پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
کارت بازرگانی

دریافت کارت بازرگانی حقیقی تنها در 11 مرحله

دریافت کارت بازرگانی حقیقی تنها در 11 مرحله

 

دریافت کارت بازرگانی حقیقی مستلزم این است، که شما با طی کردن مراحل دریافت کارت بازرگانی، و اطلاع از شرایط آن جهت دریافت کارت بازرگانی حقیقی اقدام نمود. دریافت کارت بازرگانی یکی از امور حقوقی میباشد که برای دریافت حتما باید از مشاوره و کمک یک متخصص امور ثبتی بهره برد. مقاله ای که برای شما نوشته ایم، یکی از معتبرترین و بهترین مقالات دریافتی کارت بازرگانی حقیقی است که با تلاش زیاد، توسط تیم متخصص پایدار ثبت تهیه شده است. بازم به ذکر است شما متقاضیان دریافت کارت بازرگانی حقیقی با مراجعه به صفحه اخذ کارت بازرگانی آنلاین، میتوانید از مشاوره رایگان متخصصین امور ثبتی پایدار بهره مند شوید.

 

حال از شما اجازه میخواهیم تا در راستای تکمیل کردن مقاله، تعریفی از کارت بازرگانی ارائه کنیم تا سپس به دریافت کارت بازرگانی حقیقی بپردازیم. پس طبق تعریفی که ویکی پدیا ارائه کرده تعریف کارت بازرگانی را به اینصورت عنوان خواهیم کرد.

 

 

تعریف کارت بازرگانی از نظر ویکی پدیا

کارت بازرگانی، کارتی است که به شما تاجران اجازه می دهد که به امر تجارت در سطح جهان بپردازید. اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور، به مدت یکسال بوده، و تمدید کارت بازرگانی نیز، با ارائه مدارک لازم برای مدت مذکور انجام می گیرد.

دریافت کارت بازرگانی حقیقی از اصول اولیه‌ی تجارت اشخاص حقیقی به شمار می‌آید که بازرگانان برای پرداختن به امور تجاری و بازرگانی خود به این مجوز نیاز دارند. تمامی تجار برای اینکه به کسب و کار خود رونق بدهند، به اخذ کارت بازرگانی حقیقی میپردازند تا بستر فعالیت خود را در سطح جهانی گسترش دهند.

 

 

شرایط دریافت کارت بازرگانی حقیقی

برای دریافت کارت بازرگانی باید شرایط و مدارکی را آماده نمود تا اخذ کارت در زمانی کوتاه صورت گیرد. این موارد عبارتند از:

 1. داشتن حداقل سن ۲۳سال تمام
 2. اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده باشد.
 3. اصل گواهی پلمپ دفاتر، (از اداره ثبت شرکتها برای دریافت اظهارنامه و گواهی “پلمپ دفاتر” به نزدیکترین دفتر پست و اداره ثبت شرکتها مراجعه فرمائید)
 4. اصل گواهی عدم سو پیشینه
 5. فرم دال
 6. اصل گواهی موضوع ماده ۱۸۱ق.م.م مربوط به آخرین سال عملکرد مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی در سال جاری به آدرس متقاضی.
 7. اصل کارت ملی (در صورت داشتن هر گونه تغییرات در مشخصات سجلی اسکن و بارگذاری تصویر شناسنامه از تمامی صفحات الزامی میباشد)
 8. دو قطعه عکس (جدید، تمام رخ، ساده، رنگی و با پشت زمینه سفید)
 9. اصل مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد .
 10. اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان
 11. اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری وحسن اعتبار بانکی به نام متقاضی (فقط روی فرم الف قابل قبول است) با مهر امضای رئیس شعبه. ضمنا حداقل یکسال از زمان افتتاح حساب گذشته باشد.

 

در ادامه بیان شرایط و مدارک دریافت کارت بازرگانی حقیقی حال به بیان نکاتی در ادامه روند اخذ کارت بازرگانی حقیقی میپردازیم تا شما را از این نکات مهم با خبر نماییم؛ هدف ما از بیان این نکات، دریافت هرچه سریعتر مارت حقیقی شماست.

 

نکات مهم در روند کارت بازرگانی حقیقی

 1. کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند.
 2. کلیه مدارک در محل اتاق برابر اصل می گردد.
 3. برای هر واحد ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر می گردد.
 4. حضور متقاضی یانماینده قانونی او در مرحله برابراصل و تحویل کارت الزامی است.
 5. ارائه حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است.
 6. حضور متقاضی در کلاسهای آموزشی براساس نوع مدرک تحصیلی پس از مراجعه به اتاق الزامی میباشد.
 7. متقاضیان محترم درانتخاب رشته فعالیتهای خاص، درزمان تکمیل اطلاعات ثبت نامی از طریق سایت این اتاق دقت فرمایند که رشته های انتخاب شده در راستای نیازهای وارداتی آن باشد، زیرا تنها واردات در چهارچوب رشته های انتخابی امکان پذیر خواهد بود وبرای صادرات کالا محدودیتی وجود ندارد.

 

نرخ مالیات کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی

اگر جهت دریافت کارت بازرگانی حقیقی اقدام کرده اید و از شرایط اخذ این کارت با خبرید، بد نیست که از نرخ مالیات کارت بازرگانی نیز مطلع باشید که مطابق قانون، نرخ مالیات برای دارندگان کارت بازرگانی حقیقی به صورت تصاعدی محاسبه شده و بین ۱۵ تا ۳۵ درصد درآمد آن ‌ها متغیر است؛ اما برای شرکت‌ ها و موسساتی که دارای کارت بازرگانی حقوقی هستند نرخ مالیات ثابت و ۲۵ درصد خواهد بود.

 

یکی از بزرگان امور حقوقی دنیا چنین بیان می کرد: “مور اداری، طوری تنظیم شده، تا شهروندان عادی هیچموقه از آن سر در نیاورند و همیشه در آن به بن بست بخورند.” پس استفاده از اخذ کارت بازرگانی آنلاین و یا مشاوره تلفنی رایگان موسسه ثبتی پایدار ثبت، مانند چراغ قوه ای است، که این مسیر تاریک دریافت کارت بازرگانی حقیقی را قطعا برای شما روشن خواهد کرد.

 

 

 

مراحل دریافت کارت بازرگانی حقیقی اینترنتی

یک بازرگان در حال آموزش دریافت کارت بازرگانی حقیقی با یک بیلبرد در دست

 

مراحل دریافت کارت بازرگانی حقیقی را برای شما بیان می‌کنیم، تا شما برای اخذ کارت بازرگانی حقیقی خود اقدام کنید. با طی کردن این مراحل می‌توانید به راحتی به دریافت کارت بازرگانی بپردازید.

 1. ورود به سامانه دریافت کارت حقیقی و سپس وارد کردن شناسه ملی متقاضی و ورود کلمه عبور.
 2. وارد کردن مشخصات متقاضی حقیقی بطور کامل و دقیق.
 3. اطلاعات مربوط به متقاضی اخذ کارت بازرگانی حقیقی با دقت تکمیل شود. (عکس پرسنلی رنگی با پشت زمینه سفید، عکس باید اسکن شده باشد)
 4. اطلاعات ثبتی مطابق با برگه اظهارنامه ثبت در دفاتر بازرگانی وارد شوند.
 5. وارد کردن اطلاعات تماس و یک نشانی دقیق از متقاضی دریافت کارت بازرگانی حقیقی
 6. وارد کردن اطلاعات همه اعضای هیأت مدیره شرکت
 7. تأیید فرمهای مورد نیاز جهت ادامه روند دریافت کارت حقیقی، بعد از پر کردن و نمایش دوباره
 8. انتخاب حداقل یک رشته فعالیت برای واردات و حداکثر سه رشته.
 9. اسکن نمودن همه مدارک مورد نیاز کارت بازرگانی حقیقی
 10. وارد کردن اطلاعات مربوط به فیش های پرداختی به صورت دقیق
 11. در مرحله آخر اطلاعات به شما نمایش داده می‌شود که باید اطلاعات را اصلاح و ویرایش کرده و سپس تأیید نهایی کنید.

 

ساده ترین روش دریافت کارت بازرگانی حقیقی همین بود که در قسمت آخر برای شما بیان کردیم. حال در این قسمت، مدارک موردنیاز دریافت کارت حقیقی را برای شما عنوان میکنیم تا در راستای اخذ کارت به سراغ مقالات دیگر نروید و با مطالعه همین مقاله، پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید.

 

مدارک شخصی اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی چیست؟

اقدام دریافت کارت بازرگانی اشخاص حقیقی نیازمند آماده کردن مدارکی است که در این قسمت برای شما بیان کرده ایم؛ پس با دقت این بخش را مطالعه کنید.

 1. در خواست صدور کارت حقیقی
 2. کپی از مدارک تحصیلی و کارت ملی شخصیت حقیقی
 3. کپی از تمامی صفحات شناسنامه متقاصضی
 4. اصل وکپی فرم بانک مبنی بر حسن اعتبار بانکی.
 5. داشتن کارت پایان خدمت یا برگه معافیت.
 6. حداقل سن 23 سال تمام.
 7. اصل مجوز تولید به نام شخص.
 8. اصل گواهی عدم پیشنه به اعتبار سه ماه.
 9. اصل فیش حق عضویت بسته به میزان سرمایه و فیش حق تمبر و آموزش.
 10. فرم رشته فعالیت از بخش خدمات بازرگانی اتاق.
 11. اصل و کپی از تمامی صفحات سند مالکیت یا اجاره نامه.
 12. اصل گواهی مفاصا حساب مالیاتی آخرین سال عملکرد مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی.

 

تبصره 1 متقاضیانی که سن آنان ۵۵سال تمام باشد از ارائه پایان خدمت معاف می باشند .

تبصره 2 : دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی وخدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات  ICT ازمراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه، ازارائه مدرک فوق معاف می باشند و ملزم به ارائه اصل مدرک تولید هستند .

 

این مقاله از ثبت چپایدار نیز به پایان رسید که از شما تقاضا داریم تا نظرات ارزشمند خود در رابطه با این مقاله را برای ما بیان کنید، تا ما با دریافت نظرات ارزشمندتان، مقالات ارزشمندی همانند مقاله بالا برای شما تولید نماییم. همچنین لازم به ذکر است، مشاوران دریافت کارت بازرگانی حقیقی پایدار همواره آماده خدمت رسانی و مشاوره رایگان تلفنی، به شما متقاضیان گرامی هستند؛ تنها کافیست به صفحه اخذ کارت بازرگانی آنلاین مراجعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.