پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

استعلام قابلیت ثبت برند چگونه است؟

استعلام قابلیت ثبت برند چگونه است؟

 

برای اینکه یک برند را به ثبت برسانیم باید قبل از هرکاری به استعلام نام برای ثبت بپردازیم. استعلام قابلیت ثبت برند یکی از مراحلی است که قبل از ثبت برند باید صورت گیرد. یکی از خدماتی که ثبت پایدار ارائه میکند، استعلام گرفتن از نام برند ها می باشد. زیرا برندی که در قبل توسط فرد دیگری به ثبت رسیده باشد، قابلیت ثبت شدن را ندارد. به همین دلیل انتخاب نام برای ثبت برند بسیار دشوار می باشد. و تقریبا نام های دو بخشی تا به امروز قابلیت ثبت شدن ندارند. این مقاله که توسط متخصصین ثبت پایدار برای شما تهیه شده، یکی از جامع ترین مقالات در زمینه انتخاب نام مناسب و استعلام قابلیت ثبت کردن برند می باشد. با دقت تا انتهای آن را مطالعه کنید.

 

برند چیست؟

برند به انگلیسی: (brand) یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی است که ذهن بازار هدف را اشغال نموده‌است. تداعی معانی پیوند دادن تصاویر و نشانه‌ها با برند یا مزایا و فواید یک برند است. این مزایا یا فواید برند است که مبنای تصمیم‌گیری برای خرید آن واقع خواهد شد. برند همان چیزی است که مخاطب با دیدن، شنیدن، حس کردن یا هرگونه ارتباطی با آن به صورت مفهومی، دیداری یا لفظی صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب مخاطب تداعی می‌کند. برند شامل همه احساسات، ویژگی‌ها و مفاهیمی است که به یک نام گره خورده‌است؛ برند، برداشت مردم و افراد از یک نام است.

 

تفاوت ثبت برند و لوگو (تعریف علامت تجاری) دقیقا چیست؟

نمی توان برند را همان تعریف علامت تجاری در نظر گرفت! علامت تجاری، تنها نشانی از سازمان یا شرکت است، در حالی که برند ماندگاری نام در ذهن و روح مشتری می باشد، و تنها زمانی می توانیم بگوییم برند موفقی است که در روح و قلب مشتری نفوذ کرده و مشتری در هنگام مواجه با چندین نام، نیازی به تکاپو در ذهن خود نداشته باشد و بی نیاز از تفکر محصول را انتخاب نماید.

در تعریف، یک علامت تجاری در واقع، سمبلی بوده که مشخصات شرکت را نمایان می سازد و به عنوان بخشی از هویت شرکت تلقی می گردد؛ لوگو ابزار با ارزشی جهت شناخت سریع تر شرکت به حساب می آید. لوگو چهره و منظر هر علامت تجاری است (تفاوت دقیق ثبت برند و لوگو)، بنابراین طرح آن از اهمیت زیادی برخودار می باشد. اگر یک لوگو (علامت تجاری) به خوبی و درست طراحی شود، قدرت و ارزش برای نام تجاری یا برند خواهد بود.

 

برند دقیقا چه معنایی برای سازمان دارد؟

برند می تواند به عنوان دارایی نامشهود یک سازمان تلقی شود، که باعث می شود تا ارزش نهایی محصول و یا خدمت تولیدی در نزد مشتریان افزایش یابد. این افزایش ارزش نهایی در نهایت منجر به ایجاد ارزش افزوده، و همچنین افزایش سود کسب شده توسط سازمان می گردد. در گذشته بیشتر دارایی سازمان ها را دارایی های مشهود تشکیل می داد، در حالیکه امروزه بیش از ۸۰ درصد دارایی های شرکت های عظیم را دارایی های نامشهودشان تشکیل می دهد. یکی از مهمترین داراییهای نامشهود برند است. تفاوت دیگر ثبت برند و لوگو!
روند برندسازی روندی کوتاه مدت نیست و روندی طولانی و دشوار است که توانایی طی کردن این روند را ندارند. شرکت های بزرگی که هم اکنون به عنوان شرکت های برتر دنیا شناخته می شوند برای معرفی خود راه سخت و دشواری را طی کرده اند.

 

 

انتخاب نام برای ثبت برند

استعلام قابلیت ثبت برند | آنلاین قابلیت ثبت برند را استعلام کنید

 

نام برندی که انتخاب میکنید باید منحصر باشد. استعلام نام برای ثبت برند باید قبل از ثبت نام برند انجام گیرد و لازم به ذکر است که امروزه انتخاب علائم تجاری یا برند بسیار سخت تر از گذشته شده است،چرا که حجم برندهای ثبت شده در اداره مالکیت صنعتی در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. استعلام نام برای ثبت کردن برند جهت پیشگیری از رد برند انجام میگیرد. در انتخاب نام برند، به نکته های زیر توجه کنید:

 

خلاقیت در انتخاب نام

در نام برند و علامت تجاریی که برای خود انتخاب میکنید، باید خلاقیت وجود داشته باشد.

به اشتباه ننداختن مشتری در نام برند

گاهی با ترکیب دو نام، نامی به وجود می آید که نشان دهنده ی محصول یا خدمت دیگری می باشد. پ در انتخاب نام برای برند باید به این موضوع نیز توجه کنید.

 

پیشنهاد می‌کنیم برای مطلع شدن از تمامی پیچ و خم های مسیر ثبت برند فوری، مقاله شرایط ثبت برند فوری را مطالعه کنید که با مطالعه‌ی آن نیمی از مسیر را طی خواهید نمود.

 

معماری برند

در این قسمت برای شما بخشی از گفته ی دیوید آکر در کتاب Brand Leadership رو مطرح می کنیم که به این صورت است:

ساختاری که یک مجموعه به وسیله آن، سبد برندهای خود یا پورتفولیوی برندهای خود را سازماندهی می‌کند”.

معماری برند یک بحث کاملا پیچیده و تخصصی است و در آن به این موضوع پرداخته می شود که، تمامی محصولات یک مجموعه باید تحت یک برند مشخص باشند، یا برای هرکدام به صورت مجزا باید برند تعریف کرد؟ در پاسخ به این سوال بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. و حتی قبل از آن نام انتخابی برند خود را استعلام کنید.

در این قسمت می توان برند ال جی را مثال زد که تمامی محصولات از یخچال تا تلفن همراه را تحت برند ال جی تولید کرده. و در آن سو برند خودرو سازی هیوندایی، یک برند مجزا با نام جنسیس را برای خودرو های لوکس خود برگزیده است.

ثبت برند یکی از مسائلی است که باید به صورت فوری انجام گیرد. پیشنهاد میکنیم به شما مراحل ثبت برند فوری را در مقاله مراحل ثبت برند فوری به شیوه نوین مطالعه کنید.

 

مدارک ثبت برند

مدارک ثبت نام برند، تمدید برند، لوگو و آرم (اشخاص حقیقی)

 • كپي شناسنامه و كارت ملي مالك علامت برای ثبت علامت تجاری یا علائم تجاری
 • ارائه اصل يا كپي تصديق ثبت شده برای ثبت علامت تجاری یا علائم تجاری
 • کارت بازرگانی بنام شخص دارنده جواز (در صورتیکه علامت مورد نظر لاتین و یا غیر فارسی باشد)

 

مدارک ثبت برند، تمدید برند، لوگو و آرم (اشخاص حقوقی)

 • ارائه پروانه بهره برداري يا مجوز شرکت توليدی یا پروانه کسب برابر اصل شده برای ثبت علامت تجاری یا علائم تجاری
 • تصوير اولين روزنامه رسمي شركت (آگهی تاسیس)و روزنامه رسمي آخرين تغييرات هیات مدیره شركت (دوره آن منقضی نشده باشد.) برای ثبت علامت تجاری یا علائم تجاری
 • تصوير برابر اصل شده شناسنامه و كارت ملي دارندگان حق امضای اوراق بهادار شرکت و کدپستی ۱۰رقمی
 • كارت بازرگانی برابر اصل شده شناسنامه شخص حقوقی(در صورتيكه علامت مورد نظر لاتين باشد)
 • تصوير علامت تجاری مورد نظر به ابعاد ۸*۸ سانتيمتر به تعداد ۱۵ عدد و توضیح در خصوص علامت و توصیف
 • امضای وکالتنامه توسط دارندگان حق امضای مجاز اوراق بهادار و مهر شرکت برای ثبت علامت تجاری یا علائم تجاری

 

مدارک انتقال برند حقیقی

 • اصل گواهی ثبت علامت
 • صلح نامه توسط فروشنده برای انتقال برند در دفترخانه اسناد رسمی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی فروشنده
 • اصل و کپی شناسنامه خریدار

 

مدارک انتقال برند حقوقی

 • اصل گواهی ثبت علامت
 • صلح نامه توسط فروشنده برای انتقال برند در دفترخانه اسناد رسمی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل
 • اصل و کپی مدارک ثبت شرکت
 • اصل و کپی مدارک شناسایی خریدار

 

پایدار ثبت باتوجه به اینکه کلیه خدمات خود را بصورت آنلاین و غیرحضوری ارائه می دهد، در این بخش امکانی فراهم نموده است که شما مشتری گرامی بتوانید فقط در چند دقیقه با تکمیل فرم صفحه قابلیت ثبت برند، اطلاعات خود را جهت استعلام نام ثبت برند، وارد نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.