پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
درخواست نگارش دفاتر قانونی

درخواست نگارش دفاتر قانونی

درخواست نگارش دفاتر قانونی یا تحریر دفاتر قانونی یکی دیگر از خدمات  ما می باشد که توسط افراد با تجربه انجام می شود ، بدلیل اهمیت این موضوع تحریر دفاتر باید حتما توسط اشخاصی انجام شود که به نگارش و تحریر دفاتر مسلط هستند.
دفتر روزنامه و کل جزو دفاتر اصلی برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی مشمول بند (الف) ماده ۹۵ محسوب می شود.  دفاتر اصلی اشخاص حقیقی مشمول بند (ب) ماده ۹۵ شامل دفتر درآمد و هزینه می باشد. تحریر تمامی این دفاتر تجربه لازم دارد. پس بنابراین توصیه می شود از اقدام به تحریر اینگونه دفاتر بدون راهنمایی های لازم توسط افراد با تجربه حتما” خودداری کنید زیرا باعث رد آن توسط حوزه مالیاتی مربوطه خواهد شد.
لازمه تحریر دفاتر قانونی داشتن تجربه کافی برای انجام این مهم است معمولا” یک موسسه بدلیل تعدد انجام این کار توسط حسابداران شاغل در آن برای درخواست نگارش دفاتر قانونی مطمئن ترین گزینه می باشد.

هزینه نوشتن دفاتر قانونی چقدر است؟

در کل اگر دفتر نویسی کار سخت و خسته کننده ای است حوصله نوشتن دفاتر را ندارید و  روش  تحریر دفاتر را نمی دانید؟ و یا زمان و تمرکز نوشتن دفاتر روزنامه و دفاتر کل را ندارید و هزینه نوشتن دفاتر را نمی دانید؟ می توانید با تماس با کارشناسان پایدار ثبت اطلاعات کلیه موارد مذکور را به راحتی بعد از درخواست نگارش دفاتر قانونی بدست بیاورید.

موارد عدم قبول نگارش دفاتر قانونی

مورد اول:

در صورتی که دفاتر ارائه شده به نحوی از پلمپ خارج شده و یا فاقد یک یا چند برگ باشد.

مورد دوم:

عدم ثبت یک یا چند فعالیت مالی در دفاتر به شرط احراز.

مورد سوم:

تقدم ثبت یک یا چند معامله نسبت به تاریخ وقوع آنها.

مورد چهارم:

ثبت تمام یا قسمتی از یک فعالیت بین سطرها.

مورد پنجم:

ثبت تمام یا قسمتی از یک فعالیت بین حاشیه ها.

مورد ششم:

تراشیدن و پاک کردن مندرجات دفاتر به منظور سوء استفاده.

مورد هفتم:

جای سفید گذاشتن بیش از حد معمول در صفحات و سفید ماندن تمام صفحه در دفتر روزنامه.

مورد هشتم:

محو کردن مندرجات دفاتر با وسایل شیمیایی.

مورد نهم:

بستانکار شدن حسابهای بانکی و نقدی ناشی از تقدم و تاخر ثبت حسابها و دریافت و پرداخت.

مورد دهم:

عدم ارائه یک یا چند جلد از دفاتر ثبت و پلمپ شده و نانوشته.

نکته اول:

نکته1: اگر اشتباه و غلط املایی در دفاتر کل و روزنامه ایجاد شد با خط قرمز مورد مذکور را مشخص می کنیم یعنی خط خوردگی به گونه ای باید باشد که متن و مبلغ خط خورده بطور کامل مشخص و هیچگونه ابهامی برای خواننده نباید داشته باشد. همچنین تعداد مورد های خط خورده و اشتباه نباید زیاد و از حد متعارف تجاوز نماید لازم به ذکر است میزان حد مجاز خط خوردگی ها  بسته به حجم دفاتر و نظر سر ممیز متغیر می باشد. زمانی که درخواست نگارش دفاتر قانونی را انجام دهید کارشناسان ما تمامی این موارد را برای دفاتر قانونی شما در نظر می گیرند تا هیچگونه مشکلی از نظر مالیاتی و قانونی برای شما به وجود نیاید.

نکته دوم:

نکته 2: همچنین جهت تحریر دفاتر توصیه می گردد با روان نویس و یا خودکار مشکی استفاده گردد. و به هیچ عنوان از لاک غلط گیر و از این قبیل موارد استفاده نگردد. با ثبت درخواست نگارش دفاتر قانونی می توانید به راحتی جلوی چنین مشکلاتی را بگیرید زیر کارشناسان ما به تمامی این اصول و قواعد آگاه هستند.

فرم درخواست
ارسال مشخصات و پرداخت

درخواست نگارش دفاتر قانونی

1 مرحله اول : مشخصات شما
2 مرحله دوم : مشخصات برند
3 مرحله سوم : تکمیل اطلاعات