پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

ثبت برند در قزوین چه مدارک و شرایطی لازم دارد؟

ثبت برند در قزوین چه مدارک و شرایطی لازم دارد؟

ثبت برند در قزوین به کسب و کار های مختلفی که در این شهرستان و استان فعال هستند این اجازه را می دهد تا بتوانند محبوبیت و ارزش خود را بین مشتریان بالاتر برده و از مزیت های قانونی برای داشتن نمایندگی در دیگر شهر ها و استان های کشور نیز بهره مند شوند. برای ثبت کردن برند و لوگو تجاری در شهر هایی مانند قزوین، شرایط و ضوابط خاصی در نظر گرفته شده است که شما باید تمامی این شرایط را رعایت کنید تا بتوانید به درستی برند و لوگو تجاری خود را در این شهر به ثبت رسانده و از مزیت های قانونی آن بهره مند شوید.

ثبت برند در قزوین

هر چند همه ما قزوین را به عنوان یکی از قطب های گردشگری، تاریخی و فرهنگی ایران می دانیم اما کسب و کار ها و شرکت های مختلفی در شهرک های صنعتی این استان شکل گرفته اند و به همین دلیل می توان قزوین را به عنوان یکی از شهر های صنعتی ایران نیز نام برد. تولیدات پسته در یکی از شهر های استان قزوین یعنی بویین زهرا این شهر را به عنوان قطب پسته در ایران معرفی کرده است. کسب و کار های مختلفی که در قزوین شکل می گیرند، به دنبال رشد و توسعه خود نه تنها در سطح قزوین بلکه در سطح شهر ها و استان های دیگر نیز هستند. به همین دلیل در بازار پررقابت این شهر و بازار پررقابت تر ایران سعی می کنند تا از روش های مختلفی استفاده کرده و از این طریق به ارزش، دارایی و سود بسیار بیشتری برسند.

به همه این عوامل باید محبوبیت در بین مشتریان و دیگر کسب و کار ها برای همکاری را نیز اضافه نمود که در نتیجه باعث افزایش سطح اعتبار و درآمد آن کسب و کار می شود. برند و لوگو تجاری به عنوان معرف هر کسب و کار شناخته می شود و شما زمانی که برند خود را در بین مشتریان معرفی نمایید و خدمات خوبی به آن ها ارائه کنید، پس از مدتی قطعاً خدمات شما را به دیگر مشتریان نیز معرفی می کنند.

کسب و کار هایی که بتوانند عملیات ثبت برند در قزوین را انجام دهند قطعاً از محبوبیت و اعتبار بسیار بیشتری در بین مشتریان و دیگر کسب و کار هایی که قصد همکاری یا استفاده از تولیدات و خدمات آن ها را دارند بهره مند خواهند شد.
در بازار پررقابت امروزی، ثبت برند می تواند نقطه عطفی باشد برای کسب و کار هایی که قصد دارند با فعالیت هایی قانونی به سراغ رقابت با کسب و کار های بزرگ و مطرح در این زمینه بروند.

در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که چه مراحلی را باید برای ثبت برند و لوگو تجاری در استان قزوین طی کنید و یا چه شرایطی به طور کلی در نظر گرفته شده است. در انتهای مطلب نیز روش های ثبت برند که با اررزان ترین هزینه ثبت برند تجاری در ایران در اختیار شما قرار می گیرد، معرفی خواهد شد.

مدارک ثبت برند در قزوین

 

ثبت برند در قزوین چه شرایطی دارد؟

اولین و مهم ترین شرطی که برای ثبت کردن یک برند و لوگو تجاری در این شهر در نظر گرفته شده است این است که برند و لوگو تجاری مورد نظر به هیچ وجه به برند های ثبت شده قبلی شباهتی نداشته باشد. این یعنی باید یک برند کاملاً جدید که از لوگو تجاری منحصر به فردی برخوردار است را خلق نمایید.

بسیاری از کسب و کار ها تصویر می کنند عملیات ثبت برند در واقع همان عملیات برندینگ در سطح کسب و کار هاست که برای شناختن برند و لوگو تجاری به مشتریان در رسانه های مختلف انجام می شود. اما این تصور اشتباهی است و شما تا زمانی که برند خود را به صورت قانونی به ثبت نرسانده باشید نمی توانید از مزیت های قانونی آن بهره مند شوید.

در واقع اگر شما فقط عملیات برندینگ را در سطح کسب و کار خود انجام داده باشید و یکی از رقبای شما از نام برند و یا لوگو تجاری شما سواستفاده کند، نمی توانید به هیچ عنوان از او شکایت کرده و از حقوق برند خود به صورت قانونی دفاع کنید. حی در برخی از موارد مشاهده شده است که یک کسب و کار، برند و لوگویی را برای خود طراحی کرده است اما با توجه به شباهت برند به برند های ثبت شده قبلی، امکان ثبت برند در قزوین برای آن وجود نداشته است.

برای جلوگیری از این شباهت و یا کپی بودن برند باید حتما استعلام های لازم را در مورد برند های ثبت شده قبلی در قزوین و کل ایران انجام دهید. به عبارتی بهتر است بگوییم که برند های ثبت شده در قزوین باید در سطح ملی سنجیده شوند و شما نمی توانید یک برند که در دیگر استان ها به ثبت رسیده است را به صورت قانونی به ثبت برسانید.

از دیگر شرایط ثبت برند در قزوین می توان به این موضوع اشاره کرد که برای انتخاب نام نیز باید به سراغ نام های جدید و خلاقانه که معرف کسب و کار شما بوده و مشتریان را دچار کج فهمی و گنگی نکنند بروید.

مدارک ثبت برند در قزوین

مدارک ثبت برند که باید ارائه دهیم

به طور کلی در قزوین شما می توانید برند خود را به دو صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسانید. در صورتی که برند شما قبلاً به صورت رسمی فعالیتی در زمینه ثبت قانونی شرکت نداشته است، می توانید برای ثبت برند به صورت حقیقی اقدام نمایید. برای ثبت برند در قزوین به صورت حقیقی لازم تا علاوه بر مدارک شناسایی که شامل شناسنامه و کارت ملی می شود، کپی مجوز فعالیت کسب و کار که می تواند جواز کسب ، پروانه بهره برداری و … باشد را در اختیار مراجع ثبت کننده برند قرار دهید.

اگر قصد دارید تولیدات و محصولات خود را به کشور های خارجی نیز صادر نمایید باید برای ثبت برند در قزوین به صورت لاتین اقدام کنید که این موضوع نیازمند تهیه کارت بازرگانی معتبر و سپس ارائه کپی آن به مراجع ثبت کننده برند می باشد.

مدارک ثبت برند به صورت حقوقی

در صورتی که قبلاً فعالیت های کسب و کار شما در قالب شرکت به ثبت رسیده باشد و به صورت قانونی از مزیت های ثبت شرکت در قزوین استفاده کرده باشید، باید به سراغ مدارک ثبت برند به صورت حقوقی بروید. در صورتی که قصد داشته باشید صادارات کالا و خدمات خود را خارج از کشور نیز انجام دهید و یا از علائم و نماد های دیگر زبان ها در برند خود استفاده کنید، باید به سراغ اخذ کارت بازرگانی رفته و کپی کارت بازرگانی معتبر خود را که مشکلی از نظر دعاوی کارت بازرگانی ندارد ارائه نمایید.

برای اینکه برند و لوگو تجاری خود را در قزوین به صورت حقوقی به ثبت برسانید لازم است تا مدارک زیر را تهیه کنید.

  • کپی کارت شناسایی (شامل شناسنامه و کارت ملی جدید)
  • کپی و تصویر مجوز فعالیت کسب و کار (جواز کسب، پروانه کسب و …)
  • کپی آخرین روزنامه رسمی و تغییرات شرکت
  • تصویر کارت بازرگانی معتبر برای ثبت برند لاتین در قزوین
  • نام برند و تصویر نماد و لوگو در ابعاد مشخص شده

شرایط ثبت برند در قزوین

هزینه ثبت برند در قزوین چقدر است؟

برای اینکه عملیات ثبت برند در قزوین را انجام دهید می توانید علاوه بر مراجعه به مرکز مالکلیت معنوی ایران و پر کردن درخواست اظهارنامه ثبت برند، به راحتی از طریق سامانه آنلاین پایدار این کار را انجام دهید.

سامانه آنلاین پایدار با کاهش هزینه های ایاب و ذهاب و تشکیل پرونده و البته در نظر گرفتن ارزان ترین هزینه و تعرفه ثبت برند در ایران باعث کاهش چشمگیر هزینه های ثبت برند و لوگو تجاری برای شما شده است. در این سامانه علاوه بر ثبت برند به صورت کاملاً آنلاین از طریق فرم های قرار گرفته روی وب سایت می توانید استعلام برند قبل از ثبت شدن را نیز انجام دهید و یا از خدمات طراحی لوگو تجاری به صورت حرفه ای بهره مند شوید.

کارشناسان ما در بخش مشاوره به تمامی سوالات شما در زمینه ثبت برند در قزوین و استعلام های مربوط به برند های ثبت شده قبلی پاسخ می دهند. در صورتی که عملیات ثبت برند را به دست کارشناسان ما بسپارید می توانید از طریق پشتیبانی آنلاین به صورت 24 ساعته در جریان آخرین مراحل ثبت برند خود قرار بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.