بازرگانی هوشمند چگونه است؟

روش دریافت کارت بازرگانی هوشمند چگونه است؟

اخذ کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی هوشمند از مواردی است که برای تمامی بازرگانان الزامی بوده و باید جهت اخذ کارت بازرگانی هوشمند در اسرع وقت اقدام نمود.

دریافت کارت بازرگانی هوشمند از این جهت دارای اهمیت می‌باشد که در دنیای پررقابت امروز، نباید از میدان رقابت ها جاماند و همچنین سرعت بالا نیازمند موفقیت در این امر و تمامی امور در دنیای امروزی است.

سریعترین روش دریافت کارت بازرگانی هوشمند، روش دریافت آنلاین است که شما می‌توانید با فراهم نمودن شرایط اخذ کارت، به دریافت کارت بازرگانی سریع بپردازید.

 

دریافت کارت بازرگانی هوشمند چگونه امکان پذیر است؟

طبق تعریفی که از ویکی پدیا بیان شده است، “کارت بازرگانی “کارتی است که دارندگان آن میتوانند پس از پیمودن مراحل اخذ کارت بازرگانی هوشمند نسبت به صادرات و واردات کالا اقدام کنند”؛ به بیان دیگر کارت بازرگانی مجوزی است که به شما اجازه می دهد که به امر واردات و صادرات در سطح دنیا بپردازید؛ اگر بخواهیم مثالی در این زمینه برای شما بزنیم، می توان به گذرنامه اشاره کرد که شما با داشتن آن، می توانید از کشور ورود و خروج کنید.

بر اساس قوانین وضع شده در اتاق بازرگانی، اعتبار کارت های بازرگانی اخذ شده، از تاریخ صدور به مدت یک سال می باشد که پس از پایان این اعتبار، باید با ارائه ی مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی خود، اقدام کنید تا به صورت قانونی به واردات و صادرات خود بپردازید و روز به روز شرکت خود را گسترش دهید.

 

طبق تحقیقات انجام شده، 85% افراد در میانه ی راه از اخذ کارت بازرگانی فوری خسته شده و با کارشناسان و مشاوران خبره ی این کار تماس میگیرند؛ پس قبل از آنکه نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام کنید؛ برای سهولت، فرم اخذ کارت بازرگانی را پر کنید یا درخواست مشاوره رایگان تلفنی ثبت کنید، تا تمامی مراحل توسط کارشناسان ما انجام شوند یا شما را در این مسیر با مشاوره ی رایگان راهنمایی کنند.

 

شرایط دریافت کارت بازرگانی

کارت بازرگانی به صورت حقیقی و حقوقی قابل دریافت می باشد. که در ادامه مراحل آن را برای شما شرح خواهیم داد. شرایط اخذ کارت بازرگانی را می توانید در مقاله ی مربوط به آن مطالعه کنید که تمامی نکات اخدذ را برای شما بیان کرده ایم.

 

شرایط کارت بازرگانی هوشمند اشخاص حقیقی

 1. داشتن حداقل 23 سال تمام
 2. داشتن برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت برای آقایان مقیم ایران
 3. داشتن حساب جاری در یکی از شعب بانک های داخلی
 4. نداشتن محکومیت موثر کیفری (مرتکب نبودن جرم)
 5. داشتن سه سال سابقه فعالیت تجاری یا تولیدی به تایید دو نفر از دارندگان کارت بازرگانی هوشمند یا ارائه مدارک دانشگاهی یا داشتن مجوز تولید از یکی از وزارتخانه های تولیدی کشور
 6. داشتن محل کسب متناسب با رشته و حوزه ی فعالیت، اعم از مالکیت یا استیجاری
 7. داشتن دفاتر قانونی و اظهارنامه ثبتی
 8. عدم اشتغال تمام وقت و همچنین رابطه استخدامی با وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و قوای سه گانه
 9. عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب که در مقالات دیگر به طور کامل شرح داده ایم.

 

 

شرایط کارت بازرگانی هوشمند اشخاص حقوقی

 1. مدیران شرکت های تعاونی، شرکت های دولتی و شرکت هایی با موضوع قانون حفاظت صنایع مشمول، در رابطه استخدامی با دستگاه ها و سازمان های دولتی دارای هیچگونه محدودیت نمی باشند.
 2. مدیران عامل و رئیسان هیئت مدیره شرکت ها باید دارای پروانه کار و اقامت معتبر بوده و سابقه ی هیچگونه سوء پیشینه ای در سیستم های قضایی نباشند.
 3. مدیران شرکت های دولتی و شرکت های متعلق به نهادهای انقلابی و شرکت های قانون حفاظت صنایع که حکم مدیریت آنان توسط سازمان های دولتی صادر شده باشد از ارائه گواهی نداشتن محکومیت کیفری معافند. به این علت است که سوابق آنها توسط دولت بررسی شده است.
 4. شرکت ها نیز باید دارای شرایط ذیل باشند:
  عدم ورشکستگی به تقصیر، داشتن محل کسب مناسب با رشته فعالیت(ملکی یا استیجاری)، داشتن دفاتر قانونی و پلمپ و ارائه اظهارنامه ثبتی از طرف سازمان رسمی ثبت شرکت ها

 

شرایط کارت بازرگانی اشخاص غیر ایرانی

 1. داشتن کلیه شرایط مقرر فوق الذکر به استثنای برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت
 2. داشتن پروانه کار و اقامت معتبر کشور خارجه
 3. عمل متقابل کشور متبوع آن ها در مورد ایرانیان مقیم آن کشور (یعنی ایرانیان مقیم آن کشور با دریافت کارت بازرگانی نیز بتوانند به کار واردات و صادرات در آن زمینه بپردازند)

 

تبصره: دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی وخدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات  ICT ازمراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه، ازارائه مدرک فوق معاف می باشند و ملزم به ارائه اصل مدرک تولید هستند .

تبصره: متقاضیانی که سن آنان ۵۵سال تمام باشد از ارائه پایان خدمت معاف می باشند .

 

مراحل اخذ کارت بازرگانی هوشمند چیست؟

در این بخش مراحل دریافت کارت بازرگانی هوشمند را برای شما بیان می‌کنیم، تا شما برای دریافت کارت بازرگانی هوشمند خود اقدام کنید. با طی کردن این مراحل می‌توانید به راحتی و فوری، کارت بازرگانی خود را اخذ کنید.

 1. ورود به سایت و سپس وارد کردن شناسه ملی متقاضی و ورود کلمه عبور.
 2. وارد کردن مشخصات متقاضی و اطلاعات شرکت متقاضی بطور کامل و دقیق.
 3. اطلاعات مربوط به متقاضی دریافت کارت بازرگانی ارزان با دقت تکمیل شود. (عکس پرسنلی رنگی با پشت زمینه سفید، حداکثر حجم 300 کیلو بایت باشد. عکس باید اسکن شده باشد)
 4. اطلاعات ثبتی مطابق با برگه اظهارنامه ثبت در دفاتر بازرگانی وارد شوند.
 5. وارد کردن اطلاعات تماس و یک نشانی دقیق از متقاضی اخذ کارت بازرگانی هوشمند
 6. وارد کردن اطلاعات همه اعضای هیأت مدیره شرکت
 7. تأیید فرمهای مورد نیاز جهت دریافت کارت بازرگانی هوشمند، بعد از پر کردن و نمایش دوباره
 8. انتخاب حداقل یک رشته فعالیت برای واردات و حداکثر سه رشته.
 9. اسکن نمودن همه مدارک مورد نیاز اخذ کارت بازرگانی
 10. وارد کردن اطلاعات مربوط به فیش های پرداختی به صورت دقیق
 11. در مرحله آخر اطلاعات به شما نمایش داده می‌شود که باید اطلاعات را اصلاح و ویرایش کرده و سپس تأیید نهایی کنید.

 

در بخش اخذ کارت بازرگانی هوشمند و مراحل آن، مقداری پیچیدگی ها و دست انداز هایی وجود دارد که شما اگر از یک متخصص امور ثبتی و حقوقی کمک نگیرید، حتما دچار مشکل می شوید و در میانه ی راه از دریافت این کارت دست می کشید.

 

یکی از بزرگان امور حقوقی دنیا چنین بیان می کرد که : “امور اداری، طوری تنظیم شده، تا شهروندان عادی هیچموقه از آن سر در نیاورند و همیشه در آن به بن بست بخورند.”  پس استفاده از اخذ کارت بازرگانی آنلاین و یا مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ثبت پایدار، مانند چراغ قوه ای است، که این مسیر تاریک دریافت کارت بازرگانی ارزان را قطعا برای شما روشن خواهد کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.