پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
اخذ کارت بازرگانی حقوقی

اخذ کارت بازرگانی حقوقی

کارت بازرگانی مجوزی است که به افراد اجازه می دهد تا بتوانند براساس قوانین جمهوری اسلامی اقدام به صادارات و واردات کالای های مختلف به دیگر کشورها نمایند. اخذ کارت بازرگانی حقوقی برای مدت مشخصی برای افراد صادر می شود و باید قبل از پایان رسیدن موعد مقرر نسبت به تمدید کارت بازرگانی آن اقدام نمایند.
برای اینکه بتوانید در سریع ترین زمان ممکن عملیات اخذ کارت بازرگانی حقوقی خود را به صورت آنلاین و با کمترین هزینه و تعرفه انجام دهید می توانید از خدمات آنلاین سامانه پایدار ثبت استفاده نمایید.

کاربرد های کارت بازرگانی

ثبت سفارش و ترخیص کالا

واردات از مناطق آزاد

مبادرت به حق العمل کاری در گمرک

صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز

ثبت نام ها و علائم تجاری (غیرفارسی)

مدارک اخذ کارت بازرگانی حقوقی (شرکتی):

یک برگ اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکت ها رسیده باشد (با امضاء مدیرعامل یا رئیس هیات مدیره) و اصل گواهی پلمپ دفاتر. (به عهده موسسه پایدار ثبت)

درخصوص اخذ کارت بازرگانی حقوقی برای شرکت های با مسئولیت محدود ارائه یک برگ کپی تقاضانامه ثبت شرکت های داخلی و شرکت نامه رسمی که ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد الزامی است. درخصوص شرکت های سهامی خاص و عام ارائه یک برگ کپی اظهارنامه ثبت شرکتهای سهامی خاص یا عام که ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد جز مهم ترین مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی هستند الزامی است. (به عهده موسسه پایدار ثبت)

اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل که از زمان صدورآن ۶ ماه بیشتر نگذشته باشد. دو صفحه فرم کارت بازرگانی و عضویت به همراه امضاء مدیرعامل، مهر شرکت و فرم د (گواهی امضاء توسط دفتر اسناد رسمی)، اصل مفاصا حساب مالیاتی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی

یک برگ کپی روزنامه رسمی در مورد تاسیس و کلیه تغییرات شرکت تا این تاریخ موضوع فعالیت شرکت بایستی در راستای صادرات و واردات کالا باشد.

اصل کارت ملی مدیرعامل جهت برابر با اصل نمودن و یک سری کپی کامل پشت و روی آن برای اخذ کارت بازرگانی حقوقی (در صورت داشتن هرگونه تغییرات در مشخصات سجلی ارائه کپی شناسنامه از تمامی صفحات الزامی می باشد)

سه قطعه عکس ۴*۶ مدیرعامل (پشت سفید، جدید، تمام رخ، ساده)

ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه). مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم برای اخذ کارت بازرگانی حقوقی مورد پذیرش می باشد.

تبصره: دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از مراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه، از ارائه مدرک فوق برای اخذ کارت بازرگانی حقوقی معاف می باشند.

اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان جهت برابر با اصل شدن و یک سری کپی از پشت و روی آن
• متولدین سالهای ۱۳۳۷ و قبل از آن با مدارک فوق دیپلم و کمتر از آن با ارائه کپی مدرک تحصیلی نیاز به ارائه کارت پایان خدمت ندارند.
• متولد سال های ۱۳۳۴ و قبل از آن با ارائه کپی مدرک لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت ندارند.
• متولدین سال های ۱۳۲۸ و قبل از آن با ارائه کپی مدرک دکترا نیاز به کارت پایان خدمت ندارند.

داشتن حداقل سن ۲۳ سال تمام

اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری و حسن اعتبار بانکی به نام شرکت در استان تهران (فرم الف توسط موسسه تهیه می گردد) با مهر و امضای رئیس شعبه. (ضمنا حساب های جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه روی این فرم تایید شده باشد قابل قبول است).
توجه: ارائه دسته چک حساب جاری مربوطه در زمان تشکیل پرونده جهت رویت الزامی می باشد.

ارائه یکی از مدارک مالکیت ذیل:
الف: اصل و کپی سند مالکیت شش دانگ به نام شرکت به آدرس دفتر مرکزی
ب: اصل و کپی اجاره نامه محضری معتبر
به نام شرکت، برای محل کار و به آدرس دفتر مرکزی
ج: اصل و کپی اجاره نامه بنگاه املاک
دارای کد رهگیری و هولوگرام به نام
شرکت، برای محل کار و به آدرس دفتر مرکزی.

اشخاص غیر ایرانی متقاضی کارت بازرگانی علاوه بر ارائه مدارک فوق به استثنای بندهای ۳، ۵ و ۸ ملزم به ارائه تایید صلاحیت مدیران خارجی از سفارتخانه متبوعشان و ارائه کپی پروانه کار و اقامت به همراه اصل مدارک برای اخذ کارت بازرگانی حقوقی می باشند.

ارائه کد اقتصادی جدید (اصل و کپی) و یا ارائه تاییدیه پیش ثبت نام در سایت Tax.gov.ir و تعهد مبنی بر ارائه کد اقتصادی جدید پس از صدور
تذکر ۱: کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند برای اخذ کارت بازرگانی حقوقی اقدام نمایند.
تدکر ۲: ارائه حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است.
تدکر ۳: حضور مدیرعامل در مراحل پذیرش مدارک و تحویل کارت الزامی است.
تذکر ۴: برای هر واحد ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر می گردد.
تذکر ۵: حضور مدیرعامل در کلاسهای آموزشی براساس نوع مدرک تحصیلی الزامی است.
تذکر ۶: کلیه مدارک در محل اتاق برابر اصل می گردد.

فرم درخواست
ارسال مشخصات و پرداخت