پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
دریافت کد اقتصادی

دریافت کد اقتصادی

کد اقتصادی یک کد ۱۲ رقمی می باشد که از طرف واحد عملیات سازمان امور مالیاتی به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که فعالیت تجاری دارند و قصد دریافت کد اقتصادی را داشته باشند، اختصاص داده می شود. در واقع ” کد ۱۲ رقمی ” کد احراز هویت اشخاص حقیقی و حقوقی در سازمان امور مالیاتی است.
دریافت کد اقتصادی برای تمام فعالان عرصه تولید، توزیع، مونتاژ، خدمات و صادرات و واردات ضروری می باشد. چه اشخاص حقیقی و چه اشخاص حقوقی نیاز است جهت فعالیت اقتصادی خود نسبت به ثبت نام کد اقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که اخذ کد اقتصادی برای شخصیت­های حقیقی منوط به ارائه پروانه کسب و معرفی محل فعالیت و برای اشخاص حقوقی داشتن شماره ثبت است.

اخذ کد اقتصادی فوری

فعالیت های اقتصادی به شیوه های مختلفی در جوامع امروز انجام می شود. حمایت از افرادی که در زمینه های اقتصادی فعالیت می کنند و نیز نظارت بر فعالیت های اقتصادی نیاز به شناسایی افراد فعال در این زمینه دارد. یکی از مزایای  اخذ کد اقتصادی فوری برای فعالیت های تجاری، پرداخت هزینه های دولتی در قالب مالیات و جلوگیری از رقابت و تلاش های ناکارآمد اقتصادی است. افراد علاوه بر ثبت شرکت یا دریافت مجوزهای کسب و کار، لازم است که کد اقتصادی را داشته باشند. بنابراین، واحدهای مربوطه وزارت امور اقتصادی و دارایی جهت دریافت کلیه مجوز ها و همچنین مدارک محل کسب و کار شما و صدور شماره اقتصادی آمادگی لازم را دارند.

شرایط دریافت کد اقتصادی

اخذ کد اقتصادی، بعد از ثبت شرکت و همچنین برای اخذ کارت بازرگانی، الزامی است. شرکت­ها از زمان ثبت در اداره ثبت تا دو ماه بعد وقت دارند که جهت تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام کنند. در غیر این صورت مجاز به عقد قرارداد یا ارائه اظهارنامه مالیاتی در پایان سال مالی نیستند. علاوه بر این، دریافت کارت بازرگانی، شرکت در مناقصات و مزایدات، عقد قرارداد با موسسات دولتی نیز در گرو اخذ این کد ۱۲ رقمی هستند.
از بین مزایای دیگر اخذ کد اقتصادی می ­توانیم به پرداخت حقوق دولت تحت نام مالیات، تسهیل و تسریع روند بررسی دفاتر قانونی شرکت، احراز هویت اشخاص در اداره مالیات و ممانعت از رقابت­های ناسالم اشاره کنیم. شرکت­هایی که کد اقتصادی ندارند؛ مشمول قوانین معافیت از مالیات نمی­شوند.

فرم درخواست
ارسال مشخصات و پرداخت

دریافت کد اقتصادی

1 مرحله اول : مشخصات شما
2 مرحله دوم : مشخصات برند
3 مرحله سوم : تکمیل اطلاعات