پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند

ثبت برند طراحی لباس

ثبت برند طراحی لباس

طراحی لباس روز به عنوان یکی از مشاغل بسیار جذاب و البته سودآور توانسته است سرمایه‌گذاران بسیار زیادی را به سمت خود جذب نماید تا با راه اندازی کسب و کار در این زمینه بتوانند برند و لوگو تجاری خود را در سطح کشور و حتی در سطح جهان مشهور شده و از این طریق سود و درآمد قابل توجهی دست پیدا کند. برای این که بتوانید به بیشترین سود ممکن دست پیدا کرده و محبوبیت بسیار بیشتری در نزد مشتریان خود به دست بیاورید باید حتماً به سراغ ثبت برند طراحی لباس بروید تا از این طریق بتوانید نسبت به  رقبای خود اعتبار بیشتری در نزد مشتریان داشته و البته جلوی هرگونه سوء استفاده رقبا از نام برند و لوگوی تجاری خودتان را بگیرید.

با توجه به اینکه سامانه آنلاین پایدار ثبت به عنوان اولین سامانه رسمی ثبت برند و ثبت شرکت در کشورمان تمامی امور ثبتی را به صورت کاملاً آنلاین انجام میدهد در زمینه شرکت ها و برند های معروف طراحی لباس نیز توانسته از خدمات ویژه ای را ارائه نماید و شما به راحتی می توانید با پرداخت هزینه بسیار کم و مناسب برند و لوگوی تجاری خود را به صورت کاملا رسمی به ثبت برسانید و از مزیت های ثبت برند طراحی لباس استفاده نمایید.

ضرورت ثبت برند طراحی لباس

طراحی لباس یکی از کار های جذاب و البته سودآور امروزه است که افراد مختلفی با توجه به خلاقیت و نوع دانشی که در این زمینه دارند و البته تحصیلاتی که در این زمینه به صورت آکادمیک و یا هنر آموزی گذراندند، انجام می دهند.

با توجه به اینکه لباس و پوشاک به عنوان یکی از سه نیاز اصلی و اساسی بشر همواره باید در دسترس افراد مختلف قرار بگیرد و تنوع و گستردگی آن در سطح جهان و در سطح خانواده ها بسیار زیاد است،  کسب و کارهایی که در زمینه طراحی لباس فعالیت می کنند می توانند با طرح های نوین و جدید و خلاقانه به راحتی مشتریان جدید و پرسودی را برای خرید محصولات خود جذب نمایند و همین موضوع می تواند در افزایش سود و درآمد آنها نقش بسیار زیادی داشته باشد.

زمانی که یک کسب و کار مخاطب عمومی داشته باشد و تقریباً همه افراد جامعه با این نوع کسب و کار درگیر باشند قطعاً رقابت در این زمینه به نسبت سودآوری و درآمد بسیار بالایی که دارد بالا نیز خواهد بود.

این یعنی اگر قصد داشته باشید در این زمینه فعالیت بکنید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هر کدام از شرکت ها و کسب و کارهای مختلف ممکن است از برند شما سوء استفاده نموده و از این طریق مشتریان شما را برای استفاده از خدمات خود ترغیب نمایند.

در صورتی که فقط عملیات برندینگ را در سطح کسب و کار خود انجام داده باشید به هیچ عنوان نمی توانید جلوی سوء استفاده رقبا را بگیرید و همین موضوع می‌تواند باعث ضررهای مالی بسیار زیادی به شما شود.

اما اگر کسب و کار و برند و لوگوی تجاری خود را به صورت قانونی به ثبت برسانید هیچ کسب و کار دیگری در زمینه طراحی لباس نمی تواند از نام برند شما سوء استفاده کرده و در صورتیکه این اتفاق بیفتد شما به راحتی می توانید از کسب و کار مورد نظر شکایت کرده و جلوی ضرر های بیشتر را بگیرد و حتی درخواست پرداخت خسارت های وارد شده و ضرر های وارد شده به شما را نیز داشته باشید.

شرایط ثبت علامت تجاری طراحی لباس

شرایط ثبت برند طراحی لباس

در صورتی که قصد داشته باشید برند طراحی لباس خود را به صورت کاملاً قانونی به ثبت برسانید باید شرایط و دستورالعمل های ویژه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است را به صورت کامل رعایت نمایید.

اولین و شاید مهمترین شرطی که برای ثبت علامت تجاری طراحی لباس در نظر گرفته شده است این است که این علامت تجاری و نام ثبت شده برای برند شما به هیچ عنوان به برندهای ثبت شده قبلی در زمینه طراحی لباس و دیگر زمینه‌ها شباهتی نداشته باشد.

برای جلوگیری از این شباهت باید حتماً استعلام های مربوط به برند های ثبت شده قبلی را از طریق مراجع قانونی و یا از طریق سامانه آنلاین پایدار ثبت انجام دهید.

از طریق فرم زیر می توانید به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن به استعلام برندهای ثبت شده قبلی طراحی لباس را انجام دهید تا در مراحل بعدی دچار هیچگونه مشکلی نشوند و بتوانند یک برند جدید و خلاقانه را به صورت قانونی به ثبت برسانید. این شرایط برای ثبت برند لباس ورزشی نیز برقرار است و شما در صورتی که بخواهید برند خود را در این زمینه نیز به ثبت برسانید باید همین موضوع را در نظر داشته باشید.

ثبت برند آنلاین در سامانه پایدار ثبت

استعلام ثبت برند

1 مرحله اول : مشخصات شما
2 مرحله دوم : مشخصات برند
3 مرحله سوم : تکمیل اطلاعات

 

بعد از استعلام برندهای ثبت شده طراحی لباس قبلی در مراحل ثبت برند طراحی لباس باید به سراغ انتخاب یک نام تجاری بسیار مناسب و خلاقانه و جدید برای کسب و کار و برند خود بروید.

اگر در این زمینه یک سایت با آدرس کاملاً جدید برای ارائه خدمات به مشتریان مختلف در دسترس دارید می توانید از نام و آدرس سایت خود برای انتخاب نام برند طراحی لباس استفاده نمایید اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که نام مورد نظر به هیچ عنوان نباید شبیه به نام های ثبت شده قبلی باشد و یا شامل نام مکان های جغرافیایی و نام مشاهیر مختلف در این زمینه باشد.

برای طراحی لوگو تجاری برند طراحی لباس خودتان نیز باید به این نکته توجه کنید که به هیچ عنوان شباهتی به دیگر برندهای ثبت شده نداشته باشد و کاملاً جدید و خلاقانه باشد تا بتواند در مراحل ثبتی مورد تایید قرار بگیرد. برای ثبت شرکت تولیدی پوشاک نیز می توانید از دستورالعمل های مورد نظر و شرایط و ضوابطی که در نظر گرفته شده است استفاده نمایید.

انتخاب نوع برند طراحی لباس

بعد از این که تمامی شرایط را به درستی اجرا کردید و یک نام مناسب و علامت تجاری کامل خلاقانه و جدید برای برند خود طراحی کردید باید به سراغ این موضوع بروید که از بین برنده حقیقی و حقوقی قصد دارید علامت تجاری خود را به چه صورتی به ثبت برسانید.

علامت تجاری شما می تواند به صورت حقیقی و یا شخصی و به صورت حقوقی یا همان شرکتی به ثبت برسد و هر کدام از این موارد نیازمند ارائه مدارک بدن از نظر گرفتن شرایط خاصی هستند.

قطعاً ثبت کردن برند به صورت حقوقی و در قالب شرکت می تواند اعتماد بسیار بیشتری را برای مشتریان شما به همراه داشته باشد و همین موضوع باعث شده است تا هزینه ثبت برند حقوقی به نسبت ثبت برند طراحی لباس حقیقی بالاتر باشد.

مدارک ثبت علامت تجاری طراحی لباس

همانطور که در بالا اشاره شد برای هر کدام از برند های حقیقی به صورت شخصی و حقوقی که قبلا به صورت شرکتی ثبت شده شما باید مدارک و شرایط خاصی را در نظر بگیرید تا بتوانید برند و لوگو تجاری طراحی لباس خودتان را به صورت کاملا قانونی به ثبت برسانید.

برای ثبت برند شخصی و حقیقی شما نیازمند ارائه کپی مدارک شناسایی و کپی مجوز فعالیت خودتان که می تواند جواز کسب پروانه بهره برداری و دیگر موارد مشابه باشد، خواهید بود.

مدارک ثبت برند طراحی لباس

در صورتی که قصد داشته باشید برند خود را به صورت حقوقی به ثبت برسانید علاوه بر مدار که بالا لازم است تا شما کپی آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت را نیز برای انجام مراحل ثبت برند طراحی لباس در اختیار مراجعه کننده قرار دهید.

ثبت برند طراحی لباس به صورت لاتین

در صورتی که قصد داشته باشید از فرصت های پیش آمده برای صادرات طرح های خود به کشورهای خارجی و قرارداد با برند های مطرح دنیا استفاده نمایید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که برند شما باید حتما به صورت لاتین به ثبت برسد تا بتوانید در کشورهای مطرح دنیا طرح‌های خود را با دیگر شرکت ها و کسب و کارها به اشتراک بگذارید.

در کنار این موضوع در صورتی که خودتان در زمینه تولید لباس فعالیت می کنید و قصد دارید طرح‌های خود را بر روی لباس های خود زده و در کشورهای دیگر و توزیع کنید حتماً باید برای ثبت برند طراحی لباس به صورت لاتین اقدام نمایید.

برای اینکه بتوانید برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید باید این موضوع در نظر داشته باشید که اگر نام برند شما ریشه فارسی نداشته باشد و یا علامت تجاری شما و نام برند تا بیش از ۵۰ درصد آن به صورت انگلیسی باشد باید حتماً برند خود را به صورت لاتین ثبت کرده و این موضوع باعث بالا رفتن هزینه های ثبت برند شما می شود.

علاوه بر این در کنار بالا رفتن هزینه ها شما نیازمند دریافت و اخذ کارت بازرگانی معتبر هستید و برای این موضوع نیز باید هزینه هایی را در نظر بگیرید.

در صورتی که قصد و تمامی کارهای مربوط به ثبت برند طراحی لباس شما توسط یک وکیل انجام شود حتماً باید به وکالت نامه معتبر بدهیم تا بتواند در مدت زمان مورد نظر تمامی کارهای حقوقی و قانونی شما را بدون هیچ گونه مشکلی انجام دهد.

هزینه ثبت برند طراحی لباس

هزینه و مدت زمان ثبت علامت تجاری طراحی لباس

با توجه به اینکه در کشورمان عملیات ثبتی چگونه تعرفه و مصوبه خاصی ندارند،  موسسات مختلفی که در این زمینه فعالیت می کنند با توجه به نوع خدمات و مراحلی که برای ثبت برند شما در نظر گرفته می شود هزینه های متفاوتی را در نظر می گیرند.

در برخی از موارد بالا رفتن این هزینه ها و پرداخت هزینه های گزاف برای ثبت کردن برخی از برندهای داخلی باعث می شود تا کسب و کارهای نوپا و کسب و کار های تازه تاسیس است پرداخت این هزینه ها دوری کرده و به نام و لوگوی تجاری خود را به صورت قانونی به ثبت رساند که همین موضوع باعث می‌شود تا رقبا از نام برند آنها سوء استفاده کرده و ضررهای غیر قابل جبرانی برای آنها به وجود می آید.

به همین دلیل کارشناسان سامانه آنلاین پایدار ثبت سعی کردند تا با پایین آوردن هزینه ثبت برند طراحی لباس به کسب و کارهای نوپا و دیگر کسب و کارهایی که قصد دارند برند و لوگو تجاری خود را به صورت قانونی به ثبت برساند کمک کرده تا از این طریق با پرداخت کمترین هزینه و مشاوره آنلاین و رایگان به نام و لوگوی تجاری خود را به صورت کاملا قانونی به ثبت رساند و از مزیت های قانونی آن برای دریافت وام های دولتی و اعطای نمایندگی و همچنین صادرات کالاها و محصولات و خدمات خود به دیگر کشورها استفاده نماید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.