پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

ثبت برند شرکت چه مراحل و شرایطی دارد؟

ثبت برند شرکت چه مراحل و شرایطی دارد؟

ثبت برند شرکت باعث می شود تا علامت تجاری و نام برند شما در پیش مشتری اعتبار بیشتری به دست آورد و این در بالارفتن محبوبیت برند و لوگو تجاری شما و ارزشمند شدن کسب و کارتان نیز تاثیرگذار است. برای ثبت برند کسب و کار های مختلف مراحل و شرایط خاصی در نظر گرفته شده است تا شما با رعایت کردن این مراحل در کنار کار برندینگ کسب و کار خودتان، لوگو تجاری را نیز به صورت قانونی به قبت برسانید و از سواستفاده رقبا از آن جلوگیری نمایید. در ادامه تمامی مزیت ها، شرایط و مدارکی که برای ثبت برند یک کسب و کار نیاز دارید را مورد بررسی قرار می دهیم. این موارد برای همه زمینه ها و کسب و کار ها با فعالیت های مختلف عمومیت دارند و البته گرفتن مجوز در هر زمینه امری است که تفاوت را در مراحل ثبت لوگو تجاری به صورت قانونی ایجاد می نماید.

 

ثبت برند شرکت

زمانی که شما شرکت و کسب و کار خود را راه اندازی می کنید باید بتوانید با صرف هزینه های مختلف یک لوگو مخصوص شرکت داشته باشد تا مشتریان شما را به نام اسم برندتان و لوگو مخصوص بشناسند. در واقع شما باید تمامی هزینه‌های خود را به کار بگیرید تا بتوانید عملیات مارکتینگ و برندسازی را در سطح کسب و کار خود را انجام دهید. این پایان راه نیست و شما برای اینکه بتوانید برند خود را از گزند رقبا و سایر کسب و کارهایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند دور نگه دارید حتماً باید آن را به صورت رسمی به ثبت برسانید تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید از خدمات برند به صورت قانونی و رسمی استفاده نموده و شکایت خود را نسبت به رقبایتان مطرح کنید.

کسب و کارهایی که در زمینه های مختلف فعالیت می‌کنند، سعی می‌کنند تا با ثبت برند خود و ثبت قانونی لوگوی تجاری خود مشتریان را با اعتماد و اطمینان بیشتری برای استفاده از خدمات و محصولات خودشان متقاعد کنند. این موضوع باعث می‌شود تا دیگر کسب و کارهای که قصد استفاده از خدمات شرکت شما را دارند نیز به راحتی برای استفاده از این خدمات متقابل شده و در صورتی که لوگو و برند شما به صورت قانونی به ثبت رسیده باشد این اعتماد و اطمینان بیشتر نیز خواهد شد.

 

تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند

زمانی که شما تقاضای کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید برای اینکه بتوانید از مزیت های قانونی مانند شرکت در مناقصه ها و مزایده ها و همچنین معافیت مالیاتی استفاده نمایید باید شرکت خود را به صورت کاملاً رسمی به ثبت برسانید. ثبت شرکت به صورت رسمی کاملا با عملیات ثبت برند متفاوت است. در ثبت شرکت تمامی اطلاعات تکمیلی و حقوقی خود را به صورت های مختلف در مراجع ثبت کننده شرکت قرار می دهید تا کسب و کار شما به صورت کاملا رسمی با یک نام مشخص شده به ثبت برسد تا بتوانید از این نام و مشخصات ثبت شده برای شرکت در مناقصه ها و مزایده ها استفاده کنید.

اما ثبت برند و لوگو تجاری به این معنی است که شما یک نشان و لوگوی مخصوص خود را به ثبت رسانده تا دیگران حق استفاده از آن را نداشته باشند و شاید مهم‌ترین تفاوت ثبت برند و ثبت شرکت را بتوانیم در مزیت های آنها بدانیم که با ثبت برند و لوگو تجاری شما قابلیت شرکت و مناقصه ها و مزایده ها را ندارید.

 

مراحل ثبت برند شرکت

 

با ثبت برند و لوگو تجاری خودتان می توانید امکان دریافت وام‌های دولتی که البته در ثبت شرکت نیز در اختیار شما قرار می گیرد را داشته باشید. به صورت کلی اگر عملیات ثبت برند شرکت خود را انجام دهید می توانید از مزایای بسیار زیادی که باعث افزایش سرمایه و ارزش کسب و کار شما می شود استفاده نمایید.

 

ثبت برند شرکت چه مدارکی لازم دارد؟

ثبت برند شرکت به دو صورت حقیقی و حقوقی امکان پذیر است که هر کدام از آن ها مدارک مخصوص خود را دارند. زمانی که شما شرکت کسب و کار خود را به ثبت رساند باشید، می توانید به راحتی برای ثبت برند صورت حقیقی اقدام نمایید. برای اینکه برند خود به صورت حقیقی به ثبت رسانید علاوه بر تصاویر کارت شناسایی و کارت ملی باید کپی مجوز فعالیت خود را نیز ارائه نمود. اگر کسب و کار شما به گونه ای است که قصد صادرات کالای خود به خارج از کشور را دارید باید کسب و کار خود را به صورت لاتین نیز به ثبت برسانید و کپی کارت بازرگانی را نیز در کنار دیگر مدارک مربوط به ثبت برند ارائه نمایید.

در صورتی که قبلاً شرکت شما به صورت رسمی به ثبت رسیده است می توانید برای ثبت برند کسب و کار خود به صورت حقوقی اقدام نمایید که برای این کار لازم است تا علاوه بر کپی و تصاویر مدارک شناسایی اعضای شرکت، تصویر مجوز فعالیت و همچنین آخرین روزنامه رسمی شرکت را نیز ارائه نمایید.

اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم شما در صورتی که قصد داشته باشید عملیات ثبت برند کسب و کار فعال خود را انجام دهید فقط می توانید آن را به صورت حقوقی انجام دهید زیرا عملیات ثبت برند به صورت حقیقی برای برندهایی است که شرکت‌ها به صورت رسمی به ثبت نرسیده است و قصد دارند بدون ثبت شرکت به سراغ ثبت برند و لوگو تجاری بروند.

 

هزینه ثبت برند شرکت

ارزانترین هزینه ثبت برند از چه روشی است؟

برای این که بتوانید برند خود را در زمینه‌های مختلف ثبت برسانید علاوه بر مراجعه به سامانه مالکیت معنوی ایران و پر کردن درخواست اظهارنامه ثبت برند و البته انجام دادن روال اداری مختلف می توانید از طریق سامانه آنلاین پایدار تمامی امور مربوط به ثبت برند هر کسب و کاری را از صفر تا صد به صورت کاملا آنلاین انجام دهید.

برای این کار لازم است شما ابتدا استعلام های لازم را در مورد برند های ثبت شده قبلی بگیرید تا نام برند و لوگو تجاری که طراحی می کنیم به هیچ وجه شباهتی به برنده ثبت شده قبلی نداشته باشد که در این کار نیز تیم حقوقی پایدار ثبت مشاوره‌های لازم و رایگان را در اختیار شما قرار میدهد.

بعد از آپلود کردن فرم ها و پر کردن اطلاعاتی که از شما بر روی وب‌سایت درخواست می‌شود تیم حقوقی نسبت به بررسی مدارک ثبت برند شرکت شما اقدام نموده و در صورتی که تمامی مدارک شما تکمیل باشد برای ثبت برند در زمینه‌های مختلف عملیات به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود و شما به صورت ۲۴ ساعته می تواند از طریق پشتیبانی آنلاین واتساپ در جریان تمامی مسائل و موارد قرار بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.