پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
کارت بازرگانی

تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی فقط در مالیات کارت هاست؟

تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی فقط در مالیات کارت هاست؟

هدف از تهیه این مقاله، بیان تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی می‌باشد؛ تفاوت اصلی این دو کارت در مدارک ارائه برای دریافت کارت بازرگانی در نوع شخصیت حقیقی و حقوقی می‌باشد.

تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی

چنانچه شخص حقیقی بخواهد بطور انفرادی به صادرات و واردات کالا بپردازد نیاز به اخذ کارت بازگانی حقیقی دارد. وچنانچه شرکتی (شخصی حقوقی) بخواهدانجام امورصادرات و واردات کالا را انجام دهد باید کارت بازرگانی حقوقی اخذنماید.

برای صدور کارت بازرگانی حقیقی ، مدارک و شرایط  متقاضی آن را بررسی مینمایند و در صورت دارا بودن شرایط و نداشتن  منع قانونی به نام شخص متقاضی کارت بازگانی حقیقی صادر میشود .اما برای صدور کارت بازرگانی حقیقی علاوه بر مدارک و شرایط شرکت متقاضی، مدارک و شرایط مدیرعامل شرکت را نیز مورد بررسی قرار میدهند .

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی را در مجوز واردات و صادرات نوع کالا، مدارک جهت اخذ کارت بازرگانی و نرخ مالیات دانست.

دریافت کارت بازرگانی هوشمند چگونه امکان پذیر است؟

طبق تعریفی که از ویکی پدیا بیان شده است، “کارت بازرگانی “کارتی است که دارندگان آن میتوانند پس از پیمودن مراحل اخذ کارت بازرگانی هوشمند نسبت به صادرات و واردات کالا اقدام کنند”؛ به بیان دیگر کارت بازرگانی مجوزی است که به شما اجازه می دهد که به امر واردات و صادرات در سطح دنیا بپردازید؛ اگر بخواهیم مثالی در این زمینه برای شما بزنیم، می توان به گذرنامه اشاره کرد که شما با داشتن آن، می توانید از کشور ورود و خروج کنید.

بر اساس قوانین وضع شده در اتاق بازرگانی، اعتبار کارت های بازرگانی اخذ شده، از تاریخ صدور به مدت یک سال می باشد که پس از پایان این اعتبار، باید با ارائه ی مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی خود، اقدام کنید تا به صورت قانونی به واردات و صادرات خود بپردازید و روز به روز شرکت خود را گسترش دهید.

یک بازرگان در حال آموزش دریافت کارت بازرگانی حقیقی با یک بیلبرد در دست

طبق تحقیقات انجام شده، 85% افراد در میانه ی راه از اخذ کارت بازرگانی فوری خسته شده و با کارشناسان و مشاوران خبره ی این کار تماس می گیرند؛ پس قبل از آنکه نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام کنید؛ برای سهولت ابتدا تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی را بدانید و سپس فرم اخذ کارت بازرگانی را پر کنید یا درخواست مشاوره رایگان تلفنی ثبت کنید، تا تمامی مراحل توسط کارشناسان ما انجام شوند یا شما را در این مسیر با مشاوره ی رایگان راهنمایی کنند.

مدارک اخذ کارت بازرگانی تجاری حقیقی

در صورتی که بعد از متوجه شدن تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی قصد دارید کارت بازرگانی حقیقی را دریافت کنید باید بدانید که برای دریافت کارت بازرگانی نیازمند آماده نمودن مدارک دریافت کارت بازرگانی افراد حقیقی می‌باشید که در ادامه این مدارک را برای شما به صورت موردی بیان خواهیم کرد.

متقاضی دریافت کارت باید حداقل 23 سال سن داشته باشد.

اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده باشد.

اصل گواهی پلمپ دفاتر

اصل گواهی عدم سوء پیشینه

فرم دال

اصل گواهی آخرین سال عملکرد مبنی بر بلامانع بودن دریافت کارت بازرگانی در سال جاری به آدرس متقاضی.

اصل کارت ملی (در صورت داشتن هر گونه تغییرات در مشخصات سجلی اسکن و بارگذاری تصویر شناسنامه از تمامی صفحات الزامی میباشد)

دو قطعه عکس (جدید ، تمام رخ ، ساده ، رنگی و با پشت زمینه سفید)

اصل مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد .

اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان

اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری وحسن اعتبار بانکی به نام متقاضی؛ با مهر امضای رئیس شعبه. (ضمنا حسابهای جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه روی فرم الف تایید شده باشد قابل قبول است). ضمنا حداقل یکسال از زمان افتتاح حساب گذشته باشد.

برای اخذ فوری کارت بازرگانی در کمترین زمان، مقاله ای با عنوان مراحل اخذ کارت بازرگانی فوری برای شما تهیه شده که با مطالعه‌ی آن، به تمامی مراحل فوری اخذ نمودن کارت بازرگانی مسلط خواهید شد.

تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی تقریبا هیچ موردی نیست و تفاوت کارت ها در مقدار مالیات این دو کارت است که در ادامه برای شما بیان خواهیم نمود.

مدارک اخذ کارت بازرگانی تجاری حقوقی

بعد از بررسی تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی باید بدانید که برای دریافت کارت بازرگانی حقوقی نیازمند آماده نمودن مدارک دریافت کارت بازرگانی افراد حقوقی می‌باشید که در ادامه این مدارک را برای شما به صورت موردی بیان خواهیم کرد.

تکمیل دو برگ فرم عضویت اتاق

دو برگ اصل اظهارنامه ثبت در دفتر تجارتی که به گواهی اداره ی ثبت شرکت ها رسیده باشد.

داشتن دفاتر پلمپ شده و ارائه گواهی پلمپ دفاتر از اداره ثبت شرکت ها

دو برگ فتوکپی اظهارنامه ثبت شرکت

فتوکپی شرکت نامه(در مورد شرکت های بامسئولیت محدود)

دو برگ فتوکپی روزنامه رسمی در مورد آگهی روزنامه تاسیس شرکت و آگهی هر نوع تغییرات و دو برگ

فتوکپی اساسنامه شرکت

اصل و فتوکپی گواهی عدم سوءپیشینه مدیر عامل

دو سری فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه مدیر عامل (حداقل سن 18 سال تمام) و  بررسی اصل آن.

اصل گواهی بانک مبنی بر حسن اعتبار بانکی شرکت

عکس شش در چهار مدیر عامل چهار قطعه(جدید،تمام رخ،ساده)

دو برگ فتوکپی کارت پایان خدمت و یا معافیت از سربازی برای آقایان و روئت اصل آن

فتوکپی سند مالکیت و یا اجاره نامه محل کار(رسمی یا عادی که در صورت عادی بودن اجاره نامه، روئت اصل سند مادر الزامی است) و چنانچه سند به صورت مشاع تنظیم شده باشد ارائه اظهارنامه ی کتبی سایر مالکین نیز الزامی است.

فرم تکمیل شده مشخصات بازرگانی

تکمیل فرم تعهد نامه دریافت کارت بازرگانی و تصدیق امضای مدیر عامل توسط دفاتر رسمی یا تصدیق آن

توسط کارگاه(برای واحدهای تولیدی)

دو برگ از اصل و فتوکپی فیش بانکی به مبلغ 400.000 ریال

شرکت‌های سهامی خاص و عام: ۲ برگ کپی اظهارنامه ثبت شرکت که توسط اداره ثبت شرکت‌ها مهرشده باشد.

شرکت‌های با مسئولیت محدود: ۲ برگ کپی تقاضانامه ثبت شرکت‌های داخلی که توسط اداره ثبت شرکت‌ها مهرشده باشد.

انواع کارت بازرگانی

انواع کارت بازرگانی

تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی در نرخ مالیات

مطابق قانون، نرخ مالیات برای دارندگان کارت بازرگانی حقیقی به صورت تصاعدی محاسبه شده و بین ۱۵ تا ۳۵ درصد درآمد آن ‌ها متغیر است. اما برای شرکت‌ ها و مؤسساتی که دارای کارت بازرگانی حقوقی هستند نرخ مالیات ثابت و ۲۵ درصد خواهد بود.

تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی را برای دریافت به شما شرح دادیم و پس از آن مدارک کارت را برای شما بیان کردیم. مرحله به مرحله برای دریافت کارت باید پیش رفت تا در انتها به یک متخصص امور ثبتی تبدیل شد. امیدواریم از مقاله تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی بهره کافی را برده باشید.

لازم به ذکر است علاوه بر بررسی کامل تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی در این مطلب، موسسه حقوقی ثبت پایدار این مراحل را در کمترین زمان و با کمترین هزینه برای شما عزیزان انجام خواهد داد، تنها کافیست به مراجعه به صفحه اخذ کارت بازرگانی آنلاین، فرم مربوطه به آن را پر کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.