پشتیبانی (فقط در واتس اپ): 09357100044 تلفن پشتیبانی : 02125917699
ثبت برند, وبلاگ

استعلام ثبت برند آنلاین ساده ترین روش استعلام

استعلام ثبت برند آنلاین ساده ترین روش استعلام

اگر در حال خواندن این مطلب در زمینه استعلام ثبت برند آنلاین هستید پس اطلاعات کافی در ارتباط با ثبت برند، مراحل ثبت برند و محدودیت‌هایی که برای ثبت برند با آن‌ها مواجه هستید، دارید. در نتیجه می‌دانید که برای ثبت برند با محدودیت‌هایی مانند عدم امکان انتخاب یک نام تکراری و یا مشابه یک برند ثبت شده، رو به رو هستید. لذا بهترین کار پیش از اقدام برای ثبت برند، استعلام برند است.

 

برای استعلام برند می‌توانید با شماره تماس های پایدار ثبت تماس حاصل فرمایید و یا اقدام به استعلام ثبت برند آنلاین کنید. در شرایط کنونی استعلام ثبت لوگوی اینترنتی راهی ساده‌تر و کم دردسرتر به حساب می‌آید. در ادامه با ما همراه باشید تا روش‌های استعلام ثبت لوگو اینترنتی را به شما معرفی کنیم و مزایای آن را با شما در میان بگذاریم.

 

پایدار ثبت از ارائه دهندگان موارد ثبتی و حقوقی به مخاطبان عزیز میباشد که شما عزیزان با مراجعه به صفحات مربوطه میتوانید از خدمات آنلاین پایدار بهره مند شوید.

 

ضرورت اسعلام ثبت برند آنلاین در چیست؟

زمانی که فردی برندی را در یک حوزه مشخص به ثبت برساند، دیگر افراد نه تنها نمی‌توانند برندی هم نام برند آن فرد به ثبت برسانند بلکه قادر به ثبت برندی با نامی مشابه و نزدیک به نام برند او نیز نخواهند بود. پس لازم است پیش از ثبت بیک برند از نامی که برای برند خود در نظر گرفته‌اید استعلام بگیرید.

از آنجایی که استعلام ثبت برند به صورت حضوری می‌تواند علاوه بر داشتن هزینه زیادْ زمان زیادی را نیز از شما بگیرد، استعلام ثبت برند آنلاین بهترین انتخاب شما برای استعلام ثبت برند خود خواهد بود.

به طور کلی می‌توان گفت که انتخاب نام تجاری و برند در کشور ما بسیار سختگیرانه است و قانون در این مورد بگونه‌ای تنظیم شده که تا حد امکان از سوء استفاده‌های عمدی و سهوی که از برند‌های بزرگ و مشهور می‌شوند، پیشگیری کند. از همین رو استعلام برند برای افراد غیر متخصص در زمینه ثبت برند کمی دشوارتر خواهد شد. استعلام ثبت برند آنلاین، کمی ساده‌تر بوده و برای افراد غیر متخصص در این زمینه نیز راهکاری مناسب‌تر برای استعلام خواهد بود.

 

روش‌های استعلام ثبت لوگوی آنلاین

به طور کلی برای استعلام ثبت لوگو آنلاین ۴ روش در پیش روی شماست که به معرفی هر ۴ روش خواهیم پرداخت:

 

۱.سایت رسمی استعلام برند

آدرس اینترنتی ipm.ssaa.ir مرجع رسمی استعلام ثبت برند اینترنتی می‌باشد. این وب‌سایت به سازمان ثبت اسناد تجاری کشور تعلق داشته و نسبت به دو روش دیگر پیچیده‌تر است. در این سایت برای استعلام ثبت برند آنلاین باید به بخش «جستجو در پرونده‌های علائم تجاری» مراجعه کنید. سپس در این بخش فیلدهای مربوط به عنوان علامت، تطابق بر مبنای، طبقه‌بندی کالا، طبقه‌بندی تصویر، شماره ثبت، شماره اظهارنامه، وضعیت اظهارنامه، نوع شخص، تاریخ اظهارنامه از، تاریخ اظهارنامه تا، نام، نام خانوادگی، شماره ملی را پر کرده و جستجو را انجام دهید.

همانطور که اشاره کردیم پر کردن فیلدهای گفته شده اگرچه چندان دشوار نیست، اما در برخی شرایط نسبتا تخصصی به حساب می‌آید. پس بهتر است برای تکمیل آن‌ها از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 

استعلام ثبت برند آنلاین

 

۲.استعلام ثبت برند آنلاین از سامانه اداره مالکین صنعتی

برای بهره‌گیری از این روش می‌توانید به آدرس اینترنتی iripo.ssaa.ir مراجعه نمایید. استعلام ثبت برند آنلاین از طریق این وب‌سایت ساده تر از روش اول است. در این روش پس از ورود به سایت مذکور وارد بخش جستجوی سایت می‌شویم و پس از وارد کردن نام مورد نظر و تعیین طبقه درخواستی بر روی دکمه‌ی جستجو کلیک می‌کنیم و سامانه گفته‌شده تمام موارد ثبتی مشابه را  اعلام می‌کند.

 

۳.استعلام ثبت برند آنلاین از طریق روزنامه رسمی

سومین روش برای استعلام لوگوی آنلاین، روزنامه رسمی می‌باشد. آدرس اینترنتی روزنامه رسمی http://rrk.ir می‌باشد. در وب‌سایت روزنامه رسمی وارد بخش آگهی‌های قانونی شده و با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی، اسامی مورد نظر را وارد کرده و از میان روزنامه‌های جستجو شده به بررسی و امکان سنجی استعلام برند اینترنتی می‌پردازیم.

 

۴.درخواست استعلام ثبت برند آنلاین از شرکت‌های متخصص

برخی از وب‌سایت‌ها و شرکت‌های ثبت برند و یا استعلام برند، به صورت رایگان و یا برخی با دریافت هزینه اقدام به استعلام ثبت برند آنلاین مورد نظر شما می‌کنند. شما می‌توانید با سپردن این موضوع به این افراد متخصص در مدت زمان کوتاهی نتیجه استعلام را بدست آورید.

 

نکاتی در ارتباط با نام برند

  • قانون کشور ما به شما این امکان را می‌دهد که پس از استعلام ثبت برند آنلاین و سپس ثبت آن، بتوانید از کسانی که از نام برند شما و یا مشابه آن استفاده می‌کنند شکایت کرده و از فعالیتشان جلوگیری نمایید و یا حتی طلب خسارت کنید.
  • دومین نکته در ارتباط با نام برند این است که شما پس از استعلام ثبت برند آنلاین و ثبت آن می‌توانید برنئ ثبت‌شده خود را به فروش برسانید و هرچه برند شما شناخته شده‌تر و پرسودتر باشد، ارزش آن نیز بیشتر خواهد بود و به قیمت بیشتری به فروش می‌رسد.
  • نکته دیگر که دانستن آن خارج از لطف نیست، این است که برند شما به جز هزینه ثبت و تمدید، هزینه دیگری مانند مالیات و عوارض نخواهد داشت.
  • مدت اعتبار قانونی برند شما ۱۰ سال پس از ثبت آن خواهد بود که البته بعد از اتمام ۱۰ سال نیز قابل تمدید می‌باشد.

تمام نکات بالا در ارتباط با نام برند را گفتیم تا متوجه اهمیت آن باشید و به صورت عاقلانه و پس از استعلام ثبت برند آنلاین اقدام به ثبت آن کنید.

 

مزایای استعلام ثبت برند اینترنتی

به طور کلی استعلام برند پیش از اقدام به ثبت آن مزایای بسیاری دارد. استعلام برند آنلاین نیز خود به تنهایی مزایای دیگری دارد که موجب می‌شود این روش بهترین روش استعلام برند به حساب آید. برخی از مزایای استعلام ثبت برند آنلاین عبارتند از:

  • عدم ثبت برندهایی که نام آن‌ها پیشتر مورد استفاده قرار گرفته‌است.
  • عدم اتلاف هزینه و وقت اضافی برای ارسال مجدد برند
  • عدم تشابه نام برند شما با نام برندهای رقبا
  • ساده‌تر بودن استعلام ثبت لوگو اینترنتی نسبت به روش‌های دیگر استعلام
  • استعلام برند آنلاین به صورت رتیگان در برخی از سایت‌ها
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.