پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
اخذ کارت بازرگانی حقیقی

اخذ کارت بازرگانی حقیقی

کارت بازرگانی مجوزی است که به افراد اجازه می دهد تا بتوانند براساس قوانین جمهوری اسلامی اقدام به صادارات و واردات کالای های مختلف به دیگر کشورها نمایند. اخذ کارت بازرگانی حقیقی برای مدت مشخصی برای افراد صادر می شود و باید قبل از پایان رسیدن موعد مقرر نسبت به تمدید کارت بازرگانی آن اقدام نمایند.
برای اینکه بتوانید در سریع ترین زمان ممکن عملیات اخذ کارت بازرگانی حقیقی خود را به صورت آنلاین و با کمترین هزینه و تعرفه انجام دهید می توانید از خدمات آنلاین سامانه پایدار ثبت استفاده نمایید.

کاربردهای کارت بازرگانی

اولین و شاید مهم تریم مزیت اخذ کارت بازرگانی حقیقی را برای اشخاص مختلف می توان قابلیت ثبت سفارش و صادارات کالا به دیگر کشور ها دانست. کشور ما از نظر تولیدات برخی از کالا ها و محصولات در سطح بسیار بالایی قرار دارد و این بهترین فرصت است برای کسانی که در آن زمینه سرمایه گذاری کرده اند تا بتوانند با کمترین هزینه برای دریافت کارت بازرگانی به راحتی کالا و محصولات خود را به خارج از کشور صادر نمایند.
در کنار این موضوع کسانی که در زمینه واردات فعالیت می کنند یا تولیدی های بزرگ دارند می توانند با اخذ کارت بازرگانی حقیقی به راحتی تمامی کالا ها و محصولات خود را از طریق مناطق آزاد و مجاری قانونی وارد کشور نمایند. این موضوع و نوع فعالیت باید بسیار از قانونی مورد توجه قرار بگیرد تا مشکلی را برای تمدید کارت بازرگانی در آینده به وجود نیاورد.
ثبت برند و علائم تجاری از جمله دیگر مزیت هایی است که برای دریافت کارت بازرگانی بیان شده است. در صورتی که ققصد داشته باشید برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید و با نام برند و لوگو تجاری خود اقدام به صادارات به دیگر کشور ها نمایید باید کپی کارت بازرگانی خود را با دیگر مدارک ثبت برند به مراجع ثبت کننده تحویل دهید.
ثبت سفارش و ترخیص کالا و همچنین مبادرت به حق العمل کاری در گمرک از مهم ترین مزیت های اخذ کارت بازرگانی حقیقی هستند که افراد پس از دریافت می توانند از آن بهره مند شوند. البته نکات قانونی برای تمدید کارت بازرگانی وجود دارد که باید حتما آن ها را در سال اول مورد توجه قرار دهید تا از نظر قانونی مشکلی برای تمدید کارت خود و استفاده مجدد از مزیت های آن برای سال های آینده نداشته باشید.

مدارک مورد نیاز

اول:

یک برگ اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بارزگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده باشد (با امضای متقاضی کارت بازرگانی) و اصل گواهی پلمپ دفاتر از اداره ثبت شرکتها. (به عهده موسسه پایدار ثبت)

دوم:

اصل گواهی عدم سوء پیشینه از زمان صدور آن ۶ ماه بیشتر نگذشته باشد.

سوم:

دو صفحه فرم کارت بازرگانی و عضویت چاپ شده (به همراه مهر و امضاء متقاضی و گواهی امضاء توسط دفتر اسناد رسمی)

چهارم:

اصل مفاصا حساب مالیاتی موضوع ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی

پنجم:

اصل کارت ملی جهت برابر با اصل نمودن و یک سری کپی کامل از پشت و روی آن

ششم:

سه قطعه عکس ۴*۶ (پشت سفید، جدید، تمام رخ، ساده)

هفتم:

ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد. تبصره : دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از مراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه، از ارائه مدرک فوق معاف می باشند.

هشتم:

اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان جهت برابر با اصل شدن و یک سری کپی از پشت و روی آن • متولدین سالهای ۱۳۳۷ و قبل از آن با مدارک فوق دیپلم و کمتر از آن با ارائه کپی مدرک تحصیلی نیاز به ارائه کارت پایان خدمت ندارند. • متولدین سال های ۱۳۳۴ و قبل از آن با ارائه کپی مدرک لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت ندارند. • متولدین سال های ۱۳۲۸ و قبل از آن با ارائه کپی مدرک دکترا نیاز به کارت پایان خدمت ندارند.

نهم:

داشتن حداقل سن ۲۳ سال تمام.

دهم:

اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری و حسن اعتبار بانکی به نام متقاضی (فرم مربوطه توسط موسسه تهیه می گردد) با مهر امضای رئیس شعبه (ضمنا حسابهای جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه روی فرم (الف) تایید شده باشند قابل قبول است) (ارائه دسته چک حساب جاری مربوطه در زمان تشکیل پرونده جهت رویت الزامی می باشد)

یازدهم:

ارائه یکی از مدارک ذیل: الف: اصل و کپی سند مالکیت شش دانگ به نام متقاضی به آدرس دفتر کار (آدرس اظهارنامه) ب: اصل و کپی اجاره نامه محضری معتبر به نام متقاضی برای محل کار و به آدرس دفتر کار (آدرس اظهارنامه) ج: اصل و کپی اجاره نامه بنگاه املاک دارای کد رهگیری و هولوگرام به نام متقاضی برای محل کار و به آدرس دفتر کار (اظهار نامه)

دوازدهم:

ارائه کد اقتصادی جدید (اصل و کپی) و یا ارائه تاییدیه پیش ثبت نام در سایت Tax.gov.ir و تعهد مبنی بر ارائه کد اقتصادی جدید پس از صدور

فرم درخواست
ارسال مشخصات و پرداخت