پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند در سال 1400

جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند در سال 1400

در این مطلب سعی کرده ایم تا جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند به صورت آنلاین را مورد بررسی قرار دهیم و همه شرایط و مراحلی که برای ثبت برند در نظر گرفته شده است را در یک مطلب به صورت کامل جمع آوری کنیم. علاوه بر خدمات مربوط به شرایط ثبت برند شما می توانید در صورت نیاز ثبت شرکت خود به صورت حقیقی یا حقوقی را نیز به تیم تخصصی پایدار ثبت بسپارید و از این طریق هزینه هایی که برای ثبت برند باید پرداخت کنید را به بهترین شکل ممکن مدیریت نمایید.

 

چرا به ثبت برند نیاز داریم؟

اولین بحث در مورد جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند به این موضوع برمی‌گردد که ما چرا باید برای ثبت برند اقدام کنیم؟

قطعا اگر کسب و کار خود را به عنوان یک شرکت و یا سازمان به صورت کاملا رسمی ثبت کرده اید برای آنکه بتوانید در نظر مشتریان خود محبوبیت بیشتری را به دست آورید و البته از فرصت هایی که در اختیار رقبا می‌گذارید جلوگیری کنید حتما باید برای ثبت برند خود به صورت کاملا رسمی و قانونی نیز اقدام کنید.

لوگوی تجاری یک نشان رسمی و قانونی است که شما و خدمات و فعالیت هایی را که انجام می دهید از سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها و راهکارهایی که در این زمینه دارید متمایز می کند.

به صورت رسمی ثبت کردن یک برند قاعده و قانون مشخصی دارد و شما بعد از ثبت کردن یک برند می توانید از مزایای بسیار زیادی که دارد استفاده نمایید البته نکته مهمی که در مورد جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند باید به آن اشاره کنم این است که کیفیت برند تاثیر بسیار زیادی بر روی افزایش درآمد و فروش و همچنین محبوبیت کالا و خدمات شما در نظر مشتریان دارد.

کارهایی که بتوانند یک نام تجاری و لوگوی بسیار متناسب با خدمات و فعالیت های که ارائه می دهند داشته باشند و آن را در نزد مشتریان محبوب کنند قطعاً می‌تواند در کوتاه‌مدت ثمره تبلیغات و مارکتینگ روی برند خود را ببیند و به بهترین شکل ممکن آن را به مشتریان جدید معرفی نموده و باعث افزایش و کسب درآمد شوند.

در ادامه در مورد مزایای ثبت برند به صورت کامل توضیح خواهیم داد و نکته ای که باید در این مرحله در باره اطلاعات در مورد ثبت برند به شما بگویم این است که ثبت برند یک امر کاملاً تخصصی است و قطعاً برای بهبود کیفیت آن باید از افراد متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید که پایدار ثبت با سابقه بلند مدت در این زمینه سعی کرده است تا بهترین متخصصان کشور را در زمینه ثبت انواع برند مختلف دور هم جمع آورد تا بتواند به این صورت از طریق راه های ارتباطی مشاوره کاملا رایگان و آنلاین را به شما ارائه نماید.

 

ثبت برند چه مزایایی دارد؟

شاید خواندن و مطالعه مزایای ثبت برند باعث می شود تا شما تصمیم نهایی خود را برای استفاده از خدمات آنلاین پایدار سبز در زمینه ثبت برند به صورت آنلاین و نشان و لوگوی تجاری بگیرید.

قطعاً هر کسب و کاری امروزه به خوبی می‌داند که افزایش محبوبیت در نزد مشتریان باعث می‌شود تا فروش و همچنین درآمد آن کسب و کار بالا برود و بتوانند نسبت به رقیبان مشتریان بیشتری را جذب نماید.

ثبت برند و لوگوی تجاری علاوه بر اینکه رسمیت به کسب و کار شما می باشد باعث می شود تا در ذهن مشتری به خوبی خدمات و فعالیت هایی که ارائه می کنید نقش ببندد و همین موضوع باعث می‌شود تا در صورتی که خدمات و تولیدات بسیار مناسبی را به مشتریان کنید محبوبیت شما نیز در نزد مشتری بالا برود.

پس می توان گفت که یکی از مهمترین مزایای ثبت برند که حتماً باید در زمان کسب اطلاعات در مورد ثبت برندبه آن توجه کنید این است که باعث افزایش محبوبیت شما در نظر مشتریان مختلف می شود و حتی می تواند به صورت کاملاً رایگان مشتریان جدیدی را نیز به سیستم شما اضافه نماید.

در این حالت مشتریان قدیمی شما که از خدمات و تولیدات شما رضایت بسیار بالایی دارند بدون صرف هیچگونه هزینه ای فقط به واسطه برند بودن شما، کالا و خدمات شما را به مشتریان جدید توصیه می‌کنند.

 

شرایط ثبت برند

علاوه بر کسب اعتبار در میان مشتریان شما می توانید در میان برندهای مختلفی که قصد همکاری با آنها را نیز دارید به راحتی اعتبار بسیار بالایی را به دست بیاورید و این امر محقق نمی شود مگر با ثبت شرکت و ثبت برند به صورت کاملا رسمی که می‌توانید در پایدار ثبت به صورت آنلاین آن را انجام دهید.

از دیگر مواردی که در مورد ثبت برند باید به آن اشاره کنم این است که با ثبت کردن یک برند و لوگو تجاری به صورت کاملا قانونی شما می توانید از تمامی مزایای قانونی که برای هر برند و شرکت در نظر گرفته می شود مانند اعطای نمایندگی و یا گرفتن وام هایی که در این زمینه پرداخت می شود به صورت کاملا قانونی استفاده کنید.

مهمترین مزیتی که ثبت برند برای شما دارد این است که به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی ارزش دارایی کسب و کار خود را بالا ببرید و همین موضوع می‌تواند باعث افزایش سود و همچنین درآمد شما در یک کسب و کار شود تا به راحتی در طول مدت زمان کمی کسب و کار خود را رونق بخشیده و آن را گسترش دهید.

در ادامه ضمن بررسی مراحل ثبت برند آنلاین سعی داریم تا جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند و شرایط آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

 

جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند و شرایط آن

شما برای ثبت برند به صورت آنلاین و یا حضوری باید شرایط مختلفی را در نظر بگیرید و با رعایت کردن این شرایط است که می‌توانید ثبت برند خود را انجام دهید.

البته در نظر داشته باشید که فقط رعایت کردن این شرایط ثبت برند لازم نیست و شما باید کیفیت ثبت برند خود را بسیار بالا ببرید که در طول این مبحث قطعاً به مواردی که باعث می‌شود تا کیفیت ثبت برند خود را بالا ببرید اشاره خواهیم کرد.

اولین و مهمترین موضوع در مورد اطلاعات در مورد ثبت برند و شرایط آن این است که اسامی و علائم مشهور و شناخته شده به هیچ عنوان قابل ثبت نیست اما شما نمی توانید برای ثبت نام و لوگوی تجاری از آن ها استفاده نمایید.

نکته دومی که جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند در اختیار ما می گذارد این است که برند و لوگوی تجاری شما به هیچ عنوان نباید شبیه رقبای شما که در این زمینه نسبت به رنگ کردن و یا حتی ثبت برند های قبلی که در زمینه های مختلفی انجام شده است باشد.

شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که برند و لوگوی تجاری شما نباید به هیچ عنوان مشتری را به اشتباه بیندازد و باید به صورت کامل همه خدمات و فعالیت هایی که قرار است به مشتری ارائه دهید را بازگو نماید.

در مورد جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند باید به این نکته نیز اشاره کنیم که صفت و اسم هایی که بیانگر توصیف هستند و یا به صورت عام مورد استفاده قرار می گیرد به تنهایی قابل ثبت نیستند و شما نمی توانید اسامی غیر منقول یا غیر اسلامی و همچنین اسامی که با موازین اخلاقی و شئونات اسلامی مخالفت دارند را ثبت نمایید.

اگر جایی اطلاعات در مورد ثبت برند را مطالعه کرده اید و به شما گفتند که استفاده از نام های چند سیلابی و ترکیبی از شانس بسیار بالایی برای ثبت برند برخوردار است باید بگوییم که کاملاً صحیح گفتم و این موضوع در صورت نبودن عین نام در طبقه کالای درخواستی می تواند باعث شود تا شما به راحتی به نام و لوگوی تجاری خود را ثبت نمایید.

اسامی خاص و ساختگی نیز که خلاقیت در آنها به کار رفته باشد و البته بیانگر خدمات و فعالیت های برند شما باشند شانس بسیار بالایی برای ثبت دارند.

اگر در زمینه ثبت برند لوازم خانگی و مواد غذایی و انواع نوشیدنی ها ثبت برند و علائم تجاری خود را دارید بهتر است بدانید که فعالیت در این زمینه ها بسیار زیاد است و شرکت ها و کسب و کارهای بسیار زیادی در این زمینه برند تجاری خود را ثبت کردند به همین دلیل شما برای کسب اطلاعات در مورد ثبت برند با محدودیت هایی روبرو هستید و باید نهایت دقت و خلاقیت را در انتخاب نام برند و لوگوی تجاری در این زمینه به کار ببرید.

نکته دیگری که اطلاعات در مورد ثبت برند به ما نشان می دهد این است که به صورت کلی اعداد به صورت فارسی و به صورت لاتین به هیچ عنوان به تنهایی قابلیت ثبت شدن را ندارند و شما باید در کنار علامت فارسی و لاتین و ترکیبی از حروف و کلمات فارسی و لاتین برای ثبت برند خود استفاده نمایید.

 

ثبت برند آنلاین

جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند و مراحل آن

بعد از اینکه شرایط ثبت برند را متوجه شدید باید به صورت کامل مراحل آن را نیز بلد باشید تا بتوانید اطلاعات در مورد ثبت برند را کامل کنید و به صورت کامل عملی برای ثبت برند خود اقدام نمایید.

اولین مرحله برای ثبت برند این است که شما باید از افراد متخصصی که در این حوزه فعالیت می کنند مشاوره بگیرید.

پایدار صنعت به عنوان اولین سامانه ثبت برند به صورت کاملاً رایگان سعی کرده است تا خدمات مشاوره را با استفاده از افراد متخصصی که در اختیار دارد به شما ارائه نماید.

برای این کار کافیست علاوه بر شماره تماس قرار گرفته روی سایت از طریق واتساپ نیز به صورت کاملا آنلاین و ۲۴ ساعته با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

بعد از این مرحله شما باید استعلامات لازم را در مورد برندی که قصد ثبت کردن آن را دارید انجام دهید تا بتوانید چه برندهای رقبای در این زمینه ثبت شده اند و شما چه برند و چه لوگوی تجاری را می‌توانید در این زمینه ثبت نمایید.

در صورتی که از خدمات ثبت برند آنلاین پایدار ثبت استفاده نمایید علاوه بر کسب جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند می توانید به صورت رایگان است خدمات استعلام ثبت برند نیز بهره مند شوید تا هزینه ها و کارهایی که قرار است برای ثبت برند انجام دهید به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کند.

در مرحله بعد شما باید مدارک مختلفی که برای ثبت برند لازم است و در مقالات مختلفی به آن ها پرداخته ایم را به صورت کامل آماده کنید.

در این جا نیز اگر قصد استفاده از خدمات ثبت برند آنلاین را دارید می توانید به صفحه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است مراجعه نموده و فرم ها و اطلاعاتی که برای شما به صورت مرحله به مرحله تهیه شده است را پر نمایید.

در مرحله بعدی باید به سراغ سایت مرکز مالکیت معنوی بروید و در آن ثبت نام کرده و اکانت کاربری خود را بسازید و سپس آن را تایید نمایید.

برای تایید اکانت کاربری خود باید برای خود سامان پس از ثبت‌نام در اختیار شما قرار می دهد را به یکی از دفاتر اسناد رسمی در سراسر ایران برده و اقدام به اخذ گواهی امضا کنید.

پس از اینکه گواهی امضا را اخذ کرده باید اطلاعات مربوط به این گواهی امضا را در سامانه مرکز مالکیت معنوی عبارت کنید اکانت کاربری شما تایید شود و بتوانید اظهارنامه خود را تنظیم و ثبت کنید.

در گام بعدی شما باید به صورت کاملاً صحیح مناسب اظهارنامه برند خود را تنظیم و ثبت کنید.

در این مرحله در نظر داشته باشید که پس از اقدام به تکمیل اظهارنامه ثبت علامت تجاری مدارکی همچون کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی و همچنین مجوز فعالیت کارت بازرگانی در صورتی که قصد ثبت برند لاتین را داشته باشید را باید به‌صورت کامل در سامانه مورد نظر بارگذاری کنید.

بعد از این که هزینه مربوط به ثبت اظهارنامه علامت تجاری را پرداخت کردید در سامانه برای شما برگه نمایش داده می شود که آن را پرینت نموده و با مراجعه به یکی از دفتر اسناد رسمی اقدام به تایید اطلاعات وارد شده در سامانه نمایید.

در نظر داشته باشید که باید از دفترخانه مذکور گواهی امضا به فرم تایید اطلاعات کاربری را دریافت کنید و پس از آن با وارد کردن اطلاعات نفر در سامانه نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کنید که در مراحل بعدی برای پیگیری از مراحل ثبت نام و اطلاع از ثبت برند شما مورد نیاز می باشد.

بعد از این موارد شما باید منتظر باشید تا اظهارنامه ثبت برند تجاری شما توسط سه کارشناس اداره علامت تجاری بررسی و در صورتی که نقص و ایرادی وجود نداشته باشد و مورد تایید قرار بگیرد برای شما ارسال پیامک انجام می‌شود که ثبت برند شما مورد قبول قرار گرفته و بلامانع می باشد.

بعد از پرداخت دو نوبت هزینه روزنامه رسمی شما می‌توانید به اداره علامت و دریافت سند ۱۰ ساله برند مراجعه نموده و برند خود را ثبت نمایید.

در جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند  و لوگو آمده است که اگر در روزنامه رسمی نوبت اول فرصت ۳۰ روزه را برای پرداخت از دست بدهید ثبت برند مورد نظر شما به صورت کامل منتفی خواهد شد و دیگر نمی توانید آن برند را به ثبت برسانید.

 

ثبت برند کاملاً آنلاین

در صورتی که قصد دارید همه این مراحل را به صورت کاملا آنلاین انجام دهید و نیازی به حضور در مراکز مختلف نداشته باشید و دغدغه‌های حضور در مراحل اداری و کارهای انجام کارهای اداری را نداشته باشید می توانید به راحتی از طریق سامانه ثبت برند آنلاین پایدار ثبت تمامی مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت برند را بارگذاری نمایید تا کارشناسان ما در بقیه امور مربوط به ثبت برند شما را به صورت کامل انجام دهند.

در این مطلب سعی کردیم به صورت خلاصه جدیدترین اطلاعات در مورد ثبت برند را برای شما توضیح دهیم اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که ثبت برند به صورت آنلاین می تواند باعث کاهش هزینه ها و همچنین مدیریت بهتره زمان به خصوص برای شمایی که قصد دارید کسب و کار خود را تازه راه اندازی نمایید شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.