پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
تمدید ایزو

تمدید ایزو

با توجه به قوانینی که برای صدور و اخذ ایزو در نظر گرفته شده است، گواهینامه HSE به صورت 3 ساله صادر می شود اما هر سال باید برای ممیزی و تمدید ایزو اقدام نمود. در صورتی که تمدید گواهینامه ایزو توسط سازمان ها در دوره سه ساله انجام نشود، کواهینامه مورد نظر ابطال شده و قابلیت استعلام ندارد.
پایدار ثبت از طریق فرم های زیر این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید به راحتی برای تمدید گواهینامه های ایزو با کمتزین هزینه و مشاوره آنلاین و رایگان اقدام نمایید.

شرایط تمدید ایزو ISO HSE CE

بعد از دریافت گواهینامه ایزو باید این موضوع را در نظر داشته باشید که گواهینامه مورد نظر باید سالیانه مورد ممیزی قرار بگیرد. این موضوع برای انواع گواهینامه ایزو تفاوتی ندارد و در صورتی که یک سازمان برای دریافت هر کدام از این گواهینامه ها اقدام کرده باشد، باید عملیات ممیزی گواهینامه مورد نظر را انجام دهد. از انواع گواهینامه ایزو که باید برای ممیزی آن ها اقدام نمود می توان به موارد زیر اشاره کرد.
گواهینامه ایزو 9001 - گواهینامه ایزو 14001 - گواهینامه ایزو 22000 - گواهینامه OHSAS18001 - گواهینامه ایزو 10002 - گواهی نامه ایزو 10003 - گواهینامه ایزو 10004 - گواهینامه ISO/TC29001 - و یا هر نوع استاندارد ایزو اخذ شده همانند HSE - مدرک CE و...
در صورتی که پیاده سازی ایزو مورد نظر و ممیزی آن نشان دهد که استاندارد های مربوطه در سطح سازمان و بخش های مختلف آن رعایت می شود، گواهینامه ایزو مورد نظر برای مدت یکسال دیگر تمدید خواهد شد. 
جهت تمدید گواهی نامه ایزو ISO HSE CE میبایست مستندات و همچنین روشهای اجرایی و چک لیست ها و... تکمیل گردد. پس از آن درخواست برای تمدید ایزو به مراکز صدور گواهینامه ارسال شده  و گواهی مورد نظر برای مدت یکساله تمدید خواهد شد.

نحوه تمدید اعتبار سالیانه گواهینامه ایزو چگونه است؟

زمانی که گواهینامه ایزو را به صورت اصلی و معتبر دریافت می کنید، یک تاریخ صدور و انقضا برای آن در نظر گرفته شده است. انواع گواهینامه های ایزو معمولاً به صورت دو یا ساله صادر می شوند و البته با توجه به مزیت های رقباتی که در بین موسسات صادر کننده ایزو وجود دارد، این گواهینامه ها به صورت 3 ساله برای بار اول صادر می شود و در واقع تاریخ انقضا سه ساله دارد.
در هر صورتی که گواهینامه ایزو دو یا سه ساله صادر شود، به صورت سالیانه برای ممیزی و تمدید ایزو باید اقدام نمود تا استاندارد های آن در سطح سازمان به صورت سالیانه مورد تایید قرار بگیرند. یعنی هر ساله باید این موضوع مورد تایید قرار بگیرد که گواهینامه مورد نظر از نظر سازمانی مورد پذیرش قرار گرفته و تمامی استاندارد های آن به بهترین شکل ممکن اجرا می شود.
یکی دو ماه قبل ازسررسید تاریخ اعتبار گواهینامه ایزو (گواهی نامه ISO) معمولاً از سوی موسسه یا مرکزی که گواهینامه ایزو را صادر کرده است، نامه کتبی به دارنده گواهینامه ایزو فرستاده شده و به سازمان مورد نظر اعلام می شود که تاریخ انقضا گواهینامه نزدیک بوده و باید برای تمدید ایزو اقدام نماید. در واقع در این نامه تاریخ ممیزی هر ساله اعلام می شود.
برخی از موسسات و سازمانی هایی که برای اخذ ایزو اقدام نموده اند نسبت به این نامه ها بی تفاوت بوده و در موعد مققر برای ممیزی و تمدید گواهینامه های ایزو اقدام نمی کنند که همین موضوع باعث می شود تا گواهینامه مورد نظر ابطال شده و سازمان و شرکت مورد نظر از لیست شرکت های دارای گواهینامه مورد نظر در سایت های صادر کننده گوهینامه ها حذف شوند. در صورتی که این اتفاق بیوفتد باید از ابتدا تمامی مراحل را برای صدور گواهینامه ایزو جدید اقدام نمود.
نکات مهمی که در هنگام ممیزی و تمدید ایزو باید مورد توجه قرار بگیرند:
همواره در حفظ نگهداری و بهبود سیستم مدیریتی پیاده شده در سطح سازمان و کسب و کار خود کوشا باشید تا کوچکترین مشکلی در ممیزی های بعدی به وجود نیاید.
همه دستورالعمل های ذکر شده در گواهینامه ها و استاندارد های پیاده شده در سطح سازمان را به بهترین شکل ممکن تا ممیزی های بعدی پیاده سازی کنید و به صورت دوره ای خودتان آن ها را مورد ارزیابی قرار دهید.
از مشاوران مجرب در خصوص نگهداری و بهبود سیستم مدیریتی کمک بگیرید. مکاتبات انجام شده درخصوص زمان بندی ممیزی های مراقبتی از سوی مشاور و یا از سوی مرکز صادر کننده گواهی نامه ایزو مهم هستند و به آنها توجه نمایید. وجود سیستم مدیریتی پیاده سازی شده رادر بطن سازمان و مجموعه خود مقایسه کنید.
نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید به تمدید ایزو معتبر بر می گردد و در صورتی که گواهینامه شما به صورت اصل صادر نشده باشد و یا معتبر نباشد هزینه های پرداخت شده برای تمدید آن نیز فایده ای نخواهد داشت و هر زمان که متوجه شوید گواهینامه شما تقلبی است باید برای دریافت و اخذ ایزو معتبر اقدام نمایید و تمامی استاندارد های لازم آن را در سطح کسب و کار خود پیاده سازی کنید.
 جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از تجارب و اطلاعات کارشناسان مرکز مشاوره و اطلاع رسانی پایدار ثبت بطور کاملاً رایگان از طریق مشاوره 24 ساعته آنلاین استفاده نمایید.

فرم درخواست
ارسال مشخصات و پرداخت

درخواست تمدید ایزو

1 مرحله اول : مشخصات شما
2 مرحله دوم : مشخصات برند
3 مرحله سوم : تکمیل اطلاعات