پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت اختراع

اداره ثبت اختراع و سریع ترین راه ارتباطی آن

اداره ثبت اختراع و سریع ترین راه ارتباطی آن

با ذکر کلمه اختراع، ذهن اغلب مردم به سمت مفاهیمی نظیر نوآوری، خلاقیت، مخترع، دانشمند و … معطوف می‌شود. اما آیا می‌توان هر چیزی را اختراع نامید؟ آیا ساخت هر دستگاه یا وسیله‌ای از سوی یک فرد، موجب می‌شود که وی را یک مخترع قلمداد کنیم؟ آیا اختراع تنها محدود به دستگاه و یا یک وسیله جدید است، یا می‌تواند فرآیند یا روش تولید را نیز در بر گیرد؟ پاسخ به سؤالات فوق، نیازمند این است که از «اختراع»، یک تعریف جامع و روشن داشته باشیم. در این مقاله ضمن تعریف اختراع، اطلاعات مربوط اداره ثبت اختراع را نیز برای شما بیان می‌کنیم تا شما عزیزان بتوانید علاوه بر دسترسی به منبع معتبر ثبت پایدار، برای تماس و بیان سوالاتتان، اطلاعات ارتباطی اداره ثبت اختراع را نیز در اختیار داشته باشید.

علاوه بر این در صورتی که قصد دارید شرکت و برند خود را به ثبت برسانید و اطلاعاتی در مورد شرایط ثبت برند و همچنین هزینه های ثبت برند ندارید می توانید با کارشناسان متخصص ما در زمینه ثبت برند آنلاین در تماس باشید تا تمامی شرایط به صورت کامل همراه با هزینه ها برای شما توضیخ داده شود و بتوانید تمامی عملیات را به صورت کاملاً آنلاین انجام دهید.

 

 

تعریف اختراع در اداره ثبت اختراع

اختراع بطور کلی به معنی راه حل جدید و نوآورانه برای یک مشکل فنی است. این راه حل ممکن است به ایجاد دستگاه، محصول، روش یا فرآیند کاملاً جدید مربوط باشد یا ممکن است فقط بهبود جزئی محصول یا فرآیند شناخته شده ای باشد. این اختراعات دارای حق و حقوقی می باشند که به آنان، حقوق ثبت اختراع می گویند و تمامی این تعریف ها به صورت کامل و جامع در اداره و سازمان ثبت اختراعات ایران قرار گرفته است.

 

حق اختراع دقیقا چیست؟

حق اختراع عبارت است از حق انحصاری مخترع در استفاده از اختراع خود دارد. حق اختراع نتیجه زحمت، کار و فعالیت مخترع است، زیرا کالای جدیدی به بازار عرضه کرده است. البته همان طور که گفته شد، اختراع باید از لحاظ اقتصادی و عملی قابل استفاده و کاربردی باشد، زیرا قوانین علمی که ممکن است بعداَ منشاء نتایج مهمی گردند از لحاظ مادی ارزش اقتصادی ندارند؛ در ادامه حقوق اختراع را بیشر برای شما شرح می دهیم. برای اطلاعات بیشتر در زمینه حقوق ثبت اختراع، می توانید مقاله جامع ما در این باره را مطالعه نمایید.

علاوه بر آن اختراع باید نو و جدید باشد و قبلاَ شناخته نشده باشد، زیرا در این صورت هر کس می تواند از آن استفاده کند و اکتشافات قبلی را اشخاص نمی توانند به عنوان اختراع در انحصار قرار دهند. در این رابطه، در ماده ی 26 قانون ثبت علایم و اختراعات ایران آمده است : ” هر قسم اکتشاف یا اختراع جدید در شعب مختلفه صنعتی یا فلاحتی به کاشف یا مخترع آن حق انحصاری می دهد که بر طبق شرایط و در مدت مقرره در این قانون از اکتشاف یا اختراع خود استفاده نماید، مشروط بر اینکه اکتشاف یا اختراع مزبور مطابق مقررات این قانون در اداره ثبت اسناد تهران به ثبت رسیده باشد”.

 

اداره ثبت اختراع و مالکیت معنوی و صنعتی

 

شماره تماس اداره ثبت اختراع

 

این سازمان یک نوع سازمان دولتی به حساب می آید که وظیفه اصلی آن صادر کردن تائیدیه ثبت اختراع و حمایت های جزایی از آن ها می باشد. مخترع برای ثبت اختراع خود، باید اول درخواست خود را با کمک متخصصان ثبت اختراع گردآوری کرده و آن را به صورت حضوری یا غیر حضوری به اداره ثبت اختراع ارائه داده و برای انجام امور مربوط به ثبت اختراع از یک وکیل رسمی استفاده نمایند.

 

مراجعه به اداره مالکیت معنوی

روند رجوع به این اداره‌ها معمولاً بدین صورت است که مخترع با استفاده از مشاوره های تخضصی، مدارک ثبت اختراع خود را تدوین کرده و با مراجعه حضوری به اداره ثبت اختراع یا ارسال مدارک خود، توسط وکیل رسمی دادگستری روند ثبت اختراع را به انجام می‌رساند.

اداره ثبت اختراع و اداره مالکیت صنعتی و اداره مالکیت معنوی همگی در یک ساختمان در استان تهران واقع گردیده اند. این اداره با بخش های متفاوت در زمینه ثبت برند یا علامت تجاری، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع یا ایده مشغول به کار بوده و به عنوان تنها مرکز مالکیت صنعتی و معنوی در ایران محسوب می گردد.

لازم به ذکر است، کارشناسان و مسئولین اداره مالکیت صنعتی و معنوی تهران به هیچ عنوان به صورت حضوری پاسخگو نبوده و تنها از طریق سامانه و سایت رسمی اداره مالکیت صنعتی و معنوی، فرآیند کارها قابل پیگیری خواهد بود. در ذیل نحوه تمای با این اداره برای شما گفته خواهد شد.

 

آدرس اداره ثبت اختراع دقیقا کجاست؟

آدرس و نشانی مرکز مالکیت معنوی، اداره ثبت علائم تجاری و اداره ثبت طرح های صنعتی و اداره ثبت اختراعات :

میدان امام خمینی (ره) خیابان خیام ،خیابان فیاض بخش، جنب ساختمان شماره یک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ساختمان قدیم بانک ملت کد پستی: 1114678513

 

شماره تماس اداره ثبت اختراعات تهران چند است؟

جهت تماس با اداره ثبت علائم تجاری شماره تلفنی موجود نمی باشد اما می توان از طریق لینک زیر به صفحه تماس با اداره ثبت برند و علائم تجاری تمای حاصل نمود.

http://iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=4021

همچنین برای تماس با مرکز ثبت طرح صنعتی بر روی لینک http://iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=4019 کلید نمایید.

اما برای تماس با اداره ثبت اختراعات می توان علاوه بر استفاده از لینک http://iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=4020 با شماره تلفن های 63923368 -63923367- 63923365-63923369-63923337-63923363-63923357-63923351-63923362-63923371-63923352-63923302-63923339 تماس حاصل فرمایید.

تمامی اطلاعات و راه های ارتباطی اداره ثبت اختراع را در این مقاله برای شما به طور واضح بیان کردیم و همچنین لینک های ورودی و آدرس سایت را نیز برای شما مطرح نمودیم. حال با توجه به مقاله، شما برای آماده کردن مدارک ثبت اختراع و سپس مراجعه به اداره ثبت اختراع، نیاز به یک راهنما دارید. متخصصین ثبت پایدار با بیش از 5 سال سابقه در این امر می‌توانند همواره در کنار شما باشند. تنها کافیست به صفحه ثبت اختراع مراجعه نموده تا از خدمات مشاوره رایگان تلفنی پایدار بهره مند شوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

3 دیدگاه دربارهٔ «اداره ثبت اختراع و سریع ترین راه ارتباطی آن»

محمد ارشاد ملکی گفت:

اختراع باک اگزوز ضد آلودگی اختراع کردم

محمد ارشاد ملکی گفت:

باعرض سلام وادب خدمت شما من محمد ارشاد ملکی هستم یک باک اگزوز ضد آلودگی اختراع کردم که برای خودرها سبک وسنگین موتور سیکلت وقطار ها وهرچیزی که هوارا آلوده کند جلو گیر می کندمعاینه فنی هم دارم دوجا خدارشکر جواب داده

علی پایدار گفت:

کاربر عزیز
سلام. لطفا بابت ثبت اختراع با شماره 02141858000 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.